121 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2016-11-10 12:15:23)

Odp: Pytania do Hejala

Zgadzam się że ktoś sieje świadomie dezinformacje w temacie wynalazków Tesli.
Poniżej link do jego patentów:

http://www.ancient-code.com/wp-content/ … ntList.pdf

Nie ma tu nic nadzwyczajnego -silniki indukcyjne prądu zmiennego, silniki krokowe, transformatory toroidalne, transformatory wysokiej częstotliwości -wszystkiego tego dzisiaj używamy. Ciekawostką jest jeden patent. W 1901 r. opatentował odbiornik wolnej energii nazwany Aparatem do Wykorzystywania Energii Promienistej. Jest to kawał blachy miedzianej połączonej z jedną z okładek kondensatora, a druga jest uziemiona. Poprzez różnicę potencjałów kodensator jest ładowany i zgromadzona energia jest przekazywana dalej poprzez przerywacz. Taka bateria fotowoltaiczna tylko działa ponoć też w nocy. Można zbudować i sprawdzić ile daje energii, ale chyba nie więcej niż zwykła bateria fotowoltaiczna. Chyba że blachę miedzianą pobudzi się jakimś układem rezonansowym...

Natomiast jeśli chodzi o urządzenia "free energy" to wydaje mi się że Hejal nieopatrznie zbudował urządzenie zwane wzmacniaczem fal mózgowych. Widziałam schemat takiego urządzenia. Służy do komunikacji międzyplanetarnej. Bateria zasilająca zrobiona jest ze szklanej tuby wypełnionej w połowie rtęcią a w połowie solą kuchenną(grubą). Odessane jest powietrze i z dwóch końców założone elektrody. Jeśli przyłożymy napięcie harmoniczne kryształki soli zanurzone w rtęci (która przewodzi prąd) zachowują się jak piezoelektryk i zaczynają drgać z częstotliwością rezonansową dając nadwyżkę energii. Cała sztuka jest w wyliczeniu częstotliwości i amplitudy oraz kształtu tego napięcia. Jeśli Hejal zrobił to na kolanie z ogólnodostępnych materiałów (jak to określił z nudów) -to musi być to bardzo prosta technologia, brakuje nam tylko wiedzy żeby zbudować takie urządzenie. Ale wydaje mi się że zjawisko rezonansu jest tu kluczem...

Co do Donalda Trumpa poczekajmy z oceną. To prawda że Hilary Clinton była gwarantem starego porządku, ale czy Trupm będzie tym który dokona zmian? Obama też dużo naobiecywał i nic nie zrobił. Czasami mam wrażenie że to tylko cyrk medialny, a i tak rządzi ktoś inny.

PS. Hejalu zmień czas na serwerze na czas zimowy, ten wpis był dokonany o godzinie 10:08

122

Odp: Pytania do Hejala

BYT zdajesz sobie sprawe, ze to jest mapa z gry komputerowej?!

123

Odp: Pytania do Hejala

O M G, Byt albo trolujesz, albo... no nie chcę nikogo obrażac, ale po tym co napisałeś trudno brać Cię na poważnie...

124 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2016-11-24 14:36:00)

Odp: Pytania do Hejala

Gry komputerowe to TIME KILLER, szkoda czasu są ciekawsze zajęcia.

Hejal jest już na ziemi ponad 10 lat, a nikt nie napisał mu prostego przesłania które wypadało napisać:

WITAJ NA ZIEMI. TWÓJ PRZEKAZ JEST WIARYGODNY JAK CHOLERA. PRZEPRASZAM ZA INNYCH KTÓRZY CIĘ OPLUWALI, ALE NIE WSZYSCY NA ZIEMI SĄ TACY.
KSIĄŻKA WSZYSTKO JEST WIBRACJĄ JEST NAJBARDZIEJ WIARYGODNYM PRZEKAZEM OD INNYCH CYWILIZACJI JAKI ZNAM. I JEDNOCZEŚNIE NAJPROŚCIEJ NAPISANYM. WIEM ŻE TO CO O SOBIE NAPISAŁEŚ TO PRAWDA, TWOJA KSIĄŻKA BRONI SIĘ SAMA I O ILE NA POCZĄTKU MIAŁAM JAKIEŚ WĄTPLIWOŚCI, TERAZ ICH JUŻ NIE MAM. JUŻ DZISIAJ WIDAĆ ZMIANY JAKIE ZACHODZĄ W LUDZKIEJ MENTALNOŚCI I JEŚLI TEN PROCES POTRWA DŁUŻEJ JEST SZANSA ŻE ROZWÓJ LUDZKIEJ CYWILIZACJI PÓJDZIE W POŻĄDANYM KIERUNKU. MILO NAM ŻE WYBRAŁEŚ DO SWOJEJ MISJI NASZ KRAJ CHOĆ WIEM ŻE LUDZIE NIE SĄ TU ZBYT  ŻYCZLIWI W STOSUNKU DO OBCYCH. JEŚLI MOŻESZ NAPISZ COŚ W RODZAJU PODSUMOWANIA TYCH DZIESIĘCIU LAT. POZDROWIENIA DLA INNYCH UCZESTNIKÓW ZIEMSKIEJ MISJI KTÓRYCH JESZCZE NIE ZNAMY!

125 Ostatnio edytowany przez scr90210 (2016-11-24 19:01:06)

Odp: Pytania do Hejala

Malgosiu, troche wyrozumialosci. Po tresci urojen jakie ma uzytkownik Byt mozna spokojnie sadzic, ze cierpii na schizofrenie (czeste wsrod nich odwolania do aniolow, manie przesladowcze itp) Takze zignorujmy tego nieszczesnego czlowieka i prowadzmy cywilizowana dyskusje.

Bardzo dobry przekaz do Hejala napisalas, ciekawe co u niego, czy jeszcze sie tu pojawia?

Ziemia to jeden wielki tygiel istot o roznych poziomach rozwoju. Jak to przekazala pewna istota z innego wymiaru: to taki złobek, badz przedszkole, w ktorym uczymy sie interkacji z materia, a naszym przeznaczeniem jest rozwoj by stac sie "bogami" (nie doslownie oczywiscie, ale istotami o wyzszych wibracjach badz o nizszej gestosci.)

126 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2017-01-05 10:30:51)

Odp: Pytania do Hejala

Jeszcze odnośnie kataru. Zarazki nie fruwają sobie tak za oknem tylko wymagają nosiciela i środowiska wodnego z odpowiednim pH. Gdyby ktoś na Ciebie kichnął wtedy mógłbyś się zarazić. Od samego otwarcia okna to raczej mało realne, chyba że za oknem stałaby cała armia zakatarzonych i kichających zdechlaków. Albo miałbyś klimatyzację typu rekuperator w domu i ktoś z domowników miałby katar. Od samego otwarcia okna to raczej mało prawdopodobne. Rozgrzanie i nagłe oziębienie organizmu raczej produkuje przeciwciała, co wzmacnia odporność, a nie ją osłabia.

Czy symbol Saleinji z czterema księżycami, który użyty jest przy rozdziałach twojej książki to wskazówka do budowy urządzenia typu free energy? Jakby go trochę zmodyfikować to wychodzi bardzo ciekawe urządzenie. A mówiłeś że Twoim celem nie jest rozwijanie ziemskiej nauki... Może to tylko zbieg okoliczności?

127

Odp: Pytania do Hejala

Moim celem jest inspirowanie. Jeśli uważasz, że symbol Saleinji może być przydatny do budowy generatora energii, to jest to Twój pomysł, wynikły z inspiracji, który możesz sprawdzić w praktyce by wyciągnąć wnioski i samodzielnie uzyskać odpowiedź na te pytanie.

128

Odp: Pytania do Hejala

Dzięki, jestem właśnie w trakcie sprawdzania.

129

Odp: Pytania do Hejala

@Hejal, czy tacy ludzie coś wnoszą do rozwoju Kreacji?
https://www.youtube.com/watch?v=3bZGSSijyaA

130 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2017-03-22 14:47:23)

Odp: Pytania do Hejala

Dwa piętra piwniczne wyposażone są w generatory sztucznych światów. Średnio jedna sala przypada na dwie osoby a na każdym piętrze mamy pięć sal (moja rodzina liczy sobie 22 osoby - 10 dorosłych i 12 dzieci, czworo z nich wyprowadziło się od rodziców i zamieszkało z nami, jedno odeszło do innej rodziny, a troje dorosłych czeka na zgodę na stworzenie potomka, w tym ja).

