1

Temat: Jak rozpoznać prawdziwy channeling?

Jako że wiele osób na tym forum zna, przegląda, powołuje się na channelingi to chciałbym się dowiedzieć od was w jaki sposób rozpoznajecie, że dany channeling jest prawdziwy. Wyjaśnie najpierw co ja rozumiem przez słowo "prawdziwy". Prawdziwy channeling to dla mnie taki, który spełnia poniższe warunki:

1. Nie jest oszustwem celowo stworzonym przez człowieka, aby szkodzić lub zyskiwać na tym profity zarówno materialne jak i psychiczne.
2. Nie jest efektem urojenia osoby chorej psychicznie.
3. Jest wewnętrznie spójny, czyli nie przeczy sam sobie w rażący sposób.

Od razu dopowiem coś do punktów 2. i 3.

Ad 2.

Osoba chora psychicznie może channelować i być może nawet jest do tego lepiej przystosowana niż osoba zdrowa. Lecz osoba chora jest dlatego zazwyczaj chora, że np. ma urojenia. Może widzieć rzeczy, których naprawdę nie ma - np. postrzegać świat jako wielki parapet. Jeżeli osoba jest chora na schizofrenię to stwarza to ogromny problem ponieważ schizofrenicy są często niebywale inteligentni i tworzą swoje własne wizje świata, iż są one bardzo rozbudowane, bardzo wewnętrznie spójne i przekonywujące. Trzeba wiele czasu, aby znaleźć gdzie w nich leży błąd.

Ad 3.

Powiada się, że proces channelowania jest narażony na zakłócenia z zewnątrz w wyniku których channelowana treść może ulec przekłamaniu. Jestem w stanie to zrozumieć - tak może być. Każdemu też mogą się zdarzyć pomyłki słowne, źle sformuowane zdania etc. Dlatego gdy w channelingu występuje jakaś sprzeczność to oczekiwałbym, że channelowana inteligencja zauważy to po pewnym czasie - lub też uwaga na to zostanie jej zwrócona - i poprawi swój błąd. Tak jak my sami bywamy poprawiani albo poprawiamy się sami gdy nastąpi pomyłka.

Jest dla mnie niezrozumiałym dlaczego niektóre przesłania mają mieć w sobie jakieś przekłamania, których ich autorzy nie poprawiają. Może nigdy nie mieli tego w intencji?

-

Tak więc ja gdy podchodzę do channelingów patrzę na kilka spraw:

~ Czy channeling jest spójny wewnętrznie?
~ Czy można zweryfikować zawarte w nim informacje za pomocą zewnętrznych źródeł? (np. channelingi mówiące o Nibiru od razu odrzucam, bo wiem, że Nibiru to fałszywy trop)
~ Czy struktura channelingu nie jest typowo propagandowa, czyli wbijająca się w psychikę odbiorcy i żerująca na jego nadziejach, marzeniach i oczekiwaniach, aby go zwieść?
~ Czy channeler jest osobą godną zaufania a nie np. znanym od lat oszustem z branży ezoterycznej? (taki może przecież poskładać sobie channeling z dziesiątek znanych mu książek, które mógł poznać pracując w branży)
~ Czy samo przesłanie channelingu nie zawiera ukrytych szkodliwych przekazów?

2

Odp: Jak rozpoznać prawdziwy channeling?

"~ Czy samo przesłanie channelingu nie zawiera ukrytych szkodliwych przekazów?"????- np.chrześcijańskich o zbawieniu, chrystusach, świetych itp? smile

3

Odp: Jak rozpoznać prawdziwy channeling?

Chrystus to jeszcze nic, ale te o matce boskiej zbawiającej światłem itp....kolejna baja KrK

4

Odp: Jak rozpoznać prawdziwy channeling?

przeciez Maryja nie była dziewicą ...
dziwi mnie jedno czemu sa te rozne cuda z Maryją, te posagi i wogole, dla mnie Pani Maryja to tylkoo Mama Jezusa ktory przyszedl na swiat tak samo jak Dalajlama i kazdy inny czlowiek. zeby czcic Mame Jezusa? to ciekawe czemu babke albo matke Maryji nie czczą.

najpierw dajcie mi namiar na strone z czanelingiem zebym se pogadal z kosmitą... ja-tego-pragne sad

5

Odp: Jak rozpoznać prawdziwy channeling?

Cuda - siła woli tłumu
Nie wiem czemu płaczą posągi, ale wątpię by to była sprawka jakiejś Maryji. Ponoć jest to sprawka Replitan, gdzieś czytałam..

6

Odp: Jak rozpoznać prawdziwy channeling?

dokladnie wyjelas mi to z ust smile
ale wlasnie jak jakis demon moze wejsc w posag i poplakac sie, albo w obrazie w szkle krew jest na policzku

to raczej tlum nie wymysla

7

Odp: Jak rozpoznać prawdziwy channeling?

