1

Temat: Od wielu lat...

Na początek nie chcę aby ktoś się przestraszył, czy coś. Chcę o czymś napisać, co odczuwam przez lata. Konkretnie nie wiem odkąd, ale to ohoho, od dawna mam takie uczucie, przeczucie, ale o tym zaraz. Teraz nie wiem czemu, muszę o tym powiedzieć, ale w taki sposób, żeby to nie brzmiało jakoś, nie wiem, mrocznie. Musze powiedzieć też, że sam nie jestem pewien, ale to wprowadzenie do tego co chcę powiedzieć, jest po to, aby nagle kogoś przypadkiem nie przestraszyć, i energetycznie nie osłabić. smile

Przechodzę do setna. Od wielu lat, w głębi czuję, że nie dożyję sędziwego wieku. Po prostu, mam takie odczucie, czy przekonanie o tym. I nie wiem dlaczego. To uczucie jakby podświadome, i sprawia że jakoś nie martwię się o przyszłość. O emeryturę, i tak dalej. Po prostu wiem, nie wiem skąd, ale wiem że nie będę 60 letnim dziadkiem. Może ktoś tutaj wie, skąd mi się to bierze, bo ja nie wiem. 

I żeby była jasność. Przy tym nie czuję czegoś w rodzaju przytłoczenia. W zasadzie się tym nie martwię, a nawet jestem, i byłem zwyczajnie spokojny. Obojętny wobec tego. A to jest dziwne nawet dla mnie, bo ja nie lubię jak mi się jakaś krzywda dzieje. Nie wiem, nie wiem.

2 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2018-03-30 10:03:41)

Odp: Od wielu lat...

A co jak jednak dożyjesz sędziwego wieku? Przeczucia nie zawsze są prawdziwe, a życie nie jest z góry ustalone i masz na nie wpływ. Jeśli nie będziesz dbał o zdrowie, to nie dożyjesz na pewno. Jeśli będziesz dbał to dożyjesz, chyba że spadnie Ci przysłowiowa cegła na głowę w drewnianym kościele (ale TY nie chodzisz do kościoła chyba smile). Ale na to musiałbyś zapracować w poprzednich wcieleniach. To że nie czujesz przytłoczenia to dobrze, ale twój los jest w twoich rękach, jak nim pokierujesz tak będziesz miał, to co napisałam jest banalne, ale ja tak to widzę u innych i u siebie. Powinieneś raczej patrzyć w przyszłość z nadzieją na lepsze JUTRO, jeśli oczywiście obecne DZISIAJ nie jest tym czego byś oczekiwał. I podejmować działania, aby to JUTRO było lepsze, a nie biernie się przyglądać, bo od przyglądania nic się nie zmienia (chyba że masz zdolności telekinetyczne smile ale nawet wtedy tylko przesuniesz coś z miejsca na miejsce). A Tobie chodzi chyba o coś innego...

3

Odp: Od wielu lat...

malgosia.wl napisał/a:

A co jak jednak dożyjesz sędziwego wieku?

No to zaliczę przypał. big_smile

A poważnie, to w zasadzie właśnie to piszę, bo nie jestem pewny tych przeczuć. Jeszcze dodam, że mam niewiarygodne szczęście. Zaliczyłem parę wypadków, które dla innych mogłyby się skończyć źle, a ja nieraz wychodziłem tylko z siniakami. Albo jak wpadałem w kłopoty, to zawsze jakoś udało mi się wyleźć z nich bez szwanku, czy straty, a nawet konsekwencji. To też jest dziwne, biorąc pod uwagę fakt, że niemało tego było. smile

4

Odp: Od wielu lat...

A co, jeśli popracujesz nad zmianą swojej ścieżki życiowej, i uda Ci się osiągnąc tzw. stan nieśmiertelności? Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, że wolna wola może zmienić każde przeznaczenie?

5 Ostatnio edytowany przez Krykers (2018-03-31 19:20:40)

Odp: Od wielu lat...

Antares napisał/a:

A co, jeśli popracujesz nad zmianą swojej ścieżki życiowej, i uda Ci się osiągnąc tzw. stan nieśmiertelności? Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, że wolna wola może zmienić każde przeznaczenie?

Że co? Że niby fizycznie można być nieśmiertelnym? Nie, w życiu. Miałbym się zanudzić tutaj, na śmierć? Ja tam chcę sobie dożyć, tyle ile inni, i tyle. Jakiś kokosów od tego wcielenia też nie oczekuję. smile Jestem wyluzowany.

Wolną wolą już nie raz wygrywałem drobne sumki w lotto. Tak, wiem że się da zmienić przeznaczenie. W zasadzie przeznaczenie nie istnieje, skoro można je zmienić. smile Ja po prostu, nie lubię za bardzo być. Nie to że czuję jakiś żal, czy jestem negatywnie nastawiony, nie zrozum mnie źle, ale satysfakcje odczuwam tylko wtedy, kiedy robię coś nieszablonowego. Po prostu wydarzenia, życie, i w ogóle często zmusza mnie do określonych rzeczy, pod groźbą konsekwencji. I to bardzo bolesnych.  Nie cierpię monotonii. A często właśnie ona jest, jakby narzucona. I to powoduje u mnie zniesmaczenie.

6

Odp: Od wielu lat...

