1

Temat: Szowinistyczna Religia

Nic nie wyrządziło mężczyznom a szczególnie kobietom tak dużej krzywdy jak religia. Osobiście uważam że Religia odpowiada za większość problemów związanych z relacjami damsko-męskimi w społeczeństwie. Cała wiara związana z kościołem katolickim oraz Islamem jest obrazą dla połowy ludzkości. Mówię w pełnie poważnie. Kobiety stanowią połowę ludzkości a nic ich tak nie dyskryminuje jak choćby kościół katolicki.
   Panuje tam dziwne przekonanie że kobieta zrodziła się z mężczyzny, Ewa zrodziła się z Adama. Zadziwiające jest to że ludzie w to wierzą! Nasi naukowcy już dawno temu udowodnili że mężczyzna rodzi się z kobiety. Kobieta zachodzi w ciążę a nie facet. Nie trzeba być nawet naukowcem żeby to zauważyć. Mistycy na wschodzie zgadzają się co do jednego. Kobieta jest żródłem życia, mężczyzna zaś tym co na zewnątrz. Kobiety mają instykt macierzyński, są matkami więc bardzo dziwne jest to że ludzie uwierzyli w takie słowa!
   Jeśli kobieta jest źródłem to nie mogła zrodzić się z mężczyzny. Najpierw powstaje źródło a potem strumień, nie na odwrót. Religia stworzyła w naszym społeczeństwie bardzo wiele wypaczeń.
   Postawiła mężczyzna jako źródło, kobietę zaś zepchnęła na dalszy plan. Kobieta w religi nie odgrywa żadnej ważnej roli! Jest to jedno z najgorszych przekonań bo w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. To kobieta jest źródłem a mężczyzna jest strażnikiem źródła. Oby dwoje pełnią bardzo ważną rolę. Kobieta jest jak oaza na pustyni, tam gdzie się pojawia tam i kwitnie życie. Ona tworzy życie, podtrzymuje je. Sprawia że wokół rosną rośliny i znikąd przybywają zwierzęta. Taka jest natura kobiecej energii w ezoteryce i mistycyzmie.
   Mężczyzna zaś jest podobny do wojownika który chroni jeziorko życia. Sam jednocześnie z niego korzysta ale i pilnuje żeby wodzie nic się nie stało. Nigdy nie wiadomo co się wydarzy. Woda może zostać zatruta, zamieszkają w niej jakieś niebezpieczne stworzenia albo przybędzie jakiś wędrowiec który postanowi do niej nasikać. Wojownik dba o swoje źródło gdyż bez niego umrze.
   Oby dwoje są całkowicie od siebie zależni. Wojownik bez wody umrze z pragnienia, źródło pozbawione obrońcy może spotkać straszna krzywda. Nigdy nie wiadomo czy nie przybędzie jakaś grupa głupich osób które postanowią sobie zrobić z niego szambo.
   Ja uważam że to już prędzej Adam zrodził się z Ewy. Jest to w pełni logiczne. Uważam że najlepszym nauczycielem jest natura, spójrz na różne owady, kwiaty, rośliny...
Zobacz jak wypracowały niesamowite mechanizmy do przetrwania. Pająk tka sieć, gepard szybko biega, kameleon potrafi wtopić się w otoczenie. Natura jest świetnym nauczycielem. Większość technik w wojsku opiera się na naturze. Jak myślicie skąd u żołnierzy barwa munduru przypomina rodzaj terenu. Myślicie że jak ktoś na to wpadł? Obserwował naturę.
   Religia przeczy naturze. Większość gatunków na naszej planecie żyje z świadomością że samica jest źródłem, samiec jest strażnikiem. Spójrz na zwierzęta. Samica geparda rodzi gepardy, samica słonia rodzi słonie, samica pająka rodzi pająki. To samice są zródłem. Czemu w takim razie u ludzi samica miała by się zrodzić z samca? Tylko w niezdrowym religijnym społeczeństwie uważa się że to mężczyzna jest źródłem życia. Mężczyzna nie jest źródłem jest on obrońcą życia.
   Kolejnym głupim przekonaniem jest uważanie że kobieta powinna być czystą dziewicą a seks jest czymś złym. Nigdy w życiu nie słyszałem większej głupoty niż to stwierdzenie. Natura jest mądra i wbrew pozorom bardzo przemyślanie stworzyła mężczyznę i kobietę. Naukowcy są zgodni co do kilku faktów:
1. Mężczyżni są bardziej skłoni do agresywnych zachowań. Wystarczy spojrzeć na statystyki popełnianych przestępstw.
