1 Ostatnio edytowany przez Xin (2010-07-01 17:41:38)

Temat: Agarta - dodatkowe informacje

Zaprezentuje wam kilka ciekawych informacji o powstaniu i pochodzeniu Agarty. Zachęcam do dyskusji na ten temat. Czy wierzycie w jej prawdziwość?

Legenda Agarty wpisuje się w znane od Starożytności i modne w wieku XVIII i XIX pseudonaukowe i konspiracyjne teorie pustej Ziemi, które zakładały istnienie wewnątrz kuli ziemskiej mitycznych wolnych przestrzeni i krain, stanowiących siedzibę fantastycznych stworzeń, nieznanych wysoko rozwiniętych cywilizacji i maszyn o niezwykłych właściwościach, np. UFO.

Okultysta francuski, twórca pojęcia synarchia, markiz Alexandre Saint-Yves d'Alveydre  (1842-1909) jest autorem, który w swojej książce zatytułowanej Mission de l'Inde en Europeä (1886) położył zasadniczy wkład w powstanie idei Agarty na terenie Europy. Wiedzę na ten temat miał zdobyć w trakcie nauki sanskrytu  - jego nauczycielem został przybysz z Indii Hardjij Scharipf (Haji Sharif), rzekomy książę, postać owiana mgłą tajemnicy, podpisujący się jako Guru Pandit z Wielkiej Szkoły Agharty.

Podczas gdy współczesna krytyka zdecydowanie uznawała The Coming Race  za satyrę, część czytelników uważała ten utwór za okultystyczną  powieść z kluczem. W kręgach tych reprezentowano pogląd, że Bulwer-Lytton jest członkiem Różokrzyżowców, a moc „Vril” stanowi rzeczywiście istniejącą, uniwersalną siłę życiową. Zgodnie z tym mniemaniem powieść ta stanowiła jedynie wehikuł, który pod przykrywką anonimowości posłużył Bulwer-Lyttonowi do przekazania swoim czytelnikom tajemnej wiedzy.

Vril - w tybetańskich legendach - moc o niezwykłym potencjale tworzenia i niszczenia, którą zdobędą ci, którzy odnajdą Aghartę, mityczną krainę leżącą pod ziemią. Udokumentowanym faktem jest, że Adolf Hitler poszukiwał tej krainy, opisanej w książce Ferdynanda Ossendowskiego Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów i podziwianej przez Himmlera, gdyż liczył na to, że dzięki mocy Vril osiągnie absolutną władzę nad światem.

2

Odp: Agarta - dodatkowe informacje

ta znane to mi
[url]http://www.guigue.gcastro.net/publicaciones/divulgacion/EXACTAmente/exacta17/Agharta.gif[/url]

nie wiem co oni sobie myslą. ale jeśli chodzi o podziemne bazy kosmitów to tak. ale przeciez. z teori  wiemy ze w głąb ziemi robi sie coraz to goręcej.

3

Odp: Agarta - dodatkowe informacje

Ale teoria ta może być teorią błędną. Nikt tego tak do końca nie udowodnił. I nikt nie próbował się dostać w głąb. Technologia nam na razie na to nie pozwala.

A może i ktoś próbował? Podobno na Antarktydzie do dziś znajduje się tajna baza nazistowska. 3 Rzesza wybudowała ją w czasie 2 wojny światowej. Mało popularna teoria mówi, że Adolf Hitler nie popełnił samobójstwa (zrobił to jego sobowtór), ale schronił się ze swoimi oficerami, naukowcami i "tajną bronią=UFO" właśnie w tej podziemnej bazie, i po dziś dzień żyje, czekając na odpowiedni moment. Utrzymuje się przy życiu dzięki medycynie zwanej niekonwencjonalną i rekonstrukcji genetycznej.

