1

Temat: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Niektórzy zdecydowanie walczą o swoje racje i przekonania. Myślę, że nie warto. Zdystansujmy się, nauczmy się pięknie różnić. Opanujmy swoje ego. To ono powoduje, że inny punkt widzenia traktujemy jak zamach na swoją osobę. A tu już tylko krok do zaciekłej obrony i tym samym zniechęcenia do siebie rozmówcy.

Aby nie walczyć zaciekle o swoje przekonania, trzeba chyba najpierw zaakceptować siebie, swoje przekonania i to że one mi służą a nie muszą drugiemu. Potem zrozumieć, że jego przekonania mogą służyć mu tak samo jak moje służą mi.

Czyli coś na taki wzór?
“Twój punkt widzenia mi nie służy i nie zgadzam się z nim, uważam, że … ale cieszę się że Tobie to służy i czyni Cię szczęśliwym. Jest ok tak długo jak długo mnie szanujesz i nie wymuszasz na mnie swojego punktu widzenia”. Pozdrawiam

2

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

tego przestrzegać, ale też mam trochę dość tych sporów, więc to chyba dobrze, że coś takiego napisałeś…

3

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Miło mi Wampirku.
W życiu zdecydowanie zdarza mi się sprzeczać, kiedyś częściej ale od pewnego czasu kładę nacisk na dialog i wiecie co, wychodzi coraz lepiej, a moje ego wcale aż tak nie cierpi jak by się to mogło wydawać. Za to zyskuję to co bezcenne, dobre relacje i otwarcie rozmówcy na moją osobę:)

Kłócić się potrafi każdy głupiec bo to jest dosyć proste. Prowadzić dyskusję z osobą o odmiennych poglądach jest już trudniej. Wymaga to opanowania własnego ego i umiejętności odpuszczenia sobie gdy robi się gorąco.

Na pewno powiecie, że są osoby z którymi po prostu nie idzie się dogadać. Zwłaszcza te, na których towarzystwo jesteśmy skazani w realnym życiu. Forum to coś innego, na forum jest moim zdaniem trochę łatwiej. Udane relacje w realnym życiu to większe wyzwanie.

4

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

A dla mnie to nawet zabawne, jak wchodzę na forum i czytam te sprzeczki to niezłą śmiechoterapię mam… Niektórzy widać tak muszą 

Oj, nie jestem pewna czy na forum łatwiej się dogadać. Tu przecież trzeba streścić swą myśl do kilku zdań i każdy inaczej odbiera nasze słowa. W realu wiele ”treści” odczytujemy z twarzy, oczu, gestów itd. A tu ? Pozostaje się domyślać

5

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

bart ślicznie to napisałeś:))

6

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

A tam, jakby sprzeczek nie było to nudno jakoś…
Takie drobne sprzeczki mobilizują do myślenia, wyzwalają pokłady kreatywności i pomagają nam rozpracować nasze słabostki. Jednym słowem sprzyjają rozwojowi.
Sprzeczki a nie wzajemne złośliwości.

7

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Gorąca i burzliwa aczkolwiek przyjacielska wymiana zdań jest zdecydowanie OK:) Faktycznie, pobudza do myślenia, wyrywa ze starych toków rozumowania. Sam zostałem tak nieraz pobudzony. Gorzej jak rozmówców zaślepia ich własna wiara o swojej nieomylności. Noo… ale nie to żebym Wam tu biadolił za dużo;)

8

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Istnienie… właśnie taki był mój cel żeby wywołać poruszenie i sprowokować do jakiejś konstruktywnej dyskusji ale nieco mi ten eksperyment socjologiczny zboczył nie w tą strone co trzeba ale co tam też nie będe biadolił…
rewolucja w ewolucji musi być

9

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

z mojej perspektywy to była obiektywna ocena sytuacji a nie jakieś pouczanie czemu ją pogoniłas od razu…nie sądze żeby miała złe intencje…ale niezwyzywaj mnie od razu

10

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Ekhm…. mur czujesz przez sieć internetową?;> Niechaj będzie i tak.
Co do oceny z psychologii śmiem powątpiewać skoro nie odebrałaś intencji mojej wypowiedzi właściwie.

Powiedziałam tylko w dość wymijający sposób, że prowokowanie u dzieci koszmarów z udziałem Reptilian, WEDŁUG MNIE, może mieć zły wpływ.

