1

Temat: Dyskryminacja mężczyzn w Polsce

Tak jak w temacie. Co o tym sądzicie?

2

Odp: Dyskryminacja mężczyzn w Polsce

Jakiego rodzaju dyskryminujące zachowania, zjawiska czy przypadki masz tu na myśli?

3

Odp: Dyskryminacja mężczyzn w Polsce

Miałem taki okres w życiu że pozwoliłem by emocje wzięły górę a szczególnie gniew. Myślę że temat można uznać za zamknięty choć teraz uważam że obie strony potrafią się nawzajem dyskryminować. Jeśli chcesz coś więcej się dowiedzieć pisz prywatnie.

4 Ostatnio edytowany przez zygmunt (2020-11-20 21:21:42)

Odp: Dyskryminacja mężczyzn w Polsce

nie tylko w polsce na calym swiecie.
Ulegaja czesciej wypadkom, krocej zyja, pozniej dostaja emeryture, musza placic bylym zonom, sa ofiarami agresji (dzieciom od malego mowi sie ze kobiet nie bije sie nawet kwiatkiem - kobiet się nie bije (a mężczyzn można, prawda? – dlaczego zatem nie mówi się „nikogo nie powinno się bić?”), ustepuje w drzwiach, kobiety niszcza mezyczyznom zycia, buntuja dzieci, sa winne ogromnemu zlu na ziemi. Facet bity przez kobiete jest wysmiewany. Mężczyźni właściwie nie mają dziś żadnych praw. Żyjemy w matriarchacie, wbrew temu co się mówi. Kobiety mają łatwo jak nigdy dotąd.
Nie dotyczy ich problem bezdomnosci (8%, 92% to mezyczzni), samobojstwa tylko praktycznie z powodow choroby psychicznej, podobne statystyki. jedna z najwyższych różnic leczenia płci w szpitalach psychiatrycznych; mężczyzn leczy się 4x więcej, niż kobiet (wg. pracy Zdrowie kobiet i mężczyzn; Janina Jóźwiak) , zerowa obowiazkowa sluzba wojskowa, dlugo moglbym wymieniac.

Nie gina na wojnach, nie gina w wypadkach w pracy (bo nie pracuja fizycznie praktycznie wcale)
potencjalni pedofile i gwałciciele to tylko mężczyźni
kobiety dostają śmieszne wyroki za to samo - np. pedofilki

Wrażliwi mężczyźni dzisiaj są traktowani jak faceci z psychiką kobiet.
Polska to kraj bliski pełnej emancypacji kobiet. Polska to jeden z krajów, które nadal kurczowo trzymają się komunistycznego prawa z czasów kiedy kobiety nie pracowały, by mogły dostawać alimenty po rozwodzie na siebie same (co prawda mężczyźni też mogą skorzystać z tego prawa, ale tylko teoretycznie, w praktyce to się nie zdarza, a same alimenciary procentowo unikają płacenia jeszcze bardziej, niż mężczyźni); sam znam kobiety ktore porzucaly rodziny dla nowego zwiazku

Zresztą „zło” to pojęcie względne. Jesteśmy różni, choć mamy jednakowe predyspozycje do bycia złymi, lub dobrymi. Nie licząc obecnego systemu, w którym mężczyzn karze się bardziej, wymaga się od nas więcej, a w kobietach przyzwala na cechy wyżej wymienione i są bezkarne. Trzeba wiedzieć, że kobiety mają wrodzone predyspozycje do manipulowania, bo tak biologia premiuje słabszą fizycznie płeć, dając jej lepsze zdolności psychiczne. Kombinatorstwo i kłamstwo było potrzebne, by przetrwać, a dla natury nie ma znaczenia jak to zrobisz. Możesz wnieść wartość, a możesz wyeliminować rywali. Możesz ustawić się kłamiąc, przy pomocy kogoś, a możesz być fair. Możesz zapracować na swój sukces, a ktoś może dać Ci posadę za ładne oczy. 99% kobiet które znam to zakłamane hipokrytki z niejednym na sumieniu.

Mainstreamowo pokazuje się tak (przemoc ma płeć męską, mężczyźni to duże dzieci,mężczyźni myślą tylko o seksie,mężczyźni nie zajmują się domem,mężczyźni zdradzają, mężczyźni to dranie i nieudacznicy), że to co złe pochodzi od mężczyzny, a to co dobre od kobiety, co jest nieprawdą. Proporcje społeczne ustala się dzisiaj na kobiecym byciu ofiarą, ale i społeczeństwo źle odbiera to, gdy mężczyzna jest ofiarą – nieważne czy realną, czy nie.

Panowie, szanujmy się: żyjemy statystycznie krócej, mamy łatwość w popadania w używki, czy popełniamy więcej samobójstw. Nie potrzeba nam dalszych obciążeń. Związki z toksycznymi kobietami to nie idylla, bo kobiety nie pełnią już ról tych ciepłych, wrażliwych i delikatnych, dbających o męża i ognisko domowe.Mężczyźni muszą uświadomić sobie, że są jedynie trybikiem w grze, który może zostać zamieniony na lepszy model bez żadnego powodu. Muszą mieć świadomość, że nie mogą pozwalać sobie na uległość i spełnianie wszystkich zachcianek kobiet, bo tracą na wartości. Nie mogą również pozwalać sobie na kobiece gierki.

Nauczcie się, że pewnymi cechami i zachowaniami są obdarzone wszystkie kobiety, czyli, że w rdzeniu osobowości (kobiecości) są takie same. Najczęściej podaje się, że jeśli kobieta będzie miała okazje i nie będą wyciągnięte konsekwencje (wychowanie rozpieszczające) to będzie manipulowała, stosowała przemoc psychiczną, będzie wykazywała się przywarami socjopaty i kłamcy poszukującego dramy (sztucznych emocji).