31 Ostatnio edytowany przez tacjanna (2010-04-02 16:17:39)

Odp: Komentarze do książki "Wszystko jest wibracją"

aby Hejal nie poczuł sie atakowany .. bez urazy dla zakładającego temat nazwałabym go inaczej poprostu CHWILA PRAWDY.. w istocie  piękne ze Hejal załozył to forum.. napisał świetną książke.. smile piszę to nie po to aby komus dopiec.. czy tez go oceniac ,miał i ma wspaniała idee.. ale nikt by się nie obraził za prawdę bo jaki miało by to wszystko sens..???? robić  to  wszystko  na forum tyle o parwdzie wzniosłych ideach..itd.. wiec...? i jeszcze jedno w związku z tym nie dziwie sie ze załozyciel nie chce pokazać sie na zlocie... napewno by niektórzy mnieli uzasadnione pretensje.. ja np. nie potrzebuje żadnego góru, potrafie sama zatroszczyc sie o rozwój duchowy.. i ta prawda nie zminiłaby mojego stosunku do Hejala.. bardzo go lubie smile i mysle ze nie będzie miał mi za złe to co napisałam smile poszlam za falą serca.. wink
serdecznie Wszystkich pozdrawiam smile

32

Odp: Komentarze do książki "Wszystko jest wibracją"

OK. Poprawiam tytuł tematu, bo masz rację, Tacjanno. Pojawił się na naszym forum nowy użytkownik, jest tutaj gościem i od razu pod adresem gospodarza ciska gromy. Niezbyt to uprzejme, ale nie mnie oceniać kulturę i dobre wychowanie innych.

Farak napisał/a:

Zapoznajcie się dokładniej z naukami Meiera a zobaczycie, że Hejal to tylko oszust który co prawda pewnie chciał dobrze, lecz zamącił za bardzo niektórym w głowach.

Coś dla tych co bezkrytycznie wierzą we wszystko co głosi Meier:

[url]http://www.infra.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=861&Itemid=286[/url]

[url]http://www.infra.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=866&Itemid=286[/url]

[url]http://www.infra.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=870&Itemid=286[/url]

Mimo to nadal uważam, że przekazy które głosi są mądre i warto się z nimi zapoznać, tak samo jak z argumentami jego przeciwników.

33

Odp: Komentarze do książki "Wszystko jest wibracją"

"OK. Poprawiam tytuł tematu, bo masz rację, Tacjanno. Pojawił się na naszym forum nowy użytkownik, jest tutaj gościem i od razu pod adresem gospodarza ciska gromy. Niezbyt to uprzejme, ale nie mnie oceniać kulturę i dobre wychowanie innych."

Mogłem zalogować się wcześniej a potem delikatnie podsuwać ludziom moje zdanie na temat Twój i Twoich nauk. Pytanie - po co? Lepiej założyć taki temat od razu.

To, że pozwoliłeś sobie w książce na małe różnice nic nie znaczy. Nie oczekiwałem od Ciebie spisania wszystkiego słowo po słowie. I tak sam spis tematów rażąco przypomina ten z ,,Ufo z Plejad".

Za linki, które podałeś dziękuję i na pewno zapoznam się z ich treścią.

34 Ostatnio edytowany przez Kit_kat (2010-04-04 17:13:43)

Odp: Komentarze do książki "Wszystko jest wibracją"

Czytałam UFO z Plejad smile ale zdania dotyczącego tego czy Hejal jest kosmita nie mam podchodzę do tego w neutralny sposób smile

A co do Meier to zawsze znajdzie się ktoś kto powie ze to co on głosi nie jest prawda. Tak jak O Hejalu że nie jest kosmita smile A bezkrytycznie to można wierzyć w siebie smile  Co do kwestii podobieństwa książek to Farak masz racje

Pozdrawiam big_smile

35

Odp: Komentarze do książki "Wszystko jest wibracją"

Widzę, że zaczyna się powtórka z rozrywki...

