1

Temat: Bill Gates i Elon Musk - co sądzicie o tych panach?

Bardzo popieram i szanuję Gatesa, Muska uważam za niepoważnego marzyciela. Wiem że kręgach "foliarskich", "spiskowych" uważani są za złych globalistów i może być to kontrowersyjne zdanie w takim miejscu, ale chętnie wdam się w merytoryczną dyskusję z ich przeciwnikami, pod naciskiem których argumentów zmienię zdanie na ich temat. Ktoś spróbuje mnie przekonać?

2

Odp: Bill Gates i Elon Musk - co sądzicie o tych panach?

[url]https://beforeitsnews.com/eu/2020/12/bill-gates-caught-on-video-admitting-vaccine-will-change-our-dna-forever-2664874.html[/url]

3 Ostatnio edytowany przez ka-nu (2021-04-12 18:52:50)

Odp: Bill Gates i Elon Musk - co sądzicie o tych panach?

Wideo zostało usunięte ale to chyba sporo wyjaśnia w tym temacie...
Osobiście może być mi ciężko cię przekonać a ja sam zbytnio nie rozwodziłem się nad tymi postaciami ale jeśli chodzi o Gatesa, nie podoba mi się jego pomysł na szczepienia i różne wynalazki jak chipy podskórne itp.
Bo bądźmy szczerzy, po co nam coś takiego jak nie po to żeby kontrolować innych?

4

Odp: Bill Gates i Elon Musk - co sądzicie o tych panach?

ka-nu napisał/a:

Wideo zostało usunięte ale to chyba sporo wyjaśnia w tym temacie...
Osobiście może być mi ciężko cię przekonać a ja sam zbytnio nie rozwodziłem się nad tymi postaciami ale jeśli chodzi o Gatesa, nie podoba mi się jego pomysł na szczepienia i różne wynalazki jak chipy podskórne itp.
Bo bądźmy szczerzy, po co nam coś takiego jak nie po to żeby kontrolować innych?

Gates jest też filantropem i sponsoruje chociażby program budowy i wdrażania toalet w afryce. Ludzie nadal tam umierają na zwykłą biegunkę. Dzięki jego staraniom już prawie wyeliminowano polio, a następne projekty czekają na realizacje, takie jak np. domowe, bezodpadowe reaktory atomowe które zalewasz raz na 15 lat i są zaprojektowane tak, by wyłączać się w przypadku awarii/rozszczelnienia.

Gates sponsoruje WHO, buduje [bardziej - z jego inicjatywy - sponsoruje niż faktycznie buduje, ale przecież jeżeli ekipa budowlana buduje ci dom za twoje pieniądze, to też mówisz, że wybudowałeś dom] toalety i punkty higieczne w biednych regionach, jest filantropem, inwestorem, biznesmenem, bardzo oczytanym i racjonalnym, twardo stąpającym po ziemi facetem z wyraźnym wpływem na obecny świat. Naiwnością i ignorancją jest myślenie że jest bez wpływu na naszą obecną rzeczywistość. Te pomysły mają realny potencjał na zmianę świata i są bliskie realizacji. Nie sądzę by ktoś głupi zajmował się aż tak ambitnymi projektami i uważam, że dobrze i rozsądnie wysłuchać kogoś, kto trzyma łapę na zasobach w tak wielkim stopniu i wiedzieć zawczasu, co chce z nimi zrobić i jak wykorzystać.

Chipów się nie boję, jestem elektronikiem. Szczepionki o wiele bardziej.

Nie ma różnicy czy nosisz kawałek drutu zatopiony w plastiku a plastik w portfelu czy w silikonie (przypominam - neutralny i sterylny dla ciała, nie reagujący, podobnie jak np. szkło - o ile nie pęknie lub nie ma ostrych krawędzi) a silikon zasklepiony w ranie wielkości połowy paznokcia, tym bardziej w gdy niczym szokującym nie są np. implanty piersi są od wielu dekad stosowane powszechnie.

Zresztą, powiązanie tegeo z gatesem jest dla mnie niezrozumiałe - czy to on osobiście będzie mi aplikował, albo z jego inicjatywy? Wypowiadał się jedynie na temat szczepień (bo zajmuje się tym od lat, jego kariera to nie tylko microsoft), przez co została mu przyprawiona morda złego kapitalisty czyhającego na - w sumie nie wiem na co. Niezrozumiała jest dla mnie Gatesowa paranoja.

5 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2021-04-14 14:06:20)

Odp: Bill Gates i Elon Musk - co sądzicie o tych panach?

[url]https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=226263552121132&id=102195954527893[/url]

Tak wygląda filantropia w wykonaniu Gatesa. Podobnie będzie ze szczepionką na COVID. To maszynka do zarabiania pieniędzy na ludzkiej głupocie. I narzędzie do depopulacji ludności w długim okresie.

