61

Odp: Druga edycja książki

Proszę bardzo. Nie jest to niestety to, czego się spodziewałem. Nie nadają się do książki, ale dziękuję malgosiu.wl, że spróbowałaś.

http://kosmita.ofp.pl/rozmaitosci/graf-1.jpg

http://kosmita.ofp.pl/rozmaitosci/graf-2.jpg

Po tylu szczegółowych pytaniach o detale spodziewałem się czegoś w tym stylu:

https://conchigliadivenere.files.wordpress.com/2012/03/in-the-donbass.jpeg

http://b4.eu.icdn.ru/r/rinrin/8/imgsrc.ru_42606928QZo.jpg

http://b4.eu.icdn.ru/r/rinrin/3/imgsrc.ru_27731183cbs.jpg

Szukając ilustracji znalazłem coś takiego, co kojarzy mi się z zabawą w lewitację. Dzieci chcą unieść w powietrze siłą umysłów kobietę, ale są jeszcze za słabe psychokinetycznie:

http://b4.eu.icdn.ru/r/rinrin/7/imgsrc.ru_31937067WcI.jpg

Oczywiście nie oczekuję aż takiego artyzmu i profesjonalizmu, ale braku wstydliwości i umiejętności plastycznych. Kiedyś próbowałem sam coś narysować do książki, ale moje zdolności plastyczne na Ziemi są znacznie mniejsze na Saleinji, bo nie są wyćwiczone przez partnerstwo ręki z okiem i mózgiem. Mam wiedzę teoretyczną, ale brak wprawy. Jak pokazałem próbne rysunki, od razu posypały się argumenty "to nie kosmita, bo nie rysuje jak Michał Anioł", jakby wszyscy kosmici musieli posiadać taki talent.

Tak wygląda sytuacja, z którą ciągle się spotykam. W uproszczeniu: po lewej mentalność saleinjicka, po prawej ziemska.

http://www.slate.com/content/dam/slate/articles/life/human_guinea_pig/2010/09/100908_HGP_Nude.jpg.CROP.original-original.jpg

Grafiki w tym stylu też mogłyby być.

62

Odp: Druga edycja książki

No, Hejal, ale pod względem technicznym są fajne. Chyba sam musisz to przyznać. smile

63

Odp: Druga edycja książki

Rysunki spoko. Myślę że nie zrobił bym lepszych.
.
.
Waclawn. Czemu ciągle mówisz wy, oni?
Przecież ty też chyba jesteś człowiekiem.

64

Odp: Druga edycja książki

"Dlaczego jest obowiązek ubierania się w lato w niektórych miastach mimo temperatury ponad trzydziestu stopni ?"

Policja by cię zgarnęła, i tyle by było. To jest uznawane jako demoralizację np dzieci. Trzeba pamiętać, że nagość kojarzy nam się z seksem. Ja na swoim podwórku, chodzę jak chcę, w samych gaciach. Nie dlatego że ja uznaję to za niemoralne, ale dlatego że inni tak uznają, a ja nie szukam jakiś kłopotów. Co by to było, jeszcze na wsi. smile

65 Ostatnio edytowany przez ka-nu (2017-08-19 19:50:09)

Odp: Druga edycja książki

Waclawn.
Jeśli coś odrzucasz nie ujrzysz w tym piękna...
Zwróć uwagę że minimum 80% tego forum to Ziemianie. Cóż możliwe że jest tu więcej przedstawicieli obcej cywilizacji niż jedna osoba. Chyba wiadomo o kogo chodzi. Po za tym gdzieś w postach widziałem że na forum była osoba która twierdziła że podróżuje między wymiarami. Przyszło ci kiedyś do głowy że możesz ciągle swoimi wypowiedziami obrażać innych na tym forum. Moim zdaniem też jesteś Ziemianinem. Jesteś moim bratem, naszym bratem. Sam fakt że jesteśmy tu wszyscy razem i chcemy wzrosnąć niczym kwiat już chyba o czymś świadczy.

