1

Temat: Telepatia i channeling

W wypowiedzi [url]http://kosmita.wolnemedia.net/forum/viewtopic.php?pid=6261#p6261[/url] Farak wspomniał o channelingu i telepatii.

Farak napisał/a:

Według Meiera channeling to bajka. Istnieje telepatia materialna i duchowa.

Poniżej jak widzę te pojęcia.
Wg. mnie channeling, pochodzący od ang. słowa "channel" (kanał) to sposób komunikacji jedno- lub dwustronnej na drodze telepatycznej, obrazowo przedstawiający to, co się dzieje na poziomie energii o różnych stopniach subtelności, zatem channeling channelingowi nie jest równy (nawet, jeśli człowiek, niewyczulony na subtelniejsze niuanse, nie potrafi ich rozróżniać). Telepatia jest właściwie tym samym, zwykle bardziej ogólnym określeniem (pochodzi od greckich słów "tele" - "daleki", oraz "patheia" - "uczucie"), zaś słowo "channeling" jest z reguły potocznie używane do określania rodzaju przekazu telepatycznego, w którym to jedna strona przesyła dłuższą informację do drugiej, przez co czasem jest zamiennikiem słowa "przekaz".

Czy telepatia/channeling to bajka - czyli coś nie istniejącego? Moje doświadczenie mówi coś przeciwnego.

Co do telepatii/channelingu materialnego czy duchowego - osobiście użyłbym nieco innej klasyfikacji, w zależności od poziomu subtelności, na którym odbywa się komunikacja. Może istnieć np. na poziomie ciała astralnego (i wówczas przekaz charakteryzuje się formami typowymi dla planu astralnego, jak przeczucia, wyobrażenia, uczucia, pragnienia, czy mniej określone, nieograniczone formy itd.), mentalnego (idee i myśli posiadają bardziej konkretną strukturę, ale jednocześnie wyższy poziom abstrakcji; są to niezamanifestowane idee) lub jeszcze wyższego.

Takich poziomów/rodzajów telepatii może być bardzo wiele, jak widać; właściwie, to niewykluczone, że jest ich nieskończona ilość. Jeśli wejdziesz do "nawiedzonego" domu i odbierzesz negatywne emocje przywiązanego do materii ducha, najprawdopodobniej będzie to przekaz na niskim poziomie eterycznym (bliskim materii); innym razem możesz odebrać samą subtelną wibrację, bez konkretnej formy myślowej (mentalnej) od zaawansowanej istoty duchowej.

2

Odp: Telepatia i channeling

Być może masz rację. Trzeba jednak zauważyć, że wszystkie przekazy są inne. Ra, Plejadanie, Orionidzi i reszta kosmicznych wymyslonych przyjaciół z domu pani Foster. To nasuwa jedną myśl - albo wszystko jest kłamstwem, albo jedno jest prawdą. Stawiam na przekazy od istot duchowych chociaż i one bardzo często zawodzą pod względem treści.

"Jeśli wejdziesz do "nawiedzonego" domu i odbierzesz negatywne emocje przywiązanego do materii ducha, najprawdopodobniej będzie to przekaz na niskim poziomie eterycznym (bliskim materii); innym razem możesz odebrać samą subtelną wibrację, bez konkretnej formy myślowej (mentalnej) od zaawansowanej istoty duchowej"

Duchy to zabobony. Strach jaki towarzyszy nam w nawiedzonych domach jest związany z pewną zdolnością psychiczna znaną jako psychometria.
Oczywiście istoty duchowe na pewno wysyłają nam pewne sygnały jednak bardzo często ich nie dostrzegamy. To najczęśniej po prostu idee. Dłuższa i wyższa komunikacja to wielka rzadkość.


Pozdrawiam
Farak

3

Odp: Telepatia i channeling

"...Duchy to zabobony..." No nie wiem. Przez rok mieszkałem w nawiedzonym domu. Nikt oprócz mnie nie chciał tam nocować. Nawet właściciel zmykał przed zapadnięciem mroku i codziennie pytał się mnie ze zdziwieniem czy się nie boję a ja codziennie mu odpowiadałem że nie :-D. Mnie tam mieszkało się dobrze. Całą chatę miałem dla siebie :-D

4

Odp: Telepatia i channeling

Farak napisał/a:

Duchy to zabobony.