Pytanie jest następujące: jeśli czworo dzieci zamieszkało z wami to pierwotnie było ośmioro (12-4), z tym że jedno dziecko odeszło do innej rodziny, więc na początku było dziewięcioro (12-4+1) waszych własnych dzieci. Skoro jest 10-ciu dorosłych to tylko jeden dorosły powinien czekać na stworzenie potomka. A napisałeś że jest troje dorosłych?
Kolejna ściema czy ja źle liczę? Jak by nie kombinować nie wyjdzie trzech dorosłych do stworzenia potomka.

131

Odp: Pytania do Hejala

@malgosia.wl

W tym wypadku chodzi o dzieci spłodzone na mocy prawa spadkowego. Niektórzy umierają zanim doczekają się dziecka i wówczas prawo do prokreacji jest przekazywane osobie najbliżej spokrewnionej (np. bratu, siostrze) lub osobie niespokrewnionej na mocy woli zmarłego.

Rozwinę też ten wątek o dwie dodatkowe kwestie:

1. Niektórzy świadomie rezygnują z posiadania dzieci. Mogą wówczas przekazać swe prawo komu chcą - krewnym, znajomym albo do organizacji, która się tym zajmuje. Płodzenie i rodzenie dzieci to prawo a nie obowiązek.

2. Dzieci mogą rodzić się niezaplanowane. Bardzo rzadko, ale zdarza że jakiś "akt stworzenia" umknie kontroli (np. gdy matka z powodu wypadku jest długo nieprzytomna, albo okoliczności życiowe uniemożliwiły jej działania wstrzymujące zapłodnienie). Jeśli tak się stanie, rachunek społeczny jest wyrównywany dzięki organizacji opisanej w punkcie 1.

132 Ostatnio edytowany przez sebastiansb247 (2017-04-26 14:50:31)

Odp: Pytania do Hejala

Witam. Poznałem pewną osobę i jestem bardzo ciekawy czy materiały, które udostępnia są prawdziwe czy fałszywe, czy może prawdziwe ale również fałszywe. Hejalu, posiadasz wiedzę na temat technologii i moje pytanie brzmi - co o tym sądzisz ?

https://www.docdroid.net/cnp9GmI/the-bi … 6.pdf.html

133 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2017-04-28 11:34:00)

Odp: Pytania do Hejala

sebastiansb247

Niezbyt spójna ta teoria. Moim zdaniem nie tłumaczy ona niczego, a już na pewno nie grawitacji ani elektryczności nie mówiąc o wykorzystaniu tych teorii. Kręgi zbożowe też wyjęte z kontekstu. Na pewno nie są to urządzenia techniczne.

waclawm
Przeziębienie nie leczy się ale hartuje się uCieleśnienie przed sezonem zachorowań ludzi, jeśli przybiera niekiedy niewielką skalę wystarczy syrop z malin, albo porzeczek ( białych, czerwonych albo czarnych ) następnie zasięgniecie porady zielarza który nie ma w asortymiencie skażonych chemicznie w większości roślin i tu niezwykle istotna uwaga.

Przeziębienie leczy sam ogranizm, nie należy mu jednak przeszkadzać. Jak z nosa leci woda i podnosi się temperatura, to znaczy że jest jej za dużo w organizmie i trzeba się jej pozbyć. To jest przyczyna lawinowego rozwoju bakterii -jest za dużo wody w organizmie i bakterie swobodnie się rozwijają. A za dużo wody to efekt naszych głupich przyzwyczajeń, czyli poranne kawki i herbatki i w ogóle picie wody bez umiaru bo tak zaleca pan doktor. Odnośnie malin to najzdrowsze są te zjedzone zaraz po zerwaniu z krzaka (oczywiście treba je umyć), bo przetworzone to już nie to (brak strukturyzowanej wody i aktywnego tlenu który usuwa wolne rodniki i wchodzi w reakcje).

Ludowa mądrość też nie do końca jest mądra i skuteczność jej jest niewielka. Stąd też przysłowie że katar nieleczony trwa tydzień a leczony siedem dni. Ja potrafię wyleczyć katar w jeden góra dwa dni.

134

Odp: Pytania do Hejala

A czy Pan Admin ma jakieś zdanie o twórczości H. P. Lovecrafta smile?

