9.2. Obsesja roku 2012


Ziemianie mają obsesję na punkcie roku 2012. Uważają, że rok 2012 to czas zakończenia wielkiego cyklu w kalendarzu Majów, po którym rozpocznie się nowy cykl. Wierzą, że nastąpi wówczas III wojna światowa, inwazja kosmitów, promień z centrum galaktyki wyniszczy rodzaj ludzki albo jakaś inna, globalna katastrofa doprowadzi do upadku obecną cywilizację. Rok 2012 wisi więc nad Ziemią niczym klątwa.

Czy to prawda? Nie, gdyż od was zależy, czy w roku 2012 wydarzy się coś dobrego czy złego. Wynika to ze zjawiska wizualizacji rzeczywistości. Gdyby wszyscy odrzucili ponure myśli o wielkiej katastrofie i równocześnie pomedytowali nad czymś przyjemnym i dobrym, wyzbytym nienawiści, strachu i przemocy, wtedy rok 2012 może stać się rokiem dobrych, pokojowych przemian. Lecz jeżeli wiecznie będziecie bać się roku 2012 i wizualizować lęki to istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że tak się stanie. A wówczas powiecie - było o tym w proroctwie Majów. I nawet przez chwilę nie zastanowicie się, że to nie wina kalendarza Majów, tylko waszej wyobraźni.

Przykładem podobnych strachów niech będzie obawa przed rokiem 2000, która zrealizowała się rok później w sabotażu z 11 września 2001. Chcieliście wielkiej katastrofy, to potem oglądaliście ją tysiące razy w telewizji. A te wielokrotne przypominania tragedii doprowadziły do negatywnych myśli i strachu, które zaowocowały wojną z terroryzmem.

A co dalej? Od was zależy, czy przetniecie samonapędzające się wizualizacje coraz to większych tragedii, nim dojdzie do wybuchu III wojny światowej, czy też nie. Wyobraźcie sobie, że kłopoty znikają, że do władzy dochodzą mądrzy i sprawiedliwi ludzie, a politycy ustępują na rzecz zrozumienia, tolerancji i zdrowego rozsądku. Wizualizacja może doprowadzić do spełnienia wizji.

W każdym razie mit roku 2012 stworzyły osoby badające kulturę Majów i nie ma on nic wspólnego z kosmitami. Został rozpropagowany przez środowiska new age. Ziemianie lubią histeryzować i szerzyć wizje apokaliptyczne. Kosmici rozpowszechniają zupełnie inną datę - 03.02.2029 - wtedy zakończy się oddziaływanie Ery Ryb a oddziaływanie Ery Wodnika osiągnie moc 100%.