36

Odp: Komentarze do książki "Wszystko jest wibracją"

Farak'u i Hejal'u

A co zrobilibyście, co poczulibyście - gdybym powiedział :

"Czy wiecie co jest najbardziej zabawne w historii opowiedzianej przez Ciebie Hejalu,
lecz także tej, opowiedzianej przez Billego ?

Billy opowiada o kontakcie z Istotami z Plejad ( oraz Plejaranami )
Hejal zaś przywołuje planetę o imieniu Era/ Eera ...
I to właśnie jest zabawne" ...

A to z prostej przyczyny ...
Mieszkańcy Ery mieli wpływ ( manipulacja ) na losy innych,
w tym Ziemi ,,, Ci z Plejad zaś chętnie ( pośrednio ) im w tym dziele pomagali ....

Pozdrawiam / tak czy owak

37

Odp: Komentarze do książki "Wszystko jest wibracją"

Hejalu, gdyby zdjęcia Billy'ego były fałszywkami Plejaranie zwróciliby mu na to uwagę, albo zaprzestali by kontaktowania się z nim. No i gdyby Meier fałszował to znaczyło by, że nie ma kontaktu z plejaranami. Skoro nie miałby kontaktu z nimi to oni nie mogliby istnieć, albo nie mógłby tak wiele o nich wiedzieć. Skoro to co piszesz pokrywa się z tym co on twierdzi (przynajmniej częściowo) to jeśli jesteś kosmitą to przyjmujesz jego słowa jako prawdę. Powołujesz się na cywilizację opisywaną przez Meiera a więc jego słowa muszą mieć znaczenie. Tak więc nauki Meiera są powiązane z naukami Plejaran. Sami Plejaranie twierdzą, że Meier jest bardziej rozwinięty duchowo od nich. A Plejaranie istnieją - uznajesz ich jako kosmita bo wiesz, że istnieją więc akceptujesz nauki jakie przekazują Meierowi, który nie może ich przekręcać bo inaczej wiązałoby się to z pewnymi konsekwencjami w postaci np zerwania łączności smile
Podsumowując - po logicznej analizie łatwo dojść do wniosku, że słowa Meiera i jego nauki mają znacznie większą wartość niż Twoje. Ty zrobiłeś furorę. Gdy otwierałeś stronę niewiele osób znało książkę ,,Ufo z Plejad'' i niewiele osób ciekawiło się przypadkiem Meiera (przynajmniej nie badali go dogłębnie). Mogłeś zacząć ,,inspirować'' i to też Ci się udało, gratuluję.


No i jeszcze coś - Twoje teorie w więszości biorąc na zdrowy rozsądek wydają się być wyrwane z jakiegoś filmu fantasy. Do tego Twoja nieuwaga...piszesz, że masz w domu oczyszczarke. Urządzenie, którego nikt nie potrafi zbudować na Ziemi. Pomyśl - gdyby ktoś i uwierzyłm namierzył Cię i wbił się do Twojego domu... Równie dobrze, możesz pójść do jakiegoś Talk Show i tam o sobie opowiedzieć.

Pozdrawiam
Farak

38

Odp: Komentarze do książki "Wszystko jest wibracją"

Czesc farak. Wszystko dobrze tylko po co atakowac kogo kolwiek?po co udowadniac czy ktos ma racje czy nie? i zaznacze ze meiera stawiasz nad hejala bo z tego co piszesz tak wychodzi lub masz głebszy sens w odwracaniu kota ogonem.I chyba wiesz ze jak dalej bedziesz ciagnał atak nawet miły atak  i nie bedzie w tobie zeczywisce promienia miłosci to zabijesz radośc innych osób,coś wspomniałes o tym ze osoby przebywające na forum sa ślepe i oddały sie manipulacji kosmity hejala myslisz ze najwyzszemu dobru chodzi o to zeby to udowadniac?jak jestes pewny swoich racji przekonan doswiaczen to fajnie przejdziesz poprzez substancje czasu i staniesz sie stworca w zywym ciele i wtedy bedzsiesz patrzył na nas jak rodzimy sie od nowa i błądzimy w dualistycznym swiecie tylko ze jak nawet sie okaze ze obudzimy się z tzw ręką w nocniku nawet (ja) to bedziemy dalej  zyc i czekac na własne spełnienie w grze i zabawie Stwórcy w miłości której  jeszcze nie zobaczylismy a zawsze była na miejscu byc może kiedyś to zrozumiemy i dołonczymy naprzykład do ciebie bo my bez ciebie a ty bez nas nie stworzymy całości i zobaczysz ze między nami nie bedzie juz zadnej róznicy.Być moze meier to pretekst na atak  hejala kto wie?tylko po co nawet gdy jeden i drugi sa kłamcami.Jak nie kieruje toba wewnętrzna radośc tylko chęc zniszczenia wibracji i energi ktora jest delikatna zawsze wyjdzie kot z worka czy ktos chce czy nie.

