2.1. Saleinji


Pochodzę z Saleinji. Planeta krąży wokół Zosmy (Delty Leonis zwanej przez nas Estrą), z samego końca gwiazdozbioru Lwa.

Wokół Zosmy krąży 7 globów (w nawiasach liczba księżyców):

1. Artoteja (1)

2. Sela (0)

3. Juno (1)

4. Saleinji (4)

5. Hajina (8)

6. Gejtra (13)

7. Eleon (pierścień)

Za nimi znajduje się strefa asteroid. Kilkaset tysięcy lat temu na 2 i 3 planecie założyliśmy kolonie, które przekształciły martwe globy w tętniące życiem światy. Dzięki pomocy naszych krewniaków udało się odtworzyć życie na Saleinji po zderzeniu z meteorem.

Planety w układzie Zosmy są bardzo oddalone od gwiazdy.

Nasz świat stworzyło czterech kosmicznych ogrodników. Podobno założyli się, kto stworzy lepsze życie. Dlatego wykreowali planetę na której istnieją 4 kontynenty, są 4 strony świata, istniały 4 rasy ludzkie (z czasem wszystkie wymieszały się w jedną), itd. Szczyt szczytów, że każdy z nich stworzył na tej samej orbicie, w równych odstępach, po jednym księżycu, co jest ewenementem na skalę kosmosu. Nigdzie indziej we wszechświecie, przynajmniej w granicach, które poznaliśmy, nie odkryto czegoś podobnego. Choć wiele wiemy o wszechświecie i zbadaliśmy nasze księżyce jak się dało, do dzisiaj zagadką pozostaje, dlaczego zachowują stały dystans. Nawet obce ciała kosmiczne, jak komety i meteory, nie potrafią wytrącić ich z równowagi. Gdy jeden księżyc pod wpływem zderzenia z meteorem wychodzi z orbity, coś ściąga go we właściwe miejsce. Niestety, nie wiemy kto wygrał zakład, ani czy się skończył. Informacja o tajemnicy księżyców i zakładzie kosmicznych ogrodników jest w Pamięci Wszechświata zablokowana - przynajmniej dla nas - więc podejrzewamy że wyniku jeszcze nie ogłoszono albo wyszedł remis.

Summa summarum, cyfra 4 jest wszechobecna na Saleinji i została odwzorowana w symbolu planety, który możecie podziwiać obok. Koło największe symbolizuje planetę z czterema rasami i czterema kontynentami. Cztery kółka wokół niej to księżyce - Enet, Gabit, Sewiik i Tyfon, co oznacza "Pierwszy", "Drugi", "Trzeci" i "Czwarty".

Na Saleinji grawitacja jest znacznie większa niż na Ziemi. Z tego powodu jesteśmy niżsi niż Ziemianie a atmosfera naszej planety jest gęściejsza. Większe ciśnienie i gęstość atmosfery jest naszym naturalnym kloszem chroniącym przed nadmiernym promieniowaniem Zosmy. Całe nasze niebo wygląda jakby było jedną wielką zorzą polarną.