2. Kobiety mają większe tendencje do opiekuńczych zachowań i uległości. Pokazuje to choćby macierzyństwo. Jeśli opiekujesz się malutką oraz bezbronną istotą to musisz być uległa inaczej byś stłamsiła dziecko.
3. Seks zmniejsza agresję ponieważ agresja przeważnie powstaje w wyniku tłumienia potrzeb seksualnych. Kiedy potrzeba zostaje zaspokojona, znika agresja. Dlatego w wojsku zabrania się kontaktów płciowych. Jeśli chcesz uzyskać bardzo ekspansyną oraz agresywną armię która jest gotowa zabijać i podbijać nowe tereny to najlepiej jest zebrać sporą grupę mężczyzn i zabronić im wszelkich kontaktów z kobietami. Jest to jeden z powodów dla którego generałowie niechętnie przyjmują kobiety do wojska. Prawie każdy nauczyciel przyzna mi rację. Zobaczcie co się stanie jeśli zrobimy klasę złożoną tylko z jednej płci. Wystarczy popytać w szkole żeby się dowiedzieć.
   Biorąc pod uwagę te trzy fakty z pozoru można by pomyśleć że kobieta i mężczyzna nigdy się nie dogadają. Jak ktoś kto ma skłonności do uległości może porozumieć się z kimś kogo ciągnie w stronę agresji i dominacji. To bardzo proste. Rozwiązaniem tej sytuacji jest seks. Stosunek seksualny zmniejsza agresję, jest to potwierdzony fakt. Dzięki temu prostemu zjawisku kobiety i mężczyźni są w stanie żyć w wspólnocie. Kobieta nie musi się stawać twarda i cały czas wyznaczać granicę żeby się bronić ponieważ mężczyzna przestaje być taki agresywny i dominujący.
   Może pozostać delikatna i czuła. Mężczyzna nie będzie naruszał jej granic. Niestety kościół oraz wiele religi zabrania kobietom kontaktów seksualnych a jeśli jakaś się ich dopuszcza to jest grzesznicą, prostytutką oraz wysłanicą diabła. To głupota. Wszystkie samice na naszej planecie grają w to prostą grę. Zdają sobie sprawę że seks jest ich potęgą.
   Zaspokojony samiec nie będzie przejawiać aż tak agresynych i destrukcyjnych zachowań. Dzięki temu samice są bezpieczne przed samczą agresją. Nie zrozumcie mnie źle, samcza agresja jest ważna oraz bardzo potrzebna. Jakiś gatunek może spróbować zdominować albo wyrzucić inny gatunek z ich teretorium. Wtedy agresja jest bardzo przydatna ale w chwilach spokoju była by bardzo uciążliwa.
   Kobieta potrafi dać mężczyźnie bardzo wiele przyjemności, zresztą mężczyzna potrafi podobnie odwzięczyć się kobiecie ale na razie skupię się na płci źeńskiej oraz seksie. 
   Kościół zabrania kobietom seksu, odsłaniania ciała oraz wielu innych praktyk. Jest to wielki błąd. Kobieta potrafi sprawić że przez godzinę lub dwie a nawet dłużej dla mężczyzny wszystkie rzeki spływają mlekiem i miodem. Tyle potrafi mu dać przyjemności i radości.
   Skoro kobieta potrafi dać tyle rozkoszy mężczyźnie to czemu on miałby ją krzywdzić. Faceci mają większe skłoności do logicznego myślenia, kobiety zaś są bogatsze emocjonalnie. Potrafią mocniej kochać. Jeśli ktoś obdarza cię tyloma skarbami to po co masz go krzywdzić. Jak byś miał znajomego który codziennie dawałby ci po dziesięć tysięcy dolarów to byś mu przywalił w zęby? Uważam że to by było bardzo głupie i nielogiczne.
   Uważam że ktokolwiek wymyślił takie głupie prawo zdawał sobie sprawę z jednej rzeczy. Mężczyźni są świadomi tego że kobieta jest im w stanie dać rozkosz ale wielu facetów ma obawy przed kobietami. Czemu? Ponieważ kobieta ich pociąga. Jest dla nich bardzo atrakcyjna. Zwróćcie uwagę że im jakaś instytucja albo kraj był coraz bardziej szofinistyczny w stosunku do kobiet to tym uboższe jest tam życie seksualne. Wielu mężczyzn obawia się tego że mogli by skończyć jako seksualni niewolnicy.
   Dlatego naprzykłąd w krajach gdzie życie kobiet wygląda najgorzej każe im się zakrywać całe ciała. Jednocześnie te kraje są najbardziej agresywne. Porównajcie arabię saudyjską z norwegią.