Chrystus był  gwiezdnym wędrowcem wiec sie nie urodził tylko pojawił sie na ziemi jak pzyleciał statkiem kosmicznym moze dlatego Maryja jest nazywana dziewica bo wcale nie urodzila nikogo z łona.A ciało juz mógł sobie wytwozyc i wtłoczyc ciała energetyczne itp bo pochodził z arcturus antares.I jestem pzekonany że nie umarł  tylko pod koniec swojej drogi został zabrany z ziemi.A jak sie umiera na ziemi i jest rozpad ciał to i tak wszystkie ida do odnowy i wracają tam gdzie ich miejsce juz zregenerowane do dalszej drogi rozwoju istoty ducha to sie tyczy wszystkich istot chodż niektóre sobie to zablokowały zyjac w stanie uwięzionej nieśmiertelnosci.

8

Odp: Jak rozpoznać prawdziwy channeling?

Wega napisał/a:

"~ Czy samo przesłanie channelingu nie zawiera ukrytych szkodliwych przekazów?"????- np.chrześcijańskich o zbawieniu, chrystusach, świetych itp?

Miałem raczej na myśli to, czy channeling w jakiś sprytny sposób nie przemyca np. treści rozluźniających więzi rodzinne pośród ludzi, co jest ewidentnie szkodliwe. Dlaczego właściwie uznajesz, że channeling zawierający informacje o świętych, chrystusach itp. miałby być szkodliwy?

maat napisał/a:

Chrystus to jeszcze nic, ale te o matce boskiej zbawiającej światłem itp....kolejna baja KrK

No Matka Boska to ewidentnie przesada.

jacob napisał/a:

dziwi mnie jedno czemu sa te rozne cuda z Maryją, te posagi i wogole

Nie jest to dziwne dla kogoś, kto siedzi głębiej w religioznawstwie i w chrześcijaństwie. Matka Boska zdaje się być kalką pradawnych bogiń płodności i stosuje zakazany w Biblii różaniec, który zresztą jest pogańskim zwyczajem. Ponadto Matka Boska wkracza jako jakiś nowy pośrednik między ludzi a Boga i Chrystusa przecząc naukom Bibllii, która mówi, że między człowiekiem a Bogiem nie ma żadnych pośredników, a jeśli już ktoś chce, to może zwracać się do Chrystusa.

Generalnie, Matka Boska i wszelkie jej objawienia zdają się być działaniem demonów lub jakichkolwiek innych sił (kosmitów?), które chcą kontrolować lud.

jacob napisał/a:

zeby czcic Mame Jezusa? to ciekawe czemu babke albo matke Maryji nie czczą.

Good point!

Love napisał/a:

Chrystus był  gwiezdnym wędrowcem wiec sie nie urodził tylko pojawił sie na ziemi jak pzyleciał statkiem kosmicznym moze dlatego Maryja jest nazywana dziewica bo wcale nie urodzila nikogo z łona.A ciało juz mógł sobie wytwozyc i wtłoczyc ciała energetyczne itp bo pochodził z arcturus antares.I jestem pzekonany że nie umarł  tylko pod koniec swojej drogi został zabrany z ziemi.A jak sie umiera na ziemi i jest rozpad ciał to i tak wszystkie ida do odnowy i wracają tam gdzie ich miejsce juz zregenerowane do dalszej drogi rozwoju istoty ducha to sie tyczy wszystkich istot chodż niektóre sobie to zablokowały zyjac w stanie uwięzionej nieśmiertelnosci.

O_O

Love, ale skąd Ty bierzesz takie informacje?

9

Odp: Jak rozpoznać prawdziwy channeling?

już ci mówiłam - religię wszelką za szkodliwą wielce uważam, czyni z istoty ludzkiej kalekę, która liczy na kogoś gdzieś tam kiedyś... zapomina, że może a nawet powinna sama tu i teraz smile
więzi rodzinne akurat? a czemuż to ma być szkodliwe? człowiek jest sam. wszelkie wspólnoty - rodzina, religia, partia dają tylko pozór bezpieczeństwa i ograniczają wolność i czynią kalekami pełnymi strachu - strachu, że jak utracą to czy tamto to stanie się to czy tamto. śmieszne raczej niż straszne...

10

Odp: Jak rozpoznać prawdziwy channeling?

Pamiętam mam  po częsci odblokowany umysł i uaktywniona galaktyczna świadomość.Połonczenie z gorąca pamięcia wszechświata.

11

Odp: Jak rozpoznać prawdziwy channeling?

eh love....
namieszales...


