181

Odp: Druga edycja książki

Tak wygląda szkic z moimi poprawkami. Nie wiadomo co jeszcze z tego wyjdzie w finale - na razie dałem rysowniczce szansę pokazać, co potrafi, a potem się zdecyduje.

Na rysunku postać chłopca z Saleinji w wieku ok. 120 ziemskich lat (dla ułatwienia rysowania zasugerowałem jej porównywalność z ziemskim 12-latkiem). Saleinjiczycy żyją do ok. 1000 lat, Ziemianie do ok. 90-100 lat, więc przelicznik dosyć zbliżony.

https://zapodaj.net/images/d89e911751150.jpg

Przy okazji wyszło, że w opisie kompletnie zapomniałem, że głowy Saleinjiczyków po narodzinach rosną do okresu ok. 200 lat. Są większe niż u ludzi, a budowa ciała masywniejsza. Ale dopiero jak zobaczyłem małe, ziemskie główki, uderzyło mnie to w oczy.

182

Odp: Druga edycja książki

inika przysłała kolejne grafiki, postacie wyglądają coraz zgrabniej i lepiej, zaczyna załapywać, ale musi jeszcze poćwiczyć rysowanie dłoni i stóp. Jest na dobrej drodze.

183

Odp: Druga edycja książki

Fajny ten rysunek...

184

Odp: Druga edycja książki

Tutak kolejne jej próbki. Widać, że wychodzi jej to coraz lepiej.

Przy okazji rysunków żeńskich (na rysunkach niżej poprawiłem) wyszło, że zapomniałem napisać, że saleinjickie kobiety mają szersze otwory waginalne, bo noworodki są masywniejsze. Cóż, to są detale które umykają i dopiero grafiki o nich przypominają.

Chłopiec 120 lat (bardzo urokliwy, podoba mi się, jedynie te stopy i dłonie):
https://zapodaj.net/images/20bc9a18a2053.jpg

Dziewczyna 120 lat (też ładnie wyszła, jedynie stopy gorzej)
https://zapodaj.net/images/8a1821c04828a.jpg

Kobieta 250 lat (stopy i dłonie wyszły całkiem dobrze)
https://zapodaj.net/images/6deba3cfad373.jpg

Jeśli dopracuje dłonie i ręce, chętnie skorzystam z jej pomocy ilustracyjnej.

185

Odp: Druga edycja książki

Hejal napisał/a:

Jeśli dopracuje dłonie i ręce, chętnie skorzystam z jej pomocy ilustracyjnej.

Wysłałam PW

186

Odp: Druga edycja książki

Bardzo ładnie inice wychodzą już rysunki dłoni i stóp. Robi postępy.
Sami zobaczcie:

https://zapodaj.net/images/25a4f34eb27d2.jpg

https://zapodaj.net/images/d1d1294c2bdfb.jpg

187

Odp: Druga edycja książki

Hejal, czy zapowiada się na przywrócenie czatu? Myślę, że w obecnych czasach to jednak dość istotna forma komunikacja przez javascriptowy skrypt.

188

Odp: Druga edycja książki

Nie, bo sprawiał problemy techniczne. Chcę też zachęcić do dyskutowania na forum, a nie na czacie.

189

Odp: Druga edycja książki

Hejal napisał/a:

Nie, bo sprawiał problemy techniczne. Chcę też zachęcić do dyskutowania na forum, a nie na czacie.

Skąd taki pomysł żeby bardziej zachęcać ludzi do dyskusji na forum a nie na czacie?

190

Odp: Druga edycja książki

Jeśli mam długą wypowiedź na konkretny temat, zamieszczam pod odpowiednim wątkiem. Natomiast jeśli nie chcę, by śledzono np. link który zamieszczam, to albo go zamieszczę na czacie, albo w ogóle. Do tej pory do tego właśnie służył zwłaszcza czat i się świetnie w tym sprawdzał.

191

Odp: Druga edycja książki

Napisałem, że czat sprawia problemy techniczne i to jest główny powód. To, o czym pomyślałem przy okazji, ma drugorzędne znaczenie.

192

Odp: Druga edycja książki

Skoro tak, to jeśli chcesz, mogę sprawdzić temat od strony technicznej.

193

Odp: Druga edycja książki

Nie da się czatu moderować (zarejestruje się wandal, doda spamu lub wulgaryzmów, nie ma jak usunąć). Drugi problem, tworzy komentarze w nieskończość, a plik rośnie i rośnie (a powinien się po np. tygodniu kasować).