39

Odp: Komentarze do książki "Wszystko jest wibracją"

Miłości nieda sie zniszczyc moza ja zbić ale jak człowiek  staje sie przejawem  swojej wewnętrzenej natury wtedy jest niezniszczalny a miłośc stwórcy wypromieniowana na tysiace rezonansów jest najpotęzniejsza w wszechświecie.Ta siła z której inne siły sa zaporzyczane i coś o wiele więcej o czym zaden człowiek nic nigdy nie powie.To cos gdzie znaczenia sa bez znaczenia a zarazem jedymym znaczeńem.Tam gdzie niema juz na nic innego miejsca a substancja i promień radości leje sie szerokim strumieńem tym jestem.

40

Odp: Komentarze do książki "Wszystko jest wibracją"

"wspomniałes o tym ze osoby przebywające na forum sa ślepe i oddały sie manipulacji kosmity hejala"

Nie. Po prostu niektóre osoby ślepo mu wierzą.

Podsumowując: Love, gdybyśmy kierowali się miłością przez tysiące lat może teraz wspominanie o niej i wywyższanie byłoby rozsądne. Jednak na naszym poziomie musimy nauczyć się oddzielać prawdę od fikcji, używać mózgu co jednocześnie wzbogaca ducha. Doświadczenia to poznanie i bez otwarcia się niczego nie osiągniemy. Miłość towarzyszy nam tu i teraz i nawet poprzez moje ,,ataki" okazuję miłość i szacunek. Nie chcę zniszczyć niczyich wibracji - ja tylko tak jak Hejal, chcę zainspirować do szukania prawdy.

Pozdrawiam
Farak

41

Odp: Komentarze do książki "Wszystko jest wibracją"

Hej Farak smile
Po części się z Tobą zgadzam, faktycznie wśród nowych użytkowników można coś takiego wyczuć, ale starsi już nie zwracają na pochodzenie Hejala aż takiej uwagi. Każdy tu szuka prawdy i znajdzie ją w swoim czasie big_smile
Potraktujmy to jako jeden z etapów w rozwoju smile

Pozdrówka ^^

42

Odp: Komentarze do książki "Wszystko jest wibracją"

Odnośnie logiki - zawęża ona sposób myślenia do konkretnego fragmentu rzeczywistości i opiera się na analizie ograniczonej ilości faktów. Taka koncentracja na jednym wycinku - jak w przypadku ślepców dotykających różnych części słonia - może prowadzić do niekoniecznie zawsze tych samych wniosków. Wystarczy zmienić punkt widzenia, by cała wcześniejsza logika "wzięła w łeb". Jeśli takich rewolucji będziesz miał w życiu odpowiednio dużo, niemal logicznie dojdziesz do wniosku, że niekoniecznie kierowanie się wyłącznie logiką w życiu zawsze prowadzi do celu. smile

Jest jeszcze pewien paradoks związany z logiką. Aby z niej zacząć korzystać, trzeba najpierw uwierzyć, że może ona prowadzić do prawdy (czyli logika nie jest pierwotną przyczyną czegokolwiek) wink Jednak równie dobrze można w taki sam sposób podejść do każdego innego narzędzia, niż logika, także takiego, które jest odrzucane lub nawet nie jest w ogóle brane pod uwagę przez tzw. racjonalistę w naszym społeczeństwie.