Żeby załagodzić sytuację- do chrztu i innych rytuałów mam podobny stosunek… choć nie pamiętam by śniło mi się w wieku 8 lat, że ksiądz odrywa mi rękę.
Za to skutki niesie to za sobą faktycznie negatywne- powstaje nowe pokolenie ludzi, którzy idą ślepo tam, gdzie każą im bardziej świadomi.

11

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Lubię buntować, to prawda. Nie robę tego jednak dla sztuki. Jedynie kiedy widzę, że sytuacja wymaga zmiany. Dyskusja ma swoje miejsce, sprzeczka również. Nie istotna jest racja. Nie o to chodzi.

Pozdrawiam  smile

12

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Proponuje watek pt " sztuczne dyskusje" moze np uczyc asertywnosci.
hm? powaga

13

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

albo porostu " dyskusje" bedzie mozna uzywac tego watku jako takiej forumowej  szufelki tylko potrzebna jest  jescze zmiotka;)

14

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Załóż jeśli masz ochotę, przecież każdy zakłada tu sam tematy i nikt nie pyta o zgodę. Oczywiście sensowne w miarę i nie powtarzające się.  A zmiotka też się znajdzie  big_smile

15

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Mixon napisał/a:

Proponuje watek pt " sztuczne dyskusje" moze np uczyc asertywnosci.

jestem za big_smile
chętnie poćwiczę asertywność, bo kiepsko z nią u mnie... sad

16

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Ćwiczyć asertywność trzeba w bezpośrednim kontakcie z żywymi ludźmi. Tu na forum to taka sztuka dla sztuki ;-) owszem można jak najbardziej dowiedzieć się jak to należy robić ale już praktyki powinno odbyć się w "realu"(samemu lub pod okiem instruktora) z prawdziwymi ludźmi i najlepiej przypadkowymi bo tacy będą najbardziej naturalni w swoich zachowaniach. Odbyłem taki kurs w "realu" i powiem wam , że to całkiem fajna zabawa :-D . Taka zabawa w poznawanie siebie.
PS uważam, że takie kursy powinny być prowadzone już 6 klasach szkół podstawowych.

17

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Zaproponowałem Fate Blesserowi opuszczenie forum na jakiś czas w celu rekonwalescencji związanej z wampiryzmem energetycznym, oraz powrót, jak już sobie z tym poradzi (tzn. jak nauczy się czerpać energię życiową z innych źródeł). Niestety, odpowiedź była bardzo nieprzyjemna, jak większość jego wpisów, dlatego z dniem dzisiejszym jego konto zostanie zablokowane, a może nawet usunięte (zobaczymy).

Fate Blesser pisze, że opuści forum, jak zakończy wszystkie dyskusje które rozpoczął. Pisze tak od dawna by budzić litość. Liczy, że ktoś będzie go namawiać do pozostania. Tymczasem jego nowe wpisy w nowych tematach potwierdzają, że nie ma takiego zamiaru.

Nie lubię cenzurować innych, ale w tym wypadku muszę zrobić wyjątek, bo szkodzi energetycznie forum i użytkownikom, i nie chce nic z tym zrobić (uważa, że fakt, iż kilka osób słabnie energetycznie czytając jego wpisy to bzdury). Typowa reakcja zamkniętej na świat osoby.

18 Ostatnio edytowany przez tacjanna (2009-09-18 08:39:56)

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

hm.... ciężka sprawa, jednak jestm za tym aby dać mu jeszcze sznse smile głęboko wierzę ze nauczy się czerpać energię z innych zródeł smile jeśli Fate sam nie będzie chciał niestety nikt mu nie pomoże... drogi fate życzę Tobie z całego serca i wielkiej młości do  bliznich smile i wszystkiego co istnieje... odnalezienia się smile

19

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

A ja sądzę żeby może faktycznie na jakiś czas stąd zniknął. Gdy on się pojawił, mam teraz same kłopoty, i energetycznie, i takie, że u mnie po domu łażą duchy hmm nie wiem czy to przez niego, ale tak się zaczęło, odkąd pojawił się Fate. No i faktycznie, jego wpisy jakoś się dziwnie czyta. Nie niosą jakiegoś pozytywu ani nic.