194

Odp: Druga edycja książki

Nie myślałeś, by zapisywać go do bazy danych? Można na serwerze też zrobić (w ramach alternatywy) w prosty sposób następujące rozwiązanie: za każdą nową linijkę usuwać najstarszą. Co do spamerów, są też pewne rozwiązania, może nie idealne, ale zawsze coś tam wykryją i ograniczą spam.
Jak chcesz to napisz do mnie PW, możemy się dogadać odnośnie kwestii technicznych.

195

Odp: Druga edycja książki

Korzystam z serwera grzecznościowego (nie jest mój) i nie mam bezpośredniego dostępu do bazy danych (jedynie do ftp). Jeśli właściciel serwera przestanie go utrzymywać, ta strona zniknie.

196 Ostatnio edytowany przez ka-nu (2020-10-01 18:50:09)

Odp: Druga edycja książki

Hejal napisał/a:

Korzystam z serwera grzecznościowego (nie jest mój) i nie mam bezpośredniego dostępu do bazy danych (jedynie do ftp). Jeśli właściciel serwera przestanie go utrzymywać, ta strona zniknie.

Forum nie może o tak zniknąć, tutaj jest tyle drogocennej wiedzy że aż szkoda byłoby to utracić... Nie można nic na to poradzić, zabezpieczyć stronę? No nie wiem. Cokolwiek, np. zgrać informacje z forum na dysk twardy w razie upadku serwera.

Może dla ciebie te informacje niekoniecznie są wartościowe ale pomyśl o innych osobach. Ta strona to skarbnica informacji o kosmitach, energii, rozwoju duchowym...

197 Ostatnio edytowany przez Antares (2020-10-02 08:29:26)

Odp: Druga edycja książki

ka-nu napisał/a:
Hejal napisał/a:

Korzystam z serwera grzecznościowego (nie jest mój) i nie mam bezpośredniego dostępu do bazy danych (jedynie do ftp). Jeśli właściciel serwera przestanie go utrzymywać, ta strona zniknie.

Forum nie może o tak zniknąć, tutaj jest tyle drogocennej wiedzy że aż szkoda byłoby to utracić... Nie można nic na to poradzić, zabezpieczyć stronę? No nie wiem. Cokolwiek, np. zgrać informacje z forum na dysk twardy w razie upadku serwera.

Może dla ciebie te informacje niekoniecznie są wartościowe ale pomyśl o innych osobach. Ta strona to skarbnica informacji o kosmitach, energii, rozwoju duchowym...

Kiedyś też się nad tym zastanawiałem, i pomyślałem, że być może dobrze byłoby wspólnie zrobić jakieś podsumowanie i rozpisanie najważniejszych treści - już abstrahując od samego zabezpieczenia zawartości forum. Można by wskazać najpierw najważniejsze tematy / wątki, potem można by przejść do kolejnych mniej istotnych. Osobna sprawa, że nie mogłyby mieć charakteru jakiejś arbitralnej wiedzy, bo większość ma luźny charakter, niektóre to tylko opinie lub podejrzenia. Co do serwera i kwestii technicznych, to nie ma problemu. Na pewno byłoby to w jakiś sposób mocno innowacyjne podejście do treści tego typu, nie tylko w Polsce.

198

Odp: Druga edycja książki

Podsumowaniem jest książka i ewentualnie drugie wydanie z dodatkowymi treściami. O ile oczywiście powstanie ok. 20 rysunków.

199

Odp: Druga edycja książki

Forum na tyle się rozwinęło że książka nie zawiera wielu informacji które znajdują się tutaj, nie wiem jak drugie wydanie...

200

Odp: Druga edycja książki

Hejal napisał/a:

Podsumowaniem jest książka i ewentualnie drugie wydanie z dodatkowymi treściami. O ile oczywiście powstanie ok. 20 rysunków.

Pracuję nad rysunkami, niedługo je wyślę smile

201

Odp: Druga edycja książki

Są trzy opcje dla wydania 2:

1. Rozbudowa istniejących rozdziałów o nowe wpisy (trudniejsze, bo to oznacza poprawianie książki, niejako przepisanie jej od nowa).

2. Książka bez zmian (nie licząc obrazków) i dodatkowy rozdział „Suplement" w którym byłyby moje wybrane wpisy z forum jako lektura uzupełniająca (łatwiejsze rozwiązanie).