______________

tera ja cos powiem

P: (L) Czy Jezus był genetycznie stworzony przez Obcych ?
O: Ciepło.
P: (L) Możesz wyjaśnić ?
O: Zbyt złożone dla energii teraz.
P: (L) Czy Maria była rzeczywiście dziewicą gdy wydała syna ?
O: Nie.
P: (L) Czy została zapłodniona w normalny sposób ?
O: Tak.
P: (L) Czy Jezus był genetycznie modyfikowany ?
O: Po narodzeniu podczas dzieciństwa.
P: (L) Czy Jezus był naznaczony w jakiś sposób ?
O: Szybko wywyższony, aby zakończyć wojny wyjściem pokojowym; rada Zindara.
P: (L) Co to jest Rada Zindara.
O: Dwucyklowa misja zmienników.
P: (L) Co to znaczy ?
O: Długa historia. Muszę iść. Dobranoc


: (L)  Czy Jezus urodził się z Boskiej myśli, tzn. że jego matka nie uprawiała seksu z tym, kto go jest jego ojcem ?
O: Nie.
P: (L) Czy ona uprawiała seks z mężczyzną, któryjes ojcem ?
O: Tak.
P: (L) Kim nył ten mężczyzna, który był biologicznym ojcem Jezusa ?
O: Tonatha.
P: (L) A kto to był ten Tonatha ?
O: Znajomy.
P: (L) Ile lat miała matka Jezusa Maria, gdy poczęła Jezusa ?
O: 19.
P: (L) Czy Józefbył zły, gdy odkrył, że Maria jest w ciąży ?
O: Nie.
P: (L) Ile miał lat Józef, kiedy wychodził za Marię ?
O: 39.
P: (L) Czy Józef nie był zdolny, aby mieć dzieci ?
O: Ciepło.
P: (L) Kiedy dokładnie się uroddził Jezus w naszym systemie kalendarzowym licząc do tyłu ?
O: 01.06.-14
P: (L) O której godzinie się urodził ?
O: 6 rano.


P: (L) Chciałabym otrzymac więcej szcegółów na temat człowieka, który jak to powiedzieliście był bilogicznym ojcem Jezusa. Jakie jest jego imie ?
O: Tonatha.
P: (L) Powiedzieliście, że on był znajomym Marii ?
O: Tak.
P: (L) Czy on był wybrany z pewnego powodu przez obce istoty lub moce, aby być biologicznym ojcem Jezusa ?
O: Ciepło.
P: (L) Możecie nam dać jakieś informacje o nimie. Jak była jego linia genealogiczna i skąd pochodził, etc.
O: Był członkiem białej sekty.
P: (L) Co ta za biała sekta ?
O: Arianie. Andaranie.
P: (L) Czy Maria była członkiem grupy Essene ?
O: Tak.
P: (L) Czy ten człowiek też był ?
O: Nie.
P: (L) Czy ta osoba, Tonatha, była wybrana, aby być bilogicznym ojcem Jezusa ?
O: Tak.
P: (L) Dlaczego Maria nie wyszła za niego ?
O: Uczucia były bardzo przejściowe.
P: (L) Czy mówiecie, że była puszczalska ?
O: Nie. Wpłynięto na nią telepatycznie.
P: (L) Czy ona był zaręczopna w tym czasie ?
O: Nie. zahipnotyzowana na poziomie 1.
P: (L) Czy Maria i Jezus mieli inne dzieci ?
O: Nie. Ale Jezus miał.
P: (L) Jezus miał dzieci ? Z kim się ożenił ?
O: Z nikim.
P: (L) Czy to znaczy, ze miał nie prawe dzieci ?
O: Opinia subiektywna instytucjonalnie.
P: (L) A kto był matką tych dzieci ?
O: Były trzy kobiety ?
P: (L) Były trzy kobiety ?
O: Tak.
P: (L) Czy były one wspomniane w Biblii ?
O: Jedna, lecz nie z imienia.
P: (L) Która to była ?
O: Alicja.
P: (L) A jak się nazywała druga ?
O: Rafea.
P: (L) A trzecia ?
O: Vella. Rzymianki.
P: (L) Czy wszystkie trzy były Rzyminkami ?
O: Tak.
P: (L) Co się stało z tymi dziećmi ?
O: Przetrwały i bardzo się rozpłodniły.
P: (L) Ile dzieci urodziły te trzy matki ?
O: Trzy.
P: (L) Czy to jest top co niektórzy nazywają poszukiwaniem „Świętego Grala” lub świętą linią krwi ?
O: Tak.
P: (L) Czy są jacyś potomkowie Jezusa żyjący dzisiaj ?
O: 364 142.
P: (L) Czy Jezus był Chrystusem w pewnym sensie mając specjalną mentalną moc przechodzącą przez niego w czasie chrztu ?
O: Prawie poprawne.
P: (L) Czy Gujana jest relatywnie bezpiecznym miejscem, mający na myśli ruchy tektoniczne i zmiany na Ziemii, etc ?
O: A co to ? Ziemia zawiera całą powierzchnię planety.
P: (L) Czy pewne miejsca na Ziemi mają być bardziej bezpieczne niż inne ?
O: To się zmienia.
P: (L) Czy obszar „blue ridge mountain” w Północnej Karolinie jest relatywnie bezpieczny ?
O: Co my właśnie wam powiedzieliśmy ? To zależy od częstotliwości zmian. Nie ma żadnych specyficznych zmian Ziemii, które byłyby przewidywalne w długim okresie czasu.
P: (LM) Spytaj, co się stało z tymi ludźmi, którzy właśnie umarli w Szwajcarii ?
O: Pakt. Umowa. Przymierze.
P: (L) Czy oni wszyscy zawarli pakt, aby popełnić razem samobójstwo ?
O: Tak.
P: (L) Dlaczego ? Ilu ich tam było ?
O: 48. Gorliwość religijna.

