181 Ostatnio edytowany przez ska68950 (2017-11-20 19:44:29)

Odp: Dziwne sny

Chodźcie do Szkoły snów -> http://chomikuj.pl/DreamsAdventures/Szk … +sn*c3*b3w wink

https://orig00.deviantart.net/3087/f/2012/295/b/3/city_p__subway_by_alexandreev-d5imqxw.jpg

182 Ostatnio edytowany przez ka-nu (2017-12-03 11:47:27)

http://www.nowaswiadomosc.pl/swiadomosc/swiadome-sny-ld

Masz tutaj rywala! XD

183 Ostatnio edytowany przez ska68950 (2017-12-08 21:36:41)

LUCID

http://www.lucidforum.pl/

"nadchodzi nowy rozdział
w historii lucid forum"

184

Ja czasami mam tak dziwne sny, że nie jestem w stanie opisać tego słowami. Są tak dziwne, że czasami sam nie wiem, co mi się śniło. To jest tak abstrakcyjne, że aż budząc się, mam nad głową wykrzyknik z pytajnikiem, i napis "CO".  Sam staram się odnaleźć sens snów, które produkują mój mózg, ale mój mózg ich nie rozumie.

185 Ostatnio edytowany przez Antares (2018-02-02 20:14:29)

Sny w zasadzie abstrakcyjne, albo symboliczne. Dlatego dla zwykłego myślenia - jak w przypadku mózgu - mogą one zdawać się nie mieć sensu. Nie należy jednak ich interpretować dosłownie, ale symbolicznie. Mogą się składać z wielu "warstw'.

186

Założyłem kiedyś dziennik w którym zacząłem spisywać swoje sny. Kiedy teraz to czytam zauważam pewne podobieństwa do obecnego stanu.
Np. Kiedyś przyśniło mi się że wykopią moją nauczycielkę z szkoły, rok później poszła na urlop zdrowotny...

Czasami mam takie sny że aż ciężko nazwać je snami.
W jednym z moich snów brałem udział w zabawie. Prosta gra, odpowiadasz na pytanie i otrzymujesz nagrodę. Prowadzącym był policjant choć wiedziałem że w rzeczywistości był on aniołem. Zadał pytanie całej grupie. Miałem pustkę w głowie ale odpowiedź podała mi koleżanka. Wykrzyczałem ją. Policjant chciał mi dać nagrodę ale ja się wyparłem i powiedziałem że to Aneta (imię zmienione) podała mi odpowiedź. Wtedy on się uśmiechnął i powiedział że tym bardziej zasługuje na to. Podarował mi tablet z klawiaturą naznaczony mnóstwem symboli takich jak OM, Maryja, krzyż, jin jang. Odpowiedniki pióra i pergaminu.

187

Ka-nu A czy ten sen był wyrazisty, i niechaotyczny, czy wręcz przeciwnie?

Antares Jakie warstwy masz na myśli?

188

Wyrazisty.
A co?

189 Ostatnio edytowany przez Antares (2018-02-25 21:38:54)

Krykers, mogą być to różnego rodzaju warstwy. Przykładowo, w niektórych snach zdarzało mi się, że kilka "obrazów" (miejsc) nakładało się na siebie jednocześnie - wg. mnie to oznaka tego, że jednocześnie kilka poziomów umysłu (wyższe i niższe) "śnią" różne sny, a ostatecznie podświadomość je razem próbuje łączyć i interpretować. Istnieją jednak także warstwy, które można ująć bardziej metaforycznie - bądź metafizycznie lub też symbolicznie: każdy sen ma mniej i bardziej głębokie znaczenia ukryte pod tymi samymi elementami.

ka-nu, z pewnością to bardzo znaczący sen. Rzeczywiście również tak bym podszedł do niego - przy czym warto zaznaczyć, że, po pierwsze, tablet to także inaczej tabliczka (taka, jakiej używano w Mezopotamii) do różnego rodzaju zapisów, a po drugie, warto podkreślić, że sen wskazuje na nowoczesność (vs. tradycyjność); podkreśla to także obecność policjanta - w starożytności w snach anioły mogły przybierać postać żołnierzy lub strażników (stąd zapewne starodawna nazwa "anioł stróż"). Na tym tablecie zostały wyrysowane bardzo istotne symbole mocy - warto głębiej zastanowić się nad kontekstem tego snu, jaka pora dnia, roku, jaka była pogoda i widoczność, otoczenie etc. To może być dla Ciebie życiowa wskazówka.

190

Antares napisał/a:

Krykers, mogą być to różnego rodzaju warstwy. Przykładowo, w niektórych snach zdarzało mi się, że kilka "obrazów" (miejsc) nakładało się na siebie jednocześnie - wg. mnie to oznaka tego, że jednocześnie kilka poziomów umysłu (wyższe i niższe) "śnią" różne sny, a ostatecznie podświadomość je razem próbuje łączyć i interpretować. Istnieją jednak także warstwy, które można ująć bardziej metaforycznie - bądź metafizycznie lub też symbolicznie: każdy sen ma mniej i bardziej głębokie znaczenia ukryte pod tymi samymi elementami.

Czyli im bardziej nieczytelny sen, tym więcej warstw się uaktywnia. Czasami mam tak porypane sny, że normalnie nie wiem co to. smile Skoro się ich nie boję, nie czuję lęku, to znaczy że nie są złe. Tak mi się wydaje.

191

Nie chodzi o "złożoność" snu ani jego "nieczytelność". Nie wszystkie sny mają głębokie znaczenie. Niektóre naprawdę pochodzą z najniższej podświadomej aktywności.

Po za tym... obecne przekonania ludzi na Ziemi są takie, że nikt nie wpływa na ich myśli, a ich umysły są zupełnie odizolowane. Taj samo zakładają, że ich sny to twórczość wyłącznie ich własnego mózgu. tongue Oczywiście, kiedy "dzienny" umysł (ego) zasypia, podświadomość może działać do woli - łącznie z jej tendencją do absorbowania wszystkiego z jej otoczenia energetycznego, astralnego, mentalnego itd.

Czasami więc takie poplątane sny mogą być jedynie zakamuflowaną informacją od ciała fizycznego, albo niższych duchów ziemskich (tzn. takich, które nie dostały się do właściwego planu astralnego, i żyją dzięki energii ziemskiej - nękając słabszych lub zbyt otwartych energetycznie ludzi).

Jak widać sny nie są takie proste, jak to twierdzą psychoanalitycy.

192

Waclawm mi się dzisiaj śniłeś. big_smile W sensie, nie wiem jak wyglądasz, ale śniłeś mi się, że mi się kłaniasz, i życzysz mi dobrej nocy. Byłeś w garniturze, i kapeluszu. Kiedy się kłaniałeś, zdjąłeś kapelusz, i z ukłonem przystawiłeś go do klatki piersiowej. To było tak eleganckie. smile Co to może oznaczać? Twarzy nie widziałem.