31

Odp: Druga edycja książki

Kiedy możesz mieć każde dobro fizyczne, jak na Saleinji, ziemskie pojęcie bogactwa traci sens, a pożądane bogactwa materialne przestają być pożądane. Bogaty jest ten, kto posiada szeroką wiedzę, umiejętności, pomysłowość, zaradność i spryt. Bo dzięki nim, nawet gdy wszystko straci, albo znajdzie się w katastrofalnej sytuacji, może szybko się odbić od dna.

"Pytanie do (i tu mam error z forma odmiany Imion lekki: Hejala Bobika Ute Hano?)"

Uta to imię żeńskie, po matce, więc wg odmiany słów w języku polskim powinno się to odmieniać: "Hejala Bobika Uty Hano", ewentualnie jeśli "Hano" też odmienia się, to: "Hejala Bobika Uty Hana". Ale to forma oficjalna, na co dzień można używać pierwszego imienia, tak samo jak nikt do ciebie w domu czy w pracy nie zwraca się pełnymi danymi osobowymi np. "Jędrzeju Archibaldzie Kowalski".

32 Ostatnio edytowany przez scr90210 (2015-11-20 22:58:57)

Odp: Druga edycja książki

Kiedyś pisałeś, że można sie uwolnić od prawa Karmy, czyli wystarczy być świadomym jego istnienia i funkcjonowania, żeby je jakoś zniwelować po śmierci? Czyż nie o tym mówi Buddyzm? Jeśli za życia będziemy pozostawać w "neutralnym" stanie, świadomi tego, że wszelkie obciązenia karmiczne to wytwór nas samych to pojawią sie nowe opcje reinkarnacji? I co powiesz o Tybetanskiej Ksiedze Umarlych, uczacej jak przerwac krag reinkarnacji? Jesli celem istnienia duszy jest rozwoj to czy stan nirwany nie jest jego zaprzeczeniem? A moze to ukoronowanie rozwoju duchowego - scalenie ze "zrodlem", przerwanie reinkarnacji? Czy taki jest cel rozwoju dusz? A moze nie ma jednego uniwersalnego celu?

Czy wiedza o przeszlych wcieleniach jest nam do czegos potrzebna?

Czy wszystkie narkotyki spowalniaja rozwoj duchowy? A co z doswiadczeniami po LSD, DMT psylocybinie, czy sa to falszywe doznania, czy tez pozwalaja skontaktować sie niejako naszej świadomości z nasza dusza?

I moze takie uniwersalne pytanie: czy wszystko jest konstruktem naszego umyslu, tzn karma, dobro, zlo nie istnieje dopoki sie w nie nie wierzy?

33

Odp: Druga edycja książki

Siemson, a ja jestem ciekaw jak wygląda uzdrawianie przez silną wole.
Mniej więcej jestem swiadom jak mozna sobie pomoc w ten sposob, ale
czy mógłbyś opisać znane Ci techniki smile? Myśle, że byłoby to przydatne nie tylko dla mnie. Pozdrawiam

34

Odp: Druga edycja książki

Dążenie do stanu nirvany to błąd. Dosłowne znaczenie to "zdmuchnięcie" lub "zgaszenie" czyli "śmierć fizyczna". Nie wszystkim się to podobało, dlatego stworzono nowe definicje, które pozwalają pozytywnie kreować wizerunek nirvany jako "podwyższania świadomości", "stanem szczęścia" czy "zerwania z karmą". Ale te zwroty to oszustwo - bo zerwanie z karmą naprawdę oznacza dla buddystów i hinduistów koniec wcieleń, czyli przedwczesne zakończenie cyklu fizycznych inkarnacji z pominięciem etapu pośredniego. Oni zachęcają do przedwczesnego rezygnowania z inkarnacji i maskują to propagandowymi zwrotami. To tak, jakby namawiali dziecko, by od razu stało się starcem, z pominięciem okresu dojrzewania i dorosłości. To pójścia na skróty, które zubaża rozwój duchowy istoty. To tak, jakbyś zrezygnował z przeczytania książki i wyciągnięcia własnych wniosków na rzecz przeczytania krótkiego streszczenia z komentarzem kogoś, kto mógł ją błędnie zinterpretować.

Jak zerwać z karmą? Zapytaj o to swojego opiekuna duchowego po śmierci. Pomoże. Jeśli zapomnisz zapytać - nie pomoże.

35

Odp: Druga edycja książki

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące rozwoju duchowego a więc,osoba która chce się zacząć rozwijać duchowo powinna liczyć jedynie na różne techniki związane z medytacją,wychodzeniem z ciała i ze świadomym snem czy może są  jakie inne sposoby na to bardziej lub mniej skuteczne ?