Jaka była prawda, co stało się z Hitlerem po wojnie już na zawsze pozostanie tajemnicą. Chyba że podróż w czasie. Chronowizor byłby idealny. Ale czy on w ogóle istnieje? Czy skrywany jest w archiwach Watykanu?

Ale nie odbiegając od tematu: Nie każda teoria odzwierciedla rzeczywistość.
Dawniej sądzono, że Ziemia jest płaska, i wszyscy byli tego na 100% pewni, a jednak teoria ta okazała się fałszywa. Tak samo może być z teorią tzw. "pustej Ziemi".

4 Ostatnio edytowany przez Magnetronic (2010-06-25 13:30:10)

Odp: Agarta - dodatkowe informacje

Nie koniecznie Ziemia może być pusta.. w Ziemi przecież mogą znajdować się puste przestrzenie.. sami wiemy, że istnieją jaskinie, które ciągną się na setki kilometrów wink Kto wie ile z nich jeszcze nie zostało odkrytych lub po prostu nie mają naturalnego wyjścia na powierzchnię wink

5

Odp: Agarta - dodatkowe informacje

wlasnie magnet te dlugie na kilometry jaskinie; kto wie co w nich sie znajduje.
zresztą mam ksiąze napisaną przez goscia ktory pracował  w podziemnej bazie i bla bla bla.
A to z hitlerem to najglupsza bzdzina jaką slyszałem w internecie. wyczatles to xin z jakiejs stronki ;D - kiedys czytalem ze hitler jest w argentynie i prowadzi se gospodarstwo rolne - zonk...
wedlug moich kolezków kasjopejan, hitler nie zyje ale sie zreinkarnuje na ziemi potórnie. nie wiem pewnie to bedzie po 2012

6

Odp: Agarta - dodatkowe informacje

jacob znowu działasz z delikatnością młota kowalskiego! ;-)
"...najglupsza bzdzina jaką slyszałem w internecie. wyczatles to ..."
Skąd u ciebie ta niewiarygodna wręcz pewność co do nieomylności swojej wiedzy?! Jesteś wszech wiedzący?
Xin dobrze pisze. Jest mnóstwo niewiadomych co do tego co się działo i dzieje pod ziemią i na antarktydzie i dlaczego jueseje posłały całą armię na antarktydę po  II wojnie i dlaczego ponosili tam ta wielkie straty , że musieli w popłochu uciekać zostawiając tam część swoich na pastwę losu.

7

Odp: Agarta - dodatkowe informacje

Tez bym oscylowal w podejzeniach ze wnetrze Ziemi to nie tylko Jadro. Jakub myslisz ze ktos to sprawdzil z tym jadrem? Bo mi to sie wydaje ze to cos wrodzaju wiedzy typu Ziemi=plaski talerz. Nikt tego tak naprawde nie potwierdzil wlasnym okiem a wymowka ze jest za goraco zeby tam wchodzic mnie zupelnie niesatysfakcjonuje. Nie twierdze jednak ze jadra nie ma ale nie wykluczam jednoczesnie opcji ze miedzy nim a powlaka Ziemi cos moze byc. Jako ze o zetelnych informacjach na dany temat mozemy zapomniec porzucam temat.

8

Odp: Agarta - dodatkowe informacje

jesli by bylo wewnetrzne slonce to tak czy siak by było jądro wink

9

Odp: Agarta - dodatkowe informacje

"Jak badacze Pustej Ziemi tłumaczą powstanie słońca wewnątrz naszej planety? Otóż z najnowszych badań astronomicznych wynika, że w samym środku mgławic (z których kiedyś powstaną nowe gwiazdy i planety), znajduje się pusta przestrzeń z małą rozżarzoną kulą pośrodku. Dzieje się tak za sprawą siły odśrodkowej tworzonej przez wirującą materię. Kulka ognia to fragment materii z samego centrum, nie poddająca się sile odśrodkowej.

