5.16. Gwiezdni Ogrodnicy


Gwiezdni Ogrodnicy to istoty wysoko rozwinięte, które przeszły cykl ewolucji duchowej od fazy mikroorganizmu do poziomu umożliwiającego tworzenie życia. Potrafią również tworzyć gwiazdy i planety.

Gwiezdnych Ogrodników nie należy utożsamiać z ziemskimi wyobrażeniami bogów. Nie są bowiem wszechwiedzący, wszechmocni i nie angażują się w sprawy stworzonych przez siebie organizmów. Nie licząc sporadycznych odwiedzin w celu sprawdzenia, czy stworzona przez nich planeta funkcjonuje prawidłowo.

Gwiezdni Ogrodnicy nie znajdują się na najwyższym szczeblu rozwoju we wszechświecie. Ponad nimi są jeszcze Wszechświatowi Ogrodnicy, tworzący wszechświaty i światy równoległe, oraz Kreacja, która jest wszystkim co istniało, istnieje i będzie istnieć.

Życie na planetach potrafią zaszczepiać istoty z niższych poziomów rozwoju, ale zawsze na bazie istniejących organizmów. To, co wyróżnia Gwiezdnych Ogrodników, to możliwość tworzenia życia, gwiazd i planet "od zera". Przerabiają martwe globy w tętniące życiem światy. Mogą podtrzymać przy życiu gwiazdę albo z fragmentów ciał niebieskich ulepić nową planetę.

Życie stworzone przez Ogrodników a nie Kreację, można rozpoznać po dziwnych relacjach ciał niebieskich. U nas są to cztery księżyce na jednej orbicie, a u was zbyt wielki księżyc, który w chwili zaćmienia Słońca ma pozornie identyczną wielkość co gwiazda.

Gwiezdni Ogrodnicy oprócz tworzenia życia, fabryk energii, prowadzą np. liczne eksperymenty badawcze. W tym celu tworzą np. życie na innych planetach. Ale także tworzą je w konkretnych celach. Jak np. produkowanie energii życiowej.