36

Odp: Druga edycja książki

proszę o odpowiedź

37

Odp: Druga edycja książki

michciu057 napisał/a:

proszę o odpowiedź

Chyba ci nie odpowie przyjacielu. A co do pytania, to znajdź sobie co będzie tobie najlepiej odpowiadać. To mogą być opracowane techniki. Możesz eksperymentować z medytacjami. smile

38

Odp: Druga edycja książki

Hejal napisał/a:

Jak zerwać z karmą? Zapytaj o to swojego opiekuna duchowego po śmierci. Pomoże. Jeśli zapomnisz zapytać - nie pomoże.

Hathorowie podają konkretne wskazówki jak wyjść z karmicznych wcieleń.

Jeśli to nie jest tajemnica, mógłbyś w nowej książce napisać jakie rozwiązania proponują Salenijczycy.

39

Odp: Druga edycja książki

Hejal, a czy zauważyłeś, że czasami ludzie potrafią być małostkowi, i z małych rzeczy, potrafimy robić duży problem? big_smile

40

Odp: Druga edycja książki

Tak.

41

Odp: Druga edycja książki

Hejal, teraz mi coś takiego chodzi po głowie... Czy można za życia zdecydować, być w przekonaniu, że po śmierci "wcielę się gdzieś indziej niż tutaj"? Jest to możliwe, że dusza pamięta takie decyzje, które za życia człowiek stworzy, taką "obietnicę" dla siebie?

42

Odp: Druga edycja książki

Zgodnie z tematem tego wątku, czyli "Inspirujące pytania do Hejala w celu rozbudowania książki" chciałbym zaproponować poruszenie następujących tematów:

1. Opisanie bardziej szczegółowo historii planety Salenji, poszczególnych etapów rozwoju Salenjijczyków w celu odnalezienia ewentualnych analogii do Ziemi i Ziemian.
2. Czy w historii Salenji istniał pieniądz i taka sama jak na Ziemi u bieżącej cywilizacji nieodparta żądza posiadania?
3. Czy eksperymenty CERN-u na Ziemi z wykorzystaniem zderzacza hadronów mogą  w jakikolwiek sposób wpłynąć na bezpieczeństwo Ziemi i Ziemian?
4. Skomentowanie rzekomego przekazu od kosmitów, jaki pojawił się w 2001 roku  Chilbolton w Wielkiej Brytanii w formie wzoru utworzonego w zbożu i który po odszyfrowaniu brzmiał: "Strzeżcie się dawców fałszywych podarunków i ich złamanych obietnic. Dużo bólu, ale wciąż czas. Istnieje tam dobro. Sprzeciwiamy się oszustwom. Koniec przekazu." Obok wzoru dysku z zaszyfrowanym przekazem widnieje podobizna kosmity-niewiadomo jednak czy jest to osoba, o której mowa w przekazie czy też podobizna autora wiadomości.
5. Czy model procesu ewolucyjnego na planetach gdzie zakorzeniły się religie, fałszywe wierzenia etc wygląda podobnie? W jaki sposób dokonuje się rewolucja duchowa, dzięki której odrzucona zostaje religia? Czy istnieją jakieś konkretne wzory
osiągnięcia tego celu sprawdzone na innych planetach? Jeśli takowe sposoby istnieją to czy mógłbyś Hejalu bez łamania nakazów kreacji opowiedzieć nam o nich?
6. Kto i kiedy zainicjował powstanie Unii Galaktycznej i jak przebiegał proces jej tworzenia i ustanawiania konkretnych praw na podstawie których obecnie funkcjonuje?
7. Pisałeś o dwóch próbach inwazji na Ziemię i ich odparciu. Czy w trakcie tych zdarzeń ktoś ucierpiał fizycznie? Czy któryś z członków/planet Unii Galaktycznej sprzeciwiał się planowi obrony Ziemi?
8. Czy na planetach gdzie żyją istoty najbardziej zbliżone budową do nas-ludzi proces ewolucji duchowej przebiagał/przebiaga w podobny sposób (religia, wojny, materialny styl życia)?
9. Czy wiele jest ras, które nie respektują praw i nakazów Kreacji oraz postanowień Unii Galaktycznej o nieingerencji w życie na innych światach? Jak wiele ich przedstawicieli odwiedzało/odwiedza Ziemię? Jakie konsekwencje czekają na takich kosmitów? Czy jest to powszechny proceder w naszej Galaktyce i Wszechświecie?
10. Czy Salenji zanim przystąpiła do Unii Galaktycznej była obiektem ataków innych kosmitów? Jeśli tak to jak te ataki się skończyły i w jaki sposób odbiły się na życiu Salenjijczyków?
11. Czy obecnie zdarza się, że obce rasy bez pozwolenia odwiedzają Waszą planetę?
12. Jak uważasz-na którym etapie w historii obecnej cywilizacji ziemskiej wystąpił kluczowy błąd ewolucyjny, który spowodował taki a nie inny stan rzeczy? Czy w ogóle takowy istniał i czy to działa w ten sposób, że nawet jednostkowe wydarzenie jest w stanie przesądzić o postępie lub regresie w ewolucji duchowej?
13. Czy myślałeś o tym, aby w drugim wydaniu "Wszystko Jest Wibracją" zamieścić wstawki w formie komiksu, które obrazowałyby dane zagadnienia?
14. Czy myślałeś o napisaniu książki dla ziemskich dzieci, w której przedstawiłbyś zagadnienia zawarte w "Wszystko Jest Wibracjią" w formie przystępnej dla najmłodszych? A jeśli nie to czy byłbyś skłonny zaakceptować możliwość stworzenia takiej książeczki dla maluchów przez Ziemianina?
15. Czy bardzo tęsknisz za Salenji i rodziną? Czy nie żałujesz czasem, że podjąłeś się misji na Ziemi? Czy w obecnej formie jaką przybrałeś masz możliwość kontaktowania się z bliskimi i rodziną pozostającą na Salenji?
16. Czy inni członkowie Twojej rodziny w przeszłości również podejmowali się misji budzenia świadomości na innych planetach łącznie z Ziemią?
17. Czy przedstawiciele innych ras również uczestniczą w takich misjach na Ziemi? Jeśli tak to czy jakaś z nich wyróżnia się na tym polu sposobami działania i rezaltutami?
18. Czy nawet małe dzieci (2lata i starsze) są w stanie medytować i wyciągać z tego  owocne korzyści? Czy uważasz za dobry naukę dzieci medytacji w przedszkolach i szkołach za dobry? Czy myślisz, że na tym etapie rozwoju Ziemian to jest możliwe do zrealizowania?
19. Jakie przygotowania radziłbyś przedsięwziąć zwykłym ludziom w przypadku wybuchu wielkiej wojny światowej, w której doszłoby do użycia broni jądrowej?
20. Czy zjawisko zamieszkiwania planety w jej wnętrzu i w dodatku bez świadomośći tego faktu przez kosmitów mieszkających na powierzchni jest zjawiskiem powszechnym w naszej Galaktyce? Czy na Salenji istnieje podobna cywilizacja jak ziemska Agarta?
21. Czy według Ciebie Hejalu i według reprezentantów Unii Galaktycznej Ziemianie w  ogóle posiadają cechy sprzyjające dokonaniu ewolucji duchowej . Jeśli tak to jakie to są przymioty i jak to się ma do innych ras, które stoją mniej więcej na tym samym poziomie rozwoju co Ziemia (w sensie czy owe cechy są podobne do ludzkich)
22. Czy w przeszłości pełniłeś misje również na innych planetach?
23. Czy w przeszłości pełniłeś misje o charakterze innym niż ta, którą pełnisz obecnie na Ziemi?
24. Czy po zakończeniu bieżącej misji na Ziemi zostaniesz rozliczony a Twoje akcje ocenione przez zwierzchników na Salenji? Czy w ogóle będzie można ocenić skuteczność i owoce Waszego działania?
25. Czy ci Ziemianie, którzy osiągną określony poziom duchowy będą mogli wpływać na rozwój pozostałej reszty cywilizacji?
26. Czy poprzednie cywilizacje na Ziemi znajdowały się na takim poziomie rozwoju, który dzisiaj pozwoliłby im na zostanie członkiem Unii Galaktycznej? Jeśli nie to która z tych cywilizacji była najbliżej tego celu? Jakie cech posiadała, których nie mają dzisiejsi Ziemianie.
27. Wiem, że uważasz za bezcelowe grzebanie w historii Ziemi ze względu na brak wyciągania konstruktywnych wniosków z minionych wydarzeń ale czy nie uważasz, że przy osiągnięciu określonego poziomiu rozwoju sytuacja ulega zmianie i dana cywilizacja zaczyna właśnie od analizy przeszłości?
28. Czy rozważałeś wydanie "Wszystko Jest Wibracją" w wercji klasycznej?
29. Czy rozważałeś wydanie "Wszystko Jest Wibracją" w angielskiej wersji językowej?

43 Ostatnio edytowany przez gokhan (2016-12-26 09:05:49)

Odp: Druga edycja książki

1. Czy w momencie wyboru następnego wcielenia wiemy w jaki sposób umrzemy?
2. Dlaczego w książce nazywasz cywilizacje niezrzeszone z Unią Galaktyczną agresywnymi? Naprawdę one wszystkie są agresywne? Nie ma neutralnych, które mają gdzieś innych?
3. Czy istoty demoniczne i półmaterialne mają swoich opiekunów duchowych?
4. Kim właściwie są szaraki?

44

Odp: Druga edycja książki

waclawm napisał/a:

tylko w oglądzie racjonalnym.

