1.9. Udowodnij, że jesteś kosmitą!


Pewien człowiek zażądał, abym udowodnił mu że jestem kosmitą. Zażyczył sobie bym podał jego inicjały, godzinę urodzenia dziecka, itp. Przykro mi, ale nie spełniam takich zachcianek z czterech powodów.

Po pierwsze - nie zależy mi na tym aby ktoś we mnie uwierzył, ale żebyście zaczęli samodzielnie myśleć i kształtować lepszą rzeczywistość.

Po drugie, wcielając się w człowieka i decydując na życie wśród was, wiele moich możliwości zostało zablokowanych na wypadek, gdybym został pochwycony przez wojsko lub tajne organizacje. Posiadam tylko te informacje, które nie mogą zostać wykorzystane do złych celów, pozostałe odblokują się gdy nadejdzie pora.

Po trzecie - łączenie się z pamięcią wszechświata jest zbyt czasochłonne i wyczerpujące, aby marnotrawić połączenie na podobne głupoty.

Po czwarte - sztuka zadawania trafnych pytań jest trudna, ale za to pomaga w rozwoju duchowym. Najlepsze pytanie to takie, które pozwala odkryć odpowiedź. Z kolei te zadane przez czytelnika - na które zna odpowiedź - nie służą rozwojowi duchowemu lecz próżności. A odpowiadać na próżne pytania nie zamierzam.