P: (L) Z której rzeczywistości lub obszaru on przybył zanim urodził się na Ziemii w ciele Jezusa z Nazaretu ?
O: 5. gęstość.
P: (L) Czy on był duszą 5. gęstości ?
O: Tak.
P: (L) Czy miał on inne inkarnacje w inne ludzkie ciała na planecie Ziemia ?
O: Tak.
P: (L) Ile inkarnacji miał przed tym zanim osiągnął 5. gęstość ?
O: 1009.
P: (L) Czy Melchizedek był inkarnacją Jezusa ?
O: Nie.
P: (L) Czy Jozue, prawa ręka Mojrzesza był inkarnacją Jezusa ?
O: Tak.
P: (L) Czy były inne inkarnacje Jezusa, których nazwisko znamy ?
O: Tak. Sokrates.
P: (L) Jaka była duchowa zależność między Jezusem a Janem Chrzcicielem ?
O: Pakt.
P: (L) Czy był jakiś duchowy związek między Jezusem, a jego matką ?
O: Pakt.
P: (L) Czy były jakieś inne związki tzn. jakieś powiązane dusze ?
O: Nie.
P: (L) Czy Maria lub Jan Chrzciciel mieli dusze piątej gęstości ?
O: Oboje.
P: (L) Czy są jakieś inne dusze piątej gęstości na Ziemii teraz lub niedawno temu, które moglibyśmy rozpoznać ?
O: Tak. Arafat. Sadat. Papież Jan V.
P: (L) Czy demony i złe duchy boją się czegoś ?
O: Tak.
P: (L) Czy boją się jakiejś mocy, którą my ludzie posiadamy ?
O: Tak. Wiedzy.
P: (L) Czy boją się one symboli religijnych, znaków lub figur ?
O: Nie.
P: (L) czy jest jakaś nazwa znak lub symbol, który może zatrzymać ich aktywność ?
O: Czasami.
P: (L)  Czy one się obawiają Chrystusa ?
O: Tak. z powodu jego wiedzy. Masa jego wiedzy podniosła jego wibracje. Wiedza jest prawdziwą mocą.
P: (L) Czy pentagram ma jakiś wpływ na zwalnianie lub zatrzymanie jednostek z negatywną energią ?
O: Tylko wtedy, gdy myślicie, że tak się dzieje.
P: (L) Czy jest jakaś wyższa moc, którą możemy oprzeć się demonicznym jednostkom, trzymana w naszej wolnej woli: nasz moc aby powiedzieć nie ?
O: Nie.
P: (L) Jaka jest nasz największa moc ?
O: Wiedza.
P: (L) Czy kluczem jest zbieranie duchowej wiedzy ?
O: Tak.
P: (L) Możecie nam dać jakąś podpowiedź ?
O: Nie potrzebujecie niczego innego więcej niż wiedzy.
P: (L) Powiedzieliście, że ucieczka z Egiptu miła miejsce w 2676 roku p.n.e. czy to prawda ?
O: Ciepło.
P: (L) Czy to było ostatnie przejście kometycznej Wenus ?
O: Tak.
P: (L) Czy ta aktywność Wenus była powiązana z bliskim przejściem grupy komet, jak to mówiliście ?
O: Ciepło. Jeden z trzech kataklizmów blisko powiązany.
P: (L) Jeśli grupa komet była jednym kataklizmem, Wenus drugim, to co było trzecim ?
O: Mars.
P: (L) Czy Mars był wybity ze swej orbity przez Wenus ?
O: Tak.

12

Odp: Jak rozpoznać prawdziwy channeling?