To właśnie ma być dowód, że istnienie słońca wewnątrz pustej planety jest nie tylko możliwe, ale nawet jest normą! W 1970 roku dwoje rosyjskich uczonych, Michaił i Aleksandra Szczerbakowie z Radzieckiej Akademii Nauk stwierdzili, że Księżyc też jest pusty, tak jak i inne planety naszego Układu. W ich wnętrzach, oświetlonych małymi słońcami, rozkwitają cywilizacje. Fakt, starożytni Sumerowie ze szczegółami opisywali cywilizację żyjącą wewnątrz Saturna. Jej przedstawiciele przybywali na Ziemię jako bogowie..."

więcej na: [url]http://www.dziwnyswiat.com/articles.php?id=91[/url]

10

Odp: Agarta - dodatkowe informacje

[url]http://odglosyzpiekla.bloog.pl/[/url]  big_smile

tylko przeczytajcie do końca wink

11

Odp: Agarta - dodatkowe informacje

Teoria pustej ziemii pozwala rozwiązać wiele kwestii, które męczą świat astronomii. Dzięki temu nagle odnajduje się 90 % brakującej masy we wszechświecie, której astronowie nie mogą się nigdzie doszukać bo jasnej materii jest za mało i ciemnej też by wyjaśnić to co się dzieje z grawitacją.

12

Odp: Agarta - dodatkowe informacje

Jacob napisał/a:

kiedys czytalem ze hitler jest w argentynie i prowadzi se gospodarstwo rolne

Jest badzo dużo przesłanek mogących wskazywać, że tak jest, ale nikt nie drąży tematu. Tylko czasami w gazetach przewijają się niepokojące wieści - że czaszka Hitlera nie jest jego czaszką, że w dżungli argentyńskiej odkryto plemię indian o blond włosach, jasnych oczach i gdzie jest nadzwyczajna ilość urodzeń bliźniąt... Generalnie nietrudno dopatrywać się nazistów w Ameryce Południowej.

nemoman napisał/a:

Teoria pustej ziemii pozwala rozwiązać wiele kwestii, które męczą świat astronomii. Dzięki temu nagle odnajduje się 90 % brakującej masy we wszechświecie, której astronowie nie mogą się nigdzie doszukać bo jasnej materii jest za mało i ciemnej też by wyjaśnić to co się dzieje z grawitacją.

Ale że jak to? W jaki sposób teoria pustej ziemi pozwala odnaleźć te 90% brakującej masy we wrzechświecie? :-P I co niby się dzieje z grawitacją?

13

Odp: Agarta - dodatkowe informacje

trzeba być głupim żeby w takie pierdoły jak to że hitler ma ok 120 lat... lol

(ur. 20 kwietnia 1889 w Braunau am Inn, zm. 30 kwietnia 1945 w Berlinie)

czlowiek który stracil pół zdrowia na denerwowanie sie mial dorzyc tak dlugiego zywota

przieciez data 30kwietnia1945 nie wziela sie z kosmosu...
[url]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/56/Stars_%26_Stripes_%26_Hitler_Dead2.jpg[/url]

wracając do pustej ziemi...

[url]http://bi.gazeta.pl/im/7/2654/m2654957.jpg[/url]

pewnie nie wiedzą tu tego wszyscy - ale jest takie coś jak rów mariański który ma 11km w głąb ziemi m.p.p.m - jest to do tej pory najnizszy punkt ziemi. dotychczas znany.

jak by nie bylo warstw ziemi i by isntiala ta agharta.
nie wiem skąd by mieli tam tlen jesli to cos by bylo zamknięte w nieskończonej kuli. jesli by bylo jakies ujscie gdzies. to i tak by nie mogloby to zaspokoic pluc.
a po drugie jesli by bylo słonce w srodku. nie wiem jakim prawem musialo by tam stac nie ruchomo. co na sznurku by bylo przywiazane do grenlandi? lol.
po drugie by ich spaliło tak czy siak.

