61

Odp: Poszukuję rysownika

Ja też nie widziałem.

62 Ostatnio edytowany przez Antares14 (2017-10-21 12:05:05)

hbuhano1999@wp.pl
Na ten adres wysłałam.
Na ten sam adres co wysłała Małgosia. Swoją drogą fajnie by było jakby można wstawiać grafiki wprost na forum.
Co do Małgosi, nie poddawaj się w każdym dużym mieście są warsztaty , gdzie pod okiem artysty chętni uczą się technik rysunku.

63

prostszy sposób już raz sprawdzony aby Małgosia wysłała z własnej skrzynki.
Jeżeli ma jeszcze jakieś projekty, szkice , ect może uzupełnić aby nie spamować nazbyt.
W zasadzie to sposób aby odczuć nieco charakterystykę kolejnego wydania oraz aRtystki uczestniczące dotychczas w tworzeniu. Niezależnie kto będzie miał ochotę dołączyć do tej formy powinien oznaczyć kim jest w formie artu, imienia, ksywki itd.
Prawa autorskie na Saleinji są dość restrykcyjne jeśli idzie o własność koncepcyjną .

wink

załącznik zabawny | https://www.youtube.com/watch?v=17GLE-16_3g

64 Ostatnio edytowany przez waclawm (2017-10-21 12:20:58)

pozostaje jeszcze to o co powinniście dopytać, a co niekiedy pokazuje że w części ludzi tkwi lenistwo.

Jaka będzie forma kolejnego wydania(?)Ile rozdziałów pozostanie, jak zostaną ujęte w formie (proza , poezja, groteska i inne )
Ile ilustracji ma być retrospekcyjnych , realnie osadzonych itd.

Czy mają się pojawić kolejne ? Nie publikowane ?
W jaki sposób powinny się ukazywać jako kadry ? Nowe oznaczenia ?

Nie wtrącam się a tylko jak to mam w zwyczaju analizuję na dość racjonalnie.

załącznik nieco nostalgiczny @ https://www.youtube.com/watch?v=BAepEH_OXcc

65 Ostatnio edytowany przez Antares14 (2017-10-21 12:37:54)

Ja jestem antytechniczna  I antyinternetowa nie posiadam profili na Facebooku i innych tego typu badziewiackich portalach. Ewentualnie mogę na PW podać mój numer telefonu , prosty, łatwy i przyjemny sposób kontaktu.
To i tak jest wielki cud, że się  Tu zalogowałam, zwykle tego nie robię, wolę realne kontakty z ludźmi, którym mogę patrzeć w oczy przy rozmowie.

66

Pw do Małgosi i na spokojnie. Jak telefon podasz to sama rozumiesz co to znaczy w takim kraju. Służby jakie są każdy widzi i jak odbierają to inni.

To oficjalna jedna z ich stron - https://www.premier.gov.pl/ludzie/mariusz-kaminski.html

A tak to wygląda z oglądu iStot spoza Ziemi _ https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju … 93121.html

67 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2017-10-23 16:12:35)

Hejal

Na PW przesłałam Ci jeszcze raz adres i hasło do poczty. Rysunek jest w załączniku do maila -to plik o nazwie 20171013_195134.jpg. Trzeba użyć programu zip aby go otworzyć. Jeśli masz z tym problem podaj jakiś mail, na który mogłabym Ci go wysłać bez potrzeby odzipowania.

Rysunki które Ci przesłałam to szkice, chciałam wybadać czy ten typ rysunków Ci odpowiada, bo jeśli chcesz kierować swoją twórczość do młodego pokolenia to manga jest dobrym wyborem, zresztą pisałam Ci chyba o tym. Nie polecam natomiast stylu z ostatniego rysunku, który przedstawiłeś jako przykładowy -ten typ twórczości kojarzy się raczej z miejskimi toaletami w okresie PRL-u i nie znajdzie uznania wśród małolatów wychowanych na komiksach i grach komputerowych. Rysunki powinny podobać się szerokiej rzeszy ludzi, a nie wąskiej grupie koneserów malarstwa. Ale to oczywiście moje zdanie i tylko moje...

