4.12. Kosmiczni turyści


Czy wśród Ziemian chodzą kosmici? Ale nie wcieleni gwiezdni wędrowcy, lecz ufonauci z krwi i kości? Aby odpowiedzieć na to pytanie należy uświadomić sobie trzy rzeczy.

Po pierwsze - kosmici musieliby oddychać identycznym powietrzem jak Ziemianie, być przyzwyczajeni do ziemskiej grawitacji i ciśnienia.

Po drugie - musieliby wyglądać identycznie jak mieszkańcy Ziemi.

Po trzecie - musieliby być odporni na oddziaływanie ziemskich czynników chorobotwórczych, skażenie środowiska i niekontrolowane erupcje waszych energii nienawiści.

Tymczasem cywilizacji spełniających wszystkie trzy warunki jest niewiele. Nawet kosmici blisko spokrewnieni z Ziemianami unikają poruszania się wśród was z powodu skażenia środowiska i zagrożenia bioenergetycznego.

Ale załóżmy, że jakiś kosmita chciałby odbyć pełną wrażeń wycieczkę turystyczną do centrum wielkiego miasta. Wówczas najbezpieczniej byłoby wytworzyć na czas wizyty sztuczne ciała identyczne z organizmami ziemskimi. Mógłby wcielić się na jakiś czas w rolę zwierzęcia lub człowieka. Maski czy jakieś inne osłony nieludzkich części ciała groziłyby zdemaskowaniem.

Czy gdybyście doskonale opanowali inżynierię DNA i wchodzenie duszą w żywe ciała, chcielibyście ryzykować własnym życiem? Wbrew pozorom odpowiedź brzmi "tak". Dlaczego? Dla wrażeń i odrobiny adrenaliny. Ale są to bardzo rzadkie przypadki.