Jacob to channeling Kasjopejan? Możesz dać namiary na ich channelingi (chodzi mi o jakąś stronę gdzie to będzie wszystko ładnie pozbierane)

13

Odp: Jak rozpoznać prawdziwy channeling?

Wega napisał/a:

więzi rodzinne akurat? a czemuż to ///rozluźnianie więzi rodzinnych/// ma być szkodliwe? człowiek jest sam. wszelkie wspólnoty - rodzina, religia, partia dają tylko pozór bezpieczeństwa i ograniczają wolność i czynią kalekami pełnymi strachu - strachu, że jak utracą to czy tamto to stanie się to czy tamto. śmieszne raczej niż straszne...

To jest temat na książkę o psychologii ludzkiej. Napiszę Ci w wielkim mega skrócie: więzi rodzinne są niesamowicie istotne dla utrzymania zdrowia psychicznego jednostek ludzkich i przez to też zdrowia fizycznego. Nie na każdym etapie ich życia oczywiście i nie dla każdego - np. w młodości, która z natury jest (bo musi być) buntownicza, umysł młodych ludzi patrzy na nie inaczej i młodzi buntują się przeciwko wszystkiemu co ich zdaniem ich ogranicza. Potem dorastają i nagle mają genialne olśnienie, mówią sobie "ale byłem głupi". :-P Z religią też jest trochę taka zabawa. Religia, rodzina i inne struktury społeczne pełnią istotne funkcje w samoregulacji społeczeńśtw oraz jednostek. Aby to zrozumieć trzeba mieć jednak dosyć sporą wiedzę i nie być pod wpływem psychiczno-iologicznych progamów, które się aktywują w okresie dorastania.

Dla mnie jest oczywistym, że jeśli ktoś w channelingu namawia do rozluźniania więzi rodzinnych albo do porzucenia religii a nie daje alternatyw pozwalających ludzkiej psychice się wyregulować innymi sposobami to ten ktoś jest ewidentnie przeciwny ludzkości takiej jaką znamy teraz. Szczególnie jesli ten ktoś nie wyjaśnia dokładnie mechanizmów psychiki stojących za rodziną czy religijnością, a tylko podjudza do buntu, to dla mnie to już na kilometr śmierdzi manipulacją. Psychologia dobrze wie, że podstawą wszelkiej psychomanipulacji lub "operacji na umyśle" jest bowiem odcięcie od rodziny i zaburzenie pewnych procesów, które są przeważnie powiązane z religijnością.

Tak czy inaczej, to temat ogromny i nie podejmuje się go prowadzić. Lepiej, aby każdy osiągnął pewne etapy życiowe, w których to się samo aż za bardzo wyjaśnia.

Love napisał/a:

Pamiętam mam  po częsci odblokowany umysł i uaktywniona galaktyczna świadomość.Połonczenie z gorąca pamięcia wszechświata.

Czy zechciałbyś podjąć się spisywania owych pamięci? Myślę, że wszyscy moglibyśmy na tym skorzystać. Jakie rzeczy jeszcze wiesz lub pamiętasz, które są niezgodne z tym, o czym jesteśmy uczeni w szkołach?

14

Odp: Jak rozpoznać prawdziwy channeling?

hehe ale to ze  jestem podłonczony nie oznacza że mówie idealnie tak jak jest bo mam umysł i napewno filtruje i poddaje obrubce informacje które sobie naprzykład pisze na forum.Osobiśce doświadczenie cięzko przelać  takie jakie jest z pierwszej ręki z niego mozna czerpac radować się dzielic się i to najwazniejsze, wiedza która pisze i która posiadam chodz naprawde nic nie wiem wcale ważna nie jest a wręcz powinna byc nie wazna z promieniem cztstej wibracji miłosci.A sprawia mi to pewnego rodzaju radośc ze moge  sie dzielić i jakos to potrafie wyrazic językiem słowa i umysłu bo czystego zródła wam nie potrafie dać  nawet gdybym mogł to byśce sie spalili.Co do tego chenelingu smieszny taki by c może cos w tym jest prawdziwego ja tez przyleciałem statkiem kosmicznym na ziemie i pamietam jak patrzyłem na ziemie przed narodzeniem sie tutaj i potrafie utrzymac ta wibracje w tu i teraz zyjąc w tym świecie a to do łatwego zadania nie nalezy.

15

Odp: Jak rozpoznać prawdziwy channeling?

przeważnie istoty mojego pokroju żyjące na ziemi nie udzielaja sie na internecie na forach itp, ale to forum jest  wyjatkowe utrzymuje wysoka wibracje i odważyłem sie tu udzielaać i tak wszystko co robie, robie na własna ręke.Czekam na kolejne przejśce i  otworzenie pełnej swiadomosci ale to stanie sie juz razem z czesca was juz na wieki.Nie chciałem jeszcze was opuszcać widząc ze miłosć zywa i kochająca jest wam bardzo potrzebna tak bardzoe żeby wypalic pokłądy starej karmy aż w końcu doprowadzic do rozwalenia programu i ujrzeć światło promieńa stwórcy w wiecznym teraz.