Pewnie, że co przesłałam to jeszcze nie to czego byś oczekiwał ani ja, bo rysunki były niewykończone, aby je wykończyć potrzeba byłoby drugie tyle pracy, a może przeredagowania ich i narysowania od nowa? Perspektywa też pozostawiała wiele do życzenia. Nic jednak takiego nie napisałeś, tylko uwagi odnośnie odsłaniania ciała. Nie boję się krytyki, moje ego jest na właściwym miejscu, ale czasami szczera rozmowa wnosi więcej niż przepychanie się słowami. Ja nie boję się pracy, jeśli wiem że ktoś potrafi to docenić...

Wniosek z tego jeden, mówimy tym samym językiem, ale się zupełnie nie rozumiemy. Jeśli chcesz mieć rysunki zacznij konkretyzować to czego oczekujesz. Im lepiej to opiszesz tym szybciej dostaniesz to na czym Ci zależy. Jeśli nie chcesz abym Ci je rysowała to napisz to wyraźnie i będzie po temacie. Jeśli natomiast chcesz kontynuować współpracę, to opisz dokładnie to czego oczekujesz, bo rysowanie na zasadzie narysuj a ja się zastanowię czy to jest to czego oczekuję może trwać w nieskończoność. Każdy ma trochę inne preferencje, więc trzeba wziąć poprawkę na gusta innych osób…

Nie bardzo rozumiem dlaczego tak boisz się krytyki odnośnie rysowania i oceniania przez innych, to przecież bardzo subiektywne i ulotne. Obraz Rembranta dla 50% populacji będzie dziełem sztuki, a dla pozostałych 50% nie wartym uwagi bohomazem. Ja natomiast bardzo chętnie obejrzałabym rysunek narysowany bezpośrednio przez Ciebie, bo powiedziały coś więcej o Tobie -jaką osobą jesteś, jaką masz wrażliwość...

Antares14

Oczywiście jeśli chcesz to możemy współpracować, służę Ci pomocą. Domyślałam się że będziesz miała problem z umieszczeniem rysunku w sieci, dlatego podałam Ci adres poczty, którą założyłam do komunikacji z Hejalem. Portal PunBB nie ma chyba możliwości wrzucania grafiki bezpośrednio, może to robić tylko admin.

Pomysłów mi nie brakuje, jeśli podoba Ci się moja perspektywa patrzenia na świat to zapraszam, razem możemy stworzyć coś niepowtarzalnego...

wacławm

PW jest między innymi do tego aby komunikować się bezpośrednio między sobą albo podawać informacje, które nie powinny być dostępne dla wszystkich. Oczywiście Hejal jako admin ma do nich dostęp, ale każdy musi odpowiedzieć sam sobie na pytanie na ile ufa adminowi...

68

i tu brak logiki.

Admin może usuwać co chce i jak zechce.

Moderator ma za zadanie tylko dostosowując kasować treści pozostające w sprzeczności z regulaminem.

regulaminy to skamieliny dla eksplorujących przestrzeń netu który nie powinien stać się areną walk niczym rzymskie igrzyska śmierci. A zgodnie z logiką na czas igrzysk nie powinno być sporów.

PW ledwie kilka razy ( góra cztery ) używałem.

ps. najskrytsze tajemnice skrywają kotliny rozpościerające się przed samymi powiekami wink

czyli nie używając zakazanego dopingowania być może to kobiety przywitają kosmitów

69

Tak czy siak pracę w całości trzeba będzie gdzieś przesłać, same zdjęcia nigdy nie oddadzą  tego co jest w oryginale, zdjęcie jest tylko materiałem do wglądu.

70

po staremu przesyłało się na adres skrzynki pocztowej - nie wiem czy dziś ktoś jeszcze korzysta, albo z przechowalni bagażu lub też z innego adresu niż zajmowany ( znajomy wynajmuje lokację i zabiera co potrzebne ).

Realnie jednak to nie ma sensu gdyż to jeśli się uda będzie umieszczone w galerii sztuki nowoczesnej (która powstaje jakby nie mogła się urzewistnić ) w stolicy tego zabitego dechami ignorancji państwa.
Po zakończeniu zaś epoki politycznej obłudy nie (z)realizowanych obietnic w galaktycznej bazie ekspresji iStot i IStnień nieZwykłych na moje odczucie .

71

Ja zwykle korzystam albo z kuriera, albo  zainteresowany obiera osobiście.

72

Nie znam się, ale przy wysyłaniu korzystałam z androida.