Farak napisał/a:

Skoro nie miałby kontaktu z nimi to oni nie mogliby istnieć, albo nie mógłby tak wiele o nich wiedzieć.

Czy widzisz jeszcze jakieś opcje poza tymi dwiema? Jeśli tak, to czemu o nich nie napisałeś? Jeśli nie, to czemu o nich nie pomyślałeś?

Farak napisał/a:

Skoro to co piszesz pokrywa się z tym co on twierdzi (przynajmniej częściowo) to jeśli jesteś kosmitą to przyjmujesz jego słowa jako prawdę.

Jakie widzisz logiczne powiązanie pomiędzy tymi 3 częściami powyższego zdania złożonego? Bo wg. mnie fakt, że jest kosmitą i pisze podobnie nie oznacza jeszcze, że przyjmuje 'jego' słowa jako prawdę.

Farak napisał/a:

A Plejaranie istnieją - uznajesz ich jako kosmita bo wiesz, że istnieją więc akceptujesz nauki jakie przekazują Meierowi, który nie może ich przekręcać bo inaczej wiązałoby się to z pewnymi konsekwencjami w postaci np zerwania łączności smile

A ja widzę jeszcze inne możliwości. Np. Meier może przekręcać nauki, ale ponieważ jest bardziej rozwinięty, mógłby to robić w sposób, który umknąłby uwadze Plejaran - czyż nie? ;P

Farak napisał/a:

Podsumowując - po logicznej analizie łatwo dojść do wniosku, że słowa Meiera i jego nauki mają znacznie większą wartość niż Twoje.

Podsumowując, po logicznej analizie logiki, stwierdzam, że logicznie rzecz biorąc nadmierne zaufanie do logiki prowadzi do uzyskania zupełnie nielogicznych rezultatów tongue

Farak napisał/a:

Ty zrobiłeś furorę. Gdy otwierałeś stronę niewiele osób znało książkę ,,Ufo z Plejad'' i niewiele osób ciekawiło się przypadkiem Meiera (przynajmniej nie badali go dogłębnie). Mogłeś zacząć ,,inspirować'' i to też Ci się udało, gratuluję.

Ja natomiast gratuluję wyciągnięcia tylu informacji z tak nieoczywistych faktów wink

43

Odp: Komentarze do książki "Wszystko jest wibracją"

"Czy widzisz jeszcze jakieś opcje poza tymi dwiema? Jeśli tak, to czemu o nich nie napisałeś? Jeśli nie, to czemu o nich nie pomyślałeś?"

Tak. Jakims cudem bezręki Szwajcar wymyślił sobie cywilizację, która jakimś cudem istniene naprawdę. Właśnie tą o której wspomina Bobik - Plejaran. No może Meier jest jasnowidzem i wiedzę o Errze i jej mieszkańcach czerpał z tego bloga bowiem, zaglądając przez czas przeczytał co nieco ;].

"A ja widzę jeszcze inne możliwości. Np. Meier może przekręcać nauki, ale ponieważ jest bardziej rozwinięty, mógłby to robić w sposób, który umknąłby uwadze Plejaran - czyż nie? ;P"

Nie. Meier podaje same oczywiste informacje, przynajmniej oczywiste z punktu widzenia Plejaran. Nie ma co przekręcać bo oni by to już zauważyli. Sami często go pouczają.

"Podsumowując, po logicznej analizie logiki, stwierdzam, że logicznie rzecz biorąc nadmierne zaufanie do logiki prowadzi do uzyskania zupełnie nielogicznych rezultatów"

Rezultaty nawet jeśli nie czysto logiczne to przynajmniej tworzą razem podstawę dla nowych przemyśleń i do nowych analiz smile

"Ja natomiast gratuluję wyciągnięcia tylu informacji z tak nieoczywistych faktów "

Dziękuję. Nazwijmy je ,,hipotetycznymi informacjami'' smile


PS.

