1

Temat: Zdolności człowieka

Zgodnie z ostatnimi prośbami, skupię się na konstruktywnych kwestiach. Myślę, że warto np. skupić się na rozwoju osobistych zdolności.

Istnieją bardzo różne zdolności możliwe do rozwinięcia przez człowieka. W zasadzie ostatecznie, próbując zdefiniować "człowieka", nie ograniczając się do "komórek, organów, kończyn" itp., dojdziemy do wniosku, że nie ma żadnych granic dla rozwoju - każdy może być kim w zasadzie zechce, rozwinąć dowolne zdolności, jakie tylko mu przyjdą do "głowy". Zresztą, trzeba zadać sobie też pytanie, dlaczego mózg jest wykorzystywany tylko w tak małym procencie.

W czym tkwi problem? Zastanawiając się na tym, jakie istnieją zdolności, doszedłem do wniosku, że mylne jest traktowanie wszystkich zdolności w ten sam sposób. Niektóre są jakby o "klasę" wyższą niż wcześniejsze, a te z kolei o klasę wyższą od tych, które były już o klasę wyższą od tych "normalnych". Mało kto zdaje sobie sprawę z tego typu "struktury".

Klasa wyższa stanowi jakby meta-poziom dla tych zdolności o klasie niższej, i pozwala na rozwinięcie znacznie łatwiej umiejętności z poziomu(-ów) niższego(-ych).

Rodzaj (klasa) zdolności jest określana przez poziom świadomości, na którym ta zdolność jest rozwijana. Większość ludzi posiada wyłącznie zdolności na najniższym poziomie.

Próbując rozrysować prosty schemat, coś takiego mogłoby oddawać strukturę zdolności (czyli poziomów świadomości, które umożliwiają ich rozwój):

---
         ------
      ----------
   ---------------
--------------------

itd.

Pierwsza linia oznacza najniższy dla człowieka poziom świadomości, typowy dla większości społeczeństwa. Możesz się tu nauczyć rzeczy bardzo "niskiego" (w sensie przyziemnego) poziomu, typu taktyki negocjacyjne, umiejętności obsługi urządzeń elektrycznych czy mechanicznych, umiejętności walki wręcz itp.

Kolejne linie zakreślają coraz wyższy stopień świadomości, a zarazem zdolności, które można rozwinąć dzięki owej świadomości: poziomy takie jak astralny, mentalny itd.

2

Odp: Zdolności człowieka

Ja mam nadzwyczajne umiejętności. Np pierdząc umiem latać jak rakieta. smile Raz nawet w kosmos poleciałem, i popierdując tu i ówdzie, mknąłem wśród gwiazd. Zresztą, teraz macie wyjaśnienie, skąd się biorą gazowe olbrzymy. big_smile

A poważnie, to powiększanie swoich zdolności, nie jest trudne. W zasadzie każdy człowiek byłby w stanie zwiększać swoje zdolności, tylko że zwyczajnie ludzie tego nie robią. Nawet często do głowy im nie przyjdzie że mogą coś więcej. I moim zdaniem to nie jest tak, że niski poziom świadomości wziął się znikąd. Właściwie to zależne jest od środowiska. A środowisko to skutek niskiego poziomu świadomości. Mamy tutaj do czynienia z błędnym kołem. Żeby zmienić środowisko, trzeba zmienić mentalność, a żeby zmienić mentalność trzeba zmienić środowisko.

3

Wiesz Krykers, każdy wybiera sobie umiejętności, jakie mu się podobają. smile Istnieją też tzw. zdolności mentalne albo psychiczne - inne niż powszechnie wielbione racjonalizowanie intelektualne silnie połączone z ego. Czasem warto je na chwilę wyłączyć, by zobaczyć, co innego uda nam się odkryć - u większości ludzi ta część umysłu to swego rodzaju tyran, który nie dopuszcza innych części do głosu.
Znalazłem ciekawy cytat w książce "Jasnowidzenie człowieka współczesnego":

jeśli każdy sam zobaczy, co mu daje praca z energiami, to chętniej sam trenuje. Podczas pierwszych praktyk zaobserwowałem, że każdy widzi tyle, ile pozwala mu jego światopogląd i ograniczenia narzucone. Czyli ludzie przyziemni widzą i odbierają tylko poziom związany z przyziemnością i podtrzymaniem fizycznie swojego gatunku. Technicznie bazują z odczytami pomiędzy czakrą drugą a trzecią. (...) Te osoby nie dostrzegają wibracji czy energii poziomu, który dla nich nie istnieje; czyli otwartość serca lub pojęcia abstrakcyjne.

4

Brak zmian to brak rozwoju, czyli stagnacja.

Rozwój powoduje poszerzanie możliwości i powiększanie umiejętności. Aby możliwość lub umiejętność - dowolna, od zwykłej po tzw. "cuda" - się rozwinęły, potrzebna jest najpierw zmiana w świadomości - postrzeganiu rzeczywistości.

Rozszerzanie świadomości następuje zwykle naturalnie i samoczynnie - chyba zę zablokujemy ten proces.