73

To teraz wiem, dlaczego maila nie dostałem. Nie ja go założyłem. Trzeba było słać na emaila, którego podałem w PW. Ale obejrzałem grafikę, jest OK, tylko szkoda że z mojego pomysłu nic nie zostało. Chciałem by grafiki były z humorem, by czytelnik trochę się pośmiał i rozluźnił. Wklejam poniżej by inni obejrzeli:

http://imgie.pl/images/2017/10/22/Ogrodnik90fed.jpg

Nie mam dostępu wprost do waszych PW. Musiałbym bazę danych ściągnąć i przeanalizować, albo hasło zmienić i włamać się, ale wtedy użytkownik od razu się zorientuje. Nie robię takich rzeczy z powodów etycznych i po prostu nie interesuje mnie to co prywatnie między sobą piszecie.

Jak wysyłacie maile - też gdzieś jest jakiś administrator poczty emailowej, który ma dostęp do treści waszych maili, a nawet skanery, które skanują je pod kątem jakichś słów żeby wyświetlać wam np. sprofilowane reklamy.

74 Ostatnio edytowany przez waclawm (2017-10-22 10:59:16)

Merytorycznie.

To w moim poglądzie lewa strona środka dla opiekunów - masz u boku dziecko jesteś odpowiedzialny za jego wcielenie pLanetarne.
To Antares 14 spojrzenie na własną arterię na Ziemi która w pewnej chwili odmienił odcień innej Planety.
Ludzie w pewnej części tkwią zawieszeni pomiędzy latami 30 XX wieku a taką wizją Globu do odwiedzenia \ https://www.youtube.com/watch?v=v7OVqXm7_Pk

Artystycznie 4 z mocnym plusem przy czym jestem raczej na starej skali ze świadectw czyli do piątki i opcja " paski ".

Z 2016 wygladało to poglądowo tak w wersji po zmianach ustrojowych | https://www.youtube.com/watch?v=niXB6ShPeFM \

Na prawą stronę pomysł Autora śmieszna kolorowa a nawet " do rozłożeniowej " wizji dziecka ufającego że wkroczenie w nastoletniość nie mogłoby zakończyć się dramatami, durnymi wojnami nieco starszych, w przypadku ludzi wizja taka jeśli nie zaczną ( potencjalnie ) brać się za zrozumienie co się dzieje gdy forsa przesłaniała rozsądek - https://www.youtube.com/watch?v=QHH3iSeDBLo .

75 Ostatnio edytowany przez Antares14 (2017-10-22 13:56:38)

Muszę się troszeczkę wprawić, na codzień robię zupełnie inne rzeczy z dziedziny artystycznej. Owszem maluję czasem coś na zlecenie,  zwykle jednak brak mi na to czasu.
Tutaj stawiałam raczej na refleksję i czytelność przesłania, oglądający ma nie mieć wątpliwości, ma się się skupić na głównym elemencie przesłania.
No cóż nie jestem artystą satyrycznym np. pokroju Andrzeja Mleczki, to raczej nie moja bajka, mnie fascynują raczej artyści pokroju Salvadora Dali.
Tematyka poprzedniej książki, pomimo że napisana w sposób lekki, porusza tematy na tyle poważne, że budzi we mnie refleksje. Szczęśliwość i harmonia w jakiej żyją obywatele Saleinji, nam ludziom nie jest znana, stąd trudna do wyobrażenia. Książka jest zaledwie dziurką od klucza, przez którą my ludzie możemy zerknąć. Osobiście im dłużej stoję przy drzwiach do innego świata, tym mocniej pragnę znaleźć do nich klucz, spoglądanie w zderzeniu z rzeczywistością wywołuje u mnie ból i tęsknotę . Ten ból i tęsknotę jednak można przekształcić w chęć działania, stworzenia czegoś lepszego niż jest, bo z każdej porażki może narodzić się sukces. Jako jednostka nic nie mogę, jako zbiór jednostek możemy wszystko, potrzeba tylko impulsu, który  byłby w stanie obudzić wielu.

76

by co nieco uświadomić .

Byłem w niewielkiej odległości od obiektów które nazywają ludzie czarną dziurą, ponadto w pobliżu Gwiazd neutronowych . Tam również rozpoczyna się nurt egzystencjalnego poznawania .