Podobnie produkty Microsoftu. Niedopracowany chłam, za który trzeba płacić duże pieniądze, ciągłe zmiany interfejsów w programach użytkowych. Niedługo wszystko będziesz miał w chmurze i za to też będziesz płacił. Nic nie będzie twoje, nawet ciało nie będzie należało do ciebie, to tylko kwestia czasu.

Jesteś elektronikiem, ale o działaniu organizmu ludzkiego nie masz pojęcia, jeśli piszesz, że implanty są bezpieczne. Poczytaj sobie o neurotoksynach, może wtedy zmieni ci się perspektywa. I porównaj sobie statystyki medyczne sprzed 40 lat i te obecne, ciekawa lektura.
[url]https://www.youtube.com/watch?v=-sf2r4mUXRY[/url]
Tak samo brak ci wyobraźni, jeśli uważasz globalistów za tych, którzy chcą komukolwiek zrobic dobrze. Sobie chcą dobrze, a ty będziesz u nich co najwyżej robolem za miskę ryżu. Po zaczipowaniu będziesz produktem z określonym z góry czasem przydatności, niczym więcej. To co szykują nam ludzie pokroju Gatesa jest gorsze niż epoka realnego socjalizmu, jeśli tego nie dostrzegasz, to jest mi cię po prostu żal. Nie lubię nikogo straszyć, ale facet któy ma doczynienia z elektroniką  powinien bardziej krytycznie podchodzić do rzeczywistości serwowanej w mediach i być bardziej dociekliwy, tak uważam.

Prawdziwa wolność to taka, która uniezależnia cię od wszystkiego i od wszystkich. Co z tego że będziesz miał w domu reaktor, jak będziesz płacił za paliwo do niego co misiąc? Nikt ci go nie da za darmo, wiec gdzie tu postęp? Co z tego że wyeliminujesz polio, jak ludzie masowo z głodu umierają w krajach III świata? Naprawdę chcesz być niewolnikiem, w imię czego?

6

Odp: Bill Gates i Elon Musk - co sądzicie o tych panach?

Przy psach i kotach chipy jakoś się sprawdzają.
I czego ty się boisz? Mój dziadek z niesterylnymi ciałami obcymi w ciele (po wybuchu granatu) dożył ponad setki. W czym ci ten zwój drutu zalany silikonem lub szkłem przeszkadza? Serio. Wiem doskonale czym są neurotoksyny, ale jak to ma się do tematu? Nie rozumiem nawiązań. Że niby mają mieć pojemniki z neurotoksyną wyzwalane rfidem? Czy że pokryte nią mają być? Silikon medyczny do umieszczenia w ranie możesz sobie przygotować nawet w domu i zalać co chcesz. Nie rozumiem w ogóle problemu. Tysiące ludzi działa i chodzi o sztucznych biodrach, gdzie w ciało się wszczepia element wielkości miski i jest cisza, a przy faktycznie użytecznym ciele obcym wielkości połowy małego paznokcia jest harmider.

malgosia.wl napisał/a:

Co z tego że będziesz miał w domu reaktor, jak będziesz płacił za paliwo do niego co miesiąc?


Obecnie płacisz za prąd. Czy jesteś mniejszym niewolnikiem? Bo wydaje mi się że większym. Nie jesteś żadnym, bo nikt cię do korzystania z mediów nie przymusza ani kuli u nogi nie wiąże. Ładne słowa, tylko to manipulacja, bo w żadnym momencie nikt ci twojej wolności nie odbiera. A jest to faktyczny krok w celu zażegnania kryzysu energetycznego i zaprzestaniu używania nieodnawialnych paliw kopalnych, które jeszcze mogą się nam przydać do innych celów.

Odnośnie linku - znam znacznie więcej kompilacji z powodu choroby niż szczepienia.

7

Odp: Bill Gates i Elon Musk - co sądzicie o tych panach?

Ganc, czy masz Twoim zdaniem obiektywne i rzetelne zdanie nt. zamieniania człowieka stopniowo w cyborga?

Nie masz pojęcia na temat tego, co umożliwia ludzki organizm, bo zapewne nie interesowałeś się tematem. Można zaryzykować stwierdzenie, że nikt tego nie wie. Niszczenie organizmu z mojego punktu widzenia, a jego "turbodoładowywanie" niczym w cyberpunku - zapewne z Twojego punktu widzenia - jak dla mnie można porównać mniej więcej do zastępowania ogromnych lasów jakimiś nowoczesnymi, technologicznymi pojemnikami, które rzekomo mogą być lepsze, bo wydajniejsze przy zamianie CO2 na tlen. tongue To - wyizolowanie jednego aspektu, i jego "nasilenie", bo tak działa redukcjonistyczna nauka - jednak wynika z bardzo ograniczonego punktu widzenia. Tak m.in. są produkowane sztuczne leki, którym brakuje b. dużo naturalnych składników (mikroelementów) towarzyszących.

