1

Temat: pytania - odpowiedzi - co o tym sadzisz

tworze taki poscik poniewaz. Napewno kazdy ma jakies pytania i nie do konca udaje mu sie znalezc odpowiedz, nie warto dzióbdziać osobnymi tematami na blache lub mniej pytania, tylko tu se bedziemy ciskac przemysleniami na  zadane pytanie big_smile

Pytania nie moga byc :
,Glupie
,retoryczne
,zbedne

O co chodzi w zbednych?
Ze odpowiedz jest na wyciagniecie reki. Tylko sa tak smierdzacymi leniami ze nie chce im sie szukac.

Ja :No to co ... Any questions?
Ktos : nie... Temat do usuniecia...
Mixon : lol...anyway ...Got´ em

big_smile

2

Odp: pytania - odpowiedzi - co o tym sadzisz

być albo nie być? - oto jest pytanie big_smile

3 Ostatnio edytowany przez jacob (2010-07-19 01:11:49)

Odp: pytania - odpowiedzi - co o tym sadzisz

...  --_--

Zapomnialem dodac
Kto bedzie se robil zarty i wyglupy z mojego jakze postu zostanie nazywany.

Starym rozgotowanym zgnilym jajem big_smile

No  maat dobre pytanie ... Poczekaj xd
No ja mysle ze raczej byc.
Zreszta jak ktos kogos zabije to i tak bedzie. Tak czy owak jestesmy w czasie ciagnacym sie od jakiegos punktu taki 3D prosty czlowieczek wink
Czy ktos nie bedzie czy bedzie to i tak bedzie nie zaleznie od tego co chce czy nie

4

Odp: pytania - odpowiedzi - co o tym sadzisz

ależ to było poważne pytanie, kiedyś zastanawiałam się jak to byłoby 'nie być', czy jest to jakieś uczucie? czasem chciałabym, żeby mnie w ogóle nie było, a przynajmniej materialnie

5 Ostatnio edytowany przez jacob (2010-07-19 09:48:47)

Odp: pytania - odpowiedzi - co o tym sadzisz

[ależ to było poważne pytanie]
No wiem... 
ale tamto napisalem nie do Ciebie, tylko zapomnialem dopisac wink na komorce trudno operowac tym wszystkim smile

jak to byłoby 'nie być',

Wlasnie oto chodzi ze, nie da sie nie byc, jak juz cos jest to musi byc a jesli to zostanie zniszczone to zostanie w pamieci uniwersu.

Mozna nie byc w danym miejscu fizycznie np. nie pojscie do szkoly

6

Odp: pytania - odpowiedzi - co o tym sadzisz

raczej miałam na myśli brak świadomości istnienia, brak jakiejkolwiek formy, bo przecież jakoś musiałam powstać i każdy inny z połączonych atomów? nie wiem

7

Odp: pytania - odpowiedzi - co o tym sadzisz

wlasnie, atom nie moze decydowac sam co sie z nim stanie tylko jakas moc

8

Odp: pytania - odpowiedzi - co o tym sadzisz

zakładam, że istnieje jakaś kreacja, absolut czy jak kto woli

9

Odp: pytania - odpowiedzi - co o tym sadzisz

Jacob, temat wątku jest zbyt rozmyty i nieokreślony. O wszystkim lub o niczym. Więc albo skonkretyzuj jego tematykę precyzyjniej, albo umieścimy te treści w Wymianie Zdań lub w dziale Śmietnik, bez żadnych podtekstów a jedynie z chęci trzymania jakiegoś porządku na forum a nie ogólnikowości. Twórzmy wątki na dokładnie określone tematy.

10

Odp: pytania - odpowiedzi - co o tym sadzisz

maat napisał/a:

zakładam, że istnieje jakaś kreacja, absolut czy jak kto woli

Własnie Maati big_smile dobry strzał smile

Jacob, temat wątku jest zbyt rozmyty i nieokreślony. O wszystkim lub o niczym.Więc albo skonkretyzuj jego tematykę precyzyjniej,

napisalem instrukcje wink


albo umieścimy te treści w Wymianie Zdań lub w dziale Śmietnik,

No wlasnie napisalem go w Rozmaitosciach , bo to nie jest wymiana zdan zeby walic do siebie tekstami,


bez żadnych podtekstów a jedynie z chęci trzymania jakiegoś porządku na forum a nie ogólnikowości. Twórzmy wątki na dokładnie określone tematy.

znowu nie czytacie uwaznie i  powoli.
mam nadzieje ze 2 razy wystarczą :>

Ale Energiusek , napewno masz pytanie ktore Cie dreczy ;D

11

Odp: pytania - odpowiedzi - co o tym sadzisz

Rozmaitości to także część forum w tej skonkretyzowanej formie, gdzie piszemy konkretnie i na temat. W Śmietniku natomiast umieszczamy wątki zbyt ogólnikowe, aby przypasować je do tematyki któregokolwiek z wątków Forum. Jedno wyklucza drugie, dla porządku.