"Śmiertelność" co najmniej ludzi jest kodowaniem dwu pojęciowym.

Dusza indywidualna ocenia "ukończenie" wcieleniowych "nakazów" osobistych. np. zdjęcie " przywary " podobnej klątwie, zmiana dostosowawcza oznaczenia charakterystyki replikacyjnej ( płytko po ludzku płci " zakodowywanej " w przekazach zawieranych w placówkach szkolnictwa ) itd.

W ujęciu Uduchowienia zBiorczego ( ponad 7 mld jednostek czującymi się człowiekowatymi na póki co Ziemi ludzkości niedookreślonej ) oznaczane powinny być projekty niezbędne do rozwoju, przetrwania Gatunku, tempa rozprzestrzeniania populacji ect. które warunkują potrzebę ochrony Indywidualnych Jednostek które w książce Hejal zaznaczył jakoby były kluczowe. Potocznie nazywane bywa cudem iż dana Osoba przetrwała.

Nad tymi prostymi uwarunkowaniami bywają Istoty niezwykle wyJątkowo Upodmiotowione które mogą scalać Byty rozumiane jako Świadomości Grup GwiazD,  danego ciągu Galaktyk oraz bardziej wyeWoluowane. Gdy następuje wymiana wzorca niedostosowania archaicznego następować mogą o wiele bardziej Istotne Dostosowania.

W odniesieniu do trzeciego pytania kierowanie owego do Hejala nie ma zbyt wielkiego sensu logiki odniesienia.
Półmaterialne Społeczeństwa Odtwarzały ze zgliszcz Społeczności po katastrofach oraz mogły doprowadzać ciała prostej materii helistycznej do jako takiej równowagi (czyli po ludzku zdrowia ). Dla mnie to był bezsens ponieważ energetycznie ktoś spie.. a poprawiać miał Ktoś kto utraciwszy częściowo emisyjnie projekcję odtworzenia ponownie mógł doświadczać przetworzenia gdyby po raz kolejny nastąpić miał błąd tym razem celowy.

Opiekun ma dla mnie tylko korygować zdarzenia ponad oczywiste. A nie "łazić" i non stop zajmować się wszystkim.

Ile na Saleinji jest Gatunków latających ?

ps. By nie było niedoOkreśleń. Jako były człowiek jednoOsobowo założyłem dla populacji Ludzkiej aplikację Genetyczną przeciw konfliktowi w skali Planetarnej rozumianej jako wywołanie wojny Jądrowej za pomocą takich POJEBANYCH WASZYCH konceptów; [url]http://wiadomosci.wp.pl/gid,18559224,kat,355,title,Satan-2-nowa-rakieta-Rosji,galeria.html[/url]

A to tylko część tego jakimi IGNORANTAMI się otaczaliście, jeszcze otaczacie i CO ( nie kto ) Wami zarządza poprzez debilne systemy politykieryczne które przyjęliście jako ekspresję rozwojową. ( jako kolejne wcielenie moje w obserwowaniu debilady dotychczas postępującej partii idiotycznych i dokonujących destrukcji rozwojowej intelektualnej )

\ [url]https://www.youtube.com/watch?v=fQcPfajZFQE[/url] /** |

Witam. Twój wpis rozumiem jako częściową próbę odpowiedzi na moje pytania do Hejala. Nie pytałem czym jest śmiertelność a czym nie jest. "tylko w oglądzie racjonalnym" - co to oznacza?
"W odniesieniu do trzeciego pytania kierowanie owego do Hejala nie ma zbyt wielkiego sensu logiki odniesienia. " - ??
"Opiekun ma dla mnie tylko korygować zdarzenia ponad oczywiste. A nie "łazić" i non stop zajmować się wszystkim."- opisałeś do tego momentu czynności, którym poddają się niektóre istoty półmaterialne, nie rozumiem jednak w jakim celu to napisałeś. W powyższym cytacie napisałeś też Twój pogląd na temat zadań opiekuna duchowego, jednak nijak nie wiąże się to z odpowiedzią na moje pytanie, które brzmiało "Czy istoty półmaterialne i demoniczne posiadają opiekunó duchowych?". Opisałeś "istoty niezwykle wyjątkowo upodmiotowione, które mogą scalać byty rozumiane jako świadomości grup gwiazd[...]", dalej o "wymianie wzorca niedostosowania archaicznego" - czym on jest?
Jeżeli błędnie zrozumiałem Twój wpis i nie był on próbą odpowiedzi na moje pytania skierowane do Hejala to przepraszam za niezrozumienie Twojej intencji. Twój sposób wypowiadania się jest dla mnie trudny do zrozumienia.

