4.7. Gwiezdne dzieci i gwiezdni nauczyciele


Od kilkudziesięciu lat na Ziemi rodzą się gwiezdni wędrowcy. Rodzili się już wcześniej, ale nigdy na taką skalę.

Zgodnie z planem rodzą się dzieci, które mają za zadanie zmienić świat na lepsze i pomóc Ziemianom w wielkiej, mentalnej przemianie. Przebudzenie może nastąpić w dowolnym momencie życia. Dzieci te nie pamiętają swojego poprzedniego życia, lecz posiadają kilka cech, po których można je rozpoznać. Te cechy to silna osobowość, sprzeciw wobec autorytetów, głęboka wiedza życiowa, niechęć do zinstytucjonalizowanych religii, państwowej edukacji, zainteresowanie filmami science-fiction (w stylu "Star Trek" a nie "Obcych") i niezwykła wrażliwość na krzywdę innych istot. Są mało agresywne, a jeśli ją objawiają, dzieje się tak na skutek reakcji obronnej.

Na ogół gwiezdni wędrowcy rodzą się w rodzinach nieortodoksyjnych, ale zdarzają się wyjątki. Czasami misja ich polega m.in. na rozpoznaniu środowisk ortodoksyjnych od podszewki, aby zdobyte doświadczenie pozwoliło dokonać w nich przemian. Gwiezdni wędrowcy działają na różnych frontach. Gwiezdni wędrowcy czasami działają na własną rękę, wtedy inkarnują "na chybił trafił", ale globalnie jest to wielka, zorganizowana misja Unii Galaktycznej. Każde narodziny są starannie zaplanowane, choć zdarzają się nieprzewidziane zdarzenia losowe.

Zdarzają się czasami przypadki silnej indoktrynacji gwiezdnych wędrowców przez niewolników religijnych. Mimo stałej kurateli i przedurodzeniowych symulacji rodzinnych zdarzają się czasami zdarzenia, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Np. śmierć rodziców i przekazanie dziecka w ręce religijnych niewolników. Nawet my, kosmici, nie jesteśmy wszechwiedzący ani wszechmocni i nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć ani naprawić.

Każdy gwiezdny wędrowiec posiada inny charakter i osobowość i dlatego w różny sposób reagują na przebudzenie. Na ogół dobrze znoszą akceptację swojego pochodzenia, ale zdarzają się sporadycznie negatywne reakcje w przypadku istot poddanych silnej indoktrynacji religijnej lub ateistycznej. Indoktrynacja religijna polega m.in. na tym, że ulegająca jej istota przestaje samodzielnie myśleć i polega na słowach kapłanów lub wszystko interpretuje za pomocą Biblii. Wtedy istota taka może myśleć, że wizje senne albo słowa telepatyczne są zsyłane przez Boga lub szatana. Z kolei w wyniku indoktrynacji racjonalistyczno-ateistycznej nie są traktowane poważniej, niż sen lub przewidzenie. Ale mamy i na to sposoby, łącznie z bezpośrednim kontaktem fizycznym.

Gwiezdni wędrowcy wcielając się na Ziemi są chronieni przed wejściem w system karmiczny tak długo, jak znajdują się pod kontrolą nadzorców. Jeżeli nadzorcy stracą z nim kontakt i w tym momencie zginą, zostaną zaadoptowani do zasad ziemskiej szkoły życia. Ale zdarza się to bardzo rzadko.

Gwiezdne dzieci mają trudne dzieciństwo z powodu braku zrozumienia przez rodziców i wmawianie im chorób psychicznych i ADHD. Ale jest też i druga, mało znana grupa kosmicznych wędrowców, którzy mają za zadanie pomóc dorastać gwiezdnym dzieciom. To gwiezdni nauczyciele.

Gwiezdni nauczyciele wyróżniają się z tłumu wielką cierpliwością i miłością do "trudnych" dzieci. Oni wiedzą, że te "trudne" dzieci prawie zawsze są gwiezdnymi dziećmi, którym trzeba pomóc rozwijać się w atmosferze miłości, zrozumienia potrzeb, akceptacji gwiezdnych osobowości i rozwiązywaniu adaptacyjnych problemów oraz potrafią edukować rodziców.

Gwiezdni nauczyciele dzielą się na dwie grupy. Pierwsza doskonale zdaje sobie sprawę z własnej misji, druga działa intuicyjnie. Gwiezdni wędrowcy i gwiezdni nauczyciele potrafią wzajemnie wyczuwać się.