"Jakie widzisz logiczne powiązanie pomiędzy tymi 3 częściami powyższego zdania złożonego? Bo wg. mnie fakt, że jest kosmitą i pisze podobnie nie oznacza jeszcze, że przyjmuje 'jego' słowa jako prawdę."

Tu mnie masz, faktycznie te zdanie wydaje się być dość nieprzemyślane. Widać tutaj niewielkie lanie wody smile

44

Odp: Komentarze do książki "Wszystko jest wibracją"

"Ja natomiast gratuluję wyciągnięcia tylu informacji z tak nieoczywistych faktów "

Dziękuję. Nazwijmy je ,,hipotetycznymi informacjami"

Może raczej spekulacjami. Przeczysz Faraku sam sobie. Naprawdę nie warto toczyć tych gierek czy to dla budowania ego czy też w imię po swojemu pojętej troski o "naiwnych" uszczęśliwiać ich zbyt mocno i na siłę. Każdy z "naiwnych" sam najlepiej zatroszczy się o siebie a jeśli zechce pomocy- poprosi o nią  wink 

A tak dla ścisłości cytuję Ciebie: "...Do tego Twoja nieuwaga...piszesz, że masz w domu oczyszczarke. Urządzenie, którego nikt nie potrafi zbudować na Ziemi. Pomyśl - gdyby ktoś i uwierzyłm namierzył Cię i wbił się do Twojego domu... " 

Książkę czytałeś pobieżnie ponieważ... wiedziałbyś, że według fabuły oczyszczarka znajduje się w pozaprzestrzeni mój drogi  wink 

Jeśli już zabierasz się za krytykę czyjegoś utworu należałoby zadać sobie trochę więcej wysiłku i zapoznać się na tyle, żeby nie popełniać podobnych gaf bo to co robisz w tej chwili jest zupełnie nieprzemyślane a przez to Twoje wypowiedzi tracą na wiarygodności.

Pozdrówka  smile

45

Odp: Komentarze do książki "Wszystko jest wibracją"

"Może raczej spekulacjami. Przeczysz Faraku sam sobie. Naprawdę nie warto toczyć tych gierek czy to dla budowania ego czy też w imię po swojemu pojętej troski o "naiwnych" uszczęśliwiać ich zbyt mocno i na siłę. Każdy z "naiwnych" sam najlepiej zatroszczy się o siebie a jeśli zechce pomocy- poprosi o nią    "

Nie mam zamiaru nikogo na siłę uszczęśliwiać ani podbudowywać swojego ego. Nie toczę żadnych gierek. Nikt nie jest naiwny...chyba, że na siłe chce to okazać. A takie okazywanie na siłe ma miejsce codziennie. Po prostu ludzie nie myślą. Sam jestem naiwny tak jak każdy i będę naiwny aż do osiągnięcia pewnego stanu. Jednak jedni są bardziej naiwni od drugich. To nie jest obrażanie kogokolwiek - to rzeczywistość smile

"Książkę czytałeś pobieżnie ponieważ... wiedziałbyś, że według fabuły oczyszczarka znajduje się w pozaprzestrzeni mój drogi "

No tak. Przyznam, że książke czytałem dawno temu i już za dobrze jej nie pamiętam, no ale to szczegół. Chociaż faktycznie popełniłem wielki błąd bo tego nie przemyślałem. Hejal nie trzymałby takiego urządzenia w domu tylko w (swojej) ,,pozaprzestrzeni" ;D

"Jeśli już zabierasz się za krytykę czyjegoś utworu należałoby zadać sobie trochę więcej wysiłku i zapoznać się na tyle, żeby nie popełniać podobnych gaf bo to co robisz w tej chwili jest zupełnie nieprzemyślane a przez to Twoje wypowiedzi tracą na wiarygodności."

Najważniejsze bobikowe ,,dogmaty'' dobrze pamiętam. Po prostu te bardziej rozrywkowe tematy traktowałem z mniejszą uwagą. Co nie znaczy, że nie jestem z nimi zapoznany.

