1

Temat: Woda

Witam wszystkich smile

Chciałbym porozmawiać i podzielić się wiedzą na temat Wody.
Woda jest piękna, harmonija i życiodajna. Dzięki niej Życie rozkwita.
Kocham Wodę.

Co można zrobić by woda była czystsza, pełniejsza energii i miłości?

Pierwszą czynnością jest podziękowanie jej i przesłanie miłości Wodzie. Woda jest zwierciadłem. Nie tylko odbija światło widzialne, lecz również nasze intencje.
[url=http://www.life-enthusiast.com/twilight/research_emoto.htm]Prace Masaru Emoto nad Wodą[/url]

Taka woda pełna naszych czystych intencji, jest oczyszczona i dostarcza więcej życiodajnej siły.

Druga sprawa to zastosowanie różnego rodzaju filtrów. Jest ich mnóstwo, nie wymagają zasilania. Woda siłą grawitacji spływa powoli przez filtr. Dobrze było by pojemnik, który zawiera przefiltrowaną wodę posiadał mineralizator. Jest to najczęściej pojemnik na dnie zawierający w środku minerały w formie skał. Woda krążąc w pojemniku przyjmuje naturalnie Aniony i Kationy uwalniające się ze skał.

Trzecia rzecz. Przy wyborze wody w sklepie powinniśmy sugerować się sumą składników mineralnych [mg/l]. Im więcej tym lepiej. Jeśli znajdziemy wodę z taką sumą powyżej 5000 mg/l należy ostrożnie ją spożywać. Jest to woda lecznicza i w dużych ilościach możemy przedobrzyć. Na etykietech takiej wody winno się znajdować ostrzeżenie by stosować zgodnie z zaleceniem lekarza.
Osobiście w moim otoczeniu znalazłem wodę Krystynka ze źródła 19a. Zawiera ona około 3500 składników mineralnych w mg/l. Co się dzieje kiedy woda posiada mało składników? Otóż pojawia się ich niedobór, osłabiając nas i zabierając ze sobą ich co raz więcej przy każdym spożyciu takiej wody. Dostępne są wody z atestem "Centrum Matki i dziecka". Wydaję się, że skoro jest to woda przeznaczona dla niemowląt i matek w ciąży jest również zadowalająca dla człowieka dorosłego. Niestety w praktyce tak nie jest. Woda przeznaczona dla dzieci zawiera bardzo mało składników mineralnych. Ich żołądki przecież dopiero co zaczęły działać i bombardując je duża ilością minerałów, brzuszek zaczyna boleć.

Mam nadzieję, że informację przydadzą się, a woda przez Was pita dostarczy Wam energii na całe życie.

Pozdrawiam serdecznie!

2

Odp: Woda

Shawee, a co sądzisz o wodzie gazowanej?

Shawee napisał/a:

Przy wyborze wody w sklepie powinniśmy sugerować się sumą składników mineralnych [mg/l]. Im więcej tym lepiej.

Zawsze przeglądam wszystkie wody w sklepie poszukując tych o największej zawartości składników mineralnych, ale niestety, ciężko o dobrą wodę. Trzeba się naszukać.

3 Ostatnio edytowany przez maat (2010-07-06 21:49:18)

Odp: Woda

Skoro był w tym temacie wspomniany Masaru Emoto myślę, że w odpowiednie miejsce, więc wklejam ten link:

[url]http://www.nautilus.org.pl/?p=artykul&id=2151[/url]
(EDIT. przy okazji - [url]http://www.youtube.com/watch?v=V2uqOnkJSEY)[/url]
Proszę przeczytajcie ten artykuł, nawet jeśli jest to przesadzone (myślę jednak, że nie jest...) uważam, że powinniśmy pomóc. Sądzę, że najlepsza będzie medytacja, jak zasugerował pan Emoto.

Dr Emoto, naukowiec i inicjator tej krótkiej lecz silnej modlitwy, którą przesyłamy dalej  w celu świadomego tworzenia, które pozwoli nam poruszać się poza strefą lęku, osądzania i represjonowania  w jedności i harmonii.