Ponadto miałem ten przywilej aby gościć w smugach gazów które " niebawem ,, zmienią się w gWiazdy .
To coś cudownego.
Tyle mojej refleksji a także nieco ufności że nie zabije to Waszego poglądu na to CZYM jest przeŻywanie niezwykle intrygujących momentów egzYstencjalnych .

poTencjalny załącznik dodatkowy
| https://www.youtube.com/watch?v=SAQ8lVgCi8c

77 Ostatnio edytowany przez waclawm (2018-06-21 09:32:06)

co do Salvador,a Dalí .

niezwykle rozwijające jest spojrzenie na jego finał studiowania.

Przebywanie wśród skupisk ludzkich to wyrywanie przestrzeni niezależności, zdobywanie popularności pośmiertnej niezależnie od aspiracji oraz ukazywanie durnot wraz z błazenadą potomnym .

Rysowanie dla innej rasy to mentalna misterna architektoniczna ) % ^ ( koegzystencjalna rękodzielniczo-wybrzmiewająca maestria .

78

Myślałem o 12-20 obrazkach. Raczej czarno-białych, bo kolorowe zwiększają cenę książki. Kilkanaście podrozdziałów by doszło a kilkanaście zostało rozbudowanych.  Motywację do wznowienia miałbym, gdyby znalazł się rysownik, który narysowałby ładnie to, co bym mu opisał. A na razie jedna osoba słabo rysuje i ma opory moralne, a druga co innego narysowała/namalowała niż opisałem. Wiem, wybredny jestem, ale chcę, by książka była spójna a ilustracje oddawały moje ziemskie poczucie humoru, które zaskakuje mnie tak, że jak coś mnie rozśmieszy, to parskam ze śmiechu prawie cały dzień na wspomnienie.

A'propos - pisałem już, że książka dotarła do kosmitów kilku ras, które monitorują Ziemię? Jakiś rok temu mi powiedzieli, że cieszy się pewną popularnością, bo kilka notek ich rozbawiło do łez (m.in. wyjaśnienie, dlaczego ludzie mają dwie dziurki w nosie). Spojrzenie na świat ludzi oczami byłego kosmity podobno pozwala im lepiej zrozumieć ziemską mentalność. Nie spodziewałem się tego.

79 Ostatnio edytowany przez waclawm (2017-10-24 18:09:40)

na logikę.

Drugi rozdział o planecie dla Antares14 ponieważ wiedziała o czym rzecz się ma .

Jeśli ktoś ma ochotę wyczuć pW do Hejala czy emocjonalnie ma potencjał by poodczuwać nieco innego układu gwiezdnego .

Trzeci przynajmniej częściowo redagowany przez kilka kobiet z ludzi aby znów nie było że ktoś decyduje za nie w wrażliwym temacie ciąży czy kontaktów z innym żeńskimi formami ( aby nie było wojen o resztki męskości w tym zapyziałym zagóroG)r(ODodowym Opłotkowie ) .

4 dla tych którzy mają misję przetrwania życi(A} wśród obłąkańców degeneracji

Piąty jak odczuwam chciałaby Małgosia ale czy sama podołałaby oddziaływaniu energetycznemu powinna sama sobie odpowiedzieć .
Mogę nieco wspomóc w najbardziej nieodpowiednich tematach .

Pozostałe do woli .
Rozbitek jeśli chce może o religiach jeżeli jeszcze ma ochotę.

Nowe sam autor wskaże oraz opisze jakie atrybuty mogłyby się przydać

Jeśli nikt inny się nie określi mógłbym wspomóc .

80 Ostatnio edytowany przez waclawm (2017-11-07 09:15:18)

przy kilku współtworzących potencjalnie artystach w teorii wpierw szkic do Hejala - po braku uwag dalsze działania inaczej robota będzie, dzieło również, zaś oczekiwanego efektu brak .

Przy koncepcji jednego ilustratora niestety lecz wpierw szkic trzeba by wrzucić na forum i dopiero gdy nikt nie zgłosi sprzeciwu kontynuować efekt wykończeniowy.

Po prostu w tej dziurze intelektualnej polityczno|irracjonalnej nie ma w placówkach inspiracji trzech ZALECANYCH przedmiotów poznania w poziomie fascynacji potencjalnej :

matematyki logicznej
logiki zdarzeń
oraz WRAŻLiWOŚCi na krzywdę bezbronnych

załącznik opcjonalny samoDoskonalący /
https://www.youtube.com/watch?v=mnM2UWdgvEM

81

Jest jeszcze inna opcja. Zrobić zbiórkę społecznościową na zatrudnienie profesjonalnego ilustratora. Wybrać kilku, którzy świetnie rysują i zapytać czy się podejmą i o cenę.