Jeżeli mamy konkretne pytania, to tworzymy watek na Forum, a jeśli absolutne ogólniki, to w Śmietniku, gdzie tez przecież można pisać - ale tam oczekiwania użytkowników w kwestii porządku są już inne...

I hope it helps.

12 Ostatnio edytowany przez Mixon (2010-07-19 18:37:45)

Odp: pytania - odpowiedzi - co o tym sadzisz

A czy mozna jesc surowa miete? swieza znaczy.

13

Odp: pytania - odpowiedzi - co o tym sadzisz

można

14

Odp: pytania - odpowiedzi - co o tym sadzisz

Eh, gaduły :*
nie ma chatboxa to tu się wyżywają big_smile
Pozdrawianki robalki smile

15

Odp: pytania - odpowiedzi - co o tym sadzisz

dobra jest świeża mięta wrzucona do szklanki wody big_smile

16

Odp: pytania - odpowiedzi - co o tym sadzisz

gorącej wody z modem i cytrynką smile bardzo dobra jest zwłaszcza w czasie upałów big_smile

17

Odp: pytania - odpowiedzi - co o tym sadzisz

maat napisał/a:

dobra jest świeża mięta wrzucona do szklanki wody big_smile

ale to dobra jest mieta czy woda?

18

Odp: pytania - odpowiedzi - co o tym sadzisz

a wlasnie- czatboks dziala tylko trzeba wpisac - %###% jou jou666= 101+556  i enter

19

Odp: pytania - odpowiedzi - co o tym sadzisz

U ciebie działa po wpisaniu: %###% jou jou666= 101+556  i enter, a u mnie chce żebym sobie najpierw strzeliła w głowę z procy, więc sposobów jest wiele, ale nikt się nie odważy wypróbować tongue

20

Odp: pytania - odpowiedzi - co o tym sadzisz

Mixon nie żartuj, bo ludzie zaczną wpisywać tak jak te magiczne kody na śledziku na nk we wrześniu poprzedniego roku xD

21 Ostatnio edytowany przez miriad (2010-07-20 19:43:11)

Odp: pytania - odpowiedzi - co o tym sadzisz

rzeczywiście dziwny temat, ale póki jest, wykorzystam go:P
Co myślicie o Codeks Gigas, tzw. biblii diabła? jakies tam teksty rzekomo z tego manuskryptu można przeczytać w internecie. widzieliście je już?

Bo mnie ciekawi postać szatana i ogólnie mitologia chrześcijańska. Zakładam, że coś jest w tych mitach, i to nie małe coś; przy czym nie do końca powinno się je odbierać dosłownie.

Ale ograniczmy się do pytania: skąd się wziął Codeks Gigas, kto go napisał i w jakim celu? Słyszy się o teorii napisania biblii przez obce cywilizacje, które miały w tym swój powód i przesłanie... analogicznie więc - jak sprawa ma się z biblią diabła???

22

Odp: pytania - odpowiedzi - co o tym sadzisz

Przeczytalem legende na temat  autora. Nie ma kija wklejam-

Zgodnie z legendą skryba był mnichem, który złamał regułę zakonną i został skazany na zamurowanie żywcem. By uniknąć wykonania tej surowej kary, obiecał że stworzy, na wieczną chwałę klasztoru, w ciągu jednej nocy, księgę zawierającą całą ludzką wiedzę. Blisko północy zdał sobie sprawę, że nie zdąży samodzielnie ukończyć tego zadania, więc sprzedał duszę diabłu w zamian za pomoc. Diabeł dokończył manuskrypt, a mnich dodał obrazek diabła z wdzięczności za jego pomoc.

smile

23

Odp: pytania - odpowiedzi - co o tym sadzisz

słyszałam coś o tym kiedyś...chyba w dokumencie o opętaniach wspominali o tej Biblii, rysunek tego diabła jest dziwny, nawet straszny trochę
[url]http://i50.tinypic.com/8wlao0.jpg[/url]

24

Odp: pytania - odpowiedzi - co o tym sadzisz

śmieszmy raczej ten diabełek jak dla mnie smile

25 Ostatnio edytowany przez jacob (2010-07-21 10:38:07)

Odp: pytania - odpowiedzi - co o tym sadzisz

Wega napisał/a:

śmieszmy raczej ten diabełek jak dla mnie smile

lol XD big_smile big_smile lol

Miraid nie umiem tego powiedziec Bo nie czytalem tej ksiązki, ale mam ja gdzies na kompie.