3. Opcja mieszana (suplementy na końcu każdego rozdziału z komentarzami z forum dotyczącymi myśli przewodniej rozdziału).

Nie wiem, jaką wybiorę, najlepsza jest pierwsza, najwygodniejsza druga, pewnie wybiorę trzecią.

202

Odp: Druga edycja książki

Mogę do drugiego wydania dodać swoją opinię jak to zrobili niektórzy użytkownicy za pierwszym razem?

203

Odp: Druga edycja książki

Pomyślę.

204

Odp: Druga edycja książki

Dlaczego nie skorzystasz z serwisów pokroju Patronite, albo Kickstarter, by zebrać na wydanie w wersji delux (mam na myśli - z pięknymi ilustracjami, z opłaconym rysownikiem)?  Wsparcie znajdują tam mniej ambitne projekty. Gdyby nie to, nigdy nie trafiłbym np. na bestiariusz słowiański. Alternatywą jest zaokrąglenie ceny do pełnej w górę.

Treść wydania drugiego, skupiająca się tylko na bazie suplementowania i pytań forum wydaje mi się średnio trafionym pomysłem.

205

Odp: Druga edycja książki

Z tego co wiem Kickstarter wymaga bycia amerykańskim obywatelem, by brać tam udział.

206

Odp: Druga edycja książki

Odnośnie fragmentów o reinkarnacji. Jestem mocno sceptyczny, widzę trochę nieścisłości, niemniej jako calosc to inspirująca lektura. Skoro dusza wybiera ciało w które się wciela i obserwuje rodziców przed narodzinami, ale jednocześnie by wybrać ciało np. kogoś bogatego trzeba przejść przez poziom biedy, to jest ten wybór czy nie? Bo trochę wygląda to jak gra komputerowa, gdzie wbijamy kolejne poziomy. Gdy np. poważny i wpłwowy wódz spodziewa się dziecka, to czy taki byt nie jest masakrycznie oblegany przez dusze, bo każdy chciałby być królewskim synem? I dlaczego skoro dusza wciela się dopiero w momencie narodzin, dlaczego noworodek pamięta okres płodowy? Np. moja siostra po urodzeniu skojarzyła mój głos jeszcze z okresu płodowego, gdy często rozmawiałem z matką, albo bala sie odglosu rozdrabniacza do burakow.  Nie jestem przekonany do wizji książkowej w obliczu tych faktów.

207 Ostatnio edytowany przez ka-nu (2021-01-04 22:10:30)

Odp: Druga edycja książki

Co czujesz Hejal'u kiedy każdego dnia starasz się uczynić ten świat lepszym miejscem? Jakich emocji doznajesz, czujesz ekscytację, radość, euforię czy może przygnębienie, smutek lub złość? Jak się czujesz mając tą świadomość że jesteś jedną z nielicznych osób z swojej planety które postanowiły podjąć to wyzwanie?
Przybywając tutaj na Ziemię kierowałeś się może także jakimiś egoistycznymi pobudkami czy wszystko było w imię "wyższego dobra" (nazwijmy to mniej więcej w taki sposób).

208

Odp: Druga edycja książki

Pytanie odnośnie działu przeszczepu narządów - czy włosy i paznokcie, naskórek też się liczą? Bo technicznie rzecz biorąc, cali jesteśmy zbudownai z martwych rzeczy, które z jakiegoś powodu żyją, a mam znajomego, który pali swoje paznokcie i włosy, właśnie twierdząc, że po śmierci będzie żył tak długo, jak jego ostatnia cząstka.
Czy

209

Odp: Druga edycja książki

co z bytami cyfrowymi? czy są? pisałeś o istotach materialnych, półmaterialnych i niematerialnych, ale nic o sztucznej inteligencji i czy można "emulować" człowieka i np. odtwarzając jego obraz mózgu z pliku uzyskać coś "żywego", czy do życia potrzebne są inne składowe niż ciąg zer i jedynek. Czy fizykalizm jest słuszny?

210

Odp: Druga edycja książki

Nie jest.

Nie można odtworzyć człowieka z pliku. Nie można nawet go zapisać - jak przemyślisz to, co już wiadomo nt. systemów logiki i sposobów jego zapisu (nigdy się nie udało np. stworzyć systematycznego zapisu całej wiedzy matematycznej - udowodniono też, że nigdy się to nie uda, po prostu to jest nie możliwe), będzie to dla Ciebie również oczywiste.