45

Odp: Druga edycja książki

Jeżeli temat jest jeszcze aktualny, to znam jedną dziewczynę ode mnie z pracy, która ładnie rysuje. Raczej nie ma żadnego internetowego portfolio, za to ma dużo zdjęć, więc prawdopodobnie mogłaby przesłać. Nie rozmawiałem z nią na ten temat, jeśli okaże się, że dalej szukasz rysownika, to mogę do niej zagadać. Ona lubi to robić i mam nadzieję, że dzięki kontaktowi z Tobą i zaznajomieniu się z książką mogłaby bardzo posunąć się do przodu mentalnie, bo wydaje się trochę zagubiona. Skorzystalibyście na tym oboje. Nie wiem jaki ma stosunek do rysowania nagich ludzi, zazwyczaj rysuje martwą naturę. Jest delikatnie konserwatywna w sprawach seksualności, jednak stara się tolerować, nazwijmy to

46

Odp: Druga edycja książki

"inne sposoby na życie"*

47

Odp: Druga edycja książki

Wybacz, sprostowanie:
Źle to określiłem, że jest zagubiona. Bardziej chodzi o to, że dzięki kontaktowi z Tobą mogłaby wiele rzeczy sobie usystematyzować. Wg mnie jest mądrą osobą, która interesuje się rozwojem osobistym, jest pracowita, dokładna, jednak była nieco zahukana i teraz staje się coraz bardziej pewna siebie, o. ;]

48

Odp: Druga edycja książki

Pokazać książkę i powiedzieć o poszukiwaniu rysownika możesz jej powiedzieć. A co dalej - sama postanowi. Ważne też jak rysuje i co potrafi.

49

Odp: Druga edycja książki

Powiedziała, że bardzo chętnie się podejmie i w każdej chwili może powysyłać zdjęcia swoich prac. Proszę o info jak powinniście się skontaktować.

50

Odp: Druga edycja książki

Proszę o narysowanie przez nią jednego rysunku przedstawiającego np. Saleijiczyka w jakiejś sytuacji, np. który potknął się o coś i upada, abym zobaczył co potrafi, scena z pożegnania zmarłego (patrz opis w książce), itp., i wklejenie tu linka do obrazka. Jeśli mi się spodoba, wtedy przekażę informację, jak można się ze mną kontaktować. Rysowanie postaci jest najtrudniejsze. Można świetnie rysować architekturę, rośliny, żaby i węże, ale humanoidy i konie są najtrudniejsze.

51

Odp: Druga edycja książki

Witam po dłuższej przerwie. Niestety dziewczyna, którą poleciłem jako rysownika rozmyśliła się. Od dłuższego czasu robiła wymówki tłumaczące brak rysunków, o które prosiłeś, aż w końcu otwarcie powiedziała, że się jej nie chce. Przepraszam za zamieszanie.

52

Odp: Druga edycja książki

"W Unii Galaktycznej panuje niepisane, ale powszechnie akceptowane prawo, że informacje o innych członkach Unii i cywilizacjach nieunijnych udostępniane są tylko za ich zgodą. Oznacza to, że informacje o Saleinji mogą rozpowszechniać tylko Saleinjiczycy lub osoby upoważnione przez Saleinjiczyków"
Skąd zatem ludzie z innych planet pozyskują informacje o Ziemi? Jak działa "misja Unii Galaktycznej"z programem Gwiezdnych Wędrowców? Zgaduję, że informacje nt. Ziemi i Ziemian są jednak przekazywane pomiędzy cywilizacjami unijnymi, biorącymi udział w projekcie. Czy kiedykolwiek jakiś reprezentant Ziemian wyraził za nas wszystkich zgodę na udostępnianie o nas informacji, czy sytuacja Ziemian jest na tyle specyficzna, że te zasady są obchodzone w stosunku do nas?

53

Odp: Druga edycja książki

Nikt się nie zgłasza z prostego powodu – nie sprecyzowałeś zakresu prac jakie trzeba wykonać w celu zilustrowania książki. Ile ma być tych ilustracji? Jakich rozdziałów książki mają dotyczyć? Czy każdy rozdział i podrozdział ma mieć swoją ilustrację? To wychodzi około 175 ilustracji, a to zadanie co najmniej na ponad rok. Jaki rodzaj grafiki to ma być? Taki jak w komiksach? Jaki rodzaj grafiki –futurystyczny (komiksy Bogusława Polcha), fantastyczny (Grzegorza Rosińskiego), karykaturalny (Janusz Christa), czy popularnej ostatnio Mangi?

