31

Odp: Inspirujące pytania do Hejala w celu rozbudowania książki

Mam kolejne pytania:
1. Mógłbyś opowiedzieć coś o swojej rodzinie?
2. Jakie macie święta na Saleinji?
3. Czemu postanowiłeś przybyć na Ziemię?

32

Hejalu mam pytanie. Skoro na zamieszkałych planetach żyje minimum jedna nadzwyczaj rozwinięta istota... To jak się traktuje taką istotę na waszej planecie?

33

Czy mieszkańcy Salenji komunikują się z aniołami? No wiesz, tak po prostu...

34 Ostatnio edytowany przez ka-nu (2017-12-06 22:40:11)

Ile trwa okres ciąży u waszej rasy? Ile przeciętna matka jest w stanie spłodzić dzieci?
Przepraszam za dociekliwość ale ciekawią mnie różnice anatomiczne między Ziemianami a Saleinji.

35 Ostatnio edytowany przez ka-nu (2017-12-27 20:27:15)

Co sadzisz o takich osobach jak Budda, OSHO? Podobają ci się ich "wypowiedzi"?

36

Moje inspirujące pytanie: kiedy będzie nowa książka? big_smile

37

Ja mam pytanie. Poważnie. Czy na Saleinji, dawno dawno temu, kiedy mieliście pieniądze, również potrafiliście, tak jak ludzie, uprawiać rocznicę negatywnych zdarzeń, przez dekady, tak jak my to robimy? Chodzi o to, co działo się w czasie, kiedy Saleinjiczycy, byli niżej rozwinięci, niż co teraz są.

38 Ostatnio edytowany przez ka-nu (2018-03-09 19:24:46)

Jak można się rozwijać w odwrotnym kierunku czasu? Nie rozumiem tego...
http://kosmita.ofp.pl/2.15.html

Bardzo też chciałbym więcej dowiedzieć się o Agarcie i Atlantydzie oraz innych cywilizacjach.

39

Hej,
POSZUKUJĘ ODPOWIEDZI na następujące pytanie:
W książce jest napisane, że naszą Ziemię stworzył tzw. Ogrodnik. Istota której celem było zbieranie energii i wykorzystywanie jej gdzie indziej, istota, która potrzebuje naszej negatywnej energii, i nie wie ze może ja mieć od poprzez  wytwarzaną przez nas miłość.
Jak tak wysoko postawiona istota może tego nie wiedzieć? jak została dopuszczona do kreacji ?! Podobno trzeba przejść przez wszystkie szczeble rozwoju?  po co jej potrzebuje? wygląda mi to na ogromnego, negatywnego pasożyta , nie ogrodnika. smile to nie ma sensu.   Pozdrawiam

40

Arya napisał/a:

Hej,
POSZUKUJĘ ODPOWIEDZI na następujące pytanie:
W książce jest napisane, że naszą Ziemię stworzył tzw. Ogrodnik. Istota której celem było zbieranie energii i wykorzystywanie jej gdzie indziej, istota, która potrzebuje naszej negatywnej energii, i nie wie ze może ja mieć od poprzez  wytwarzaną przez nas miłość.
Jak tak wysoko postawiona istota może tego nie wiedzieć? jak została dopuszczona do kreacji ?! Podobno trzeba przejść przez wszystkie szczeble rozwoju?  po co jej potrzebuje? wygląda mi to na ogromnego, negatywnego pasożyta , nie ogrodnika. smile to nie ma sensu.   Pozdrawiam

Normalnie może tego nie wiedzieć. Nawet kreacja nie jest wszechwiedząca. Jak pisał Wacław, to trzeba by spojrzeć ponad perspektywę ludzką. Energia, to energia. Jakosć jest lepsza, kiedy nie ma cierpienia, i jest spokojnie. Energia jest chaotyczna, kiedy jest dużo cierpienia, i kiedy jest niespokojnie. Mimo wszystko taką energię Ogrodnik wykorzystuje, bo on nie postrzega tego w ludzki sposób, że to jest dobre, mniam mniam, a tamto złe, to nie bo to ble. smile Dla ogrodnika energia to energia, i może nie wiedzieć, że miłość, i ogólnie pozytywne emocje daje energię efektywniejszą, niż strach, i ogólnie negatywne emocje.

Ja tak uważam. smile Pozdrawiam.

41

Hejal. Co sądzisz na temat manipulacji? Jest pozytywna, czy negatywna? A może to skutek manipulacji wskazuje, że w którymś przypadku może okazać się pozytywne, czy negatywne?   

Tak się zastanawiam, ponieważ pojęcie "manipulacja" ma negatywny wydźwięk,ale z drugiej strony, czy akurat motyw nie jest najważniejszy, bo ktoś może manipulować w dobrej wierze. Taki dylemat właśnie mnie prześladuje od kilku dni. Tutaj dochodzi jeszcze kwestia moralności, która ma wpływ na subiektywny odbiór kwestii manipulacji. Nie wiem co myśleć, bo się zagmatwałem. smile

42

Hejal. Logos, co o tym sądzisz? Zapoznałeś się z tym?

43

Jak można liczyć w systemie złożonym z pięciu liczb? Jak to wygląda?

44

Waclawm ty, ja, nowy temat, system czwórkowy...

45

Hejal'u czy mógłbyś jeszcze bardziej opisać Atlantydę i Ramę?

46

I jak się nie mylicie w swoim języku skoro 3 i 4 wyglądają jak O i M?

47

Tak samo jak Ziemianie nie mylą się patrząc na cyfrę 0 i literę O, albo 1 i małą literę L. Patrząc na liczby od razu widać, że to liczby a nie słowa.

