121

Odp: Druga edycja książki

Hejal. Wiem że nie lubisz pytań, które sami możemy znaleźć odpowiedź. Zetknąłem się z osobą, która zwyczajnie nie chce żyć, i ta osoba wręcz gardzi życiem. Popełniała próby samobójcze, i zwyczajnie pragnie śmierci. Czy może być tak, że ta osoba tym samym pragnieniem, wręcz nadzieją że umrze może się zabić, albo wywołać chorobę, która ją zabije? Taki efekt placebo, tylko odwrotny. Ja nie jestem pewny, co moze się stać.

122

Odp: Druga edycja książki

A tak w sumie z ciekawości...
Skoro na Saleinji pamięta się poprzednie wcielenia to o co w sumie wybuchła ta wielka wojna na waszej planecie?

123 Ostatnio edytowany przez Don Pedro (2018-07-14 11:20:03)

Odp: Druga edycja książki

ka-nu napisał/a:

A tak w sumie z ciekawości...
Skoro na Saleinji pamięta się poprzednie wcielenia to o co w sumie wybuchła ta wielka wojna na waszej planecie?

A co ma wspólnego jedno z drugim? Poza tym można przecież pamiętać o tych wszystkich krzywdach, które zaznało się w poprzednich życiach.

124

Odp: Druga edycja książki

Don Pedro.
Mnie zastanawia co innego. Bo właśnie w wojnach, to inne cywilizacje, bez blokady pamięci mogę zrozumieć. Wiedzą że jedno życie to nie koniec, mimo wierzą w idee swoje, i za nie walczą. Najwyżej jedno wcielenie zostanie przerwane.

A tutaj? Ludzie myślą że życie jest jedno, zazwyczaj, a i tak idą na wojnę, ryzykować

125

Odp: Druga edycja książki

Krykers napisał/a:

Don Pedro.
Mnie zastanawia co innego. Bo właśnie w wojnach, to inne cywilizacje, bez blokady pamięci mogę zrozumieć. Wiedzą że jedno życie to nie koniec, mimo wierzą w idee swoje, i za nie walczą. Najwyżej jedno wcielenie zostanie przerwane.

A tutaj? Ludzie myślą że życie jest jedno, zazwyczaj, a i tak idą na wojnę, ryzykować

Wojna to jest najważniejsza sprawa dla państwa/cywilizacji. Często być, albo nie być dla niego. I tutaj objawia się właśnie najważniejsza rola religii. Wystarczy wmówić komuś, że jak umrze to pójdzie do raju gdzie czekać na niego będą  72 hurysy big_smile

126 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2018-07-18 12:03:06)

Odp: Druga edycja książki

Jaki sens ma zadawanie pytań komuś, kto na nie nie odpowiada? Hejal olał to forum i wrócił na swoja planetę, bo pewnie stwierdził, że nie ma tu nic do roboty. Wcale mu się nie dziwię....

'Zwracajcie uwagę na treść książki, niech Was inspiruje do przemyśleń, a nie na mnie. Jestem najmniej istotnym elementem całej sprawy.

Podsumowując: znów zadajecie te same pytania, na które odpowiedziałem w przeszłości.'

Tak napisał....

127

Odp: Druga edycja książki

Że się nawet nie pożegnał...

128

Odp: Druga edycja książki

Drugie wydanie książki - rozszerzone - może ukazać się pod warunkiem znalezienia profesjonalnego rysownik, który nie boi się rysować nagości. Na razie żaden z tych, do których pisałem, nie odpowiedział pozytywnie i jestem zmęczony odmowami lub brakiem odpowiedzi.

Mam też złą wiadomość - możliwe, że wkrótce odlecę z Ziemi z powodu niespodziewanych problemów rodzinnych na Saleinji. Decyzja zapadnie do końca roku i będzie zależeć od tego, czy sprawy te dobrze się ułożą. Doszło do wypadku, w którym wielu członków rodziny zginęło w katastrofie podróżniczej i możliwe, że będę musiał przejąć rolę "głowy rodziny" dla pozostałych przy życiu. Mam nadzieję, że powrót nie będzie konieczny. Jeśli wrócę, drugiej edycji książki lub zupełnie nowej książki nie będzie, bo moje ciało przejmie zupełnie inna kosmiczna osobowość. Strona będzie wówczas istnieć tak długo, jak długo będzie podtrzymywana przez osobę, która użyczyła serwera.

129

Odp: Druga edycja książki

No nie wiem co mam powiedzieć. Wszystko w porządku? Dobrze się czujesz? Pytam się, bo to inna sytuacja, niż śmierć ze starości, a do tego sytuacja nietypowa, bo jesteś tutaj, w innym ciele, z innymi cechami, więc... Jak coś, to odpocznij. Nie przesilaj się. Oczywiście, jak decyzja będzie, że odlecisz, to ja, ani nikt inny, kto ma trochę rozsądku, nie będzie miał tego za złe Tobie. Trzymaj się!

130 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2018-07-22 21:10:17)

Odp: Druga edycja książki

Wyrazy współczucia z powodu śmierci najbliższych. Nikt nie jest na to gotowy, wiec teraz musisz pomyśleć o swoich sprawach i swoich bliskich, nas odkładając na drugi plan. Trzymaj się, jesteśmy z Tobą i myślimy o Tobie i o Twoich najbliższych!!!

[url]https://www.youtube.com/watch?v=ui2WQtA0VUU[/url]

Może trochę to ukoi twój ból po stracie najbliższych...

131 Ostatnio edytowany przez Maciej (2018-07-28 13:52:21)

Odp: Druga edycja książki

Hejalu, dlaczego nazywasz pewne istoty złymi skoro w jednym z wcześniejszych tekstów w książce napisałeś że żadna istota we wszechświecie nie jest zła ani dobra?

