8.1. Największy skarb Ziemian


Każda cywilizacja posiada cechę, która wyróżnia ją spośród innych, jest niejako firmówką, znakiem rozpoznawczym. Może to być produkt materialny, jakieś specyficzne dzieła artystyczne, doskonałość muzyczna, itd. W przypadku Saleinji naszą dumą jest eja i weja - jesteśmy mistrzami w sztuce barwienia ciał, materiałów miękkich i twardych. Inne zaś światy posiadają niezwykłe talenty muzyczne, budowlane czy medyczne.

A teraz coś, co wam się spodoba i czego się nie spodziewacie. Także Ziemianie posiadają jedną, jedyną cechę której zazdrości im wiele ras. Nie chodzi o malarstwo, sztukę filmową, muzyczną, zdolność do okazywania miłości, wynalazek techniczny czy odkrycie naukowe. Tym czymś jest... poczucie humoru.

Macie talent do wymyślania dowcipów, śmiesznych historii i żartowania. To niezwykły talent wynikający z waszej absurdalności. Większość światów kieruje się we wszelkich ważnych decyzjach chłodną logiką, a tylko wy podejmujecie działania absurdalne i nielogiczne. Działania logiczne podejmujecie dopiero wtedy, gdy wyczerpiecie wszystkie możliwości nielogiczne.

A dlaczego poczucie humoru ma wielką wartość? Pozwala odreagowywać stres, wywołuje zdrowe skurcze i rozkurcze mięśni a nawet wywołuje stan poczucia szczęścia. I to na zawołanie - posłuchaj superśmiesznego dowcipu, a od razu poczujesz się lepiej!