4.4. Czy kosmici okupują Ziemię?


Spotkałem się z poglądami, jakoby kosmici okupowali Ziemię i nadzorowali ludzkość za pomocą wtajemniczonej garstki ludzi-nadniewolników. Dlatego stanowczo informuję, że są to bzdury. Istnieją grupy Ziemian, które sprawują nadrzędną władzę nad resztą waszej populacji, ale kosmici nie mają z nimi niczego wspólnego. To wasze ziemskie piekiełko, które sami sobie stworzyliście.

Gdyby kosmici chcieli eksploatować Ziemię, wówczas w pierwszej kolejności usunęliby z powierzchni wszystkich Ziemian gdyż są nieefektywni i sprawialiby wieczne problemy (bunty, lenistwo, walka o wyzwolenie spod okupacji, itp.). Zastąpilibyśmy ich wydajniejszymi androidami lub cyborgami. Ale tego nie czynimy, ponieważ przyświeca nam idea rozwoju ludzkości, ochraniania jej do momentu, gdy będzie zdolna samodzielnie odpierać inwazje, a przede wszystkim idea nauczenia Ziemian współżycia pokojowego w wielkiej kosmicznej wspólnocie.

Osoby, które rozsiewają pogłoski, jakoby Ziemia znajdowała się pod kontrolą kosmitów, mają rację tylko w zakresie obserwacyjnym. Nie znajdujecie się pod żadną kosmiczną kontrolą, która uniemożliwiałaby samodzielne podejmowanie decyzji przez Ziemian i kształtowania środowiska na Ziemi. Gdyby tak nie było, już dawno zakazalibyśmy niszczenia przyrody, a także zmusilibyśmy was do efektywniejszej pracy a nie obijania się.