46 Ostatnio edytowany przez Mixon (2010-04-05 01:52:39)

Odp: Komentarze do książki "Wszystko jest wibracją"

Ej dobra Hejal nie jest kosmita i gitarka. A majer ma konkret przekazy i wszycho.

..naprawde warto?

tak z racjonalnego punktu widzenia pytam..

Pozdrawiam
mixon

47

Odp: Komentarze do książki "Wszystko jest wibracją"

Właśnie, po co to wszystko? Już to przerabialiśmy. Po co osobny temat skoro zaraz przed Tobą założyłam dotyczący książki. Zadanie spełnione- wielbiciele przejrzeli na oczy a Mixon nawet przyznał Ci rację hehe  smile

Buziaki big_smile

48

Odp: Komentarze do książki "Wszystko jest wibracją"

Mixon smile nic dodać nic ująć smile  może jeszcze tylko alleluja i do przodu smile bardzo pozdrawiam smile

49

Odp: Komentarze do książki "Wszystko jest wibracją"

"Zadanie spełnione- wielbiciele przejrzeli na oczy a Mixon nawet przyznał Ci rację hehe"
"Ej dobra Hejal nie jest kosmita i gitarka. A majer ma konkret przekazy i wszycho"
"..naprawde warto?"
PunBB bbcode test

Nie no dajcie spokój to była tylko mała konfrontacja :]

Pozdrawiam
Farak

50

Odp: Komentarze do książki "Wszystko jest wibracją"

No dobra to żeby nie było zbyt łatwo, to ja ogłaszam się gwiezdnym ogrodnikiem ;-)

51

Odp: Komentarze do książki "Wszystko jest wibracją"

Kochani, doborowe towarzystwo mamy w takim razie. To ja będę burzycielem systemów hehe  big_smile

52

Odp: Komentarze do książki "Wszystko jest wibracją"

A spróbuj tylko podeptać mi ogródek wink

53

Odp: Komentarze do książki "Wszystko jest wibracją"

Dla mnie Farak to typowy "detergent" czyli potocznie pieniacz. Wpienił się, że może być inna możliwość niż jedynie słuszny punkt widzenia wg pana B Meier'a.
Współczuję ci Farak i masz u mnie bana. Chcesz rozmawiać zmień podejście i zmień "blaszkę" bo ta na "F" jest spalona.

54

Odp: Komentarze do książki "Wszystko jest wibracją"

nemoman napisał/a:

....Wpienił się, że może być inna możliwość niż jedynie słuszny
punkt widzenia wg pana B Meier'a....

zdecydowanie bardziej wolę punkt G   :-)  , też jest słuszny i empirycznie potwierdzony.




A o różnych opcjach kosmicznego zrozumienia to ja sobie mogę z przyjaciółmi przy kominku porozmawiać. Z szacunkiem i w harmonii jaka powinna towarzyszyć dyskusjom wszystkich istot. Czy z Hejalem czy z każdym innym trzeba rozmawiać szanując ich światopogląd i idee, które mają do przekazania. Często na pierwszy rzut oka mogą wydawać się niezrozumiałe lub wyprzedzające czasy albo po prostu nieprawdziwe, co nie oznacza jednak, że nie mają żadnej roli do spełnienia w naszym życiu.

55

Odp: Komentarze do książki "Wszystko jest wibracją"

"Dla mnie Farak to typowy "detergent" czyli potocznie pieniacz. Wpienił się, że może być inna możliwość niż jedynie słuszny punkt widzenia wg pana B Meier'a.
Współczuję ci Farak i masz u mnie bana. Chcesz rozmawiać zmień podejście i zmień "blaszkę" bo ta na "F" jest spalona"

