5.22. Wspomnienia


Sporo pisałem o tym, że kosmici z Saleinji pamiętają swoje wcześniejsze wspomnienia. Często dzięki nim możemy szybciej opanować obsługę urządzeń technicznych albo dogadać się z inną cywilizacją, której ścieżką niegdyś podążaliśmy. Ale jak bardzo mocne są to wspomnienia?

Otóż nie różnią się niczym od wspomnień ziemskich. Silne emocjonalnie wspomnienia są mocniejsze, słabsze znikają w zakamarkach świadomości, skąd mogą wyjść tylko na drodze świadomej medytacji. Saleinjiczycy pamiętają poprzednie życia tak, jak dorośli Ziemianie wspominają dzieciństwo. Pamiętają co się działo, ale niezbyt dokładnie.

W przypadku Ziemian zdarza się, że czasami sztuczna blokada zapomnienia nie działa tak, jak powinna. Wówczas część wspomnień pozostaje w świadomości nowego człowieka. Czasami nawet pamięta czas spędzony w zaświatach (strefie astralnej), ale nie ma to nic wspólnego z rozwojem duchowym, lecz silną chęcią zachowania życia lub wspomnień.

Niektóre dusze sprzeciwiają się blokadzie wspomnień, pragną wyzwolić się z niej i czasami to się udaje całkowicie a czasami fragmentarycznie. Całkowite zachowanie wspomnień dotyczy okresu życia w poprzednim wcieleniu oraz czasu spędzonego w strefie astralnej. W przypadku fragmentarycznej pamięci, mamy do czynienia z przebłyskami wiedzy o poprzednim życiu lub tylko o okresie przejściowym.

W strefie astralnej czas płynie inaczej niż w strefie materialnej, trójwymiarowej. Dlatego dusza krążąca nad kobietą w ciąży może czynić to przez ułamek sekundy. Widzi wtedy kobietę, wie że jest w ciąży i od razu przeskakuje do dnia narodzin. A innym razem może krążyć wokół matki przez wiele lat - skrupulatnie analizując czy warto się wcielić czy nie - choć dla kobiety trwa to tylko dziewięć miesięcy. Czas nie jest tym, czym wam się wydaje.