9.3. Broń


Zaprzestanie wytwarzania broni przez Ziemian to nienajlepszy pomysł. W kosmosie istnieje wiele agresywnych ras, które chciałyby podbić Ziemię, wyeliminować ludzkość i zająć jej miejsce. Powinniście zaprzestać prac nad broniami, które was niszczą i skoncentrować się na tworzeniu globalnego systemu obrony Ziemi przed atakiem spoza Układu Słonecznego. Wówczas udałoby się stworzyć warunki zrównoważonego rozwoju. Zrównoważony rozwój jest bardzo cenną rzeczą.

Można by zadać pytanie - po co się bronić, skoro i tak dusze wcielą się w nowym miejscu w nowe ciała? Są trzy ważne powody.

Po pierwsze - gdyby wszyscy tak myśleli, zabrakłoby w końcu żywych planet i dusze nie miałyby gdzie się wcielać. Każda wojna może zakończyć się unicestwieniem życia na planecie.

Po drugie - każda istota powinna tworzyć optymalne warunki do rozwoju i nauczyć się odpowiedzialności za własny rozwój. Ochrona życia to największa wartość we wszechświecie.

Po trzecie - cywilizacje, które potrafią dokonywać inwazji zazwyczaj dysponują broniami, które potrafią unicestwiać dusze (dusze nie są nieśmiertelne). Agresywne rasy zdają sobie sprawę z istnienia reinkarnacji i przekładają "czystość rasową" na wymiar duchowy. Uważają, że ich cywilizacje muszą być tworzone tylko przez dusze związane z ich rasą. To błędne rozumowanie, ale idioci rodzą się nie tylko na Ziemi.