135

Odp: Pytania do Hejala

Nie mam zdania bo nie czytałem.

136

Odp: Pytania do Hejala

Wegańska. Tak, rośliny mogą dostarczyć wszystkie składniki, potrzebne do życia. Szkopół tkwi w zrównoważeniu takiej diety, i dostosowania jej do potrzeb organizmu. Minusem też jest witamina B12, które trzeba brać w tabletkach.

137 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2018-03-19 16:47:07)

Odp: Pytania do Hejala

A ja mam pytanie które mnie nurtuje. W serialu Space 1999 (drugi sezon) jest przedstawiona istota transmorficzna o imieniu Maya pochodząca z planety Psychon, czyli taka która potrafi siłą woli i koncentracji modyfikować swoje DNA w czasie rzeczywistym i zamieniać się w inne stworzenia. Link poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=264A04DTqqw

Czy istnieją istoty materialne, które potrafią siłą woli zmieniać swoje DNA i zmieniać się w inne stworzenia? Czy to tylko fikcja SF na potrzeby filmu? A może ty Hejalu jesteś taką istotą? Jeśli nie to myślę, że by Ci się to przydało tu na Ziemi...

138 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2018-03-20 10:06:32)

Odp: Pytania do Hejala

Jeszcze odnośnie istot zmieniających kształty i mających możliwość kamuflażu:

https://www.koniec-swiata.org/rosja-uja … est-wideo/

I mamy potwora, co prawda to nie jest OBCY z filmu SF, ale z opisu wynika że jest równie niebezpieczny. Ciekawe czy to mieszkaniec Antarktydy, czy istota która tu przybyła z innych wymiarów. A może efekt doświadczeń genetycznych, albo mutacja popromienna?

139 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2018-06-04 13:32:34)

Odp: Pytania do Hejala

Symbol Saleniji z czterema księżycami może być inspiracją do budowy prądnicy prądu stałego, gdzie magnesy w kształcie walców (księżyce) wirują wokół dużego magnesu (planeta Saleinji) utrzymując między sobą stałą odległość dzięki ustawieniu biegunami jednoimiennymi względem siebie. Drut miedziany powinien być nawinięty nie tak jak w prądnicy typu Amerykanka (gdzie duża jego część nie pracuje), tylko na pierścieniu o kształcie toroidalnym z miękkiej stali, wtedy przy ustawieniu magnesów po obu stronach pierścienia będzie pracowała większa część drutu miedzianego. Zagadką jest to jak to urządzenie ma generować darmową energię i skąd ma się ona wziąć? Jakie zjawisko fizyczne powoduje, że w drucie miedzianym pojawia się więcej energii niż wynika to z  energii włożonej w wirowanie magnesu? Bo magnesy można wprawić w ruch ustawiając symetrycznie cztery cewki i generując impulsy, które wprawią je w ruch. I jak uniknąć grzania się uzwojeń w prądnicy, powodujących niepotrzebne straty.

140

Odp: Pytania do Hejala

malgosia.wl napisał/a:

Zagadką jest to jak to urządzenie ma generować darmową energię

Prosta odpowiedź: nie będzie generować  big_smile

141

Odp: Pytania do Hejala

Don Pedro napisał/a:
malgosia.wl napisał/a:

Zagadką jest to jak to urządzenie ma generować darmową energię

Prosta odpowiedź: nie będzie generować  big_smile

Dlaczego tak uważasz? smile

142

Odp: Pytania do Hejala

Krykers napisał/a:
Don Pedro napisał/a:
malgosia.wl napisał/a:

Zagadką jest to jak to urządzenie ma generować darmową energię

Prosta odpowiedź: nie będzie generować  big_smile

Dlaczego tak uważasz? smile


Dlatego, że jest coś takiego jak zasada zachowania energii.

143

Odp: Pytania do Hejala

kim naprawdę był Szatan?

144

Odp: Pytania do Hejala

Szatan tak jak i Lucyfer. Koncepcji wiele. Choć jedna dotyczy istot niewcielających, które chciały zaznać fizyczności. Drugi, że istoty z wyższej gęstości doznały upadku do niższej. To co ja wiem, czytając i przeglądając strony i fora tongue

145

Odp: Pytania do Hejala

Zastanawia mnie pewna sprawa...
Napisałeś że kobiety na Saleinji mogą wstrzymać zachodzenie w ciążę. W zwiastunach świtu było napisane coś podobnego. Według rzekomych przekazów Plejadan ich kobiety też to potrafią. Jak to się odbywa i czy Ziemianki też mają taką zdolność?