Poprawka:
Co do tych 80% to mogę być w błędzie big_smile

66

Odp: Druga edycja książki

Stop. Zróbmy osobny temat, bo będzie bajzel.

67 Ostatnio edytowany przez ka-nu (2017-08-19 18:45:59)

Odp: Druga edycja książki

Okej.

68

Odp: Druga edycja książki

1. Czy mieszkańcy planety na której wcześniej mieszkałeś posiadają kilku parowe DNA?
2. Czym różni się budowa naszego DNA od waszego?

69

Odp: Druga edycja książki

Pierwsza ilustracja gotowa,  postaram się jak najszybciej wziąć się za następne, niestety nie wiem jak dodawać zdjęcia.

70 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2017-10-13 15:24:36)

Odp: Druga edycja książki

Możesz przesłać rysunek na adres poczty jako załącznik do e-maila, tak jak ja zrobiłam.
Adres poczty i hasło przesyłam Ci na PW.

Plik nie może być większy niż 10 MB. Poinformuj o tym Hejala, że przesłałaś.

71

Odp: Druga edycja książki

Dzięki wielkie Małgosiu ☺

72

Odp: Druga edycja książki

Nie mogę odpowiedzieć na pytania o DNA.

73 Ostatnio edytowany przez ka-nu (2017-10-17 11:51:06)

Odp: Druga edycja książki

Okej, rozumiem.
1. A czy możesz coś opowiedzieć na temat księżyców na swojej planecie. Czy u was też występuje nów, pełnia?
2. Na waszej planecie też istnieją legendy? Mity, wielcy bohaterowie, legendarne stworzenia, niesamowite miejsca? Lub coś podobnego? Mógłbyś się podzielić tymi informacjami?
3. Hejal'u czemu w swojej poprzedniej części pokazałeś nam swój ojczysty język ale wspominałeś także o języku uniwersalnym ale o nim nie napisałeś. Dlaczego?

74 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2017-10-16 12:31:21)

Odp: Druga edycja książki

Ja mam jeszcze pytanie. Dlaczego nic nie napisałeś o zagrożeniu dla cywilizacji ziemskiej, jakim jest wulkan Yelowstone? Jego erupcja spowoduje zatrzymanie wegetacji roślin na dobrych kilka lat i wymarcie większości populacji ludzkiej. Co, jeśli dojdzie do erupcji?

Druga rzecz to próby nuklearne w Korei Północnej. Czy mogą one powodować zaburzenia czasoprzestrzeni takie, że np. w Meksyku ryby spadają z nieba?

[url]https://www.koniec-swiata.org/spadajace-z-nieba-ryby-w-meksyku-zadziwily-swiat/[/url]

Gdzieś już czytałam o takich zdarzeniach w Polsce. Jakie konsekwencje pociągają za sobą wybuchy nuklearne, oprócz tych nam znanych?

75

Odp: Druga edycja książki

Mam kolejne pytania:
1. Mógłbyś opowiedzieć coś o swojej rodzinie?
2. Jakie macie święta na Saleinji?
3. Czemu postanowiłeś przybyć na Ziemię?

76 Ostatnio edytowany przez Antares14 (2017-10-20 00:20:45)

Odp: Druga edycja książki

Wysłałam już zdjęcie tego co zrobiłam,  trochę późno bo niestety zdrowie  mi zaszwankowało  I wylądowałam w szpitalu. Teraz już jest dobrze i wyszłam ze szpitala ...Pozdrawiam
Jeszcze nie wiem, czy moja praca spodoba się Hejalowi, ale powstała ona w dużej mierze dzięki naszemu forumowemu koledze, który nie szczędził mi dobrych rad i wsparcia.
Dziękuję Waclawm ☺

77

Odp: Druga edycja książki

Przepraszam, ale nie mogłam się powstrzymać, żeby nie obejrzeć. Brawo Antares14, ilustracja jest przepiękna. Włożyłaś w nią dużo pracy i serca. Pozdrawiam i życzę Ci dużo zdrowia po pobycie w szpitalu!