Podobnie jak np. Don Juan od Castanedy, myślę, że w większości przypadków to, co ludzie napotykają w życiu, to są ich własne wyobrażenia (zabobony). Jak stwierdził Don Juan, większość ludzi nigdy za życia nie dowiaduje się tego, jaki świat jest naprawdę. Dotyczy to m.in. tego, co znajduje się po "drugiej" stronie, która w rzeczywistości nigdy nie była żadną drugą stroną.

Farak napisał/a:

Strach jaki towarzyszy nam w nawiedzonych domach jest związany z pewną zdolnością psychiczna znaną jako psychometria.

Co masz na myśli?

Farak napisał/a:

Dłuższa i wyższa komunikacja to wielka rzadkość.

Wielka rzadkość u kogo?

5

Odp: Telepatia i channeling

"Co masz na myśli?"

Pozostawiasz po sobie wszędzie energetyczny odcisk. Wyraża on Twoje myśli i emocje, które istniały w danym momencie. Gdy wejdziesz do domu w którym powiedzmy ojciec bił dzieci i swoją żonę to poczujesz się tam źle, będziesz przygnebiony ponieważ negatywna energia która znajduje się w pomieszczeniach (te ,,odciski'') są dla Ciebie wyczuwalne. Ta zdolność jest łatwa do nauczenia, wystarczy tylko się wyciszyć i skoncentrować.

"Wielka rzadkość u kogo?"

U ludzi. Nie wydaje mi się aby na Ziemi było tak wiele osób które mogą kiedy tylko chcą nawiązywać konwersacje i istotami duchowymi. Istoty duchowe tak jak wspomniałem, może i do nas ,,nadają'' jednak my nie jesteśmy jeszcze gotowi interpretować ich sygnałów tak jak należy (nie rozumiemy jeszcze natury ducha).

6

Odp: Telepatia i channeling

Teoretycznie wiem co jest potrzebne do channelingu oraz telepati, smile
1.Zrównoważone półkule mózgowe.
2"Słabe ciało bolesne(by nie przeszkadzało).
3.Wysokie wibracje.
4. Silne trzecie oko oraz czakram podstawy.
5.Silna wiara(Dużo odpowiednich afirmacji).
6.Ćwiczenia i trening.
Czym lepiej masz zgrane te cechy, tym lepiej.

7

Odp: Telepatia i channeling

Do telepatii potrzeba:
-ćwiczeń
-świadomości
-wiary


to wszystko.

8

Odp: Telepatia i channeling

Wiara u racjonalisty? A fe  smile

9

Odp: Telepatia i channeling

Chodzi o wiare we własne mozliwości. Potem wiara przemienia się w poznanie. Na taką wiare racjonalista może sobie pozwolić smile

Pozdrawiam
Farak

10

Odp: Telepatia i channeling

[url=http://www.racjonalista.pl]www.racjonalista.pl[/url]
zaprasza

11

Odp: Telepatia i channeling

marta wega napisz proszę na podstawie tego co czasami piszę, dlaczego powienienem wchodzić na strone racjonalista.pl a nie na tą? Naprawdę myślisz, że to, że akceptuję myślenie, sprawia, że nie ma dla mnie miejsca na ezoterycznym forum? Myślisz, że próby wyjaśnienia czegoś blokują rozwój duchowy? Wszechświat w każdym wymiarze żądzi się prawami, których poznanie jest możliwe m.in. przez logike. Aby ta logika i racjonalizm były skuteczne, trzeba informacji i wiedzy a poznawanie ich powoduje ewolucje ducha. Jeśli się mylę, to powiedz gdzie, a raczej powiedz napisz jak Ty postrzegasz to co piszę.

Po co te wróżki? Nie wystarczy, że ogród piekny?