82 Ostatnio edytowany przez waclawm (2017-11-07 12:43:32)

na szczęście nie będę podejmował decyzji.
Humor to dość ambiwalentne pojęcie.

Po wersji z czarnym humorem zawierającej następstwa politycznej degrengolady liczba wcielających pewnie spadłaby nawet o 85 %.

Humoreska jest dość racjonalna lecz kto obecnie byłby chętny wgłębiać się w płytki humor dziecięctwa ?

Humor abstrakcyjny intelektualistycznie progresywny popchnąłby humanoidalnych o kilka pokoleń naprzód, za to obecne normy strukturalne ległyby w gruzach, a przeszłością niemal nikt nie miałby ochoty się ekscytować.

Profesjonalny artysta wpierw powinien zapoznać się z innymi wybranymi gatunkami ludzkiego poza destrukcyjnego s-f inaczej zrobi się ( nawet) szmira przeznaczona na rynek zysku finansowego, odzysku mentalnego oraz zyskiwania fanów osadzonych w chwili selfie z dziubkiem w blasku " pro autore ,, ..

83 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2017-11-08 13:01:59)

Nareszcie jakaś rozsądna propozycja. Jestem w stanie wyłożyć 100,- PLN od siebie, aby w końcu powstały ilustracje do książki. Ilu jest jeszcze takich chętnych jak ja? Bo od zebranej sumy zależy, czy będzie to realne...

84 Ostatnio edytowany przez waclawm (2018-06-21 08:29:05)

padło nazwisko proponowane przez Antares14 - Mleczko. Zastanówcie się ilu jeszcze artystów ( będę do znudzenia wskazywał szczególnie artystek a najbardziej będących świadomymi mamami iStot itd. ) oraz poszukujcie indywidualnie kontaktów do takowych jeśli są Wam dość tożsami z odczuciami przy odczytywaniu książki o Saleinji wink.
Ile u takowych kosztuje jedna ilustracja, ile tryptyk, za ile podjęli by się kolażu, ect.

Hejal wspomina o ponad dwunastu czyli w grę wchodzi do 25 gdzieś niezwykle przemyślanych ilustracji oddających przesłania, nawet nostalgicznie osadzane odczucia a niekiedy i momenty zadumy.

MA BYĆ HUMORYSTYCZNIE.

Podkreślam to Wasz czas.

Wasze decyzje są niezwykle istotne dla kolejnych pokoleń.

ps. do dwustu złotych obecnie mógłbym się dołożyć.

dodatkowe |

85 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2017-11-15 15:23:16)

Więc wspólnie mamy trzy stówy. Wystarczy na jeden rysunek. Tyle nad morzem biorą za narysowanie jednej grafiki. Swoją drogą, książkę przeczytało wiele osób, ale żeby wyłożyć za to parę złotych, na to już niestety nikogo nie stać. Niczego innego się nie spodziewałam, prawdę mówiąc... Czyli wracamy do punktu wyjścia. Jakieś propozycje?

Dla waclawam za dobre chęci załaczniki:

https://www.youtube.com/watch?v=SGBCOL22bc8
https://www.youtube.com/watch?v=7mWAvj4hBcc

86 Ostatnio edytowany przez waclawm (2017-11-15 17:19:35)

To pierwsza pula. Za rok może ktoś coś dołoży, zmienią się układy umieszczane na polach, pojęcie obcy zmieni się w nieznajomego itd.

Pieniądze nadal są bezwartościowe a to znaczy że niemal nikomu nie zależy na wspieraniu systemu fikcji oraz wzrostu wskaźników obłudy.
Nie mam złudzeń że coś się zmieni od ręki jeśli wciąż są giełdy, ministerstwa kreatywnych inaczej finansów albo wypłat z gatunku ile wystarczy na przeczekanie.

Za free można zacząć robić spis treści w formie znaku z księżycami.

Można również na podstawie rysunku autora zrobić zdziwionego upływem czasu ludzi Hejala chowającego oczyszczarkę z chytrą humorystyczną miną. W tle zegar gdzie kukułka zemdlała przez próbę z bąblem Stojącego czasu.

Od końca lutego biorę się za doskonalenie form graficznych.

