61

Odp: Poszukuję rysownika

To teraz wiem, dlaczego maila nie dostałem. Nie ja go założyłem. Trzeba było słać na emaila, którego podałem w PW. Ale obejrzałem grafikę, jest OK, tylko szkoda że z mojego pomysłu nic nie zostało. Chciałem by grafiki były z humorem, by czytelnik trochę się pośmiał i rozluźnił. Wklejam poniżej by inni obejrzeli:

http://imgie.pl/images/2017/10/22/Ogrodnik90fed.jpg

Nie mam dostępu wprost do waszych PW. Musiałbym bazę danych ściągnąć i przeanalizować, albo hasło zmienić i włamać się, ale wtedy użytkownik od razu się zorientuje. Nie robię takich rzeczy z powodów etycznych i po prostu nie interesuje mnie to co prywatnie między sobą piszecie.

Jak wysyłacie maile - też gdzieś jest jakiś administrator poczty emailowej, który ma dostęp do treści waszych maili, a nawet skanery, które skanują je pod kątem jakichś słów żeby wyświetlać wam np. sprofilowane reklamy.

62 Ostatnio edytowany przez Antares14 (2017-10-22 13:56:38)

Odp: Poszukuję rysownika

Muszę się troszeczkę wprawić, na codzień robię zupełnie inne rzeczy z dziedziny artystycznej. Owszem maluję czasem coś na zlecenie,  zwykle jednak brak mi na to czasu.
Tutaj stawiałam raczej na refleksję i czytelność przesłania, oglądający ma nie mieć wątpliwości, ma się się skupić na głównym elemencie przesłania.
No cóż nie jestem artystą satyrycznym np. pokroju Andrzeja Mleczki, to raczej nie moja bajka, mnie fascynują raczej artyści pokroju Salvadora Dali.
Tematyka poprzedniej książki, pomimo że napisana w sposób lekki, porusza tematy na tyle poważne, że budzi we mnie refleksje. Szczęśliwość i harmonia w jakiej żyją obywatele Saleinji, nam ludziom nie jest znana, stąd trudna do wyobrażenia. Książka jest zaledwie dziurką od klucza, przez którą my ludzie możemy zerknąć. Osobiście im dłużej stoję przy drzwiach do innego świata, tym mocniej pragnę znaleźć do nich klucz, spoglądanie w zderzeniu z rzeczywistością wywołuje u mnie ból i tęsknotę . Ten ból i tęsknotę jednak można przekształcić w chęć działania, stworzenia czegoś lepszego niż jest, bo z każdej porażki może narodzić się sukces. Jako jednostka nic nie mogę, jako zbiór jednostek możemy wszystko, potrzeba tylko impulsu, który  byłby w stanie obudzić wielu.

63

Odp: Poszukuję rysownika

Myślałem o 12-20 obrazkach. Raczej czarno-białych, bo kolorowe zwiększają cenę książki. Kilkanaście podrozdziałów by doszło a kilkanaście zostało rozbudowanych.  Motywację do wznowienia miałbym, gdyby znalazł się rysownik, który narysowałby ładnie to, co bym mu opisał. A na razie jedna osoba słabo rysuje i ma opory moralne, a druga co innego narysowała/namalowała niż opisałem. Wiem, wybredny jestem, ale chcę, by książka była spójna a ilustracje oddawały moje ziemskie poczucie humoru, które zaskakuje mnie tak, że jak coś mnie rozśmieszy, to parskam ze śmiechu prawie cały dzień na wspomnienie.

A'propos - pisałem już, że książka dotarła do kosmitów kilku ras, które monitorują Ziemię? Jakiś rok temu mi powiedzieli, że cieszy się pewną popularnością, bo kilka notek ich rozbawiło do łez (m.in. wyjaśnienie, dlaczego ludzie mają dwie dziurki w nosie). Spojrzenie na świat ludzi oczami byłego kosmity podobno pozwala im lepiej zrozumieć ziemską mentalność. Nie spodziewałem się tego.

64

Odp: Poszukuję rysownika

Jest jeszcze inna opcja. Zrobić zbiórkę społecznościową na zatrudnienie profesjonalnego ilustratora. Wybrać kilku, którzy świetnie rysują i zapytać czy się podejmą i o cenę.

65 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2017-11-08 13:01:59)

Odp: Poszukuję rysownika

Nareszcie jakaś rozsądna propozycja. Jestem w stanie wyłożyć 100,- PLN od siebie, aby w końcu powstały ilustracje do książki. Ilu jest jeszcze takich chętnych jak ja? Bo od zebranej sumy zależy, czy będzie to realne...

66 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2017-11-15 15:23:16)

Odp: Poszukuję rysownika

Więc wspólnie mamy trzy stówy. Wystarczy na jeden rysunek. Tyle nad morzem biorą za narysowanie jednej grafiki. Swoją drogą, książkę przeczytało wiele osób, ale żeby wyłożyć za to parę złotych, na to już niestety nikogo nie stać. Niczego innego się nie spodziewałam, prawdę mówiąc... Czyli wracamy do punktu wyjścia. Jakieś propozycje?

