5.38. Telepatia


Ziemianie są zdolni do telepatycznej komunikacji, ale nie korzystają z niej z powodu materialistycznego podejścia do życia i braku praktyki.

Istnieją dwa rodzaje telepatii na poziomie materialnym - symboliczna (przesyłanie uniwersalnych obrazów - jeżeli nie zna się języka osoby, do której wysyłamy wiadomość) lub słowna (trzeba znać język osoby do której wysyłamy wiadomość. Umysł nie zamieni sam z siebie słów na właściwy język, chociaż można korzystać ze sztucznych tłumaczy i pośrednictwa istot, które go znają).

Każda istota ma własną częstotliwość myśli - możemy ją podświadomie zdefiniować wyobrażając sobie osobę do której wysyłamy wiadomość. Nie mogę opisać technologii pozyskiwania kodu, gdyż mieszkańcy Ziemi wykorzystaliby ją do inwigilowania obywateli. Dlaczego? Ponieważ myśli można nagrać i odtwarzać. Znając kod można w dowolnym miejscu wszechświata usłyszeć myśli istoty, która nie potrafi tłumić ich emisji, zamykać do nich dostępu i ich kontrolować! Na szczęście ziemska technika jest bardzo prymitywna w tej dziedzinie.