1

Temat: Ucieczki

Te "ucieczki" z forum czyżby to było udzielenie się ludziom nastroju od rządzących? Bo ci wiedzą , że ich czas się skończył i teraz jedynie mogą stać i czekać na rozliczenie ich z tego co tu zrobili, a ponieważ źle robili to im skóra cierpnie. Tak to chyba trzeba postrzegać. Widocznie taki silny jest ten stres u nich, że nie są w stanie tego ukrywać dalej. Bardzo dziwnie ludzie się teraz zachowują, szczególnie ci, którzy nie mają w sobie "światła" tylko są oświecani czyli oświeceni. Nie można być oświeconym bo to bierne odbijanie światła od jakiegoś źródła a jak zabraknie tego źródła to taki człowiek "gaśnie". Trzeba być świetlistym! Rozpalić swoje światło i je powiększać ;-)
Tak postrzegam to co się tu stało. Pozostali świetliści ;-) Każdy z nas ma światło w sobie i nie musi jak księżyc świecić blaskiem odbitym od kogoś innego.

2

Odp: Ucieczki

to chyba nie do końca tak jest Nemoman wink ale jak najbardziej masz prawo do wypowiedzenia się tak jak Ty to widzisz... oni poprostu poszli  swoja drogą dalej..zaliczyli pewien etap i szukaja dalej tak jak uważam ale tez moge sie mylic.. choc to co piszesz w 2 cześci swojego postu jest ciekawe   ja widze to inaczej  światło nie ma nic do tego pozdrawiam  smile

3

Odp: Ucieczki

Brak światła poznać po braku wytrwałości w tym co sie robi ;-)

4

Odp: Ucieczki

Nie zgadzam się z tobą. To co piszesz jest tendencyjne i manipulatosrkie i dobrze o tym wiesz. Wymyślasz jakieś sentencje na własny użytek w stylu: "brak światła..." Wymyślasz bzdury na temat światła i jesteś nie w porządku wobec ludzi, którzy postanowili iść swoją drogą. Już dawno zauważyłem, że jesteś manipulantem. To obrzydliwe. Najgorsze jest to, że nikt tego z forumowiczów nie widzi. Mam nadzieję, że przejrzą na oczy.

5

Odp: Ucieczki

Hmmm a kto z nas nie jest manipulatorem? Pierwszy bez grzechu niech rzuci kamyczkiem ;-). To obrzydliwe ale takie jest życie.

6

Odp: Ucieczki

Bardzo dobrze. Przyznajesz, że manipulujesz forumowiczami a ten temat jest tego jaskrawym przykładem. Nie jesteś świetlisty ponieważ wprowadzasz podziały między ludzi. Gdyby twoją intencją było ich dobro zachęcałbyś do zgody i współpracy między nimi a tymczasem dzielisz ich na jasnych i ciemnych. Po tym można poznać kim jesteś i mam nadzieję, że wszyscy przejrzą na oczy. Amen

7

Odp: Ucieczki

Nie no spokojnie nie dajmy sie poniesc fali. To ze nemoman jest manipuplatorem to my wiemy wszyscy juz od dawna nie ma co sie denerwowac. Nemo jest wyjatkowym przypatkiem manipulatora ktory sie znami jakby oswoil i nawet czasami prybiega pokradac orzeszki. Ma te swoje nawyki stare ale radzimy sobie z nim:)
Ale dobrze ze przypominasz. Nemo! Co tam znowu namanipulowales!? Raz! dwa! trzy! odmanipulowac! smile

8

Odp: Ucieczki

Co na manipulowałem? A na manipulowałem brak politycznej poprawności ;-)
Sprawy nazywam po imieniu i nie gram kogoś kim nie jestem.
Jestem odpowiedzialny za wszystko z wyjątkiem gradobicia, kokluszu i gołoledzi. Szczególnie gołoledzi ;-) bo czy można mieć wpływ jak lecą gołe ledzie?!