14

Odp: Agarta - dodatkowe informacje

Jacob napisał/a:

trzeba być głupim żeby w takie pierdoły jak to że hitler ma ok 120 lat... lol

A ktoś w to wierzy? Bo mnie chodziło o to, że ludzie wierzą, iż Hitler żył w Argentynie, a nie że żyje wciąż.

15

Odp: Agarta - dodatkowe informacje

trzeba być głupim żeby w takie pierdoły jak to że hitler ma ok 120 lat... lol

Oczywiście w naturalny sposób nie dożył by tak długo, ale przecież 3 Rzesza skrywała wiele tajemnic, prowadziła liczne badania. A nóż odkryli, jak sztucznie przedłużyć życie? I być może Adolf Hitler z tego skorzystał?

Osobiście wieże, że Hitler wciąż żyje - wraz z garstką swych najwierniejszych ludzi skrywa się przed światem w tajnej, podziemnej bazie na Antarktydzie, i czeka na odpowiedni moment, aby wyjść z ukrycia. Boi się konsekwencji, jakie poniósł by za zbrodnie 2 wojny światowej.

Co niektórzy mogą wybuchnąć śmiechem, ale ta teoria jest równie realna, jak ta, według której popełnił samobójstwo.

16

Odp: Agarta - dodatkowe informacje

a ja dalej jestem ciekaw dlaczego hitler umarl 30kwietnia1945 lol

17

Odp: Agarta - dodatkowe informacje

Wasze wypowiedzi przeniosłam do Śmietnika: "Wymiana zdań".

18

Odp: Agarta - dodatkowe informacje

nie żebym się zgadzała z tezą, ale dzisiaj ukazał się taki artykuł, może kogoś zaciekawi...http://www.globalnaswiadomosc.com/tajemniceziemipusta.htm

19

Odp: Agarta - dodatkowe informacje

mieszka ktoś z was w okolicach gór świętokrzyskich ? moze zna jakies babcine opowiesci i podziemnych miastach ? temat jak najbardziej interesujacy a ksiazka poprostu extra smile

20

Odp: Agarta - dodatkowe informacje

ramzes napisał/a:

mieszka ktoś z was w okolicach gór świętokrzyskich ? moze zna jakies babcine opowiesci i podziemnych miastach ?

Mieszkam na granicy województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego, na północnym obrzeżu Gór Świętokrzyskich. Słyszało się tutaj o podziemnych tunelach, ale tworzonych przez ludzi. Wiele wciąż istnieje. Jednakże o podziemnych miastach nic nie wiem.

21

Odp: Agarta - dodatkowe informacje

witaj nowy uzytkowniku ramzesie Czternasty XIV (no bodajrze tylko 13 ich bylo big_smile )

ja bylem 2 tygi temu w gorach sowich. slyszalem ze tam tylko nazisci testowali ufo.
o gorach swietokrzyskich tylko o jakis dziorach slyszalem. ale to chyba ludzie robili

22

Odp: Agarta - dodatkowe informacje

Hitler miał zdolności muzyczne i słuchał techno podobno wink

PunBB bbcode test

A tak na poważnie :

Od paru dni nic się na forum nie dzieje. Zero tematów, zero postów. Trzeba się ożywić, i coś wymyślić. A wiecie, że Hitler wciąż żyje i ...  lol   Żart ...

Nie wiem, czy słyszeliście o tym artykule, ale można go przeczytać. Ogólnie jest to połączenie wiedzy płynącej z wielu źródeł, ale nie o to mi chodzi.

[url]http://www.astro.eco.pl/lizards.html[/url]

Niby autor chce przykazać wiedzę, którą posiada, ale to tylko złudzenie. Długo myślałem, czemu ten artykuł wywarł na mnie takie wrażenie , już wiem ...

    BO AUTOR MANIPULUJE !!!