   Stąd też wzięły się domy publiczne. Mężczyźni z jednej strony chcieli żeby kobieta obdarzyła ich swoimi skarbami ale z drugiej strony się ich obawiali. Dlatego postanowili stworzyć domy publiczne. Prostytutki były jedynymi kobietami które korzystały z seksu. Mężczyźni w taki sposób zapewnili sobie jednocześnie przyjemność oraz bezpieczeństwo. Kobieta która jest trzymana w czterech ścianach nie owinie ich sobie wokół palca.
   Były to bardzo złe i niegodziwe praktyki. Prawie wszystkie prostytutki są przeciwne takim zachowaniom, nie lubią ich Sprawia im to wiele przykrości... Najgorsze jest to że takie praktyki trwają dalej. W Tajlandi jest to rzecz normalna. Tak nie powinno być. Każdy powienien mieć prawo wyboru jakie życie chce prowadzić. Przeprowadzo kiedyś ankietę ile prostytutek chce pełnić swój zawód. Okazało się że około dziewiędziesiąt procent ankietowanych odpowiedziało że chciały by po prostu założyć sobie jakąś rodzinnę i prowadzić w spokoju swoje życie.
   Nie ma nic gorszego niż poczuć się jak zabawka do seksu. Wyobrażasz sobie jakie to musi być okropne uczucie kiedy uświadamiasz sobie że ktoś leży z tobą w łóżku nie dlatego bo cię kocha, bo chce ci sprawić przyjemność i cię uszczęśliwić tylko traktuję cię jak zabawkę do zaspokojenia własnych potrzeb. Tak się właśnie czuje wiele kobiet.
   Kolejnym argumentem który chciałbym przytoczyć jest stwierdzenie że wiele religi robi kobietom pranie mózgu. Odbywa się to w bardzo subtelny sposób. Uważam że jednym z największych skarbów kobiety jest miłość. Jest to niewątpliwie jej klejnot w koronie. Religie przyczyniają się do zniszczenia tego klejnotu. Wysyłamy własne dzieci do kościoła i nawet nie zdajemy sobie sprawy jak wyrządza to im dużą krzywdę.
   Chłopcom wmawia się że są wyjątkowi, wybranymi, czystymi istotami zrodzonymi przez samego boga który stworzył ich na własne podobieństwo zaś dziewczynkom powtarza się że kobiety zrodziły się z żebra oraz że są istotami nieczystymi a symbolem tego jest krwawienie. Właśnie w taki sposób niszczy się klejnot kobiet jakim jest miłość. Kobiety potrafią kochać o wiele mocniej niż mężczyźni, jest to niewątpliwie fakt. Spójrz na matkę i jej dzieci.
   Chwyt polega na tym że żeby kobieta mogła kogoś obdarować miłością musi najpierw pokochać samą siebie. Bardzo ciężko jest pokochać samą siebie kiedy zostajesz umieszczona w otoczeniu gdzie każdy ci powtarza że jesteś gorsza! Jeśli kobieta nie pokocha samej siebie nie będzie mogła obdarować kogoś miłością albo jej miłość będzie skażona, toksyczna. Spróbuj się napić z krystalicznie czystego źródła a z miejsca gdzie śmierdzi a odcień wody jest brązowy.
   To bardzo prosty trik. Nie oznacza to że zaraz masz wszczynać rewolucje. Wszczynając rewolucje będziesz prawdopodbnie musiała walczyć a wtedy upodobnisz się do mężczyzny. Zamiast tego jest lepsze rozwiązanie. Masz prawo wyboru, po prostu nie wysyłaj swojej córki do kościoła.
   W dzikich plemionach afrykańskich prawie wszystkie kobiety chodzą nago. Tam świecenie gołymi piersiami jest na porządku dziennym. Tam nikomu nie przeszkadza takie zachowanie. Religia bardzo wypaczyła społeczeństwo. Niektórzy potrafią przyczepić się do matek że karmią piersią swoje dzieci w miejscu publicznym. Dziecko co chwilę jest głodne. Powiem wprost, schodzisz z ciężkim wózkiem z dziewiątego piętra pospacerujesz z pół godzinny i dziecko jest głodne a ty już jesteś szmat drogi od domu. Są dwie możliwości:
1. Kobieta nakarmi swoje dziecko w miejscu publicznym na przykład w restaraucji, parku, sklepie itp.
2. Wróci z powrotem do domu pozwalając płakać swojemu dziecku z głodu przez najbliższe pół godzinny po czym znowu wyjdzie na spacer i dziecko znowu zacznie być głodne...
   Naturalnym jest to że większość kobiet wybierze opcję pierwszą. Jej dziecko płacze z głodu, burczy mu w brzuchu a wystarczy że przyłoży mu tylko pierś na pięć, dzięsięć minut i po sprawie.