Ta modlitwa była pierwotnie skierowana do WODY - elementu, który łączy całe życie na planecie, będącego nosicielem Ducha i Strumienia Życia/Kwiatu, Miłości.

Modlitwa dr Masaru Emoto:


"Przesyłam energię miłości i wdzięczności wodzie i wszystkim
żyjącym istotom w Zatoce Meksykańskiej
i jej okolicach. Waleniom, delfinom, pelikanom, rybom,
muszlom, planktonowi, koralowcom, algom
i wszystkim żywym stworzeniom...

Jest mi bardzo przykro,
proszę, wybacz mi,
dziękuję
kocham Ciebie."

Kierujemy tą prośbę do ludzi, o których mniemamy,
że są w stanie przyłączyć się do modlitwy,
wypowiadając ją z zamiarem przekazania miłości
i uzdrawiającej siły, tak potężnej, że pomoże
dokonać w Zatoce cudu.

Nie jesteśmy bezwolni. Posiadamy moc. Nasza połączona energia,
jeśli będziemy wypowiadali tą modlitwę codziennie
.....wielokrotnie w ciągu dnia.... może dosłownie
obezwładnić siłę niszczącą, która tam panuje..


Medytacje w tym kierunku odbywają się codziennie
o godzinie 20-tej.  Proszę, przyłącz się do nas powtarzając tą krótką modlitwę.
Możesz ją dowolnie kopiować  i rozsyłać dalej.
Przejmijmy odpowiedzialność prosząc o wybaczenie i uzdrawiając planetę. ''

Zróbmy coś dla Ziemi zamiast się kłócić o pierdoły który kosmita jak wygląda i kto ma racje a kto nie.  Shalom. :*

(ps. linki dostałam od użytkownika naszego forum - pieknyswiat. Dzięki smile)

4

Odp: Woda

podoba mi się ta modlitwa smile
wykreślił bym tylko słowa
"jest mi przykro wybacz mi"
nie ma nam być przykro. Ludziom, którzy to zrobili powinno być przykro ale mają to gdzieś zapewne.
Odejdźmy więc od smutku w tej modlitwie i przekażmy tylko naszą miłość, pragnienie zdrowia i czystości.

Co do wody gazowanej.
Lekkie bąbelki sprzyjają przysfajaniu minerałow.
Osobiście nie przepadam za mocno gazowanymi
Czuję się dziwnie pijąc dwutlenek węgla.
Pomaga na wzdęcia i gdy chce się beknąć big_smile

pozdrawiam!

5

Odp: Woda

Shawee napisał/a:

Czuję się dziwnie pijąc dwutlenek węgla.

Ten dwutlenek węgla zamienia się w kwas węglowy i to jego tak czujemy w gardle. :-P Tak naprawdę woda gazowana to woda z kwasem. Też się z tym dziwnie czuje.

6

Odp: Woda

g_a_kowalski napisał/a:
Shawee napisał/a:

Czuję się dziwnie pijąc dwutlenek węgla.

Ten dwutlenek węgla zamienia się w kwas węglowy i to jego tak czujemy w gardle. :-P Tak naprawdę woda gazowana to woda z kwasem. Też się z tym dziwnie czuje.

Ja mysle ze nie mozna popadac  w skrajnosci. Kwasy sporzywamy na codzien w roznych postaciach (kiszone ogory, cytryna itd itp) kwasowosc trza utrzymywac na odpowiednim poziomie rozne kwasy maja rozne funkcje w organizmie no i w koncu nasz koder genetyczny potocznie zwany kwasem dezoksyrybonukleinowym DNA jak sama naswa wskazuje, zasada nie jest.
Nemoman dobrze mowie czy zle mowie? smile

7

Odp: Woda

Ja od dziecka nie przepadam za ''bąbelkami'' tongue

8

Odp: Woda

Mixon napisał/a:

Ja mysle ze nie mozna popadac  w skrajnosci

Ale ja nie mówię, że to źle, że w wodzie gazowanej jest kwas węglowy. Po prostu zwracam uwagę, że to nie jest tylko woda z nieszkodliwym i szybko ulatniającym się gazem, tylko woda z kwasem łechcącym nasz przełyk i żołądek. :-P Wielu osobom smakuje woda gazowana, bo jest lekko stymulująca. Coś jak ostra papryka albo pieprz.

