1

Temat: Fraktalistyka

Być może sami jesteśmy zawartością tego, na co właśnie patrzymy. Być może i najprawdopodobniej nie ma skończoności a czas istnieje tylko wewnatrz nas. Ile razy byśmy nie umierali i ile razy nasz świat by sie skończył, tyle samo razy pojawiamy się sie w innym czasie w zupełnie innej przestrzeni i w zupełnie innej postaci. Na przykład weźmiemy świat i przypuścmy, ze kończy sie jego istnienie. Znikając przemieszcza sie w czasie z prędkością, wielokrotnie większą niż prędkość światła pomniejsza sie w tym czasie do cząsteczki powietrza, która właśnie oddychamy, bo niewykluczone jest wcale ze wygenerowanie przez wszechświat jednej cząsteczki powietrza zajmuje setki bilionów Ziemskich lat.
Zakładając ze struktura fraktali była by odpowiednikiem struktury wszechświata to powyższe stwierdzenie może okazać sie hipoteza.
Albowiem, mimo iż to paradoksalne to wcale niewykluczone, ze to najmniejsze cząsteczki, napędzają największe tryby całego systemu

2

Odp: Fraktalistyka

Jest to niezwykle ciekawa propozycja spojrzenia na świat. Ja tutaj sam dla siebie zauważam, że chociaż fraktale zawierają w sobie pewną nieskończoność i rekurencyjność, to jednak mają w sobie też pewną skończoną określoność. Np. ten bardzo znany fraktal:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/38/Sierpinski-zoom4-ani.gif
Jest to tzw. Trójkąt Sierpińskiego. Jak kazdy fraktal, ma on w sobie nieskończoność, ale też ma w sobie pewną stałość - własnie to, że jest trójkątem. :-)

Zwraca to moją uwagę dlatego, że jesli nawet "jesteśmy zawartością tego, na co własnie patrzymy" i fraktalnie wszystko jest nieskończone, to wcale nie musimy komplikować naszego myślenia ową nieskończonością. Możemy przyjąć, że zajmujemy się tylko tym jednym konkretnym wycinkiem, który wszędzie się odwzorowuje i skoncetrować na nim. W ten sposób ograniczamy naszą percepcję rzeczywistości do jakby skończonego świata, ale niewiele na tym nie tracimy jesli chodzi o praktyczne życie.

(Trochę napisałem nie na temat, wiem, ale rozmyślania Twoje, Mixonie, sprawiły, że u mnie jakieś refleksje się wytworzyły.)

3 Ostatnio edytowany przez Mixon (2010-09-25 02:15:23)

Odp: Fraktalistyka

smile
Nie podlizuj sie! smile))

Jak bym umial wklejac takie rysunki to bym Ci pokazal jak wiele mozliwosci tworzenia fraktali ma, tak uciemiezony zla slawa zazistowskich czasow, symbol slonca a mianowicie swastyka. Ten symbol to w zeczywistosci symbol szczesliwosci. Polecam resercz w temacie.

4

Odp: Fraktalistyka

Mixon napisał/a:

Jak bym umial wklejac takie rysunki to bym Ci pokazal jak wiele mozliwosci tworzenia fraktali ma, tak uciemiezony zla slawa zazistowskich czasow, symbol slonca a mianowicie swastyka.

Brzmi to ogromnie interesująco! No to sposób na wklejanie rysunków jest taki, że masz adres to rysunku (np. [url=http://www.gdziestam.pl/rysunek.gif)]www.gdziestam.pl/rysunek.gif)[/url] to piszesz w treści wypowiedzi takie coś:

[img]www.gdziestam.pl/rysunek.gif[/img]

A forum automatycznie wstawi rysunek. :-)

5

Odp: Fraktalistyka

fraktale otaczaly otaczaja i otazaczac nas beda i o!

6 Ostatnio edytowany przez Thunder Egg (2020-07-22 15:45:45)

Odp: Fraktalistyka

Oto jest fraktalny artefakt z czwartego wymiaru. Można wejść do niego lewą stroną, takim wąskim przejściem i reinkarnować się w sposób kontrolowany wybierając dowolny świat i miejsce itd. (W środku jest ekran, na którym można zobaczyć podgląd różnych światów i świetlne lewitujące paski, na których się czeka w kolejce.) Albo idziesz na prawą stronę szerokimi drzwiami. Wtedy wszystko dzieje się losowo.

[url=https://i.imgur.com/u7z4K6U.jpg]https://i.imgur.com/u7z4K6U.jpg[/url]

[url=https://www.deviantart.com/3dickulus/gallery]~[/url]