   Kościół stara się tłumić seksualność na każdym kroku. Jest to niewłaściwe zachowanie. Jeśli coś tłumimy to zaczyna to się stawać obsesją. We wszystkich wspólnotach gdzie tłumi się życie seksualne dochodzi do największej liczby gwałtów oraz zwyrodnień seksualnych.
   Możecie być tym zaskoczeni co teraz wam powiem ale są przesłania historyczne że wielu armiach świata gdzie dochodziło do bardzo mocnej represji seksu, mężczyźni byli w stanie obcować z sobą, dziećmi a nawet zwierzętami.
   Kiedyś coś tłumisz staje się to obsesją. Spójrz na mężczyzn którzy nie tłumią swojej seksualności, spójrz na swojego partnera. Uważasz że mu mogło by przyjść do głowy żeby naprzykład zgwałcić kozę? Zakładając już najgorszy scenariusz że przyszedł mu taki pomysł do głowy to jak masz do wyboru kozę a kobietę którą kochasz i możesz ją tym uszczęśliwić to wybór jest raczej jasny. 
   Nieraz ogromnie się zdziwiłem gdy spotkałem dziewczynę która robiła sobie kurs przed małżeński i była świecie przekonana że jest to najważniejsza sprawa pod słońcem. Jeśli ktoś chciałby wziąć ślub to nie mam nic przeciwko temu ale weźcie pod uwagę od kogo bierzecie ten kurs.
   Porady na temat współżycia seksualnego daje wam kapłan który prawie nie ma żadnego związku z tą dziedziną życia! Prędzej powinieneś już zapytać gwiazdę porno o porady w tej sprawie niż kapłana. Dodatkowo nie raz się składa że kapłan jest szofinistą i twierdzi że kobieta powinna służyć mężczyźnie!
   Małżeństwo powinno być związkiem dwóch ludzi którzy się szanują i nawzajem kochają. Pomiędzy partnerami nigdy nie powinna zachodzić relacja pan-sługa. Nie ważne czy to mężczyzna byłby panem czy kobieta. Miłość kwitnie tylko pomiędzy ludźmi którzy szanują swoją wolność.
   Jeśli zaczniesz traktować swojego partnera lub partnerkę jak sługę wasz związek zamieni się w piekło. Facet z którym będziesz w związku będzie chciał od ciebie uciec, będzie cię nienawidził. Ta kobieta odebrała mi wolność, zrobiła z mnie pantofla. Kobieta którą kochasz ale będziesz ją uciskał będzie miała podobny tok rozumowania. Będzie chciała cię udusić, znienawidzi cię. Ten mężczyzna sprowadził mnie do roli niewolnicy. Nikt nie chce być niewolnikiem.
   Nie zabraniam nikomu małżeństwa, znam wiele osób którym żyje się w nim całkiem dobrze. Chciałbym jedynie zwrócić uwagę że trzeba być czujnym i nie naruszać przestrzeni prywatnej partnera.
   Zawsze staraj się okazać jak największy szacunek swojej miłości. Ślub był waszą wspólną decyzją. Razem ją podjeliście. Mężczyzno skoro ona się zgodziła to znaczy że przeważnie chce być z tobą. Może się spotykać z innymi mężczyznami ale pragnie przede wszystkim ciebie! To działa w drugą stronę. Jeśli on się zgodził to choć będzie miał wiele koleżanek to będziesz dla niego najważniejsza.
   Życie osób które są otwarte na kontakty między ludzkie stają się o wiele bogatsze. Kobiety i mężczyźni nie są wrzechwiedzący. Nie raz się pokłócicie i nie zawsze się zrozumiecie. Wtedy żadne z was może nie dać rady wytłumaczyć drugiej stronie o co chodzi albo ją zrozumieć. Ty nie dasz rady ale jego przyjaciółka lub jej przyjaciel już da radę to zrobić.
   Oczywiście zawsze istnieje ryzyko zdrady ale jeśli ktoś cię zdradził to znaczy że nie zasługiwał na twój czas. Pomyśl za to ile zyskasz kiedy się okaże że twoja druga połówka jest wierna tylko tobie. Nie z przymusu, z własnego wyboru! Dostrzegła w tobie coś tak wyjątkowego że chce przebywać głównie z tobą. Miłość jest jednym z najwspanialszych cudów tego świata a ty zostałeś nią obdarzony. Nie zniszcz tak wspaniałego prezentu.
   Wyobraź sobie dziewczyno jak twój partner jest otoczony przez najpiękniejsze i najinteligentne kobiety z całego świata a on wybiera dalej ciebie! Czy to nie jest wspaniałe?
   Jeśli ma powstać kiedy kolwiek świat w którym mężczyźni i kobiety bedą nawzajem żyli z sobą w miłości musimy dokonać wielu zmiań. Obie płcie muszą zacząć pracować nad tymi zmianami.PS. Napisane z nudów.