Do djabla Szatana itp Jeszcze w ksjopeji do tego momentu co doczytalem nic nie mowili o nim,
Jest kilka opcji do tego goscia (lub gosci)
- wymyslona bajka zeby ludzie bali sie jak nie beda dawali daniny lub czynili zle; to przyjdzie do was djabel i was zje lol
-prymitywni kosmici z lasu przywiezieni z innej planety
-Demon i zly duch - pasozyt duchowy
-Rep

najlepsze jest to ze u mnie w kosciele sa wyjatkowe obrazy ... serio.
po lewej stronie u gory jest smok wielkosci troche wiekszy od czlowieka (kurde normalnie draconian) jak to jakis Swiety z mieczem wbija mu go w bebechy.
po prawej stronie jest obraz djabla z jakims kolesiem (djabel jest koloru szaro/morsko/zielonego) , ale teraz najlepsze, w takiej wnece, sa 3 obrazy Maryji gdzie na jednym z nich Maryja glaszcze Greja... no Serio. Specjalnie zrobilem zdjecie ale kurde nie wiem gdzie je wcisnalem... chyba bede musial w pewna niedziele zrobic jeszcze raz...
Nie ma tego obrazu nigdzie na necie... sprawdzalem specjalnie...
Wykonalem szybko na paincie mniejwiecej jak to wyglada wink

http://img801.imageshack.us/img801/2086/mryasd.png
No mniejwiecej podobne big_smile

26

Odp: pytania - odpowiedzi - co o tym sadzisz

Co do rysuku diabla w tej ksiazce to wydaje mi sie ze kolega mnichu zdrowo przecholowal z zakonnymi nalewkami.
Jakub musisz koniecznie podrzucic to zdjecie przy najblizszej niedzieli jako zem bardzo ciekaw.

Jesli chodzi o sam motyw diabla szatana lucyfera czy jak by go tam zwali to moim zdaniem jest to wymysl na potrzeby zastraszania( patrz kontroli, manipulacji)
Oczywiscie ciemna strona  jaknajbardziej istnieje ale jest ona poprostu druga czescia calosci. Szatan, diabel to zwykle symbole okreslajace ciemna strone rzeczywistosci. Niewiem czy wyzszych gestosciach tez maja ta przepychanke i czy ona jest tylko obecna na ziemi czy w calym wszechswiecie. Wlasciwie to tez chcialbym wiedziec.

27

Odp: pytania - odpowiedzi - co o tym sadzisz

no poprzegladam jeszcze komputer, jak nie to zrobie nowe...
ale kurde najgorszy problem to bedzie szukanie kabla do telefonu xD

28

Odp: pytania - odpowiedzi - co o tym sadzisz

ej no... Zawsze zapominam komorki do kosciola ... Wiec uzbrojcie sie w cierpliwosc wink

Kiedys sobie patrze w gwiazdy i widze konstelacje. Wozy. Oriona. Hydre itp.  tych gwiazd jak sie przyjrzymy sokolim wzrokiem to jest jeszcze chen chen w nieskonczonosc. Ale patrzcie tak sie zastanawialem. Jakby tak wykonac mape nieba. Postanowilem ze nie da sie takiej stworzyc. Moznstworzyc mape nieba 2D lub 3 d ale 4d z nasza technologia i wiedza niestety nie. O co  chodzi rysujac mape nieba 2d z ziemi mozemy nadac wyglad. Ale jak moga wiedziec kosmoauci jak widza zupelnie innej perspektywy. Nie maja tak samo ulozonuch ´konstelacji´ bo z ich swiatow gwiazdy sa usytulowane inaczej rzecz jasna. Oni chyba nie tworza zadnych konstelacji tylko tory lotow gwiezdnych w danej rzexczywistosci. Trudno to sobie wyobrazic jak sie teray nie jest etsem.
Majac potezna wiedze mozna miec wszystko. To ta dobra strona. Ale mozna byc tym ktory chce miec ta wiedze i´ zabijac.´.
Plan gwiazd 3d nie jest zbyt trudny do wykonania trzeba miec poprostu wielki teleskop i miec wiedze o gwiazdach podstawowa. Mozna dzieki temu  miec wielkosc gwiazdy i odleglosc od ziemi  . Co pozwala nam np zrobic obraz 1:30000000lat ś i umiescoic go na komputerze.
O co vhodzi z obrazem 4d?  to cos podobnego ale dodatkowo umieszczenie go w jakiejs siatce 3d i nadanie nowych wspolrzednych do tej pory przez nas nie odkrytych.
Mozna by wtedy zrobic bardzo dokladna mape dowolnego wszechsiata. ( o wyzszych moze jutro. I cos tu dopisze bona komorce brdzo wolno to idzie)

29

Odp: pytania - odpowiedzi - co o tym sadzisz

ja jak myje zeby to taka mape gwiazd 2d zostawiam na lustrze smile))