2.17. Praca na Saleinji


Żyjemy na tyle długo, aby posiąść wiele umiejętności. Do tego dochodzi wiedza z poprzednich wcieleń. Dzięki niej i praktyce możemy wykonywać różne zawody.

Nie mamy ściśle określonych, codziennych zadań do wykonania. Istnieje za to stale aktualizowana lista zapotrzebowań, które można wykonać "od ręki". W przypadku bardziej czasochłonnych zadań lub zapotrzebowań z datą wyznaczoną na dalszą przyszłość, można dokonać rezerwacji stanowiska pracy. Generalnie - praca jest przyjemnością a nie męczarnią. Codziennie można wykonywać zupełnie nowe zadania i poznawać nowych przyjaciół. To sprzyja rozwojowi i utrzymywaniu sprawności manualnych. Wykonujemy wszystkie zawody. Nie ma ścisłych specjalizacji.

Pracujemy krótko, gdyż wiele rzeczy robi się u nas maszynowo. Nawet gdyby ktoś chciał harować jak wół po 38 godzin dziennie, jest to mało realne, gdyż osoba ta musiałaby - czy tego chce czy nie - stać w miejscu i patrzeć jak maszyny pracują.

Najczęściej wykonywane prace to zadania polowe wokół domów, nadzorowanie produkcji przemysłowej i kontrolowanie stanu budynków i urządzeń technicznych. Nasze urządzenia są bardzo wydajne, a liczebność populacji niska.

Inna sytuacja dotyczy naukowców pracujących nad żywotnymi dla cywilizacji projektami. Gdy rozpoczynają projekt badawczy, muszą zrealizować go do końca, lub przekazać stanowisko osobie posiadającej niezbędną wiedzę i umiejętności.