8 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2021-04-23 09:10:56)

Odp: Bill Gates i Elon Musk - co sądzicie o tych panach?

ganc2 napisał/a:

Przy psach i kotach chipy jakoś się sprawdzają.

Bardzo dobre porównanie. Przy krowach i cielakach też się sprawdzają . Są nawet syystemy do lokalizowania zwierząt w czasie rzeczywistym (RTLS). Zwierzęta są za głupie, aby je sobie same zdjąć. Ludzie są na tyle glupi, że chcą je sobie sami pozakładać w imię jakichś wzniosłych idei, nie widząc sedna sprawy, że jak je sobie założą, będą jak ZWIERZETA.

A twój idol Gates jakby był filantropem, to WINDOWS byłby za darmo i dystrybuowany jako OPEN SOURCE z kodami źródłowymi na wierzchu. A nie jest, jest czystą komercja, na dodatek źle zaprojektowaną, bo bardzo pamieciożerną.

Reaktory jądrowe też działakją na paliwa kopalne (uran, pluton) i też się degraduje środowisko, ponadto powstają odpady radioaktywne i póki co nie umiemy ich utylizować. A zimna fuzja to na razie pieśń przyszłości. Osobiście uważam że wytwarzanie energii elektrycznej jest o wiele prostsze, tylko nasza wiedza jest zbyt uboga. Jesteśmy jak jaskiniowcy, którzy potrafią rozpalać ogień tylko przy pomocy pocierania dwóch patyków o siebie, tylko dlatego, że nie uczyli się nigdy fizyki i mają ograniczoną wyobraźnię. Nawet głupiej prądnicy nie potrafimy porządnie zrobić.

Oczywiście, że możemy nie korzystać z energii i w ogóle z dobrodziejstw cywilizacji i żyć np. w beczce jak Diogenes*, ale dla mnie to raczej cofanie się w rozwoju, a nie postęp.

ganc2 napisał/a:

I czego ty się boisz? Mój dziadek z niesterylnymi ciałami obcymi w ciele (po wybuchu granatu) dożył ponad setki.

Po zaczipowaniu i zaszczepieniu się szczepionką na COVID-a, nie dożyłby nawet do 50-tki. A dożył tyle, bo nie doczekał tej przyjemności. Moje obawy są w pełni uzasadnione, nie jestem zwolenniczką robienia z siebie terminatora, co natura to natura, a nie jakaś krzemowa czy silikonowa proteza, nie ma doskonalszego tworu niż twoje ciało i lepszego komputera niż twoja jaźń. smile

ganc2 napisał/a:

Wiem doskonale czym są neurotoksyny, ale jak to ma się do tematu? Nie rozumiem nawiązań.

Nie wiesz czym są neurotoksyny, gdybyś wiedział nigdy niczym takim byś się nie zaszczepił, bo miałbyś wiedzę jak łatwo organizm samodzielnie potrafi pozbyć się wirusów w sposób nieszkodliwy dla zdrowia.


*Diogenes z Synopy, gr. Διογένης της Σινώπης Diogenes tes Sinopes (ur. ok. 413 r. p.n.e. w Synopie, zm. ok. 323 r. p.n.e. w Koryncie) – grecki filozof, przedstawiciel szkoły cyników (nazwanej od jego przydomka – Κυνικός, Pies) i uczeń Antystenesa. Był nauczycielem Kratesa z Teb. Starając się wprowadzić w czyn głoszone przez siebie poglądy i zarzucając swojemu nauczycielowi sprzeciwienie się im, stał się abnegatem.
Pomimo swych dziwnych zachowań i radykalizmu w głoszeniu pogardy dla rozkoszy życiowych i dóbr materialnych, stał się jedną z najpopularniejszych postaci starożytności.

9

Odp: Bill Gates i Elon Musk - co sądzicie o tych panach?

Przede wszystkim Gates nie jest już prezesem MS.

malgosia.wl napisał/a:

A twój idol Gates jakby był filantropem, to WINDOWS byłby za darmo i dystrybuowany jako OPEN SOURCE z kodami źródłowymi na wierzchu. A nie jest, jest czystą komercja

Windows 7 był zbyt dobrym produktem (dla mas), a MS nie potrafił wymyślić nic lepszego, przez co publikacja nowego Windowsa 8 była zagrożona - okazało się, że faktycznie sprzedaż była poniżej oczekiwań.