Jak sobie wyobrażasz zilustrowanie czegoś czego się nie widziało? Książka WSZYSTKO JEST WIBRACJĄ obejmuje rozdziały dotyczące Saleijnji. Jak wyobrażasz sobie narysowanie architektury budynków, fauny i flory (np. ptaki które nie mają piór –swoją drogą ciekawe jak unoszą się w powietrzu?), Salenijczyków, którzy mają cztery, a nie pięć palców (a co z kciukiem-jest czy go nie ma?) i innych szczegółów typu sposób poruszania się, charakterystyczne sposoby zachowania (np., dłubanie w nosie, drapanie się po głowie)? Bo jeśli książka ma mieć aspekt edukacyjny to musi pokazywać stan faktyczny, a nie wizję rysownika. Inaczej wyjdzie ilustracja typu jak Ziemianie wyobrażają sobie kosmitów, co nie będzie miało nic wspólnego z rzeczywistością. Robienie tego metodą prób i błędów to tytaniczna praca, dlatego nie ma chętnych. Najlepiej abyś dostarczył jakieś zdjęcia, na podstawie których można byłoby oddać to co chcesz aby zostało narysowane. Jeśli boisz się zdjęć to przepuść je dwa razy przez xerokopiarkę i utracą szczegóły, ale zachowają formę. Najlepszy byłby krótki filmik, ale na to pewnie się nie zgodzisz.

Dlaczego o tym wszystkim piszę? Bo ja kiedyś bawiłam się w rysowanie komiksów i jestem w stanie Ci pomóc. Moja propozycja jest następująca –opisz mi jakąś jedną ilustrację, ja Ci ją narysuję zobaczymy ile nam to zajmie czasu i wtedy podejmiemy decyzję o dalszej współpracy. Gwoli ścisłości ja nie umiem rysować z natury, ale robię to całkiem nieźle na podstawie zdjęć. Sceny naturystyczne mnie nie przerażają, jestem już dużą dziewczynką.

Abstrahując od tego co napisałam, to Twoja książka to świetny scenariusz na komiks edukacyjno-poszerzający horyzonty, jakby dodać trochę zabawnych scen to sprzedawałby się na pniu…

54

Odp: Druga edycja książki

Myślałem o 10 do 20 ilustracji + okładka. Propozycja komiksu jest nawet ciekawa, choć nie wiem, czy bym się w tym sprawdził jako scenarzysta. Mógłby go wydać obecny wydawca.

Chcę żeby obrazki były wesołe, jak dowcipy rysunkowe, ale styl jest obojętny, od humorystycznego po hiperrealistyczny. Byle ładnie wyglądało i nie straszyło.

Jeden z obrazków miałby pokazywać np. przeciętną rodzinę pracującą w ogrodzie (scena nie wymaga opisów roślin - można pofantazjować bo to nie ma znaczenia, ważne by jedna roślina robiła psikusa - np. pokazała z kwiatka język dziecku, które na nią patrzy, a te jest zdziwione). Opisy ubiorów były. Kciuk jest.

Drugi obrazek to scena z Gwiezdnym Ogrodnikiem. Istota duchowa przy małej planecie, w tle gwiazda układu. Ta dziwna istota ma w jednej ręce ma książkę, drugą ręką wykonuje gest, jakby czarowała, a głową patrzy w księgę z zakłopotaniem na twarzy, a na księdze napis: "Tworzenie światów dla opornych".

Trzeci obrazek - pogrzeb. Scena została opisana. Jedynie dodatkowo mały żarcik, małe dziecko unosi się wraz z jedną rośliną (niezbyt wysoko) i woła o pomoc, a dorośli śpieszą na pomoc.

Piszesz, że jak zwierzę może latać bez piór. A jak latają nietoperze albo chrabąszcze wielkości ręki? Pióra nie są istotne do latania, ale powierzchnia nośna, waga, opływowy kształt, skrzydła, itd. Zwierzęta mogą też wykorzystywać jako siłę lotną gaz, który je unosi po zgromadzeniu w worach i upuszczać go by lądować, ale to tylko podczas migracji zwierząt, które na co dzień nie latają. Chyba powinienem o tym napisać w książce bo to może być ciekawe.

55

Odp: Druga edycja książki

Dobrze, zrobię Ci te trzy rysunki.

Zacznijmy od najtrudniejszego. Czyli od prac w ogrodzie. Dziecko z kwiatkiem będzie takie jak chcesz. Czy może trzymać jakąś zabawkę np. misia czy raczej nie? W oddali będzie dom w kształcie ziemskiego zamku tak jak pisałeś w książce. Pozostaje temat rodziców pracujących w ogrodzie.  Ponieważ mają być nadzy chciałabym znać proporcję ich ciał. Czy macie długie nogi i krótki tułów czy krótkie nogi i długi tułów czy proporcjonalnie? Czym różnią się w budowie anatomicznej kobiety i mężczyźni? Tak jak u Ziemian –czy kobiety mają szerokie biodra wąską talię i trochę szersze od talii ramiona a mężczyźni wąskie biodra i szersze ramiona? Włosy u kobiet do ramion niczym nie spięte czy mogą być spięte np. w dwa warkoczyki albo ogonek? Jaka długość włosów u mężczyzn? Co z piersiami u kobiet? Czy są małe czy mogą by trochę większe? Czy pupa jest odstająca czy raczej płaska? Czy jedna osoba może podlewać ogródek np. wężem ogrodowym? Czy faktura na ciele przypomina ziemski tatuaż czy tylko wzory geometryczne? Mogę tu pofantazjować wg ziemskich norm estetycznych? Rozumiem że żyjecie trybem nocnym więc prace w ogrodzie robione są albo wczesnym rankiem albo wieczorem. Czy na niebie widoczne są jakieś inne ciała niebieskie oprócz Estry?