132

Odp: Druga edycja książki

W którym miejscu? Jeśli faktycznie popełniłem gdzieś taki błąd, poprawię.

133 Ostatnio edytowany przez ka-nu (2018-07-30 02:30:12)

Odp: Druga edycja książki

W książce...
Rozdział 3.6 napisałeś że Ziemianie mają wielką dysproporcję między rozwojem duchowym a technologicznym, po czym dokładniej nas instruujesz że musimy dogonić rozwój technologiczny...
Czy to nie jest przypadkiem błąd?
Chodziło ci o rozwój duchowy, prawda?

Wklejam cytat.
"Dzięki niezaspokojonej ciekawości, stymulujemy pozytywne przemiany społeczne, które pomogą wam osiągnąć równowagę między rozwojem technicznym a duchowym. Najpierw musicie dogonić rozwój technologiczny i odpowiedzialnie wykorzystywać wynalazki. Potem wyeliminować niewolnictwo i nauczyć się szacunku dla innych istot żywych, także zwierząt i roślin. Każda istota żywa ma prawo żyć, posiadać inne poglądy na życie, wybrać orientację seksualną czy system moralny z którym będzie czuła się szczęśliwa."

134

Odp: Druga edycja książki

Tak, to błąd. Miało być o dogonieniu rozwoju duchowego a nie technologicznego. Już poprawiłem.

135

Odp: Druga edycja książki

Najlepsze jest to, że ja nie wyłapałem tego błędu, aczkolwiek właśnie tak jakby odczytałem, że trzeba dogonić rozwój duchowy, a nie technologiczny. smile Pewnie takich błędów jest więcej, aczkolwiek... Musze jeszcze raz dokładnie przeczytać całość.

136

Odp: Druga edycja książki

Gdyby nie użytkownik Maciej to też bym tego nie wyłapał. Dopiero wtedy zauważyłem ten błąd.

137 Ostatnio edytowany przez Maciej (2018-08-27 13:47:54)

Odp: Druga edycja książki

Mam jeszcze jedno, a właściwie dwa powiązane ze sobą pytania. Napisałeś że mamy zaprzyjaźnioną cywilizację z innego wszechświata, w którym panują identyczne Prawa Kreacji co w naszym. Czy różne Prawa w różnych wszechświatach to eksperyment Kreacji? Czy jeśli (o czym również wspomniałeś) Wszechświatowy Ogrodnik tworzy nowy wszechświat, to czy nie staje się on czymś w rodzaju Kreacji dla tego wszechświata?

138

Odp: Druga edycja książki

Zastanawiam się nad pewnym zdaniem które zamieściłeś w książce. Napisałeś że gwiezdny ogrodnik nie zdaje sobie sprawy z tego że energie pozytywne są o wiele lepszym, jakościowo produktem do użytku. Jak wysoko rozwiniętą istota która przeszła cykl od komórki może o tym nie wiedzieć?

139

Odp: Druga edycja książki

Wysłałem prywatną do ciebie, ktoś kto może namaluje obrazki do twojej książki. smile

140

Odp: Druga edycja książki

Odpisałem.

141

Odp: Druga edycja książki

Ja też. big_smile
Taki żart.

142

Odp: Druga edycja książki

Hejalu mam obrazek ale nie mogę go wstawić w wiadomości.

143

Odp: Druga edycja książki

Bo link jest niepoprawny. Wrzuć np. tutaj:
[url]https://zapodaj.net/[/url]

144

Odp: Druga edycja książki

Już, zrobione

145

Odp: Druga edycja książki

Hejal'u znalazłem ci nowego rysownika. Odezwij się a podam szczegóły...

146

Odp: Druga edycja książki

Wszystkiego najlepszego z okazji świąt Bożego Narodzenia.
Podesłałem kolejny rysunek.

147

Odp: Druga edycja książki

Hej
Chciałbym dowiedzieć się więcej o zawieszalni. Jak stworzyć taki bąbel stojącego czasu?Jakie urządzenia są do tego potrzebne?Jakie prawa rządzą tym zjawiskiem? A jeśli z jakichś powodów nie możesz podpowiedzieć to chociaż proszę o wskazanie drogi ku odkryciu jak to stworzyć.
Ciekawi mnie też co by się stało jakby ktoś wsadził tam żywego człowieka z duszą i o nim celowo zapomniał. Czy jakieś istoty mają nad takimi sytuacjami kontrolę?

148

Odp: Druga edycja książki

Ciekawi mnie temat szczepień oraz kryptowalut. Możesz coś o tym powiedzieć?

149

Odp: Druga edycja książki

Dlaczego tutaj przyleciałeś? Nie chodzi mi o cel, bo to wyjaśniłeś. Bardziej chodzi o osobiste motywy, dlaczego zdecydowałeś się przylecieć na ziemię. Jakie miałeś motywy? Ciekawość, jakie to będzie doświadczenie? Chęć pomocy? Jakieś inne? Może wszystko po trochu?

Czym jest moralność, twoim zdaniem?

Jeżeli są rasy, które nie mają emocji, to jakim sposobem są w stanie ocenić co może dawać radość, a co nie? A może nie są w stanie?

150

Odp: Druga edycja książki

Zastanawiałem się czy pobyt tutaj na Ziemi pozwolił ci jakoś bardziej się rozwinąć. Czy dzięki przebywaniu pośród ludzi nauczyłeś się nowych oraz ciekawych rzeczy? Uważasz że po swoim powrocie na Salenji będziesz mógł wiele opowiedzieć swoim pobratymcom? Jak się czujesz po kilkunastu latach spędzonych pośród Ziemian?