1

Temat: Serce Energetyczne~Życie z głębi serca

Świadomość znaczenia serca, które jest pompą na wszystkich poziomach istoty ludzkiej, daje możliwość aktywnego uczestniczenia każdemu z nas w przesunięciu świadomości ludzi żyjących na Ziemi.

Serce również obecnie jest kojarzone ze zbędnym sentymentalizmem i romantyzmem a tymczasem to przetwornik energii, która dociera do nas jak również centrum równowagi ośrodków energetycznych w naszych ciałach i pozostałych warstwach.

W tym temacie postaram się omówić znaczenie tego przetwornika~portalu do innych wibracyjnie rzeczywistości i możliwości jakie daje nam świadoma praca z sercem energetycznym.

Na wstępie chcę zaznaczyć, że nie są to tzw. fakty naukowe ponieważ dzisiejsza nauka jeszcze nie odnalazła narzędzi do zbadania tych zagadnień. Mam jednak w sobie pewność - intuicyjną pewność, że to nastąpi prędzej czy później.

Nie zamierzam tu dyskutować na temat prawdziwości tego o czym piszę i nie będę podpierać się dowodami. Potraktujcie to jak bajkę.

Najważniejsza kwestia. Świadoma praca z sercem jest dostępna dla każdego i nie istotny jest tu intelekt, umiejętność dobrego wysławiania się, tony przeczytanych książek ezoterycznych i przestudiowanych przekazów.

Wiedza o tym jak wyrażać własne serce tkwi w najgłębszej części każdej istoty. Te wskazówki mają pomóc i delikatnie nakierować - nic poza tym.

Tu największe znaczenie ma praktyka a  nie mądre teksty. Inteligencja serca jest nie do ogarnięcia przez umysł a jednak można nauczyć własny umysł rozpoznawania i uznania równości geniuszu serca.

CDN.

2

Odp: Serce Energetyczne~Życie z głębi serca

Poruszam ten motyw ponieważ ponieważ uważam, że w istotny sposób ilustruje mechanizm wyrażania pewnych postaw z poziomu serca i ich widocznego wpływu na całą naszą istotę jak i wszystko co nas otacza.

Bardzo ważną sprawą jest praktyka postaw wyrażających energetyczne serce. Nie istotne są tu dyskusje i "roztrząsanie" tematu ale właśnie praktyka.
Uczymy innych czym jest serce na wszystkich poziomach swojego istnienia i jak je manifestować w tym świecie właśnie poprzez praktykę postaw.

Ten rodzaj nauczania różni się od zwyczajowo przyjętego przekazu w formie pisemnej np. Nauczyciel daje przykład i pokazuje w praktyce "jak to działa".

Spora część osób spotkała takich nauczycieli wiele razy, często niepozornych ludzi, nie mających pojęcia co to za zwierz taka np. czakra serca albo inne wymiary. Nie trzeba mieć tej wiedzy żeby być nauczycielem cnót serca.

Wielu z Was być może nie wie, że są takimi właśnie nauczycielami dla innych. Warto jednak być świadomym. Choć to też nie najważniejsze.

Wiedza, którą Wam przekazuję a którą prosiłam potraktować jak bajkę to również słowa pisane, jednak w naszym świecie, gdzie są jeszcze takie sposoby komunikacji, ten sposób przekazu może wnieść coś dla kogoś.

Pozwólcie, że zacytuję pewnego pana. Zgrabnie ujął w słowa kilka ważnych informacji dot. koherencji serca .

3

Odp: Serce Energetyczne~Życie z głębi serca

Koherencja serca

"...Wyobraź sobie lek, który dobrze radziłby sobie z 80% chorób, a leczenie całej reszty mocno by wspomagał. Wyobraź sobie lek, który by odmładzał, odstresowywał, poprawiał gospodarkę hormonalną ciała, wzmacniał odporność oraz układ nerwowy - i nie miałby żadnych skutków ubocznych. Lek ten potrafiłby leczyć nie tylko ciało, ale też umysł i to na bardzo głębokim poziomie. Poprawiałby jakość Twojego życia, leczyłby toksyczne związki, sprawiał, że lepiej dogadywałbyś się z ludźmi.

Taki lek istnieje. I co najciekawsze - jest całkowicie za darmo, dostępny od zaraz. Każdemu.

Zanim jednak pójdziemy dalej, chciałbym, żebyś miał pełną świadomość tego, że ten post jest jednym z najistotniejszych na tym blogu. Dlatego też weź go sobie głęboko do serca. Dlaczego do serca? No właśnie...