12

Odp: Telepatia i channeling

mamy za mało przesłanek, żeby kierować się tylko logiką. Jest jak myślisz, że jest. W moim świecie najważniejsza jest miłość, a ty sobie wchodź gdzie chcesz smile

13 Ostatnio edytowany przez Jędza-Przędza (2010-04-08 22:11:07)

Odp: Telepatia i channeling

Ja tam ciągle się dziwię wszystkiemu i nie wychodzę ze stanu zdziwienia. Jaki ten świat jest ciekawy i zaskakujący. Dziwię się też, że mamy np problemy z dogadaniem się bo ja tylko uczucia a ty racjonalista- albo odwrotnie. Nie w tym problem. Problemy stwarza ego skądinąd bardzo pożyteczne. Gorzej jak zaczyna rządzić. Telepatia i channeling= kanały informacyjne jak każde inne. Różnica? Działają właściwie jeśli potrafimy właściwie użyć a tego trzeba się nauczyć. I tylko tyle.

14 Ostatnio edytowany przez jacob (2010-05-20 11:36:31)

Odp: Telepatia i channeling

a wiec
pisze znów z zapytaniem : czy ktoś ma kontakt z naszą galaktyczną rodzinką przez mózg?
Pisze to bo moze ktos taki sie znajdzie
-Jak to robic
-co trzeba miec do tego
itp

medytuje nie raz 15-25  minut i 'czuje'
nie wiem czy to czuje albo mi sie wydaje :
jak na poziomie  (brwi, końca uszów, tylu glowy)
tak jakby jakis pasek sie obracal (chyba fioletowy)
takie lekkie dragawki, wibracje nie wiem jak to nazwac sie obracaja rownomiernie, pozatym widac glebie czerni i nic

nie wiem jak sie kontaktowac czy cos podobnego , mam sobie to wyobrazac czy cos?
kiedys sobie wyobrazalem ze widzialem rozne rasy kosmitow po drodze w odcieniu czerni big_smile

Szczerze (nie zebym byl jakims egoistą smile ) to sobie myslalem ,

'' czemu kosmici [ci dobzi ofcourse big_smile ] nie przyleca do mnie i zebymy se pogadali przez mózg smile
przeciez mam tak duzo wiedzy , interesuje sie paranormaliami od 6 roku zycia , i nic ''

ale pewnego razu sobie pomyslalem

''kurde no , zaraz ja chyba wiem czemu nie chca sie spotkac ... mysla ze nie jestem przygotowany na kontakt ... no nie wiem moze maja racje , albo że ... ja sie boje zebym nie zemdlał ze strachu jak bym zobaczyl jednego z nich w moim pokoju pochylajacego sie nad moim lozkiem ? ''

ale no nawet jak bym Pana Jezusa zobaczyl to bym padl ze strachu XD


moze ktos opisac wlasny [czaneling] ? big_smile

15

Odp: Telepatia i channeling

Jacob - zazwyczaj wystarczy wykonać kilka ćwiczen. Na początku wystarczy poczuć energię, przewodnicy najczęściej na początku skontaktują się z Tobą podczas snu. Ja najczęściej świadome sny wole wykorzystać do uprawiania seksu smile

16 Ostatnio edytowany przez jacob (2010-05-21 08:43:10)

Odp: Telepatia i channeling

eh , ja mam sny codziennie i  same jakieś bzdety w nich tongue

Ale prosił bym dokladniej big_smile
jak tą energie , co jakos mam stanąc na glowie modląc się do Greyów ? big_smile
(ah to musi gwarantować ciekawe przezycia big_smile), hej a jak wyglądają Ci Twoji? 
Nie no ale pełen szacun smile

<eh żeby to nie wywolalo zmian psychicznych hmm>
bo czytalem jak ludzie sobie wlazili do ciala i wychodzili podczas snu , polatali se pośrod gwiazd i cos tam i po takich probach im sie we łbach poprzewracało,

albo jak  , duchy wywolywali , tez to nie ciekawie u nich wygladalo, potem ich straszyly i dusily w nocy i przez to koles chcial popelnic samobojstwo

Są tego jakieś strony uboczne czy tylko superlatywy?
potem zebym nie trafil do psychiatryka i by mi dawali zastrzyki na uspokojenie big_smile

17

Odp: Telepatia i channeling

Spokojnie. Jeśli będzie zła energia, to po prostu Cię opuści po wyjściu z letargu. Ale zazwyczaj w myślach przyciągamy dobre energie i przeważnie nie ma problemy ze złymi emocjami