Dla waclawam za dobre chęci załaczniki:

https://www.youtube.com/watch?v=SGBCOL22bc8
https://www.youtube.com/watch?v=7mWAvj4hBcc

67

Odp: Poszukuję rysownika

300 zł a jeszcze nie zaczęto oficjalnej zbiórki?

Wiem już, że narysowanie ilustracji zaproponowano Jarosławowi Gachowi. Podobno rysował komiksy erotyczne, więc z nagością nie powinno być problemu. Ale zanim podejmie decyzję, musi przeczytać książkę by zdecydować czy narysuje i za ile. Kto wie, może tak mu się książka spodoba, że zrobi to gratis, albo za symboliczne pieniądze?

Tutaj jego grafiki:
http://jargach.digart.pl/digarty/

Jak widać, nie wstydzi się rysować nagości, a rysunki bardzo ładne:

http://digart.img.digart.pl/data/img/vol4/16/15/miniaturki400/7937995.jpg

http://digart.img.digart.pl/data/img/vol0/87/13/miniaturki400/235671.jpg

68 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2017-12-08 15:13:05)

Odp: Poszukuję rysownika

300 zł to na zachętę. Jak w czapce nie ma kasy, to nikt nie wrzuca, a jak jest parę złotych wszyscy chętniej się dokładają. Taka mentalność... Według mnie zrobienie ilustracji do książki powinno zająć nie więcej niż kilka miesięcy, a trwa już kilka dobrych lat i końca nie widać. Nie lubię takiego podejścia, u mnie wszystko odbywa się o wiele szybciej. Dlatego możesz na mnie liczyć, pomogę jak będę umiała najlepiej...

Bardzo dobry wybór rysownika. Grafiki rewelacyjne, coś z pogranicza fantasy, ale nie do końca. Podobnie rysował kiedyś Grzegorz Rosiński, ale Jarosław Gach ma lżejszą kreskę i przez to efekt jest subtelniejszy, inaczej też operuje kolorami. Idealnie wkomponowałyby się w Twoją książkę. Jestem za!!! Daj znać jak facet się zgodzi i zaczniesz zbierać kasę...

Przy okazji odkryłam, jak się wstawia grafikę z netu do PunBB...

PunBB bbcode test

I jeszcze jeden...
PunBB bbcode test

I jeszcze jeden...
PunBB bbcode test

I jeszcze jeden...
PunBB bbcode test

Swoja drogą fajnie by było, jakbyś coś opowiedział o tym zdarzeniu w Emilicinie, bo Fundacja Nautilus nie do końca chyba rozumie po co był ten eksperyment...

PunBB bbcode test

A to chyba centralna gwiazda galaktyki...

69

Odp: Poszukuję rysownika

Hejal mam pomysł!
Spróbuj pogadać z tymi amatorskimi rysownikami takimi jak na przykład: Viria.
Jej/ lub jego obrazki do książki "Olimpijscy Herosi" były rewelacyjne.
Zobacz co o tym myślisz.
https://viria13.deviantart.com/

https://i.pinimg.com/736x/c0/0c/1d/c00c … design.jpg  - rysunek przedstawiający Leo Valdez

https://i.pinimg.com/736x/8d/0f/54/8d0f … -percy.jpg  - Percy Jackson

70

Odp: Poszukuję rysownika

Małgosiu jak wstawiłaś grafikę?

71 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2017-12-10 13:04:48)

Odp: Poszukuję rysownika

To bardzo proste. Składnia linku składa się z trzech części:

1.[img=PunBB bbcode test]2.http://kosmita.ofp.pl/forum/img/test.png

3.[/img]

W środkową część (2.)wstawiasz adres liku z sieci poprzez kliknięcie prawym klawiszem myszki i wybranie opcji 'Kopiuj adres obrazu'.

Wszystko masz opisane w sekcji 'Obrazki', tylko napisane jest ciągiem w jednej linijce. Nie wszystkie obrazki dają się wkleić, tylko te z krótkimi linkami.

Brawo że spytałeś, kto pyta nie błądzi!
PunBB bbcode test

I jeszcze jedno. Administrator może ci wyłączyć możliwość wklejania obrazków wiec dbaj o formę i treść...

72

Odp: Poszukuję rysownika

Wysłałem prywatną do ciebie, ktoś kto może namaluje obrazki do twojej książki. smile

73

Odp: Poszukuję rysownika

Odpisałem.

74

Odp: Poszukuję rysownika

Ja też. big_smile
Taki żart.

75

Odp: Poszukuję rysownika

Hejalu mam obrazek ale nie mogę go wstawić w wiadomości.

76

Odp: Poszukuję rysownika

Bo link jest niepoprawny. Wrzuć np. tutaj:
https://zapodaj.net/

77

Odp: Poszukuję rysownika

Już, zrobione

78

Odp: Poszukuję rysownika

Hejal'u znalazłem ci nowego rysownika. Odezwij się a podam szczegóły...

79

Odp: Poszukuję rysownika

Wszystkiego najlepszego z okazji świąt Bożego Narodzenia.
Podesłałem kolejny rysunek.