Wspomniany "lek" odkryli naukowcy z HeartMath Institute w USA. Badając wykresy zmienności rytmu serca różnych ludzi, zauważyli, że przez większość dnia większa część ludzi żyje w chaosie. Objawia się to tym, że wspomniane wykresy zmienności rytmu serca przypominają górskie, ostre szczyty. Są chaotyczne, postrzępione i nieregularne.

Ale raz na jakiś czas ludzie wpadają w specyficzny stan. Gdy się uspokajamy, myślimy o czymś przyjemnym etc. nasze serce zaczyna bić bardziej regularnie - jego tempo powoli rośnie a potem delikatnie opada, by po chwili znów wzrosnąć. Wtedy też wykres zmienności rytmu serca zaczyna przypominać regularną sinusoidę. I wtedy też wysyła ono do mózgu limbicznego - z którym jest bezpośrednio związane - sygnał: "Możesz wyluzować, zagrożenie minęło. Nie musisz ani walczyć ani uciekać - możesz zacząć zbierać się do kupy".

To właśnie magiczny stan koherencji serca.

Mózg limbiczny jest (...) istotny - dowodzi on bowiem naszymi emocjami, jak i zarządza pracą naszych organów. Prawdopodobnie wszystkie choroby czynnościowe (problemy z trawieniem, oddychaniem - np. astma, jak również alergie, arytmie, nadciśnienie etc.) biorą się właśnie z tego powodu, że nieustannie jesteśmy w stanie gotowości - albo walczymy albo uciekamy, nie dając sobie chwili na regenerację w ciągu dnia. Stąd wzięło się przekonanie, że "gromadzimy w sobie" emocje, zupełnie, jakby były jakimś płynem. Mózg limbiczny odpala programy zwane emocjami, które następnie tłumimy za pomocą mózgu kognitywnego (ma taką możliwość, póki nie śpisz), bo uważamy nasze emocje za "nieadekwatne" albo "nienormalne". Mózg limbiczny szaleje i potrzebuje Twojej koherencji, by wrócić do równowagi.

Naukowcy dobrze przyjrzeli się stanowi koherencji i zbadali jego rolę oraz efekty. Jak się okazało - koherencja serca jest niezwykle ważna dla utrzymania naszej równowagi na wielu różnych poziomach. Ba! Okazało się, że to coś znacznie więcej, niż tylko rytm serca. Stan koherencji potrafi zupełnie odmienić procesy, które w nas zachodzą. A reperekusje tych zmian widać nie tylko na poziomie psychicznym, ale też fizycznym i czysto duchowym.

Serce ma swój układ nerwowy, który potrafi działać niezależnie od mózgu.Wydziela swoje własne hormony i - co ciekawe - roztacza wokół człowieka dość silne pole elektromagnetyczne wyczuwalne przez aparaturę w promieniu nawet kilku metrów.

Odkryto, że regularne przebywanie w stanie koherencji i praktykowanie jej niesie ze sobą szereg korzyści.

Pod względem psychicznym:

- pozwala opanowywać z łatwością swoje emocje - napady gniewu, paniki, lęku etc.
- pozwala uzyskiwać dostęp do najważniejszych zasobów płynących z serca: bezwarunkowej akceptacji, miłości, spokoju, zaufania, radości, pewności i wdzięczności - powracasz dzięki temu do swojego wczesnego dzieciństwa, gdy nie żyłeś umysłem i jego historiami, lecz sercem - to właśnie je wkładałeś w każdą rzecz, którą wtedy robiłeś  (...)
Na poziomie fizycznym:

- znacząco obniża poziom kortyzolu - hormonu stresu,
- reguluje poziom hormonów i neuroprzekaźników na bardzo głębokim poziomie (u kobiet zaobserwowano np. zmniejszenie siły bólów miesiączkowych),
- łagodzi wszelkie bóle pochodzenia psychosomatycznego (bóle brzucha, karku, głowy etc. nieznanego pochodzenia) oraz niweluje choroby czynnościowe organizmu,
- podwyższa poziom DHEA (hormonu młodości) nawet o 100%!!!
- uruchamia natutralne procesy samoleczenia organizmu - szybciej goją się rany, układ immunologiczny zaczyna lepiej pracować,
- podobnie z umysłem - mózg limbiczny, odpowiedzialny za emocje, z którym serce ma bezpośrednie połączenie - zaczyna proces samonaprawy - czasem pojawia się spontaniczny płacz, wychodzą na jaw wyparte wspomnienia, człowiek się oczyszcza,
- będąc w stanie koherencji szybciej kojarzymy fakty i poprawia nam się refleks,
- amplituda koherencji z wiekiem maleje - gdy spadnie do zera, człowiek umiera w przeciągu miesiąca (stąd starzy ludzie często wyczuwają, kiedy umrą).