20

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Hej, zaznacze fakt ze jesli na forum czy jaims komunikatorze ktos jest udzielony to nie swiadczy o tym ze musi posiadac ciało  i zyc na ziemi,chodż  każdy był by swiecie przekonany ze tak jest.I( wazne jest tez zeby na zasadzie autosugesti nie wmuwic sobie ze  dana osoba jest taka czy owaka bo jesli nawet tak nie będzie to moze przyjsc demon umysłu ktory bedzie wysysał energie.Lepiej widziec wszędzie radośc i ja potęgowac niz  zapotęgowac niemiłe stanny.A jedno wyjsce zeby sprawdzic kto jest po 2 stronie kurtyny  było by wyjsc w oobe i poleciec zobaczyc lub zajrzec 3 okiem w kabale oka proroka a nawet jesli sie okaze ze jest to człowiek to w ostatnich  czasach moze przez niego manifestowac się jakiś demon(dusza) stawiając sugestie z jego podswiadomosci do jego swiadomosci kierując istota ludzka co wydaje mi sie byc to na miejscu kiedy przewaznie istota mowi o bogu nirwanie ale niema w niej tego czegos tego zaru natomiast jest pusta i zimna a jej wiedza jest ogromna.Ostatnio czesto spotykam tego typu ataki  na mnie od 2 istoty czuje jak mi skanuje podswiadomosc i atakuje nieda sie tego opisać najwidoczniej dobrze takim bytom w ciałach ludzkich.Pozdrowienia:)

21 Ostatnio edytowany przez bart (2009-09-19 15:25:06)

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Tacjanno, problem jest w tym, że 4 czy 5 osób przyznało się na forum że czytanie postów Fejta działało na nich zdecydowanie szkodliwie. Kto wie ile się nie przyznało lub nie było świadomych procederu? Szanse można dawać, jeżeli druga strona jest partnerem do rozmowy. Tutaj nie było partnera, wystąpiło natomiast zagrożenie.

Reszta w odpowiednim wątku, tj
[url]http://kosmita.wolnemedia.net/forum/viewtopic.php?pid=2798#p2798[/url]

22

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

bart big_smile taki jestes rozsądny zawsze smile  lubie to w Tobie ,zapewne jeśli Hejal tak postanowił to wiedział co robi smile ale mimo wszystko szkoda mi Fate..

23

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Czemu Ci go żal? Nigdy nie rozumiałam tego uczucia, może dlatego że go nigdy nie czułam, nie wiem....

24

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Eeee z tą rozsądnością u mnie to różnie bywa, bywam i porywczy. Rozsądny to mi się wydaje raczej Energyflow albo Istnienie :-)
Nadmierny żal za czymś lub z powodu kogoś to także spalanie swojej energii.

25 Ostatnio edytowany przez tacjanna (2009-09-19 17:35:24)

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

kochana nasza Wampirko big_smile  nie wiem ale jakoś  nie umiem przyjąć do mojej świadomości że nie potrafisz czuć np żalu.  wink   czasem wydaje mi sie ze chcesz sie pozowac na kogoś kim wcale nie jesteś że niby taka surowa itd , oczywiście z całym szacunkiem smile ale to tylko moje osobiste odczucia nie chcę Cie obrazić... ani urazić najprościej jest szukac czegos u kogos a nie u samego siebie wiem ze ja dla innych jestem dziwolągiem big_smile ja mam problem ze zbyt duzą wylewnością.. taka moja natura big_smile zagłaskała bym na śmierć big_smile
bart smile przyznaje ze masz racje ale nie umiem nad tym zapanować..

26

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

To mój ostatni tekst o/do F. na tym forum, ale pragnę powiedzieć tylko to, że jeżeli:

- dokładnie przestudiuje on całą historię swojej bytności na Forum - od pierwszych, powiedzmy ciekawych, postów, aż do tych ostatnich, kontrowersyjnych i konfliktujących, wprowadzających zamęt w tę małą społeczność

- dokładnie przeanalizuje narastające reakcje ludzi, moderatorów i w końcu właściciela Forum

- szczerze, z otwartym umysłem i sercem przeanalizuje mój długi mail do niego, jeszcze z większą perspektywiczną wizją przeanalizuje mail Hejala do niego

- powstrzyma się przez jakiś czas z ocenianiem innych i ich zachowań pod presją ale introspektywnie zgłębi swoje wnętrze; szczerze i w Prawdzie


...to z pewnością cała ta sytuacja będzie miała bardzo pozytywne zakończenie. Pozytywne dla niego samego, dla jego wewnętrznej psychiki i rozwoju, sposobu asymilacji wiadomości, ich analizy i komunikowania na zewnątrz innym. Każdy się rozwija i szybkość postępu zależy tylko jaką naukę wyciąga się z sytuacji codziennie stających na naszej drodze. Nam w przyszłości takie doświadczenie pozwoli rozpoznawać energetyczny wyzysk, jemu natomiast być może da możliwość omijania pułapek, jakie bez wątpienia zastawia na niego własny umysł i ego - ci doskonali spowalniacze wszelkiego postępu i zrozumienia.

