2.3. Szczegółowy wygląd Saleinjiczyków


Podzielę się z wami szczegółowym opisem wyglądu Saleinjiczyków. Oto jak wyglądamy...

Włosy naturalne są czarne, ciemnogranatowe i brązowe. Włosy mogą mieć dowolną długość, ale rzadko są dłuższe niż do ramion z powodu wygody. Niektórzy wybierają łysinę. Owłosienie reszty ciała - w stopniu nie rzucającym się w oczy, delikatne, bardzo słabe włoski na skórze. W tym sensie przypominamy Indian i Jarawów (brak zarostu oraz owłosienia pod pachami i w miejscach intymnych). Brwi - niezbyt krzaczaste, delikatne, jak u ziemskich kobiet.

Kształt ciała różny, ale nie ma grubasów ani chudzielców bo dbamy o zdrową równowagę.

Kształt głowy jest opływowy i krągły u dzieci i młodych dorosłych. U starszych wraz z wiekiem postępujące zaostrzanie rysów twarzy i zmarszczki. Tak jak u Ziemian. Kości policzkowe są łagodne jak u Włochów, nie tak wyraziste jak u Słowian. Kształt czaszki przypomina czaszki Chińczyków lub Indian, a nie Europejczyków. Za to oczy mają europejski kształt. Nosy mają jedną, większą dziurkę zamiast dwóch mniejszych. Nasze nosy nie poruszają się przy wdechu i wydechu, bo są twarde a nie takie mięsiste jak u Ziemian. Przypominają kostną rurkę, która jest naturalnie połączona z czaszką. W środku nosa, na wysokości oczu, mamy gąbczasty filtr oczyszczający powietrze z pyłków. Dłubanie w nosie jest łatwiejsze niż u was.

Naturalna skóra Saleinjiczyków jest jasna, choć ciemniejsza niż u Europejczyków. Coś pośredniego między europejską a azjatycką. Kolor kremowy. Kiedyś żyły u nas 4 rasy, biała (znacznie jaśniejsza niż Europejczycy), żółta (ale nie taka, jak azjatycka), liliowa (jasny fiolet) i błękitna, a potem się zmieszały. Lecz kolor skóry nie ma żadnego znaczenia, bo barwimy ciała. Twarz na ogół barwiona jest w proste wzorki podkreślające urodę, które nie tłumią elementów twarzy (w dobrym smaku jest, aby to prawdziwa twarz była widoczna, a nie obrazek na twarzy).

Oczy prawie zawsze czarne, granatowe lub brązowe. Są większe od oczu Ziemian o jakieś 50% względem wielkości głowy (są takie, jak u waszych dzieci, a nasze dzieci mają je jeszcze większe - oczy nie rosną, reszta ciała tak). Rzadko występują inne kolory tęczówki. Mamy 1 głowę, 1 usta, 1 tułowie, 1 nos, 1 narząd płciowy, 1 odbyt, 2 oczu, 2 ręce, 2 nogi, po 4 palce u rąk i nóg. Liczby włosów na głowie nie znam, bo nigdy nie liczyłem.

Jedyna galanteria, za wyjątkiem używanych w pracy i podczas podróży kosmicznych kombinezonów ochronnych, to kapelusz lub inne nakrycie głowy chroniące przed słońcem, proste wisiorki na szyi lub sznureczek w biodrach (taka przepaska) z ewentualnym bocznym mieszkiem na drobiazgi i obuwie przypominające skarpetki na grubszej podeszwie. Niektórzy zamiast kapeluszy wybierają osłaniacz podobny do latającego parasola bez rączki lub chińskiego kapelusza o średnicy dużego parasola czy dużego, meksykańskiego kapelusza. Podczas ceremonii pogrzebowych dodatki odzieżowe zawierają białe elementy (kolor biały jest symbolem równowagi energetyczne i nowego życia). Np. na okazję pogrzebu zakłada się białe obuwie, białe nakrycia głowy, ozdobny biały szal lub chustkę. Obuwie i nakrycie głowy zawsze jest dopasowane kolorystycznie do zabarwienia skóry bo jesteśmy urodzonymi estetami (choć zdarza się, że dusze, które pierwszy raz wcieliły się w Saleinjiczyków popełniają nieprzyjemne dla oka gafy i trzeba je uświadamiać).