W kontekście związków:

- ludzie będący w koherencji lepiej się dogadują - znajdują lepsze słowa, są wyrozumiali, empatyczni, uprzejmi,
- wchodząc w koherencję serca prawdopodobnie modyfikujemy właściwości pola elektromagnetycznego, które roztaczamy wokół siebie - niewykluczone, że w ten sposób wpływamy swoim nastrojem na ludzi, który nas otaczają (serce być może jest naszym emiterem uczuć i emocji, jak również ich odbiornikiem - w końcu skądś wzięły się w naszym języku takie powiedzenia, jak "ktoś roztacza wokół siebie jakąś aurę" [np. tajemniczości, miłości, ciekawości, złą aurę etc.]).
- zakochani ludzie wchodzą w identyczne koherencje - "nadają na tej samej fali" - koherencja to z definicji nic innego, jak nakładanie się fali o tych samych właściwościach.

Pod względem duchowym:

- otwierają czakrę serca - dając dostęp do ogromnej palety pozytywnych uczuć - tak subtelnych, delikatnych i wspaniałych, że nie ma nawet słów, by je opisać.

***

O istocie serca jako subukładu nerwowego może świadczyć mnogość metafor związanych z sercem, jakich często używamy - mieć złamane serce, wbić nóż prosto w serce, mieć serce na dłoni, miękkie serce, serce z kamienia, człowiek wielkiego/ małego serca, bez serca, podążyć za głosem serca, robić coś z sercem etc. Jak wiemy, nasze metafory często bezpośrednio opisują procesu neurologiczne, które w nas zachodzą.

I teraz posłuchaj mnie uważnie:

Bez koherencji serca nie ma zdrowia fizycznego - bez niej jest tylko stres, wieczna walka powodowana wściekłością lub ucieczka motywowana lękami. A Twój organizm reaguje na to w jeden sposób: nie możesz odpocząć i się zregenerować, całą energię trzeba włożyć w walkę lub ucieczkę - najbardziej prymitywną reakcję, którą mamy jeszcze od dziadków gadów.

Bez koherencji serca nie ma zdrowia psychicznego - bez niej człowiek w nieskończoność mota się w (...)emocjach, gubi we własnych myślach, zatapiając się w stosach iluzorycznych wniosków, które wyciąga chłodny umysł dysponujący całkowicie logicznymi mapami świata i setkami nieraz sprzecznych historii.

Bez koherencji serca nigdy nie poznasz smaku prawdziwej miłości - która wybacza, która kocha całym sercem. Miłości bezwarunkowej, miłości nie tylko erotycznej, ale takiej, która spaja ludzi - przyjaciół, znajomych, sąsiadów.

Dzięki koherencji zyskałem równowagę psychiczną i fizyczną, która przedtem była dla mnie nieosiągalna. Zyskałem spokój, siły, czystość umysłu. Zyskałem dostęp do prawdziwej miłości i zobaczyłem, że jej najwspanialsze źródło jest nie gdzieś daleko, ale we mnie, w środku. Dzięki koherencji otworzyłem swoje serce na ludzi i zobaczyłem, jak bardzo cierpią, jak krzyczą o pomoc, jak desperacko szukają miłości, bliskości, intymności. Dzięki niej zyskałem ludzi w swoim otoczeniu, których mogę nazwać najprawdziwszymi Przyjaciółmi. (...)

I czując to, co czuję teraz, myśląc sercem, zastanawiam się - czego u licha nie uczą tego w przedszkolu, w każdej szkole? Czemu nikt o tym nie wie?!

Tu już nie chodzi o poziom kortyzolu czy DHEA. Widzę, jak zmienia się moja rodzina pod wpływem mojej coraz bardziej stabilnej koherencji. Widzę, jak zmieniają się moi znajomi, po raz pierwszy czuję w swoim życiu miłość do ludzi. Tak po prostu. Świat byłby rajem, gdybyśmy opanowali tą wspaniałą umiejętność.  (...)


Ta prawda rosła w moim wnętrzu wiele miesięcy i dziś już wiem, jak ją ująć w słowa.  ..."

Autor: DreamWalker

4

Odp: Serce Energetyczne~Życie z głębi serca

Wspomniany "lek" odkryli naukowcy z HeartMath Institute w USA.