16

Odp: Jak rozpoznać prawdziwy channeling?

Love napisał/a:

hehe ale to ze  jestem podłonczony nie oznacza że mówie idealnie tak jak jest bo mam umysł i napewno filtruje i poddaje obrubce informacje które sobie naprzykład pisze na forum.

Myślę, że możesz mimo to nam pisać o tym, czego się dowiadujesz ze swojej pamięci, a my jakos sobie to poukładamy.

Love napisał/a:

Czekam na kolejne przejśce i  otworzenie pełnej swiadomosci ale to stanie sie juz razem z czesca was juz na wieki.

A wiesz może kiedy ono będzie?

17

Odp: Jak rozpoznać prawdziwy channeling?

Wiem,to juz sie stało bo wszystko dzieje sie w Teraz! ale jest faktem że mamy ten czas iluzji o oon istnieje z naszej perspektywy więc dokładnie nikt tego nie powie bo to zależy od każdej jednej jednostki i jej energi przypuszczam wstepnie 300 lat i na ziemi już by mi sie zyło sympatycznie:) bo owych istot juz bedzie troche na ziemi i wszystko będzie łatwiejsze,i tak następne setki lat dopuki wszyscy nie wruca do domu.A po drugiej stronie kurtyny wszystko jest gotowe i czeka na kazdego z nas w swoim czasie.Będą rózne istoty z innych cywilizacji ale wszystkie beda  zatopione w tym samym i między nami nie bedzie juz  zadnej róznicy i to będzie faktem i tetniło ogromna radośćą w zbiorowej swiadomości istnienia miałem okazje to zobaczyc i gra jest warta świeczki.

18

Odp: Jak rozpoznać prawdziwy channeling?

ekspansja energi była tak wielka że przekraczała granice ludzkiego pojęcia bo taka własnie jest  energia żródła.Jak wruciłem tutaj to aż mnie 3 oko chyba tak można to nazwać  bolało od błogości miłosci ktura wylewała sie tam  od każdej istoty i otulała cała planete, wtedy było wszystko dla kazdego proste i kolorowe a wasza miłośc nie miała sobie równych. Ja sam chodz dysponowałem duza energia nie mogłem uwierzyć że stwórca przygotował tak wielka nagrode tak wielka radość ukochaną przez wszystko i wszystkich.I dlatego jak teraz ide na ulicy i widze ludzi to sie nie moge powstrzymac i sie czasem śmieje do siebie z tego jacy jestesce uparci w tym świecie a w tamtym juz nigdy nie chcieliśce opuszczac kąpieli w boskim promieniu odnowy i istnienia ale to normalne ja tez juz chciałem tam zostac na wieki.

19

Odp: Jak rozpoznać prawdziwy channeling?

1. Maat nie zrozum mnie zle , albo zebym chcial na zlosc zrobic, ale musicie sami szukac.

20

Odp: Jak rozpoznać prawdziwy channeling?

Love napisał/a:

Wiem,to juz sie stało bo wszystko dzieje sie w Teraz! ale jest faktem że mamy ten czas iluzji o oon istnieje z naszej perspektywy więc dokładnie nikt tego nie powie bo to zależy od każdej jednej jednostki i jej energi przypuszczam wstepnie 300 lat i na ziemi już by mi sie zyło sympatycznie:)

A czy tak wysławiając się bardziej po naszemu mógłbyś określić kiedy możemy spodziewać się pierwszych wyraźnie zauważalnych efektów tych nadzwyczajnych zmian?

Love napisał/a:

A po drugiej stronie kurtyny wszystko jest gotowe

Co masz na myśli pisząc "po drugiej stronie kurtyny"?

jacob napisał/a:

1. Maat nie zrozum mnie zle , albo zebym chcial na zlosc zrobic, ale musicie sami szukac.

To może chociaż napisz nam Jacob czy masz taką stronę z której czerpiesz te channelingi i na której to stronie wszystko jest "ładnie pozbierane" jak to określiła Maat.

21

Odp: Jak rozpoznać prawdziwy channeling?

tu sobie np chłopcy i dziewczynki rozmawiają o Kasjopejanach
[url]http://www.apocalypse2012.fora.pl/2012-proroctwa-i-wizje,14/kasjopeanie,44.html[/url]
a tu stonka p. Jadczyk:http://www.kasjo.net/index.htm
ale to przecież wszyscy znają...

22

Odp: Jak rozpoznać prawdziwy channeling?