Rysunek drugi. Istota duchowa  może wyglądać jak ziemski czarnoksiężnik? A może zrobić  go jako piękną czarodziejkę z książką w ręku, że niby w tym zawodzie też jest równouprawnienie? To by w pewien sposób tłumaczyło tytuł na książce "Tworzenie światów dla opornych". Ponadto kobiety są bardziej uduchowione od mężczyzn, przynajmniej na Ziemi. Czy osoba duchowa może być ubrana w jakieś zwiewne eteryczne szaty?

Rysunek trzeci. Czy ta roślina która uniesie dziecko może mieć buzię i być spersonalizowana?

Jak rysunki będą gotowe dam Ci znać, wtedy powiesz mi jak Ci mam je przesłać.

Nie piszę jak zwierzę może latać bez piór, tylko jestem ciekawa jak to robi, a to subtelna różnica. Ty tak naprawdę tylko zasygnalizowałeś niektóre tematy, każdy z nich można rozwinąć. Ale najpierw zróbmy to co zaplanowaliśmy…

56

Odp: Druga edycja książki

Czy może trzymać jakąś zabawkę np. misia czy raczej nie?

Misiów nie ma, ale są porównywalne zabawki innych zwierzątek. Z ziemskich "pluszaków" przyjęły się tylko Kiwaczki. Ktoś przywlókł z Ziemi i się spodobały. Był chwilowy szał wśród podobny do tego na Ziemi z Pikachu.

[url]https://scontent-ams3-1.cdninstagram.com/t51.2885-15/s640x640/e15/13687252_948213251971838_537481474_n.jpg[/url]

"Czy macie długie nogi i krótki tułów czy krótkie nogi i długi tułów czy proporcjonalnie?"

Proporcje ciała są podobne do ziemskich, tylko ciała trochę bardziej krępe. Kształt ciała bywa różny - nie ma grubasów i chudzielców (poza rzadkimi przypadkami chorobowymi, które nie są normą).

"Czym różnią się w budowie anatomicznej kobiety i mężczyźni?"

Podobnie jak u Ziemian. Tylko jedna dziurka w nosie.

"Włosy u kobiet do ramion niczym nie spięte czy mogą być spięte np. w dwa warkoczyki albo ogonek?"

Mogą. Czasami przeszkadzają przy pracy włażąc do oczu i są spinane. Włosy  są różne, krótkie, dłuższe. Długie i łysiny rzadko się spotyka. Najczęściej średnie.

"Co z piersiami u kobiet? Czy są małe czy mogą by trochę większe? Czy pupa jest odstająca czy raczej płaska?"

Piersi małe i średnie. Wielkie utrudniają kobietom życie, jak jakiejś się zrobią, to poprawia na mniejsze. Pupa - nigdy się nad tym nie zastanawiałem - ale odstające raczej nie.

"Czy jedna osoba może podlewać ogródek np. wężem ogrodowym?"

To niespotykane. Wszędzie są podziemne systemy nawadniające (podlewanie normalne to marnotrawstwo wody, bo za dużo wyparowuje). Ale możesz zrobić zraszacz z płynem regerenacyjnym i odżywczym dla roślin.

"Czy faktura na ciele przypomina ziemski tatuaż czy tylko wzory geometryczne? Mogę tu pofantazjować wg ziemskich norm estetycznych? Rozumiem że żyjecie trybem nocnym więc prace w ogrodzie robione są albo wczesnym rankiem albo wieczorem."

