8.3. Zagrożenia technologiczne


Na Ziemi istnieje ogromna ilość zagrożeń. Właściwie to jest tego od groma i trochę. Praktycznie każdy ziemski wynalazek ma szkodliwy wpływ na środowisko, bo zawsze do masowej produkcji trafia najgorsza alternatywa. Skupię się na trzech najgroźniejszych.

Telefony komórkowe - szkodliwość można odczuć po kilku godzinach użytkowania. Powinna pojawić się migrena i uczucie ciepła od strony, z której trzymasz aparat. Skutki długofalowe (np. rak mózgu) wyjdą na jaw po dłuższym użytkowaniu aparatów. Czas uzależniony jest od intensywności użytkowania. To kwestia kilku, kilkunastu lat. Ale gdy skutki wyjdą na jaw, naukowcy sponsorowani przez producentów komórek będą za wszelką cenę przekonywać, że to nie komórki są winne, lecz np. coś innego. Kłopoty wywoływane przez telefony komórkowe są dobrze udokumentowane przez ziemskich naukowców. Każdy z was może sam sprawdzić szkodliwość komórek. Ustawcie kilka aparatów na stole w kręgu ustawiając je antenami do środka, połóżcie w środku orzeszek i wprawcie komórki w stan odbierania sygnału. Zobaczycie, jak orzeszek wyskoczy w górę. Eksperyment można również przeprowadzić z jajkiem przepiórki, ale trzeba dłużej czekać. Gdy jajko się zetnie, zastanówcie się, jak te mikrofale wpływają na wasze mózgi.

Fale radiowe i telewizyjne - są częstotliwości regeneracyjne i degeneracyjne. Ważny jest również sposób emitowania fal - czy jest poprzeczny czy podłużny. Fale podłużne są mało szkodliwe a stosowane na Ziemi fale poprzeczne - nie.

Radioaktywność - każde napromieniowanie podczas radioterapii lub zwykłego prześwietlenia sprawia, że człowiek przez jakiś okres czasu jest bardziej radioaktywny od innych istot i skaża swoim promieniowaniem wszystko dookoła, póki nie wypromieniuje nadmiaru promieniowania.