18 Ostatnio edytowany przez jacob (2010-05-22 16:44:39)

Odp: Telepatia i channeling

ale no to troche nie zrozumiale dla mnie

prosilbym o jakies w skrocie wypunktowanie albo jakis link
co ja mam
-meditation
-myslenie o czerni nieskonczonej ktora jest bardzo gleboka ?
i gdzie ten punkt kulminacyjny ? big_smile

przeciez nie bede jak glupi siedzial przez 8 godzin i czekal az ktos do mojego mozgu dotrze wink

19 Ostatnio edytowany przez jacob (2010-05-23 13:41:47)

Odp: Telepatia i channeling

EH to nikt tu poza Riniem nie ma nic o channelingu do powiedzenia ? big_smile

http://www.epokaserca.pl/var/plain/storage/images/media/images/przekaz__1/481-1-pol-PL/przekaz_large.jpg

20

Odp: Telepatia i channeling

Wiele osób z tego forum o channelingu, kontakcie, przewodnikach czy opiekunach, wiedzy, mogłoby powiedzieć bardzo wiele. Musisz uzbroić się w cierpliwość i liczyć, że ktoś podzieli się z innymi swoimi przemyśleniami.

Jeśli jednak takich informacji nie otrzymujesz od innych, być może jest to także informacja mówiąca o tym, że pewne rozwiązania akurat w tym momencie muszą poczekać, że potrzebne jest niejako przygotowanie czy czas, który jest najlepszym elementem segregującym doświadczenia. Elementem nierealnym ale w pewnym sensie przydatnym.

21 Ostatnio edytowany przez jacob (2010-05-23 17:05:16)

Odp: Telepatia i channeling

Zaraz Zaraz , Ale czemu Pan, czy pani , koleżanka czy kolega w takim razie nie moze powiedziec jak juz jest ? big_smile goni ją/jego czas ? big_smile?

Ja to wiem , każdy na necie jak z kimś gadam to mówi mi
Bądź cierpliwy , cierpliwy, Proszę cię cierpliwości itp. , tak mi piszą big_smile XD

no tak ale to tylko na forach , bo w real life jest na odwrót jestem aż za mocno cierpliwy , juz tyle sie wyczekałem na odpowiedzi ludzi że to teraz na forach mi sie poprzekręcało

ja to lubie mieć odpowiedz z dnia na dzień , no wiem że nie którzy mają prace czy duzo nauki.
ale no bez przesady , Taki jeden gosciu mi sciemnial ze moglby mi skserwoac pare ilustracji , po czym tego nie zrobil bo ma za malo czasu , a ja mu powiedzialem czy chociaz by mi nie zeskanowal ze 4 kartek na tydzien ? a on mowi na to sory nie mam zbyt duzo czasu ,

Ja nie moge jak sobie tak nie raz patrze na tych ludzi , to przecie nerwicy mozna dostac,
ja pisze kawa na lawe a ten nie umie przeczytac i zapamietac 10 słow ktore mu napisalem , nie no ale nie raz to mysle ze przeciez tych ludzi to trzeba zamknąc w przedszkolu .
Stary chlop kolo 40 a ten mi mowi  Sorry 3 razy no . To po cholere sie przyznawal ze ma tą ksiązke jak i tak nie chce mi pomóc

Jak ja nie nawidze nierozgarniętych ludzi <Ja nie moge > mad

Dziwie sie jak takie stare zrzędy dostają prace na wyższe stanowiska , nie dosc ze to skąpe jest to nierozgarnięte , co z tego ze ma exela w 1dnym palcu jak to glupek i cieć nawet nie chce pomóc.

Jakby ludzie którzyby mieli problemy psychiczne, to sie zgodze , ale nie dosc ze wlazili na takie forum codziennie to i tak nie pomogli chociaz na szukanie golych pań mieli czas ! ale na pomoc to nigdy czasu nie ma!



wracając do Naszego forumno okej Pani/Panie Moderator wink
narazie to z 83 tylko 12 osób widziałem smile

P.s. WIEM ! rodzina , praca zabierają duzo czasu ! ale nie no bez jaj , i tak sie na internet wchodzi [no chyba ze ktos ma wyjazd albo ze ktos wraca i idzie spac]

aha - liepiej nie uzywac kompa po godz 22 bo sie oczka psują




P.s.2- jesli nie otrzymuje odpowiedzi ... na nana...