146

Odp: Pytania do Hejala

Jeden z księżyców Saleinji nosi nazwę Tyfon jak mitologiczny potwór. Czy to ma coś wspólnego?

147 Ostatnio edytowany przez Krykers (2019-06-01 17:53:16)

Odp: Pytania do Hejala

Hejal napisał/a:

"Ja bym ukrył pewne informacje aby sprawdzić kto jest dociekliwy i traktuje poważnie to co napisałem, ponadto jest niepodatny na manipulację i próbuje samodzielnie myśleć i odnaleźć prawdę."

Jesteś blisko, ale to jeszcze niepoprawna odpowiedź. Gdyby to była gra w ciepło-zimno powiedziałbym "ciepło ale nie gorąco".

Spróbuję to dalej pociągnąć.

Robi tak po nic? Tak po prostu żeby sprawdzić? Nie. Robi to po coś. Gdybym na tym zakończył, i miał rację, Hejal nie powiedziałby po co.

Myślę że szuka takich ludzi, którzy są inteligentni, zaangażowani, i gotowi na coś więcej...

Ale na co? Jakąś wiedzę? Na pewno nie technologiczną. Może ma zadanie dla takich osób, i ten "test" w książce, jest jakby sprawdzeniem kwalifikacji, czy podołają czemuś. Tu na pewno chodzi o coś ważniejszego, niż płytka ciekawość.

No na razie, mało kto cokolwiek odkrył.

Mogłem trochę "polecieć", ale jak kiedyś pisałem, lubię zgadywanki. smile

148

Odp: Pytania do Hejala

Mam pytanie odnośnie budownictwa na Saleinji. Napisałeś że budujecie budowle tak wielkie jak zamki oraz pałace po czym w kilka zdań później piszesz coś zupełnie przeciwnego że wasze domy nie są tak wielkie jak ziemskie budowle. Nie rozumiem tego.

Cytat (Domy na Saleinji):

Nasze domy wielkością dorównują ziemskim zamkom lub pałacom. Na Saleinji istnieje wiele stylów architektonicznych, w tym przypominające ziemskie. Odzwierciedlają naszą wiedzę o budownictwie we wszechświecie. Inspirujemy się stylami z różnych planet, także z Ziemi. Staramy się zachować estetykę i w przypadku osiedli dbamy, aby budynki były ze sobą harmonijnie powiązane.

Cytat (Budownictwo i wypoczynek na Saleinji):

Na Saleinji nie budujemy tak wielkich budowli jak Ziemianie czy inne rasy. Nasze budynki mieszkalne mają zazwyczaj dwa, trzy piętra, parter i poziomy piwniczne. Wolimy budować na szerokość niż wysokość. Budynki powstają w różnych stylach architektonicznych, w zależności od potrzeb lokatorów i upodobań. Opiszę więc mój dom, za którym tęsknię.

149

Odp: Pytania do Hejala

Wyjaśniam:

- zamki - porównywalne np. z Wawelem czy pałacem w Wilanowie. Mają kilka pięter, wielkością są szerokie, a nie wysokie.

- wielkie budowle - chodziło mi o wysokie wieżowce (np. 8-piętrowe) i drapacze chmur.

150 Ostatnio edytowany przez ka-nu (2019-12-08 13:20:01)

Odp: Pytania do Hejala

Aha, no dobra teraz kumam. Wracając jeszcze do tematu znajdziek lub drobnostek w twojej powieści. Medytowałem dzisiaj trochę nad tym czemu mogłeś umieścić je w książce. Przyszło mi do głowy coś takiego:
Umieściłeś te informacje w celu sprawdzenia czy ludzie potrafią być kreatywni oraz samodzielnie myśleć. Chciałeś się także przekonać czy twoje ukryte drobnostki zachęcą Ziemian do większej samodzielności oraz ile mniej więcej czasu zajmie im ich rozgryzienie. Prawdopodobnie chciałeś nauczyć nas także samodzielnego myślenia.