1

Temat: Hipnoza, a rozwój duchowy

Postanowiłem rozważyć pewną kwestię. Dręczy mnie pytanie, czy hipnoza ma jakikolwiek wpływ na rozwój duchowy, a jeśli tak, to co dzięki niej można osiągnąć.

Najlepsza nauka, to nauka poprzez doświadczenie. Podam wam link do najlepszej hipnozy, jaką spotkałem. Pamiętajcie, aby rozciągnąć na pełny ekran. Nagranie trwa 10 minut. Efekty są dosyć zaskakujące...


[url]http://www.youtube.com/watch#!v=oHn8weyLB3Y&feature=related[/url]


Później napiszcie, co widzieliście, i jak zapatrujecie się na tę sprawę.

2

Odp: Hipnoza, a rozwój duchowy

dla mnie rozwój duchowy to rozwój świadomości.
Poprzez duszę sięgasz do ducha. Twoja świadomość wtedy rośnie. To tego wzrostu, rozwoju szukamy.

Hipnoza to coś co działa na podświadomość. Nie wiem czy Ci lub komuś innemu pomoże. Ja swojej świadomości nie mam zamiaru oddawać hipnozie czy komuś/czemuś. Jest moja.

Pozdrawiam serdecznie.

3

Odp: Hipnoza, a rozwój duchowy

Xin napisał/a:

czy hipnoza ma jakikolwiek wpływ na rozwój duchowy

To jest bardzo trudne pytanie. Z pewnością doświadczenia stanów hipnotycznych potrafią poszerzyć horyzonty myślowe. Np. jeśli doświadczysz już tego, że pod hipnozą możesz przyjąć dowolną osobowość albo nawet podzielić się na 5 jednocześnie obecnych głosów w Twojej własnej głowie, to zaczynasz naprawdę inaczej myśleć na temat własnej psychiki oraz konstrukcji świata. Niekoniecznie jednak musi być to równoważne z rozwojem duchowym. Zależy jak zdefiniujemy ten ostatni.