Wlasnie na forum poswieconemu paranormaliom jak napisalem post i nikt nie odpowiadal to zrobilem takie coś

-nowy temat
<tutaj pisze co mnie nurtuje>
- jesli nikt nie odpowiadal to technika 2razy
-pisze specjalnie , bo ktoś mnie postem przebil to pisze specjalnie dla spamu (bo moze ktos nie widzial ze napisalem nowy post) : np, Eh moze ktos jest wstanie odpowiedziec
-no to wtedy <<(MÓWIŁEM ! ! !)>> ktos tam mi odpowiada pełną odp.


Nie wiem czy ludzie az są tak leniwi ze nie chce im sie napisac odpowiedzi czy co !
<ja nie moge...>

22

Odp: Telepatia i channeling

jacob skoro czegoś nie wiesz i nie możesz dotrzeć do informacji o tym to widocznie jest jeszcze dla ciebie za wcześnie. Ta wiedza zrobiła by ci krzywdę.
Jak nadejdzie właściwy czas to wiedza sama do ciebie przyjdzie.
Takie są reguły tej "zabawy". Możesz się denerwować, krzyczeć itd, itp ale musisz "dorosnąć" do wiedzy by ją otrzymać.
Narazie pokazujesz , że nie jesteś jeszcze przygotowany do posiadania większej wiedzy niż masz obecnie. Nie słuchasz co się do ciebie mówi. Prowadzisz monolog. W ten sposób niczego się nie dowiesz.

23

Odp: Telepatia i channeling

Wiele razy już na tym forum rozprawialiśmy o świadomej medytacji, ćwiczeniach, kierowaniu swej świadomości w strumień danych z zewnątrz. Poszukaj trochę. Poszukaj również wszędzie tam, gdzie zaprowadzi Cię w danym momencie sytuacja i inspiracja.

Zadawanie właściwych pytań, Nie tych chwilowych, jak to się mówi z czubka głowy, ale tych zasadniczych dla Ciebie i twojego rozwoju, dalszego postępu, nurtujących w głębi. Sformułujesz nurtujące Cię poważne pytanie, i wtedy masz szansę na pojawienie się poważnej odpowiedzi poprzez kontakt. To wymaga jednak czasu i na nic zda się przyspieszanie mentalne takiego kontaktu. To nie tak działa.

Wyobrażenia. W ogóle zapomnijmy o aktywności świadomego mózgu i reprezentowanego przezeń umysłu w medytacji. Staraj się czuć, obserwować, być w tym momencie, ale nie wyobrażać sobie czegokolwiek, nie ingerować w bieg energii Bo to co przychodzi jest poza jakimkolwiek wyobrażeniem które wynosisz z tego świata. Wyobrażenia tylko zaburzają prawdziwy obraz dając pożywkę i impuls niespokojnemu umysłowi.  Stop się z prądem i bądź w nim tak długo, jak długo czujesz się komfortowo - dlatego ważny jest relaks, wyciszenie, wygodna pozycja, cisza wewnętrzna i zewnętrzna. Gdy przestajesz odczuwać ciało zaczniesz odczuwać siebie. Im więcej masz cierpliwości tym szybciej pojawia się naturalny stan energii i jej odczuwanie.

Skoro zewsząd siebie słyszysz ponaglenia o cierpliwość, to być może coś w tych podszeptach jednak jest?

Im mniej Oceniasz innych a większą dysponujesz harmonią wewnętrzną, poznaniem siebie i szacunkiem innych - tym lepiej zrozumiesz jaźń. Nie pomogą w tym ani bogowie ani kosmici, bo wszyscy oni mają ten sam problem co i my - postęp i rozwój, albo jak niektórzy mówią "samorealizacja" to ciągła droga ku wewnętrznej integracji, przechodzenie przez nieskończone serie doświadczeń. Każdy przechodzi przez to na swój sposób, jedni się tym dzielą z innymi, inni bardziej prywatnie kroczą tą drogą, jednak każdy jest w jakimś punkcie ścieżki i jest odpowiednio usytuowany zgodnie ze swym typem ciała, umysłu, skumulowanej siły doświadczeń.

