7.1. Agarta


Agarta to cywilizacja ziemska tworzona przez społeczność zlokalizowaną we wnętrzu Ziemi. Jej mieszkańcy są potomkami starożytnej cywilizacji, która odkryła puste terytoria we wnętrzu planety i podczas globalnej katastrofy postanowiła je zasiedlić. Agartianie całkowicie dostosowali się do życia pod powierzchnią planety a ich styl życia stoi na bardzo wysokim poziomie. Mają tylko drobne problemy ze światłem słonecznym, ale potrafią je zniwelować. Te problemy to nadwrażliwość skóry i oczu na promieniowanie kosmiczne i słoneczne.

Temperaturę w wewnętrznym świecie generuje warstwa ruchomej lawy, która jest naciskana od zewnątrz i wewnątrz planety. Ciśnienie, obrót dwóch powierzchni (zewnętrznej i wewnętrznej skorupy) i pływy lawy generują temperaturę.

We wnętrzu planety istnieje blade światło wytwarzane przez iskrę punktu centralnego. Punkt centralny to geometryczny środek planety w którym krzyżują się wielkie energie. Agartianie przekształcili je w energię słonecznopodobną, zwaną iskrą. We wnętrzu planety nie ma nocy ani dnia, panuje półmrok charakterystyczny dla zewnętrznej pory świtu i zmroku.

Agartianie przyzwyczaili się do życia we wnętrzu planety i postanowili jej nie opuszczać, ponieważ uznali, że życie wewnątrz Ziemi jest bezpieczniejsze niż na zewnątrz. Inna sprawa, że podobnie jak mieszkańcy świata zewnętrznego, mają sentyment do własnych miast i na powierzchni czują się obco.

Przejść do Agarty jest wiele. Jedno znajduje się w Polsce w Górach Świętokrzyskich, ale jest dobrze zabezpieczone. Nie zdradzę wam jak je otworzyć, gdyż mogłoby to zakończyć się dla śmiałka śmiercią. Jeżeli cywilizacja Agarty zechce kogoś do siebie zaprosić lub nawiązać z nim kontakt, to zrobi to bez względu na to, czy osoba ta aktywnie poszukuje przejścia czy też nie.