nemoman, widocznie nic nie zrozumiałeś. Można by tak w kółko dyskutować w spokoju o kosmicznej wiedzy itp i się zastanawiać co w naukach Hejala jest praqwdziwe itp. Ten temat jest poświęcony naukom Hejala oraz o lukach w nich. Jest mi całkowicie obojętne jak mnie postrzegasz. Może niektórych zachęciłem do nowego spojrzenia na Hejala i o to mi chodziło. Dlaczego? Bo taki "detergent" jak ja wie, że lepiej poszerzać swoje horyzonty i zamiast rozmyślać nad tym czy coś jest prawdą czy fikcją po prostu poszukiwać odpowiedzi. Być może ktoś nawet postrzega słowa Hejala przez pryzmat nauk Meiera i może to się opłacić, nie dlatego, że nauki Meiera mogą być prawdziwsze, ale dlatego, że zauważy się coś czego się nie wiedziało wcześniej. Mam nadzieję, bo w przeciwnym razie się wpienię i zacznę wariować !

Pozdrawiam
Farak

56

Odp: Komentarze do książki "Wszystko jest wibracją"

No to bart jak sie starasz. tabliczki "nie deptac trawy" co 20 metrow a chwasty wszedzie. wink

57

Odp: Komentarze do książki "Wszystko jest wibracją"

No właśnie bart smile  A ja tylko plewię i plewie a plecy okrutnie bolą...  Tak sobie myślę, że ogródek Ci przekopię i szybciej będzie bo Ty tylko siejesz i siejesz- to nie nadążam plewić  big_smile

58

Odp: Komentarze do książki "Wszystko jest wibracją"

E jak cos to mam kumpla co ma kumpla ktory ma kosiarke. To moze pozyczy. smile

59

Odp: Komentarze do książki "Wszystko jest wibracją"

A mnie strasznie ciekawi co Hejal ma jeszcze na Meiera smile Wybaczcie, ale chciałbym poznać troche kosmicznej wiedzy hejala, nie tylko to co kryje się pod linkami do stron o UFO. Hejalu, powiedz mi dlaczego Meier miałby kłamać?

Pozdrawiam
Farak

60

Odp: Komentarze do książki "Wszystko jest wibracją"

Myślałam o spokojnym ignorowaniu tematu, ale co mi tam smile
"Billy Meier. Szwajcar. Co o nim możesz powiedzieć?
- A co chcesz wiedzieć? Przecież rozmaite rzeczy można powiedzieć o człowieku.
- Przede wszystkim chciałbym wiedzieć, czy to, z czego on słynie, a więc z kontaktów z rasą Plejadan jest prawdą.
- Tak. To jest prawda. Miał on rzeczywiście takie kontakty.
- Dlaczego właśnie on? Dlaczego nie świat naukowy?
- Dlaczego to miałby być świat naukowy? Z punktu widzenia innych cywilizacji, wasz świat naukowy nie odróżnia się od szeregowego człowieka. Po prostu Meier swoimi poglądami i sposobem bycia najbardziej odpowiadał do nawiązania kontaktu. Faktem jest, że wielu innych ludzi też by się do niego nadawało, ale wybrano Meiera. Mógł to być zupełnie, kto inny. Ten kontakt nie musiał być ściśle naukowy, zresztą wasza nauka by go nie strawiła.
- Czy wszystko, co Meier podaje, jest zgodne z prawdą?
- Niestety nie.
- Co zatem jest nieprawdziwe?
- Zdjęcia kosmitek. Są niestety mistyfikacją. Meier nie ustrzegł tu się przed grzechem konfabulacji, ale chciał dobrze. Zależało mu jak na największym uwiarygodnieniu swoich relacji, niestety nie wyszło to mu na dobre.
- Czyli ogólnie jak oceniasz Meiera.
- Uczciwy człowiek. Chciał trochę przedobrzyć, lecz to wynik tego, że mu z uczonych i oficjalnych głów, nie chciał uwierzyć.
- Co możesz powiedzieć o cywilizacji która się z nim skontaktowała? Jakiej ona była w swoim rozwoju gęstości?
- Ta cywilizacja Plejadan, to mocno ukierunkowana technologicznie cywilizacja będąca w szczytowym okresie rozwoju czwartej gęstości."

ze strony: [url]http://lajt.onet.pl/blog/dotykabsolutu,401621257,notka.html[/url]