Mixon napisał/a:

kwasy maja rozne funkcje w organizmie

Ale nie w każdym jego miejscu. Spróbuj sobie przenieść kwas żołądkowy do płuc i zobacz co się stanie. :-P Albo zauważ, że witamina C w postaci kwasu askorbinowego potrafi zaburzać równowagę kasowo-zasadową, a już w postaci soli czy zasad z jonem askrobinowym może nawet być przyjmowana dożylnie.

Mixon napisał/a:

Kwasy sporzywamy na codzien w roznych postaciach (kiszone ogory, cytryna itd itp) kwasowosc trza utrzymywac na odpowiednim poziomie

Kwas kwasowi nie równy i jego efekty są różne. Woda mineralna gazowana zakwasza organizm. Cytryna, wbrew pozorom, nie. Bo zakwaszanie organizmu często nie jest związane z kwasowością spożywanego pokarmu, lecz z tym, jakie enzymy trzeba wyprodukować do jego przetrawienia. Jeśli enzymy te będą pobierać np. duże ilości potasu, to będzie to ograbiać organizm z tego pierwiastka, który jest istotny dla utrzymania równowagi kwasowo-zasadowej.

9

Odp: Woda

No to przeciez oczywiste. Myslalem ze nie musze tego pisac.

10 Ostatnio edytowany przez martwa_cisza (2010-07-09 20:49:35)

Odp: Woda

Mixon:)) ja pierdziu

11

Odp: Woda

Nie wiem o wam chodzi z tą wodą...
woda jak woda potrzebny zywiol ziemskim stworzeniom i nie tylko,
mamy ją do picia zeby nie umrzec z pragnienia, mozemy sie kapac itd itp,
i ladnie wygląda.
Jesli byscie siedzieli i chceili zmienic skad wody, to tak, zaprawde powiadam wam prawde, i tak sie wam nie uda lol wink
no chyba ze na chamca wrzucicie tmetanol 95% a potem to wypijecie to zgon 100% big_smile

12

Odp: Woda

ale tu chodziło o gazowaną big_smile

albo te całe wody smakowe...toż to przecież jakaś herezja, ohydztwo

13

Odp: Woda

Gazowane napoje są sprawcami zespołu metabolicznego co widać szczególnie po amerykanach. Jedyny powóf by pić gazowane napoje to wycieczka do krajów strefy zwrotnikowej i podzwrotnikowej. W takiej wodzie żadna zaraza się nie zalęgnie ;-) więc można ją bezpiecznie pić.

14

Odp: Woda

To czy mozna w takim razie uznac, ze poniekad co2 ma wlasciwosci bakteriobujcze?

15

Odp: Woda

Mixon - nie naciągaj teorii pod cole smile

16

Odp: Woda

nemoman napisał/a:

Gazowane napoje są sprawcami zespołu metabolicznego co widać szczególnie po amerykanach.

Nemoman, podobno, że woda mineralna gazowana jest własnie wyjątkiem od reguły jesli chodzi o gazowane napoje i nie dokłada się do zespołu metabolicznego. Z pewnością natomiast może powodować wzdęcia.

17 Ostatnio edytowany przez g_a_kowalski (2010-10-10 09:29:43)

Odp: Woda

Hej, znalazłem bardzo użyteczne zestawienie zawartości składników mineralnych w niektórych dostępnych na rynku wodach (sortowane według zawartości magnezu):
http://worekpomyslow.pl/wp-content/uploads/2010/03/Ranking_wod_mineralnych_WPROST__tresc_7.jpg