78

Odp: Druga edycja książki

Antares14 - nic nie dotarło. Wrzuć gdzieś do sieci i przyślij link na PW.

79 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2017-10-20 10:29:00)

Odp: Druga edycja książki

Antares14 wrzuciła rysunek na pocztę -tą którą Ci podałam na PW. Rysunek jest zazipowany w załączniku do maila. Sprawdź czy możesz go otworzyć, bo ja mogę. Pozdrawiam...

80

Odp: Druga edycja książki

Dziękuję  Ci Małgosiu za miłe słowa...Co do ilustracji, zmieniłam nieco pierwotny zarys z księgą ze względu na skojarzenia.
Księga będzie kojarzyć się ludziom z biblią, trzymana przez starca tym bardziej. Sugerowana wróżka jest zbyt infantylna. Żeby uniknąć personifikacji postaci ogrodnika, postanowiłam namalować jedynie dłoń, pióro to romantyczny dodatek, który nadaje czytelności przekazowi.
Kilka osób z mojego otoczenia, którym pokazałam pracę i zapytałam o skojarzenia, odpowiedziało " teraformacja planety" . Myślę więc, że  motyw trafiony.

81

Odp: Druga edycja książki

Ta łezka na końcu pióra skojarzyła mi się ze stwierdzeniem obcych cywilizacji: "Ziemia-planeta płaczu i łez". Bo planeta trochę przypomina Ziemię, a kropelka kojarzy mi się z łezką. I kolor rysunku jest odpowiednio stonowany, więc całość wzbudza refleksję...

Co do infantylnej blondynki, to był to efekt zamierzony. Miało być wesoło i nie straszyć, wyszło za wesoło. Blondynka nogi ma w powietrzu więc organoleptycznie sprawdza trwałość tego, co stworzyła. To miał być ukłon w stronę autora, który ponoć lubi dowcipy o blondynkach, bo ja osobiście ich nie cierpię.

Suma sumarum to była mała próbka radosnej twórczości, niestety nie ładne co ładne, tylko co się komu podoba. Tak więc o gustach nie powinno się dyskutować, każdy ma swoje wyniesione z domu.

Najbardziej interesujące było jednak to, że Hejal postawił na ostrzu noża temat golizny. Bo muszę się przyznać, że coś mnie podkusiło, żeby pozasłaniać im to i owo. Efekt końcowy był taki, że Hejal doszedł do wniosku że mam z tym problem.

Hejalu oświadczam Ci że nie mam z tym problemu. Mogę narysować co tylko zechcesz, tylko ty musisz o to sam zadbać i dokładnie określić co i jak, bo inaczej do końca życia (oczywiście mojego) będziemy przerzucać się rysunkami i do niczego nie dojdziemy.

A ty nawet o to nie spytałeś...

82 Ostatnio edytowany przez Antares14 (2017-10-20 16:32:22)

Odp: Druga edycja książki

Ooo nie pomyślałam, że ta kropla wody może kojarzyć się z łezką.  Miałam raczej na myśli "planetę wodą pisaną". Ogrodnik który wpisuje życie wodą na jałowej planecie, przy pomocy staroświeckiego pióra.
Małgosiu byłabym zaszczycona gdybyś zechciała współpracować ze mną w sprawie ilustracji, jestem przekonana, że masz mnóstwo pomysłów, a co dwie głowy to nie jedna.