2 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2019-04-02 08:33:09)

Odp: Szowinistyczna Religia

Bardzo dojrzały tekst. Nawet powiedziałabym odważny. Masz fajny sposób na zabijanie nudy smile Ze swej strony mogę tylko dodać, ze nie religia jest zła, tylko człowiek głupi, że pozwala sobą manipulować...

A relacje damsko-męskie to temat-rzeka i cobyśmy o nich nie napisali, to nie wyczerpiemy tematu smile Ja raczej unikam ludzi zidokrynowanych przez K.K. i inne tego typu instytucje, bo moje doświadczenie potwierdza, że to strata czasu. A ta właściwa partnerka sama się odnajdzie, prędzej czy później ją przyciągniesz, bo podobne przyciąga podobne. smile Może to trochę potrwać, ale musisz uzbroić się w cierpliwość i optymistycznie spojrzeć w przyszłość.

3

Odp: Szowinistyczna Religia

Ja nie mam kobiety (baby smile ). I agresywny nie jestem (dopóki się nie zdenerwuję). Można rzecz, iż jeszcze nie miałem tego szczęścia (pecha), aby spotkać tą, która by ze mną dobrze się dogadywała (ze mną dogadać się nie można, może dlatego wink ).

Poważnie, to zasady o których piszesz, krzywdzą, jednym słowem. Zastanawia mnie ile tracimy, my jako ludzie, bo się boimy. Co trzyma ludzi w ryzach? Strach, przed karą. Rzeczy piękne są wyznaczane jako pokusa. Co ludzie powiedzą? Często ludzie się zastanawiają, zamiast się rozwieść z kimś, z kim jest źle.