9 Ostatnio edytowany przez Jędza-Przędza (2010-10-01 19:40:36)

Odp: Ucieczki

Właśnie nie grasz kogoś kim nie jesteś, doskonale. Również ja nazywam sprawy po imieniu. Jesteś manipulantem i nie kryjesz się z tym. Wymyślasz na własny użytek wyssane z palca "prawidłowości", wątpliwej jakości przykłady i spekulujesz. Wprowadzasz podziały. Oto kim jesteś. Czego więcej wam trzeba forumowicze? Widzicie już to co ja?

10

Odp: Ucieczki

;] podniesiony kciuk dla jędzy i dwa takie kciuki dla Mixona. Nemo nie dostanie kciuka, ale i tego skierowanego w dół też nie;] cieszę się, że ktoś w końcu powiedział to, co ja zwyczajnie zachowywałem dla siebie, a co tyczyło się kolegi z ósemką w avatarze. szkoda tylko, że to nic nie zmienia, bo mam sentyment do nemomana - a tak, żebyś wiedział. nie uważam się za lepszego od ciebie i nie mam zamiaru cię pouczać, chce jednak, żebyś przyjżał się sobie czasem, nemo, i sam się nauczył, że może złą drogą kroczysz; a nie pisałbym tego, gdybyś był mi obojętny, nie sądzisz?

11

Odp: Ucieczki

to znak nieskończoności leminiskat smile  nie oceniajmy sie to wszystko co nas spotyka  jest nam potrzebne do doswiadczenia przerobienia lekcji i byc moze taki Nemoman nam udziela lekcji.. wink a przy okazji i sam sie czegos uczy smile ale przyznajcie że nudno by było bez niego big_smile każdy ma swoj rozumek i widzi pewne rzeczy od początku smile  nie trzeba pisac

12

Odp: Ucieczki

Ależ się offtop tu porobił  wink  Miriard proszę bardzo. Nie tylko Ty tak myślisz. Wiem, że są oprócz nas forumowicze którzy myślą podobnie ale nie przyznają się publicznie.

To miejsce dla każdego ale nikt nie powinien tu fikać tak jak nemo i nikt tego nie robi oprócz niego. To się jednak skończy  wink 

Pozdrówka

13 Ostatnio edytowany przez miriad (2010-10-01 22:01:35)

Odp: Ucieczki

ah, tac, chodzi ci o tą ósemkę? no ja myśle, że to nie ma być ósemka, ale póki co nią jest jak dla mnie:D bo ja, nie wiem jak wy, w szkole uczony bylem, ze znak nieskonczonosci to POŁOŻONA na boku ósemka.
Zgadzam się z tym co piszesz, tajcanna w 100 procentach.
Jędza to dobrze ujęła, nemo. Panoszysz się troszke, bo chyba w 9 przypadkach na 10 zawsze piszesz 'z trybuny' i czesto czuć w twoich wypowiedziach pogardę, co samo w sobie nie jest jakieś tam złe (można to olać) ale szkodzi tobie. jestes o krok od fanatyzmu i czuję, że jakbyś miał możliwość, paliłbys ludzi na stosie za to, ze uwazaja inaczej niz ty. brzydko;]

14

Odp: Ucieczki

Czuj sobie miriad co chcesz. Mnie nic do tego że masz spaczone postrzeganie świata.

15

Odp: Ucieczki

dobrze Ty mowisz Miriad  leżąca osemka to leminiskat zwracam honor wink

16

Odp: Ucieczki

A ja mówię że trzeba się spotkać wtedy chłopaki podkula ogonki i uciekną bo mocni są tylko tu przed ekranem monitora a  w realu to biedne zastraszone istotki które od życia zbierają razy.
Chętnie zobaczę jak miny im rzedną ;-)

17

Odp: Ucieczki

No problem w tym, że miriard nie ma sensu nemo prosić- jego się nie prosi  smile
Nie pisz mu tez o uczuciach. Nie ma sensu. Dlatego współczucia u niego nie uświadczysz. Też mocny w gębie jest przed monitorem, nic więcej. Nie zrozumie pewnych rzeczy, taka już jego natura.