{zaszczepili to w was telepatycznie, jeszcze przed urodzeniem,
i dlatego zanim osiągniecie około trzy lub cztery lata,
zwykle już wtedy jesteście bardzo mocno zamknięci w waszych systemach wierzeń,
ponieważ wiecie, że musieliście zaakceptować ich wierzenia żeby przetrwać,
ponieważ rozpoznaliście to:
"Ups…to są ludzie, którzy się mną zaopiekują,
lepiej będzie jak dopasuję się do nich i dowiem się, w co oni wierzą,
w przeciwnym wypadku mogą nie chcieć mnie wspierać,
więc troszkę otworzę ten niewinny kwiat, którym jestem,
i całkowicie łykać będę każdą rzecz, którą będą mnie karmić...
oj, to nie smakowało za dobrze,
ale lepiej będę trzymać się tego, bo jeśli nie,
to bardzo się na mnie wściekną... nie będą mnie kochać."
Wiecie już,skąd to wszystko pochodzi?}

to tak a'propos channelingów, więzi rodzinnych, wiary itd, itp.

Jacob - nie zniechęcaj się uroda strony i spróbuj przeczytać smile)))))))))

23

Odp: Jak rozpoznać prawdziwy channeling?

Wega napisał/a:

to tak a'propos channelingów, więzi rodzinnych, wiary itd, itp.

Ale co to za tekst tak właściwie wpisałaś/wkleiłaś? Czy to jakiś channeling czy Twoja własna wypowiedź? I jak on się ma do tego wątku? Nie jest to dla mnie jasne.

24 Ostatnio edytowany przez jacob (2010-07-28 10:40:24)

Odp: Jak rozpoznać prawdziwy channeling?

kasjopea

Czytelniku, jeśli trafiłeś na nasze strony poszukując materiałów podpadających pod hasło "New Age" - wróć szykbo tam skąd przyszedłeś, bowiem nasze strony nie są dla Ciebie. Wikipedia, typowe źródło informacji i dezinformacji naszych czasów, podaje np. takie oto charakterystyki "ruchu New Age":

-"Człowiek posiada moc tworzenia i zmiany rzeczywistości wedle swojej woli"

Zależnie od interpretacji jest to albo banał albo oczywisty nonsens. Podczas gdy w istocie mamy możność kształtowania i zmiany rzeczywistości, to bynajmniej nie "podle naszej woli", bowiem oddziałujemy z obiektywną rzeczywistością, która podlega prawom przyrody.

-"Najwyższym dobrem i celem życia jest miłość."

Jeśli szukasz tylko miłości, to źle trafiłeś. To nie nasza działka. Dla nas najwyższym dobrem jest prawda



-Tajemnica wiary...
-chwala tobie Panie

25

Odp: Jak rozpoznać prawdziwy channeling?

och przepraszam bardzo, błąd, zjadło odnośnik
tak, to jest channeling, ale moim zdaniem odpowiada na wiele twoich wątpliwości - jeżeli zechcesz to zobaczyć....
[url]http://channelingowo.blog.onet.pl/Przekazy-od-Istoty-zwanej-Bash,2,ID362668346,n[/url]

26

Odp: Jak rozpoznać prawdziwy channeling?

bashar, mam nawet jego facebooka ;D XDDDDD
ja nie moge czemu lud robi se jaja z powaznych rzeczy

27

Odp: Jak rozpoznać prawdziwy channeling?

jacob napisał/a:

-Tajemnica wiary...
-chwala tobie Panie

Jacob, nie rozumiem czemu wkleiłeś tekst z [url]http://www.kasjo.net/index.htm[/url] i opatrzyłeś go powyższym komentarzem. Możesz wyjaśnić? Tak przy okazji - sugerowałbym używać znaczników 'quote' do oznaczania cytowanego tekstu oraz dokładnie podawać źródło. Może dla Ciebie słowo 'kasjopea' się kojarzy bezpośrednio ze stroną Państwa Jadczyków, ale mnie nie.

Wega napisał/a:

tak, to jest channeling, ale moim zdaniem odpowiada na wiele twoich wątpliwości - jeżeli zechcesz to zobaczyć....