27

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Nie oceniam wypowiedzi Fate. Nasze samopoczucie to tez moze siła sugestii ale posty F były z pewnością nacechowane energetyką trudną do określenia specyficznie działającą na niektóre osoby. Na mnie nie dzaiałały one negatywnie ale przyznam, że pierwszy raz zetknęłamsię z takim rodzajem energii. Nie oceniam. Tylko tyle. Być może nie musi wcale korzystać z naszych rad i się jakoś zmieniać, jesli taka jest jego natura. Powinien zrozumieć jednak, że nie wszyscy poradzą sobie z tym rodzajem energii. Tak czy inaczej ciekawe doświadczenie, również dla mnie. Kazdy odgrywa ważną rolę.

28 Ostatnio edytowany przez Wampir (2009-09-19 21:54:34)

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

tacjanna napisał/a:

kochana nasza Wampirko big_smile  nie wiem ale jakoś  nie umiem przyjąć do mojej świadomości że nie potrafisz czuć np żalu.  wink   czasem wydaje mi sie ze chcesz sie pozowac na kogoś kim wcale nie jesteś że niby taka surowa itd , oczywiście z całym szacunkiem smile ale to tylko moje osobiste odczucia nie chcę Cie obrazić... ani urazić.

1. Mówcie mi poprostu WAMPIR. Denerwują mnie (żeby nie powiedzieć gorzej) jak ktoś przekręca moje pseuda na żeńskie. Czy ja mam w nicku napisane "Wampirka"? Boże, każdemu to tak trudno zrozumieć?!
2. "nie wiem ale jakoś  nie umiem przyjąć do mojej świadomości że nie potrafisz czuć np żalu" - to Twój problem.
3. "wydaje mi sie ze chcesz sie pozowac na kogoś kim wcale nie jesteś że niby taka surowa itd" - Ty mnei poprostu nie znasz. Nie ejstem taka jak Ty. Jestem Demonem i zrozum to, innych też to dotyczy.
4. "nie chcę Cie obrazić" - za późno, ale niech Ci będzie.
A mówiłam kiedyś, że nikt mnie nie rozumie.... hmm Nie jestem taka jak Wy, że czuję żal, współczucie itp. Według mnie takie głupie emocje mają tylko jakieś przewrażliwione osoby na punkcie miłości itp. hmm Ale  żebyście się znowu nie rzucali, to dodam tylko kwiestię: "to tylko moje zdanie". Kropka.

29

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

tacjanna napisał/a:

kochana nasza Wampirko big_smile  nie wiem ale jakoś  nie umiem przyjąć do mojej świadomości że nie potrafisz czuć np żalu.  wink   czasem wydaje mi sie ze chcesz sie pozowac na kogoś kim wcale nie jesteś że niby taka surowa itd , oczywiście z całym szacunkiem smile ale to tylko moje osobiste odczucia nie chcę Cie obrazić... ani urazić najprościej jest szukac czegos u kogos a nie u samego siebie wiem ze ja dla innych jestem dziwolągiem big_smile ja mam problem ze zbyt duzą wylewnością.. taka moja natura big_smile zagłaskała bym na śmierć big_smile
bart smile przyznaje ze masz racje ale nie umiem nad tym zapanować..


Tacjannko kochana, straszne rzeczy napisałaś, nie jesteś dla nikogo żadnym dziwolągiem, tylko wrażliwą i niesamowicie serdeczną, i bardzo kochaną osobą o otwartym sercu i bogatej osobowości.  A Twoja wylewność niejednej osobie pomogła, za co Cię bardzo kocham smile*

30

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Chyba dla tego ze kazda akcja ma reakcje.
- zgadłeś. Nie robi to na mnie wrażenia." -prosilem zignoruj wiec.
Pamietaj tylko ze, wszystko to co robisz do Ciebie wraca- nie chce Cie straszyc a jedynie przestrzedz ale taka postawa zyciowa moze Cie sama " zagonic w kozi rog" a wtedy jak wybuchniesz to czarnobyl przy tobie to bedzie pikus. A jak to mowia "zbitej szyby poskladac przeciez nie jestes w stanie"