Spróbowałem namierzyć owych naukowców z tego instytutu, lecz okazuje się, że nie można odnaleźć ich macierzystego uniwersytetu ani informacji o pracach doktoranckich. Założyciel instytutu nie jest w ogóle naukowcem, a Instytut pierwotnie był powiązany z Danem Winterem lecz wyparł się go, po jego dyskredytacji w sądzie. Ludzie w sieci wytykają błędy metodologiczne i niejasności w publikacjach HeartMath, a psychologowie i lekarze, którzy pracowali z urządzeniami produkowanymi przez Instytut twierdzą, że urządzenia te działają bardzo marnie - gorzej niż zwykły biofeedback. Najpewniej opierają się o efekt placebo. Dawni scjentolodzy zauważają, że niektóre urządzenia są wrecz kopią tego, co scejnotlodzy już dawno mieli w swojej sekcie. Dlatego zalecam szczególną ostrożność w opieraniu się o wiedzę z tego Instytutu.

5

Odp: Serce Energetyczne~Życie z głębi serca

Dziękuję za uwagi. Udowadnianie czegokolwiek w tym temacie to rzecz niepoważna  smile  Napisałam też żeby potraktować moje przesłanie jak bajkę  big_smile 
Na tym mi właśnie zależy. Prawda tu to rzecz bardzo względna  wink 
Swoją drogą placebo to potężne narzędzie i dowód na ogromne pokłady niezbadanych ludzkich możliwości ale tu... nie będę o tym  dyskutować.

6

Odp: Serce Energetyczne~Życie z głębi serca

Życie z głębi serca - co to jest i po co się to robi.

Życie z głębi serca oznacza wyrażanie siebie w najzwyklejszych, codziennych sytuacjach z poziomu cnót serca do których zaliczamy między innymi: wdzięczność, współodczuwanie, przebaczenie, skromność, zrozumienie i dzielność.

Serce jest swoistym przetwornikiem, mającym bezpośredni połączenie z pierwotną częstotliwością (przetwarza informacje stamtąd płynące), tak aby mogły być one odczytane w tej gęstości. To również "tłumacz języka Źródła. Jak wspomniałam wyżej ma ono bezpośrednie połączenie z miejscem z którego rozpoczęliśmy naszą wędrówkę.

Nie zawsze jednak mamy drożny kanał połączenia i nie zawsze aktywny nadajnik. Informacje z pierwotnego punktu mogą więc dochodzić do nas szczątkowo a te, które doszły mogą nie być wysyłane dalej.

Jednym ze sposobów na poprawę drożności połączenia i aktywację nadajnika może być wspomniana w poprzednim wpisie koherencja serca.

Pytanie brzmi: czy chcemy odbierać informacje ze Źródła i czy chcemy wysyłać je dalej, wspomagając tym samym aktywację serca u innych.

Może lepiej zapytać: czy chcemy świadomie współtworzyć rzeczywistość, która funkcjonuje w strefie współpracy międzyludzkiej?

Czy chcemy być "katalizatorami" i "utrwalaczami" przesunięcia ludzkiej świadomości w stronę współpracy (zostawiając w tyle strefę przetrwania i rywalizacji) ?

Kolejne pytanie: w jaki sposób nasza decyzja o praktykowaniu cnót serca wpłynie na zachowanie innych i jak wspomoże planetarne przesunięcie świadomości?

Cdn.

7

Odp: Serce Energetyczne~Życie z głębi serca

Cd.

Wyrażanie i trwanie w wyżej wymienionych postawach: wdzięczności, współodczuwaniu, przebaczeniu, skromności, zrozumieniu i dzielności pozwala wprowadzić w tę rzeczywistość wysokie wibracje , które na każdym poziomie oddziałują na otaczających nas ludzi.

Pozwala to na znacznie łatwiejszą dla innych transformację zachowań i postaw. Na zasadzie: podobne lubi podobne, ludzie odczuwający wysokie wibracje wyrażanych przez nas postaw z czasem mogą zacząć emitować wysokie częstotliwości.

Po pewnym czasie przy udziale kombinacji czynników mogą uzyskać świadomość zmiany i celu egzystencji w tym miejscu. Wtedy już znajdują się w punkcie pracy na rzecz przesunięcia świadomości gatunku  rywalizacja --->  współpraca.

Dodatkowo między "transmiterami" cnót serca tworzy się jak gdyby sieć łączności - rusztowanie dla nowej rzeczywistości.

Dlatego też już sama obecność osób z przesuniętą percepcją ma ogromne znaczenie dla powodzenia całego przedsięwzięcia. Są one nauczycielami nowej świadomości na planecie przez fakt, że są i jest to naprawdę bardzo ważna "misja" do wykonania.

Samo życie na Ziemi. Nie musi być w tym wielkiego heroizmu, nie na tym rzecz polega. Nie musi być nadzwyczajnej inteligencji i logiki rozumianej w postaci przymiotów umysłu. Oczywiście dobrze kiedy towarzyszą one jednostce, która potrafi z nich właściwie korzystać, jednak nie są niezbędne każdemu.

Cdn.