1

Temat: Era Wodnika

Czy mógłby ktoś z mi naświetlić jakie cechy może mieć ta energia? Jak to wpłynie na mnie i inne osoby? Czy społeczeństwo może wykazywać większe skłonności do filozofii?

2

Odp: Era Wodnika

Tak.

Przede wszystkim już jesteś jej świadkiem. Łatwy, szybki i darmowy dostęp do informacji, technologia, wymiana, przyspieszenie wszystkiego, elastyczność, aktywność, skupienie na zewnętrznych (bardziej niż wewnętrznych) aspektach rzeczywistości (od dekad wzrasta np. skupienie na wyglądzie zewnętrznym; ilości znajomych w mediach społecznościowych; i wszelkich innych "zewnętrznych" oznakach), globalne myślenie, ciągłe zmiany, konieczność elastyczności itd.

Jak widać, wbrew temu, co piszą ezoterycy, Wodnik ma nie tylko same cechy pozytywne. Doświadczamy obu, także tych negatywnych, jak skupienie na ilości i szybkości kosztem jakości (znajomości, jedzenia, ubrań, produktów, wolnego czasu itd.).

Ale zmiany zachodzą na wielu poziomach:
- indywidualnych
- społecznych
- globalnych
- kosmicznych
- fizycznych
- psychicznych i emocjonalnych
- umysłowych / mentalnych
- duchowych (np. detronizuje znaczenie boga w sensie, w jakim istniał w poprzednim tysiącleciu - który z kolei był jeszcze inny we wcześniejszych erach: Barana, Byka itd.)
I wielu innych.

Jeśli chodzi o zmiany bardziej indywidualne, czyli takie, które pewnie większość tu osób interesuje, to dotyczą one następujących aspektów:
- dostępu do informacji i ich szybkiego przetwarzania
- ułatwienia kontaktów (w czym internet, takich jak ta strona, pomagają);
- zrównuje wszystkich ludzi - dziś nawet rządzący (politycy) i prezesi koncernów muszą się tłumaczyć i wchodzić w dialog z "ludem"
- postawienia na mentalny aspekt człowieka, w tym edukację i naukę
- zmiana stylu i preferencji co do ubioru
- łatwość dostępu do wiedzy, różnego rodzaju grup czy systemów: przykładowo, dziś o wiele łatwiej zdobyć szybko wiedzę i kontakt z osobami z egzotycznych kultur, takich jak azjatyckie, niegdyś praktycznie poza zasięgiem większości osób
- możliwość publikacji własnych myśli - i konieczność radzenia sobie z przykrymi konsekwencjami tego faktu: wielkiego śmietnika
- szybkość komunikacji
- narastające znaczenie umysłowej elastyczności, umiejętności wykorzystania intelektu i w ogóle mentalnych zdolności

Na mniej przyziemnym, czy banalnym, poziomie natomiast:
- energetykę człowieka
- świadomość
- informację dostępną przez inne źródła, takie jak telepatia
- łączność (psychiczna, ale także energetyczna i fizyczna) z obcymi kulturami, jak również innymi, kosmicznymi cywilizacjami
- otwartość na nowe idee
- szybkie przemiany!

Wodnik jest bardzo interesującą energią: dotychczasowi przywódcy mają nie lada problem jak utrzymać się przy władzy. Jest tak szybka i pokrętna, że nie sposób przewidzieć, jak świat będzie wyglądał za dekadę czy dwie!

smile

3

Odp: Era Wodnika

Ja niekoniecznie muszę być przykładem ery wodnika, pamiętam swoje poprzednie życie i już wtedy kroczyłem ścieżką podobną do "mistyka"...

4 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2020-06-10 09:54:32)

Odp: Era Wodnika

Wodnik jest energia, która wymiata wszystko co stare, skostniałe i niepraktyczne. Robi to w sposób gwałtowny i szybki nie licząc się z otoczeniem. Efektem tego jest zachwianie w posadach takich struktur jak państwo, kościół, ekonomia, energia, światopogląd. Pod tym względem jest okropny, bo sieje spustoszenie i trzeba mieć trwałe fundamety, aby to przetrwać...

Jednak zawsze wszystko czemuś służy i zrujnowanie starego wymusza powstanie nowego, lepszego, opartego na porządnych fundamentach. To krok do przodu, tylko że bolesny.

Dlatego zmiany, które zafunduje nam era Wodnika będą właśnie takie, chociaż dziś jeszcze nic na to nie wskazuje. Ludzkość będzie musiała zdefiniować od początku wszystkie swoje wartości, inaczej nie przetrwa tego co zgotuje era Wodnika. Im szybciej to zrobi, tym mniej będzie bolało...

5

Odp: Era Wodnika

W zwiastunach świtu nie chcę niczego przekręcić ale było tam napisane mniej więcej coś takiego. Dzisiejsze zmiany, rozpad społeczeństwa jest spowodowany przez światło. To światło burzy was obecny system żeby mogły powstać nowe paragrafy. Myślę że mogło tu chodzić o energię wodnika.

6

Odp: Era Wodnika

Cytat z książki nt. Starożytności L. Mrozewicz:

Historia cywilizacji ludzkiej to - w mniejszym bądź większym zakresie - historia miasta. Miasto jest najbardziej sztucznym środowiskiem człowieka, antytezą świata natury.

Warto zacząć kwestionować pewne powszechnie uznane "prawdy" i zacząć myśleć o przyszłości Ziemi w bardziej niezależny sposób.