Zmienia się o wiele więcej. Na facebooku po raz pierwszy jedna ze znajomych chce zabrać dzieci ze szkoły z ocenami, przedmiotami do miejsca gdzie nie ma manipulacji.

87

300 zł a jeszcze nie zaczęto oficjalnej zbiórki?

Wiem już, że narysowanie ilustracji zaproponowano Jarosławowi Gachowi. Podobno rysował komiksy erotyczne, więc z nagością nie powinno być problemu. Ale zanim podejmie decyzję, musi przeczytać książkę by zdecydować czy narysuje i za ile. Kto wie, może tak mu się książka spodoba, że zrobi to gratis, albo za symboliczne pieniądze?

Tutaj jego grafiki:
http://jargach.digart.pl/digarty/

Jak widać, nie wstydzi się rysować nagości, a rysunki bardzo ładne:

http://digart.img.digart.pl/data/img/vol4/16/15/miniaturki400/7937995.jpg

http://digart.img.digart.pl/data/img/vol0/87/13/miniaturki400/235671.jpg

88 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2017-12-08 15:13:05)

300 zł to na zachętę. Jak w czapce nie ma kasy, to nikt nie wrzuca, a jak jest parę złotych wszyscy chętniej się dokładają. Taka mentalność... Według mnie zrobienie ilustracji do książki powinno zająć nie więcej niż kilka miesięcy, a trwa już kilka dobrych lat i końca nie widać. Nie lubię takiego podejścia, u mnie wszystko odbywa się o wiele szybciej. Dlatego możesz na mnie liczyć, pomogę jak będę umiała najlepiej...

Bardzo dobry wybór rysownika. Grafiki rewelacyjne, coś z pogranicza fantasy, ale nie do końca. Podobnie rysował kiedyś Grzegorz Rosiński, ale Jarosław Gach ma lżejszą kreskę i przez to efekt jest subtelniejszy, inaczej też operuje kolorami. Idealnie wkomponowałyby się w Twoją książkę. Jestem za!!! Daj znać jak facet się zgodzi i zaczniesz zbierać kasę...

Przy okazji odkryłam, jak się wstawia grafikę z netu do PunBB...

PunBB bbcode test

I jeszcze jeden...
PunBB bbcode test

I jeszcze jeden...
PunBB bbcode test

I jeszcze jeden...
PunBB bbcode test

Swoja drogą fajnie by było, jakbyś coś opowiedział o tym zdarzeniu w Emilicinie, bo Fundacja Nautilus nie do końca chyba rozumie po co był ten eksperyment...

PunBB bbcode test

A to chyba centralna gwiazda galaktyki...

89 Ostatnio edytowany przez waclawm (2017-11-20 00:22:43)

jeśli rzeczywiście oczekiwaliście kontaktu jako poglad na nawiazanie porozumienia mozecie rozważyc obejrzenie tego s-f filmu

| https://www.cda.pl/video/13015143e?wersja=480p /

Podkresle ze porozumienie z ladowymi mieszkancami dla pewnie duzej czesci ludzi bedzie wydarzeniem niezwykle intrygujacym.
Dla mnie przecietną forma formalnej drogi rozwoju prostych i niemalze oczywistych form biologii planetarnej.
Tak naprawdę interesowały nie tylko niezwykle odlegle w czasie formy podWodne ale co ciekawsze iStnienia nie tylko uskrzydlone ale i przebywajace poza trywialną płaszczyzną planetarnej Różnorodności w teorii nie majacej podstaw do wzajemnej eliminacji.

To a'propos do czego są alfabety oraz czy druk wznowienia w wersji tylko polsko języcznej miałby sens .

Jesli nudzę to tylko dlatego aby nie było utyskiwania że nie mieliśmy pojęcia o tym czym moze byc kontakt za niecale 15 lat astronomicznych czasu którym posługiwali sie ludzie.

90

Hejal mam pomysł!
Spróbuj pogadać z tymi amatorskimi rysownikami takimi jak na przykład: Viria.
Jej/ lub jego obrazki do książki "Olimpijscy Herosi" były rewelacyjne.
Zobacz co o tym myślisz.
https://viria13.deviantart.com/

https://i.pinimg.com/736x/c0/0c/1d/c00c … design.jpg  - rysunek przedstawiający Leo Valdez

https://i.pinimg.com/736x/8d/0f/54/8d0f … -percy.jpg  - Percy Jackson