83 Ostatnio edytowany przez Antares14 (2017-10-20 17:05:13)

Odp: Druga edycja książki

Fajnie by było jakby każdy z nas uruchomił swą wyobraźnię i napisał co w niej widzi, ze wspólnych wizji można by stworzyć jeden spójny obraz.
Na przykład widzę scenę pogrzebu, jak dusza o kolorach zorzy opuszcza ciało i spokojnie udaje się w kierunku dużej galaktyki spiralnej, z której wyłaniają się dwie troskliwie dłonie.
Współpraca to najlepszy kierunek jakim powinna podążać ludzkość, z wielu pomysłów można stworzyć coś naprawdę wspaniałego. Nie ważne jest kto przeleje te wizje na papier, ważne że będzie to nasze wspólne dzieło i każdy kto tylko zechce może w tym uczestniczyć.
Co Wy na to?

Każdy z nas jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju, każdy ma potencjał który można wykorzystać, bardzo bym chciała żeby to była praca zbiorowa. Pobawmy się wyobraźnią, stwórzmy to razem, myślę że będzie to świetna twórcza zabawa ludzi którzy myślą podobnie.

84

Odp: Druga edycja książki

Wszyscy widzieli grafikę Antares14, prócz mnie. Nie dotarła.

@malgosia.wl
Chodzi nie tylko o zasłanianie, ale także o spore braki warsztatowe w rysowaniu. Masz zadatki by dobrze rysować, ale brakuje ci kogoś, kto by tobą pokierował, albo liźnięcia kilku książek z technikami "jak rysować", "jakich narzędzi używać", itd. Piórko kreślarskie czy cienkopisy i flamastry? Farbki, kredki czy fotoszop? A może rysunek węglem lub... piaskiem? Na razie rysujesz fanowsko (amatorsko), a to trochę za mało. Wiem, wymagający jestem, ale jeśli drugie wydanie książki ma zrobić na ludziach wrażenie, grafiki muszą zachęcać do lektury.

Ja wiedzę mam ws. rysowania i malowania, ale praktyki mi brakuje (pamięć i wiedza teoretyczna są, ale ręka niewyćwiczona i neurony w mózgu nie połączone jak należy). Mógłbym sam książkę zilustrować, ale musiałbym poświęcić co najmniej rok na ćwiczenia, a na to nie mam czasu. Kiedyś wrzuciłem grafikę i potem obrywałem, bo wszyscy myśleli, że jak kosmita, to rysuje genialnie jak co najmniej Rembrandt.

Od osoby, która chciałaby zilustrować książkę nie oczekuję poziomu Rubensa czy Rembrandta, pełnego profesjonalizmu, ale żeby grafika była w miarę miła dla oka. Jeśli coś robić, róbmy to porządnie.

85

Odp: Druga edycja książki

Ja też nie widziałem.

86 Ostatnio edytowany przez Antares14 (2017-10-21 12:05:05)

Odp: Druga edycja książki

[email protected]
Na ten adres wysłałam.
Na ten sam adres co wysłała Małgosia. Swoją drogą fajnie by było jakby można wstawiać grafiki wprost na forum.
Co do Małgosi, nie poddawaj się w każdym dużym mieście są warsztaty , gdzie pod okiem artysty chętni uczą się technik rysunku.

87 Ostatnio edytowany przez Antares14 (2017-10-21 12:37:54)

Odp: Druga edycja książki

Ja jestem antytechniczna  I antyinternetowa nie posiadam profili na Facebooku i innych tego typu badziewiackich portalach. Ewentualnie mogę na PW podać mój numer telefonu , prosty, łatwy i przyjemny sposób kontaktu.
To i tak jest wielki cud, że się  Tu zalogowałam, zwykle tego nie robię, wolę realne kontakty z ludźmi, którym mogę patrzeć w oczy przy rozmowie.

88 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2017-10-23 16:12:35)

Odp: Druga edycja książki

Hejal

Na PW przesłałam Ci jeszcze raz adres i hasło do poczty. Rysunek jest w załączniku do maila -to plik o nazwie 20171013_195134.jpg. Trzeba użyć programu zip aby go otworzyć. Jeśli masz z tym problem podaj jakiś mail, na który mogłabym Ci go wysłać bez potrzeby odzipowania.