Zajrzałem w ten link i mam mieszane uczucia. W skrócie, Bashar opowiada o tym, że należy kierować się ślepo emocjami ekscytacji/podniecenia i że kreujemy rzeczywistość dookoła poprzez system wierzeń i przekonań. Jest w tym jakaś prawda, że nasze akcje powodują pewne reakcje i że akcją może być także nasz system wierzeń, ale dosyć mocno fałszywym jest twierdzenie, że cały wszechświat jest odbiciem naszych przekonań. Wiara w takie rzeczy prowadzi do wyprania mózgu i/lub szaleństwa. Jest wiele obłąkanych osób wierzących skrajnie silnie w pewne swoje przekonania i nie wywołuje to żadnej zmiany w rzeczywistości poza tym, że Ci ludzie zamykani są w zakładach psychiatrycznych. Tak czy inaczej, Bashar wtłacza dużo zaleceń, które jeśli zastosowane z pewnością doprowadzą do tego, że osoba je stosujaca poczuje się lepiej - na zasdzie autohipnozy! Może ona jednak nigdy nie wpaść na pomysł, że czuje się dobrze z powodu sugestii i przypisze ową szczęśliwość do przesłań Bashara, które mogą zawierać różne dziwne twierdzenia. Muszę to zbadać mocniej, ale generalnie mam wiele wątpliwości.

Z pewnością zabawnie do channelingów Bashara to, co wcześniej wkleił Jacob ze strony Państwa Jadczyków:

kasjo.net za Jacobem napisał/a:

-"Człowiek posiada moc tworzenia i zmiany rzeczywistości wedle swojej woli"
Zależnie od interpretacji jest to albo banał albo oczywisty nonsens. Podczas gdy w istocie mamy możność kształtowania i zmiany rzeczywistości, to bynajmniej nie "podle naszej woli", bowiem oddziałujemy z obiektywną rzeczywistością, która podlega prawom przyrody.

28 Ostatnio edytowany przez jacob (2010-07-28 13:46:36)

Odp: Jak rozpoznać prawdziwy channeling?

g_a_kowalski napisał/a:
jacob napisał/a:

-Tajemnica wiary...
-chwala tobie Panie

Jacob, nie rozumiem czemu wkleiłeś tekst z [url]http://www.kasjo.net/index.htm[/url] i opatrzyłeś go powyższym komentarzem. Możesz wyjaśnić? Tak przy okazji - sugerowałbym używać znaczników 'quote' do oznaczania cytowanego tekstu oraz dokładnie podawać źródło. Może dla Ciebie słowo 'kasjopea' się kojarzy bezpośrednio ze stroną Państwa Jadczyków, ale mnie nie.

Wkleilem ten tekst bo kiedys pytales mnie cos tam o wikipedie czemu jej nie wierze czy cus tam
tak samo jak mowiles ze ruch new age jest zly-  bo jest

Ja nie korzystam z tej strony szp.jadczyk (ej polska big_smile ) tylkko jeszcze z innej

29 Ostatnio edytowany przez g_a_kowalski (2010-07-28 14:10:12)

Odp: Jak rozpoznać prawdziwy channeling?

jacob napisał/a:

Wkleilem ten tekst bo kiedys pytales mnie cos tam o wikipedie czemu jej nie wierze czy cus tam

Więc mam prośbę. Jeśli w temacie A poruszam jakąś sprawę i chcesz się do niej odnieść to nie postuj w temacie B lecz w temacie A. Postowanie w niewłaściwych tematach zaśmieca je. Poza tym, wklejony przez Ciebie tekst nie krytykuje Wikipedii, nie ukazuje powodów by jej nie wierzyć. Państwo Jadczykowie piszą wyraźnie na początku:

Czytelniku, jeśli trafiłeś na nasze strony poszukując materiałów podpadających pod hasło "New Age" - wróć szykbo tam skąd przyszedłeś, bowiem nasze strony nie są dla Ciebie.

Innymi słowy, Jadczykowie odcinają się od ruchu New Age. No i aby to uzasadnić wklejają pierwsze lepsze cechy charakterystyczne tego ruchu. W tym celu posiłkują się Wikipiedią, a ich wypowiedź:

Wikipedia, typowe źródło informacji i dezinformacji naszych czasów, podaje np. takie oto charakterystyki "ruchu New Age":

Nie wskazuje na to, że Wikipedia jest złym źródłem - sami z niego korzystają właśnie dlatego, że jest źródłem zupełnie przeciętnym, normalnym, typowym! Ich krótki komentarz o "typowości" Wikipedii jest tylko luźnym niemerytorycznym komentarzem.

Jacob napisał/a:

Ja nie korzystam z tej strony szp.jadczyk (ej polska  ) tylkko jeszcze z innej

Więc tym bardziej powinieneś podawać źródło.

Jacob napisał/a:

-Tajemnica wiary...
-chwala tobie Panie

Ponawiam pytanie: o co Ci chodziło pisząc ten tekst?

30

Odp: Jak rozpoznać prawdziwy channeling?

zastanawiam się jak często słyszałeś kowalski zwrot "w klatce umysłu" i czy dało ci to do myślenia? smile oczywiście możesz sobie wierzyć nawet w Strasznego Potwora Spagetti - masz wybór. Pytałeś, odpowiedziałam... nie mam nic do dodania, może tylko jak zwykle: więcej miłości bezwarunkowej i 100% pewności smile