Ostatecznie, aby dalej sprzedawać, musieli uciec się do triku polegającego na najpierw zepsuciu produktu, ale za to prezentowanego w nowej szacie (win8), a następnie sprytnego "zdeaktualizowania" windowsa pod szumnym hasłem "bezpieczeństwa" i "wygaśnięcia nowych aktualizacji", i na koniec - by MS nie musiał wpadać w tą samą pułapkę przy Windows 10 - zamiast męczyć się nad ulepszaniem produktów, tworzą system wieczny, tym razem z WYMUSZONYMI aktualizacjami, które ewidentnie łamią prawa o ochronie danych - ciekawe że tak popularne sądownictwo w USA się tego nie doszukuje. big_smile

Aż do czasu, gdy coś nowego wymyślą tongue.

W ogóle "bezpieczeństwo" to taki uniwersalny haczyk, rodem z mafii: nic realnie nie dajesz, a zawsze można łatwo zastosować. wink

10 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2021-05-01 11:59:05)

Odp: Bill Gates i Elon Musk - co sądzicie o tych panach?

Tu jeszcze materiał o naszym  Gates-ie filantropie i inwestowaniu w dobroczynność:

[url]https://www.youtube.com/watch?v=FSoxchtE4dc[/url]

Zapamietajcie te słowa:

INWESTOWANIE W DOBROCZYNNOŚĆ

definicja w linku...

11 Ostatnio edytowany przez Antares (2021-05-01 18:49:09)

Odp: Bill Gates i Elon Musk - co sądzicie o tych panach?

Ludzie dziś nie mają własnego zdania - ale są tak sprytnie manipulowani, choćby przez "niewinne" i często anonimowe filmiki na YT i nie tylko (o tv już nie wspomnę), że myślenie ludzi mieści się w bardzo zawężonych kategoriach: wolisz Billa Gatesa czy Elona Muska? Wolisz kapitalizm czy komunizm? Wolisz pepsi czy coca colę? Wolisz PO czy PiS (lub któregoś z popleczników jednego lub drugiego)? Wolisz volvo czy audi? Wolisz prymitywizm czy sztuczną technologię? itd.

(A może nie myśleć o polityce w ogóle w takiej postaci, jak nam się wmawia na lekcjach historii? A może trzeba zacząć inaczej myśleć w ogóle o środkach poruszania się, takich jak samochody, autobusy i pociągi? A może wolny rynek mógłby działać zupełnie inaczej, a kwestię podatku można rozwiązać inaczej? A może w ogóle nie trzeba się zgadzać z potentatami technologicznymi, a rozsądne zdanie nt. zagrożeń nowych technologii nie musi od razu prowadzić do powrotu do jaskiń - zakładając, że w ogóle nie było błędu w mowie o tym, że ludzie mieszkali w jaskiniach - itd.)

Nie ma tu wolności myślenia. Dlatego powstają tego typu wątki jak ten, bo ludzie nie mają o czym myśleć - dostają na tacy, co mają myśleć. Przedstawia się z góry założone kwestie, by uwarunkować umysł tak, by wydawało się takiemu człowiekowi, że to on sam tworzy własną opinię na jakiś temat. Nazywa się to iluzją wyboru - mniej więcej na takiej samej zasadzie, jak szczur wrzucony do labiryntu (lewo, prawo czy prosto) - z tą różnicą, że szczur jest świadomy, że znajduje się w nienormalnym położeniu - a człowiek nie tongue

Wolne myślenie wykracza poza z góry podane kategorie.

[url]https://www.youtube.com/watch?v=8UoiuL9ZZNM[/url]

12 Ostatnio edytowany przez Antares (2021-05-02 11:03:10)

Odp: Bill Gates i Elon Musk - co sądzicie o tych panach?

Cytat z książki wydanej w USA w 1976 r.

W XXI wieku wszyscy ludzie zostaną zewidencjonowani w centralnej bazie danych, co ułatwi manipulację i całkowite podporządkowanie społeczeństwa. Tylko ci którym dzięki inteligencji i sprytowi uda się uniknąć skatalogowania, będą mogli pozwolić sobie na prawdziwą wolność.

Brzmi znajomo? Tak się składa że to opowiadanie Rogera Zelaznego, swego czasu sławnego pisarza SF. wink

13 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2021-06-10 09:02:03)

Odp: Bill Gates i Elon Musk - co sądzicie o tych panach?

Temat pokrewny dobroczyńcom w rodzaju Gates'a i Musk'a:

[url]https://www.youtube.com/watch?v=Igfgig_zg-s[/url]
[url]https://forsal.pl/artykuly/1101842,wspolczesne-monopole-inwestorzy-instytucjonalni-blackrock-vanguard-state-street.html[/url]