Rysunki które Ci przesłałam to szkice, chciałam wybadać czy ten typ rysunków Ci odpowiada, bo jeśli chcesz kierować swoją twórczość do młodego pokolenia to manga jest dobrym wyborem, zresztą pisałam Ci chyba o tym. Nie polecam natomiast stylu z ostatniego rysunku, który przedstawiłeś jako przykładowy -ten typ twórczości kojarzy się raczej z miejskimi toaletami w okresie PRL-u i nie znajdzie uznania wśród małolatów wychowanych na komiksach i grach komputerowych. Rysunki powinny podobać się szerokiej rzeszy ludzi, a nie wąskiej grupie koneserów malarstwa. Ale to oczywiście moje zdanie i tylko moje...

Pewnie, że co przesłałam to jeszcze nie to czego byś oczekiwał ani ja, bo rysunki były niewykończone, aby je wykończyć potrzeba byłoby drugie tyle pracy, a może przeredagowania ich i narysowania od nowa? Perspektywa też pozostawiała wiele do życzenia. Nic jednak takiego nie napisałeś, tylko uwagi odnośnie odsłaniania ciała. Nie boję się krytyki, moje ego jest na właściwym miejscu, ale czasami szczera rozmowa wnosi więcej niż przepychanie się słowami. Ja nie boję się pracy, jeśli wiem że ktoś potrafi to docenić...

Wniosek z tego jeden, mówimy tym samym językiem, ale się zupełnie nie rozumiemy. Jeśli chcesz mieć rysunki zacznij konkretyzować to czego oczekujesz. Im lepiej to opiszesz tym szybciej dostaniesz to na czym Ci zależy. Jeśli nie chcesz abym Ci je rysowała to napisz to wyraźnie i będzie po temacie. Jeśli natomiast chcesz kontynuować współpracę, to opisz dokładnie to czego oczekujesz, bo rysowanie na zasadzie narysuj a ja się zastanowię czy to jest to czego oczekuję może trwać w nieskończoność. Każdy ma trochę inne preferencje, więc trzeba wziąć poprawkę na gusta innych osób…

Nie bardzo rozumiem dlaczego tak boisz się krytyki odnośnie rysowania i oceniania przez innych, to przecież bardzo subiektywne i ulotne. Obraz Rembranta dla 50% populacji będzie dziełem sztuki, a dla pozostałych 50% nie wartym uwagi bohomazem. Ja natomiast bardzo chętnie obejrzałabym rysunek narysowany bezpośrednio przez Ciebie, bo powiedziały coś więcej o Tobie -jaką osobą jesteś, jaką masz wrażliwość...

Antares14

Oczywiście jeśli chcesz to możemy współpracować, służę Ci pomocą. Domyślałam się że będziesz miała problem z umieszczeniem rysunku w sieci, dlatego podałam Ci adres poczty, którą założyłam do komunikacji z Hejalem. Portal PunBB nie ma chyba możliwości wrzucania grafiki bezpośrednio, może to robić tylko admin.

Pomysłów mi nie brakuje, jeśli podoba Ci się moja perspektywa patrzenia na świat to zapraszam, razem możemy stworzyć coś niepowtarzalnego...

wacławm

PW jest między innymi do tego aby komunikować się bezpośrednio między sobą albo podawać informacje, które nie powinny być dostępne dla wszystkich. Oczywiście Hejal jako admin ma do nich dostęp, ale każdy musi odpowiedzieć sam sobie na pytanie na ile ufa adminowi...

89

Odp: Druga edycja książki

Tak czy siak pracę w całości trzeba będzie gdzieś przesłać, same zdjęcia nigdy nie oddadzą  tego co jest w oryginale, zdjęcie jest tylko materiałem do wglądu.

90

Odp: Druga edycja książki

Ja zwykle korzystam albo z kuriera, albo  zainteresowany obiera osobiście.