3.6. Dlaczego kosmici nie ujawniają się?


Kosmici chętnie nawiązaliby oficjalne stosunki dyplomatyczne z Ziemianami, ale nie robią tego z kilku powodów.

Po pierwsze - takie kontakty w przeszłości prawie zawsze kończyły się katastrofą w postaci kultu religijnego.

Po drugie - wiedza nasza często była wykorzystywana do złych celów.

Po trzecie - najpierw Ziemianie muszą dogadać się sami ze sobą, a na razie ciągle prowadzą wojny i nie chcą pokoju. Nawet Polska.

Po czwarte - mieszkańcy Ziemi są nietolerancyjni dla innych osób. Kolor skóry, orientacja seksualna, światopogląd, religia, a nawet popieranie partii politycznych czy kibicowanie klubom piłkarskim wywołują agresję.

Po piąte - na Ziemi rozpowszechnione jest niewolnictwo - ekonomiczne, religijne, światopoglądowe, państwowe, itd. Występuje nawet w klasycznej, starożytnej formie (w Afryce organizowane są do dziś dnia targi niewolników).

Po szóste - znajdujecie się w najgorszej kondycji rozwojowej w galaktyce. Żadna inna cywilizacja nie ma tak wielkiego dystansu między rozwojem duchowym a technologicznym. Gdybyśmy się ujawnili - zaczęlibyście nas nawracać na swoje śmieszne religie, uznali za wysłanników Boga (symulacja wykazała, że grozi to np. Świadkom Jehowy) i próbowali wykradać technologie by opatentować je i wykorzystać do złych celów. Skoro tak traktujecie siebie, dlaczego dla nas mielibyście być lepsi? Kosmici nawiązują bezpośrednie kontakty tylko z ludźmi znajdującymi się na wysokim stopniu rozwoju duchowego, a osób takich jest niewiele.

Po siódme - gdybyśmy się ujawnili to stracilibyście nami zainteresowanie, oswoilibyście się i przestali interesować kosmicznymi ideami.

Dzięki niezaspokojonej ciekawości, stymulujemy pozytywne przemiany społeczne, które pomogą wam osiągnąć równowagę między rozwojem technicznym a duchowym. Najpierw musicie dogonić rozwój duchowy i odpowiedzialnie wykorzystywać wynalazki. Potem wyeliminować niewolnictwo i nauczyć się szacunku dla innych istot żywych, także zwierząt i roślin. Każda istota żywa ma prawo żyć, posiadać inne poglądy na życie, wybrać orientację seksualną czy system moralny z którym będzie czuła się szczęśliwa. Często spotykam się z błędnym, fanatycznym przekonaniem, że tylko chrześcijanie posiadają moralność i jest ona uniwersalna dla wszystkich ludzi, a to nieprawda.Podobne nastawienie mają wyznawcy innych religii. Żydzi np. uważają, że jako naród wybrany mają prawo narzucać swoją wolę całemu światu.

Saleinjiczycy również mieli kiedyś z tym problemy, ale udało się je wyeliminować i wówczas zostaliśmy zaproszeni do Unii Galaktycznej. Na szczęście nie mieliśmy religii, tak jak kosmici z innych planet.