Zbierz sobie przez jakiś czas najodpowiedniejsze dla siebie techniki medytacji i odczuwania, takie punkt_po_punkcie, jakie Tobie najbardziej będą pasowały, poćwicz przez lata. Potem wyrzuć te wszystkie punkty i zostaw esencję swego wnętrza i odczuwania siebie. Bez pośpiechu i wyobrażeń o zewnętrznych siłach sterujących Twym Własnym rozwojem.

A kiedy pojawi się zadowolenie ze swej ścieżki, wtedy Wszechświat zacznie z Tobą kooperować na wiele sposobów.

powodzenia smile

24

Odp: Telepatia i channeling

Odpowiedzi są w Tobie a Ty szukasz ich na zewnątrz. Odpowiedz sobie sam na te pytania a wtedy odpowiedzi z zewnątrz przyjdą same. Tak to działa- w tej kolejności.

25

Odp: Telepatia i channeling

jacob skoro czegoś nie wiesz i nie możesz dotrzeć do informacji o tym to widocznie jest jeszcze dla ciebie za wcześnie. Ta wiedza zrobiła by ci krzywdę.

tia... ta wiedza jest na necie jak sie wpisze -channeling big_smile ale czytajac tamto odrazu mi sie odechcialo. byle jak i chaotycznie wiec postanowilem to tutaj napisac 

Jak nadejdzie właściwy czas to wiedza sama do ciebie przyjdzie.
Takie są reguły tej "zabawy".
tak wiem
Możesz się denerwować, krzyczeć itd, itp
krzyczy i sie denerwuje to maly bobas jak nasra w pieluche wink
ale musisz "dorosnąć" do wiedzy by ją otrzymać.
Narazie pokazujesz , że nie jesteś jeszcze przygotowany do posiadania większej wiedzy niż masz obecnie.
oj tu bys sie jednak zdziwil
Nie słuchasz co się do ciebie mówi. Prowadzisz monolog. W ten sposób niczego się nie dowiesz.
tutaj widac ze zle wibracje bija w tobie , ty piszac to pokazałeś agresjie ,zadnej uwagi nie chciales mi zwrocic tylko pokazac agresje, uwazasz ze pozjadales wszystkie rozumy i jestes tutaj najfajniejszy; jesli nie chcesz pomoc to po co piszesz post tutaj  ? nie masz co robic to klotnie wszczynasz?


Energio: dziekuje Ci big_smile , wlasnie na podobna odpowiedz liczylem big_smile Punkt dla ciebie:)

26

Odp: Telepatia i channeling

aha jeszcze jedno.
Nie mam zamiaru o takie pierdoly sie klocic i wywody pociskac na pół strony , latwo sie wkurzam na takie durne gadki szmatki bez przemyslenia:
jak ktos zwraca mi uwage niech to robi z szacunkiem a nie jak to zrobil kolega
ja lubie jak ktos pisze mądrze albo leje zartami ,lub widze ze pisze przyjemnie .

27

Odp: Telepatia i channeling

Teraz wiem chyba Energy o czym kiedys mowiles. Wstaje taki rosciapiezony gotowy podbijac swiat niczego i nikogo sie nie boi. Z tych pior sie otrzepuje a zasad bedzie przestrzegal z wlasnego wyboru a nie dlatego ze sa.  naprawde przepiekne! taki lobuz ale sama dobrocia emanuje na kilometr.  smile

jacob- milo Cie poznac.

28

Odp: Telepatia i channeling

Ah ah . big_smile
dziekuje , Dziekuje , nie trzeba bylo big_smile

juz mysmy sie poznali big_smile, Widac , slychac i czuc na odleglosc big_smile

29

Odp: Telepatia i channeling

jacob napisał/a:

pisze znów z zapytaniem : czy ktoś ma kontakt z naszą galaktyczną rodzinką przez mózg?

Potwierdzam. wink

jacob napisał/a:

moze ktos opisac wlasny [czaneling] ? big_smile

Nie zaprzeczam. ;P Przeglądając chociażby same tematy na forum, odkryłbyś, że taki temat był już poruszany, np. tutaj:
[url]http://kosmita.ofp.pl/forum/viewtopic.php?id=186[/url]
gdzie znajdziesz więcej informacji na ten temat. wink

30

Odp: Telepatia i channeling

I znowu monolog :-D
"Ja", "ja", "ja", ciągle "ja"...
Czyżbyś od tego "ja" wziął swoja blaszkę "ja"cob ;-)