48

Ziemianie niestety, ale się mylą patrząc na cyfrę 0 i literkę O zwłaszcza w symbolach i indeksach które zawierają 0 i O. Kiedyś cyfrę 0 dodatkowo się przekreślało wtedy nie było wątpliwości, a literka O była nieprzekreślona.

49

Samozapłon ludzi. Skad się to bierze Hejalu?

50

Hejal. Wiem że nie lubisz pytań, które sami możemy znaleźć odpowiedź. Zetknąłem się z osobą, która zwyczajnie nie chce żyć, i ta osoba wręcz gardzi życiem. Popełniała próby samobójcze, i zwyczajnie pragnie śmierci. Czy może być tak, że ta osoba tym samym pragnieniem, wręcz nadzieją że umrze może się zabić, albo wywołać chorobę, która ją zabije? Taki efekt placebo, tylko odwrotny. Ja nie jestem pewny, co moze się stać.

51

A tak w sumie z ciekawości...
Skoro na Saleinji pamięta się poprzednie wcielenia to o co w sumie wybuchła ta wielka wojna na waszej planecie?

52 Ostatnio edytowany przez Don Pedro (2018-07-14 11:20:03)

ka-nu napisał/a:

A tak w sumie z ciekawości...
Skoro na Saleinji pamięta się poprzednie wcielenia to o co w sumie wybuchła ta wielka wojna na waszej planecie?

A co ma wspólnego jedno z drugim? Poza tym można przecież pamiętać o tych wszystkich krzywdach, które zaznało się w poprzednich życiach.

53

Don Pedro.
Mnie zastanawia co innego. Bo właśnie w wojnach, to inne cywilizacje, bez blokady pamięci mogę zrozumieć. Wiedzą że jedno życie to nie koniec, mimo wierzą w idee swoje, i za nie walczą. Najwyżej jedno wcielenie zostanie przerwane.

A tutaj? Ludzie myślą że życie jest jedno, zazwyczaj, a i tak idą na wojnę, ryzykować

54

Krykers napisał/a:

Don Pedro.
Mnie zastanawia co innego. Bo właśnie w wojnach, to inne cywilizacje, bez blokady pamięci mogę zrozumieć. Wiedzą że jedno życie to nie koniec, mimo wierzą w idee swoje, i za nie walczą. Najwyżej jedno wcielenie zostanie przerwane.

A tutaj? Ludzie myślą że życie jest jedno, zazwyczaj, a i tak idą na wojnę, ryzykować

Wojna to jest najważniejsza sprawa dla państwa/cywilizacji. Często być, albo nie być dla niego. I tutaj objawia się właśnie najważniejsza rola religii. Wystarczy wmówić komuś, że jak umrze to pójdzie do raju gdzie czekać na niego będą  72 hurysy big_smile

55 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2018-07-18 12:03:06)

Jaki sens ma zadawanie pytań komuś, kto na nie nie odpowiada? Hejal olał to forum i wrócił na swoja planetę, bo pewnie stwierdził, że nie ma tu nic do roboty. Wcale mu się nie dziwię....

'Zwracajcie uwagę na treść książki, niech Was inspiruje do przemyśleń, a nie na mnie. Jestem najmniej istotnym elementem całej sprawy.

Podsumowując: znów zadajecie te same pytania, na które odpowiedziałem w przeszłości.'

Tak napisał....

56

Że się nawet nie pożegnał...

57

Drugie wydanie książki - rozszerzone - może ukazać się pod warunkiem znalezienia profesjonalnego rysownik, który nie boi się rysować nagości. Na razie żaden z tych, do których pisałem, nie odpowiedział pozytywnie i jestem zmęczony odmowami lub brakiem odpowiedzi.

Mam też złą wiadomość - możliwe, że wkrótce odlecę z Ziemi z powodu niespodziewanych problemów rodzinnych na Saleinji. Decyzja zapadnie do końca roku i będzie zależeć od tego, czy sprawy te dobrze się ułożą. Doszło do wypadku, w którym wielu członków rodziny zginęło w katastrofie podróżniczej i możliwe, że będę musiał przejąć rolę "głowy rodziny" dla pozostałych przy życiu. Mam nadzieję, że powrót nie będzie konieczny. Jeśli wrócę, drugiej edycji książki lub zupełnie nowej książki nie będzie, bo moje ciało przejmie zupełnie inna kosmiczna osobowość. Strona będzie wówczas istnieć tak długo, jak długo będzie podtrzymywana przez osobę, która użyczyła serwera.

58

No nie wiem co mam powiedzieć. Wszystko w porządku? Dobrze się czujesz? Pytam się, bo to inna sytuacja, niż śmierć ze starości, a do tego sytuacja nietypowa, bo jesteś tutaj, w innym ciele, z innymi cechami, więc... Jak coś, to odpocznij. Nie przesilaj się. Oczywiście, jak decyzja będzie, że odlecisz, to ja, ani nikt inny, kto ma trochę rozsądku, nie będzie miał tego za złe Tobie. Trzymaj się!

59 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2018-07-22 21:10:17)

Wyrazy współczucia z powodu śmierci najbliższych. Nikt nie jest na to gotowy, wiec teraz musisz pomyśleć o swoich sprawach i swoich bliskich, nas odkładając na drugi plan. Trzymaj się, jesteśmy z Tobą i myślimy o Tobie i o Twoich najbliższych!!!

https://www.youtube.com/watch?v=ui2WQtA0VUU

Może trochę to ukoi twój ból po stracie najbliższych...

60 Ostatnio edytowany przez Maciej (2018-07-28 13:52:21)

Hejalu, dlaczego nazywasz pewne istoty złymi skoro w jednym z wcześniejszych tekstów w książce napisałeś że żadna istota we wszechświecie nie jest zła ani dobra?