Są różne punkty widzenia. Z perspektywy kosmicznej to może wyglądać zupełnie inaczej; choć rzeczywiście większość dusz podchodzi do życia w ten sposób, o jakim piszesz - że życie ma ściśle określony cel, ciało fizyczne to narzędzie do jego wypełnienia, i wolą sobie żyć w astralnych przestrzeniach. Człowiek jest narzędziem, a świat astralny celem.

Problem jednak w tym, że jeśli coś uważasz za nudne, to nie jest to kwestia fizyczna, a umysłu. Innymi słowy, problem z nudą nie zniknie tak nagle, choć niektórzy po śmierci fizycznej oczekują nie wiadomo czego - magicznej zmiany. Wszystko wskazuje, że tak się nie stanie, a nudzić możesz się dalej - z ciałem fizycznym lub bez niego.

Ale jest też inny punkt widzenia: nie ma znaczenia, w jakiej formie żyjesz. Wybierasz je sobie dowoli (materia, świat elementali, plan astralny, mentalny itd.) - i na tak długo, jak ci pasuje. Kiedyś żyli ludzie, którzy nie byli tak ograniczeni fizycznymi warunkami. W zasadzie wybierali sobie długość swojego wieku na Ziemi, a nie uzależniali je od jakichś praw zewnętrznych. Kiedy stwierdzali, że zrobili to co chcieli na tej planecie, po prostu opuszczali ciało - na pewien czas, lub na stałe. Co więcej, mogli nawet "powstać zmartwych". Jeden z najbardziej znanych przypadków tego typu jest opisany w Piśmie Świętym Nowego Testamentu. wink

7

Odp: Od wielu lat...

Antares Ja tam niczego znowu wygórowanego nie oczekuję. smile Po prostu, odwiedziłbym sobie jakąś wyluzowaną planetkę, tropikalną, gdzie piją soki z kokosów. Jedzą banany, ze tygrysami, i innymi robakami. I tyle wink 

Poważnie, to ja w zasadzie nie wiem czego chcę. Tak po prostu.

8

Odp: Od wielu lat...

Znaczy się, ja nie wiem czego chcę, ale gdybym trafił na to co chcę, a o czym nie wiem, to bym od razu wiedział że to, to jest to, czego chcę. Dlatego cały czas tego szukam. Najlepsze jest to, że nawet nie wiem czego szukam.

9

Odp: Od wielu lat...

Słyszałem że wśród ochotników (gwiezdnych wędrowców) miały być przede wszystkim dwie grupy. Grupa aktywna, osoby które miały aktywnie uświadamiać ludzi oraz grupa bierna. Zadaniem grupy biernej jest po prostu być. Wystarczy że wpływają swoją obecnością na innych. Może ty Krykersie jesteś jedną z takich osób? Masz po prostu odsiedzieć swoje i tyle.

10

Odp: Od wielu lat...

Po zastanowieniu, trochę pod wpływem wątku o nieśmiertelności, doszedłem do wniosku, że nawet sama nieśmiertelność - paradoksalnie - nie jest ani celem samym w sobie, ani czymś, na czym należy usilnie koncentrować uwagę.

Chodzi o rzeczy, które dzieją się w naszym umyśle. Co robimy, by być "żywotnymi". Chodzi też o wieczną otwartość - zwłaszcza na nową inspirację.

Droga do śmierci prowadzi przede wszystkim z powodu nie-pozytywnego nastawienia do zmian.

Chodzi o to, żeby "mieć" jakąś szerszą, pozytywną, wręcz radosną wizję. I wydaje mi się, że być może dlatego, Krykers, nie wiesz czego poszukujesz. Sam od lat miałem przebłyski "czegoś", ale nie wiedziałem do końca co to jest.

Fakt, że poszukujesz, choć nie poszukujesz, jak to ująłeś, oznacza, że prawdopodobnie przygotowujesz się do owej szerszej wizji, którą najwyraźniej gdzieś przeczuwasz. Myślę, że klucz leczy we wnętrzu, i najistotniejsze jest, by zmniejszać wpływ "schematów" - tego, co obserwujemy wokół i nam wmawiają, że tak jest / powinno być - by właśnie zrobić miejsce na zupełnie nowe, bardziej postępowe i zgodne z naszą własną wibracją myśli.

I mam wrażenie, że to jest właśnie coś, co ma dużo efektów ubocznych, łącznie z wydłużaniem życia.

11 Ostatnio edytowany przez Krykers (2019-05-22 18:44:18)

Odp: Od wielu lat...

Antares. Ja Ciebie bardzo cenię, ogólnie sprawiasz pozytywne wrażenie. Tylko że ja nie bardzo rozumiem, co chcesz powiedzieć. Znaczy się, sens tekstu zrozumiałem, ale nie bardzo rozumiem co to oznacza. Czasami jest taki stan "eureka", że przez nawet kilka miesięcy czegoś nie rozumiem, a nagle, w pewnej chwili pojawia się uczucie, jakby (oświecenia?). Czyli albo potrzebuję czasu, aby ogarnąć to o czym mówisz, albo jak doświadczę tej wizji, czy czegoś tam, wtedy będę to wiedział, że o tym mówiłeś. Tak mi się wydaje.

Przez tyle czasu przejmowałem się innymi, i zajmowałem się innymi, że zapomniałem iż ja też mam swoje problemy, wewnętrzne rozterki, i potrzeby.