Ale trafiła kosa na kamień nemo  wink  Przekręcaj do woli i tak ludzie wiedzą o co chodzi.

18

Odp: Ucieczki

big_smile
Stwierdził że ludzie "uciekli" z forum, a później ostatecznie sam opuścił forum. smile

Pod tym tematem, jedyną osobą z którą rozmawiałem (dawno temu), jest Mixon. Z innymi nie rozmawiałem.

Dlaczego ludzie opuszczają forum? Uważam że przyczyn jest wiele, i zależnych od drogi życia. Po prostu rozeszli się, zajęli się czymś innym, może zapomnieli... Może przychodzą, czytają, i idą. I nic nie piszą. Może tutaj osiągnąli we własnym odczuciu "szczyt" co mogą tutaj osiagnąć, i nie widzą sensu. Jak dla mnie ocena "świetlistości" innych, czy "nieświetlistości", może prowadzić do błądnych wniosków.

19

Odp: Ucieczki

Prawdę mówiąc też mnie to zastanawiało. Tak się składa, że mam mimo wszystko informacje od osób, które opuszczają fora tego typu.

Są różne przyczyny.

Jedną jest "życie" - taki frazes. smile Dzieci, obowiązki, praca... a także facebooki i inne sociale wink I w ten sposób wczesne zainteresowania, zwykle jeszcze z czasów liceum (jak to było też u mnie), wraz z początkowym idealizmem, zostały przykryte nawałem dziennych obowiązków czy rozpraszaczy. To chyba najczęstszy przypadek, i najbardziej dołujący, gdyby się zastanowić. Ludzie porzucają swoje wszystkie zainteresowania dla... czego? tongue

Drugą, że ludzie szukali czegoś innego, i tego nie znaleźli ostatecznie. Albo na początku tylko znaleźli, ale później postanowili odejść. Sporo osób, które odeszło z tego forum, tak właśnie twierdziła. Jestem niemal pewien, że nie znaleźli gdzie indziej również tego, czego tu szukali. Ja osobiście niczego nie szukałem, zarejestrowałem się, bo zainteresowała mnie tematyka, i jakoś zostałem - nawet, jeśli moje posty często nie trafiają w zainteresowania innych big_smile

Trzecią - że potrzebują stymulacji, w tym tzw. "towarzystwa", i jeśli się znudzą, to szukają czegoś innego.

To są prawdziwe powody, dla których ludzie opuszczają fora.

Czwartym powodem są porwania (ufo).

Piątym przejście do innych wymiarów (śmierć).

Szóstym inkarnacja w ciało innej istoty (walk-in, tak jak Hejal). wink

Jednak jest to tylko ograniczone spojrzenie - przez pryzmat jednego czy kilku forów - na prawdziwą motywację, która ma szerszy kontekst: inne strony w internecie, inne zajęcia, innych ludzi, różnych guru, sekty itp.

Rotacja wśród ludzi (w konkretnych miejscach, takich jak to) jest normą. Większość ostatecznie jednak porzuca takie tematy...

20

Odp: Ucieczki

Powiem ci tak. Mi się zdarzało znikać, ale zawsze wracałem. smile Głównie dlatego, że byłem zajęty czymś innym. Ja tutaj lubię być. Na innych forach, dawno temu lubiałem trollować, tutaj nigdy tego nie robiłem. Trochę z szacunku, i trochę z tego, że nie miałbym serca tutaj tak robić. Inne fora były zwyczajne, a tutaj jest coś wyjątkowego, a raczej ciekawe, wyjątkowe osoby. smile Jak mnie nie ma dłużej, to znaczy że nie mam na forum głowy. Bo jestem czymś intensywnie zajęty, a jak się tym czymś zajmę, to i tak wrócę. Mam nadzieję, że to miejsce będzie trwało jak najdłużej.

Ps. Mam nowy awatar. Trochę się namęczyłem, żeby go umieścić. Mam nadzieję że się podoba. smile