Wzory geometryczne, u dzieci czasami upodobnienie do zwierząt
[url]http://s.babyonline.pl/i/dziecko-z-pomalowana-buzia-zyrafa-GALLERY_MAI2-25705.jpg[/url]
[url]http://4.bp.blogspot.com/-4zIaNfXl7qY/UuUOnrQzN_I/AAAAAAAAEF4/2b7tINwisjM/s1600/P1080825.JPG[/url]
[url]https://deavita.net/wp-content/uploads/2016/10/easy-halloween-face-paint-ideas-tiger-face-paint-tutorial-face-painting-ideas-for-beginners.jpg[/url]
[url]https://usercontent2.hubstatic.com/10151769_f520.jpg[/url]
[url]http://s3.static.geekweek.pl/cms/2014/03/24-589x490.jpg[/url]
[url]http://p1.sfora.pl/cf14d708ebaf3d16a69cb34d6b817607.jpg[/url]
[url]https://lh4.googleusercontent.com/-pMeER9hzzmQ/VL8169ApNdI/AAAAAAAAAxo/A8GDYtrEqPw/s1600/australian-body-art-carnivale-scoop-news.jpg[/url]
[url]http://image.shutterstock.com/display_pic_with_logo/1024723/308507468/stock-photo-new-york-july-model-during-second-nyc-body-painting-day-in-midtown-manhattan-featuring-308507468.jpg[/url]
[url]http://colouredlife.nl/wp-content/uploads/2014/02/chantijan2014bew-1-5a.jpg[/url]

Niektóre kobiety w ciąży robą takie coś:
[url]http://s.babyonline.pl/i/belly-painting-ARTICLE_V-46757.jpg[/url]

A niektórzy w ogóle nie robią wzorków - wolą jednolity kolor.

Twarz dorosłych na ogół barwiona jest w proste wzorki, lub jednolity kolor bez wzorków, by nie odwracały uwagi od elementów twarzy.

"Czy na niebie widoczne są jakieś inne ciała niebieskie oprócz Estry?"

4 księżyce w regularnych odstępach na jednej orbicie (nocą gwiazdy)

"Istota duchowa  może wyglądać jak ziemski czarnoksiężnik? A może zrobić  go jako piękną czarodziejkę z książką w ręku, że niby w tym zawodzie też jest równouprawnienie? To by w pewien sposób tłumaczyło tytuł na książce "Tworzenie światów dla opornych". Ponadto kobiety są bardziej uduchowione od mężczyzn, przynajmniej na Ziemi. Czy osoba duchowa może być ubrana w jakieś zwiewne eteryczne szaty?

Może, choć myślałem o konturach przezroczystej postaci. Ale nie będę ograniczać Twojej fantazji. Gwiezdni Ogrodnicy nie mają konkretnych kształtów ani płci, więc to symboliczny rysunek.

"Czy ta roślina która uniesie dziecko może mieć buzię i być spersonalizowana?"

Może. Zdarza się rzadko, że jakieś dziecko maźnie buźkę która ma symbolizować twarz zmarłego lub uczucia dziecka.

"Jak rysunki będą gotowe dam Ci znać, wtedy powiesz mi jak Ci mam je przesłać."

Zrób zipa, wgraj gdzieś i na PW wyślij linka. Ale tutaj napisz, że wysłałaś PW, bo RSS śledzę, a PW rzadko odbieram.

"Nie piszę jak zwierzę może latać bez piór, tylko jestem ciekawa jak to robi, a to subtelna różnica."

Małe machają skrzydłami i w górę. Duże włażą np. na skałę, roślinę, wzniesienie i hop, a potem machają skrzydłami a potem latają jak szybowiec korzystając z prądów powietrznych i oporu powietrza. Sezonowe zasysają gaz z roślin do worów i się wznoszą. Niektóre latają przyczepione do latających nasion gazowych roślin.

57

Odp: Druga edycja książki

Oczywiście to są przykładowe zdjęcia, na Saleinji nie ma tygrysów i żyraf.

58 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2017-08-09 09:17:16)

Odp: Druga edycja książki

Jasna sprawa. Pierwszy rysunek jest w trakcie realizacji. Zebrałam również pomysły na drugi. W przyszłym tygodniu podeślę Ci próbkę tego co powstało. Na razie będzie to grafika, ale później da się na to nałożyć kolory. Być może po skończeniu będzie to trzeba przerysować jeszcze raz aby poprawić jakieś szczegóły, które rzucają się w oczy, albo zmienić delikatnie proporcje. Po narysowaniu grafiki zeskanuję to do formatu pdf i zobaczę jak wyszło i czy rysowanie w ołówku dobrze wychodzi po zeskanowaniu . Zdjęcia których linki umieściłeś pomogą mi "ubrać"  postacie na ilustracjach. Generalnie rysowanie ludzi bez ubrań jest o wiele trudniejsze niż ubranych. Trzeba będzie tylko poeksperymentować z kolorami żeby nie zepsuć rysunku. Ogólnie rysowanie jest czasochłonne, bo czasami dopiero po narysowaniu widać że pomysł rysunku nie jest odpowiedni, ale myślę że Twoja książka jest warta dobrych ilustracji i trzeba się trochę pomęczyć.

59

Odp: Druga edycja książki

Pierwsze dwa rysunki umieściłam w necie.

60 Ostatnio edytowany przez ka-nu (2017-08-18 16:23:26)

Odp: Druga edycja książki

Czy mogę je zobaczyć?
Jestem ciekaw jak wyglądają smile