2.5. Domy na Saleinji


Nasze domy wielkością dorównują ziemskim zamkom lub pałacom. Na Saleinji istnieje wiele stylów architektonicznych, w tym przypominające ziemskie. Odzwierciedlają naszą wiedzę o budownictwie we wszechświecie. Inspirujemy się stylami z różnych planet, także z Ziemi. Staramy się zachować estetykę i w przypadku osiedli dbamy, aby budynki były ze sobą harmonijnie powiązane.

Wnętrza domów wyposażamy w niezbędne do życia meble i urządzenia. Wyposażenie zależy od potrzeb i fantazji domowników. Każdy dom jest samowystarczalny.

Mamy kuchnie, łazienki, bawialnie, generatory sztucznych światów, itd. Największym pomieszczeniem każdego kompleksu mieszkalnego jest wspólna, zbiorowa sypialnia, która musi pomieścić wszystkich domowników. Każdy domownik ma również prywatny pokój, w którym może spać indywidualnie, gdy jest zmęczony grupowym chrapaniem albo chce odrobiny samotności.

W naszych domach nie ma lamp, gdyż świecą ściany. Zamiast okien mamy inteligentne ściany, które potrafią stać się przeźroczyste obustronnie, jednostronnie albo wcale. W zależności od potrzeb. Możemy sprawić, że na ścianach pojawiają się przestrzenne, ruchome widoki zmieniające się się w zależności od widzimisię czy pory dnia. Ale gdyby ktoś chciał powiesić np. zwykły obraz, nie ma problemu. O wystroju prywatnych pokoi decyduje indywidualne upodobanie. O wystroju wspólnych pomieszczeń wola wszystkich mieszkańców.