2.38. Zdrowe hobby


Ulubionym zajęciem Saleinjiczyków jest pomaganie innym istotom w realizacji życiowych marzeń. Wygląda to tak, że potajemnie staramy się poznać życzenia i marzenia innych, a następnie robimy wszystko, by marzenie to spełniło się.

Zajęcie to pomaga poznawać nam lepiej współplemieńców lub innych członków rodziny, zrozumieć punkt widzenia świata i wzmocnić więzy. Dodatkowo poprawia samopoczucie i ma pozytywny wpływ na całą naszą cywilizację. Ale nie wszystkie ma-rzenia da się zrealizować i dlatego ta zabawa tak bardzo wciąga.

Oto podstawowe reguły gry:

1. Marzenie musi dotyczyć osoby, która o nim marzy - nie można np. spełniać życzenia, aby syn marzącego został sławnym artystą jeśli on tego nie chce.

2. Marzenie nie może doprowadzić do destrukcji marzącego i spełniającego marzenie, ani wpływać negatywnie na życie innych istot lub środowisko naturalne.

3. Nie należy wyśmiewać się z cudzych marzeń ani postępować niehumanitarnie - każde jest ważne.

4. Realizując marzenia należy zachowywać dyskrecję i tajemnicę.

Fajnie by było, gdyby idea rozprzestrzeniła się na Ziemi. Ale obawiam się, że w początkowej fazie napotkalibyście twarde bariery - prawne, moralne, obyczajowe i mentalnościowe.