ON chce przekonać NAS do swoich racji, nie dając nam możliwości rezygnacji i obrony swoich dotychczasowych racji. Autor sugeruje, że jeśli nie zgodzimy się z jego racjami, jesteśmy niczym innym, a PORTALEM ORGANICZNYM, którego po śmierci czeka unicestwienie - czyli brak duszy, tylko ciało.

Śmieszne. Manipulują nie tylko media - pamiętajcie o tym. I spory dystans do tego tekstu, PAMIĘTAJCIE. No to miłej lektury i miłej dyskusji, ...

23

Odp: Agarta - dodatkowe informacje

Klasyczne pomieszanie planów fizycznego i niefizycznego.

Też czytałem w necie np. takie ciekawe rzeczy:
Agartha jest podziemnym odpowiednikiem Szambali. Szambala i Agharta znajdują się na osi koła czasu - pozostają w bezruchu względem wirujących zdarzeń. Więc żeby się tam dostać trzeba też wyjść poza normalny stan.

To są stany umysłu a nie krainy geograficzne. Dokładnie tak samo jak chrześcijańskie piekło i niebo.

Równie dobrze można poszukać Edenu, Olimpu, Góry Meru, wejścia do Hadesu i innych "miejsc". Tak się kiedyś określało świat inny niż nasz fizyczny - odległa kraina na północy/wschodzie/... pod ziemią - w jakimś niedostępnym miejscu czyli poza naszym światem.

24

Odp: Agarta - dodatkowe informacje

Agharcjanie sa w wyzszym wymiarze istnienia.W tym który teraz zchodzi na ziemie.

25

Odp: Agarta - dodatkowe informacje

jak ziemia wejdzie do wyzszego wymiaru wtedy ja i wiele istot światła beda mogli uzywac swoich świetlnych statków.Te statki czekja na was abysce mogli z nich skorzystac w odpowiednim momencie ja sam zleciałem statkiem na ziemie i mój pojazd czeka na mnie w wyzszym wymiarze dostrojony do moich zęstotliwości miłosci.Jak bede z niego korzystał nie będe widzialny dla ludzi którzy zostali w nizszym wymiarze to naturalne zjawisko.

26

Odp: Agarta - dodatkowe informacje

Mylisz się Love, to czy będziesz widzialny(a) zależy głównie od tego czy chcesz być widzialnym. Wytłumacz mi czym jest częstotliwość miłości, obserwuję Ciebie od kilku lat i wydaje mi się że popadasz zbytnio w jakiegoś rodzaju paranoję lub jakiś mi niezrozumiały stan emocjonalnego oderwania od rzeczywistości. Zbytnio "religijnie" zacząłe(a)ś interpretować to co zapoczątkowało to forum. Rzeczywistość to nie religia - stworzona przez ludzi i dla kontrolowania ludzi. Rozwój duchowy (ewolucja) nie polega na nauczaniu innych a przekazywaniu im wiedzy. Nie jest ważne czy tą wiedzę zaakceptują, każdy ma wolną wolę. Zrozum że nie istnieje jedna właściwa droga do "oświecenia". Pewne "rasy" czy istnienia przyjęły inną drogę i nie mamy prawa mówić że niewłaściwą. Życie jest pewnego rodzaju eksperymentem. W tym eksperymencie liczy się wynik (zdobyte doświadczenie). "Kroniki wszechświata" są bankiem (bazą danych) o tym co było, jest i będzie. Czas, który dla nas tutaj wydaje się linearny w zasadzie nie istnieje bo wszystko co miało się wydarzyć - już się wydarzyło. Pozdrawiam.

27

Odp: Agarta - dodatkowe informacje

Wega napisał/a:

Mylisz się Love, to czy będziesz widzialny(a) zależy głównie od tego czy chcesz być widzialnym. Wytłumacz mi czym jest częstotliwość miłości, obserwuję Ciebie od kilku lat i wydaje mi się że popadasz zbytnio w jakiegoś rodzaju paranoję lub jakiś mi niezrozumiały stan emocjonalnego oderwania od rzeczywistości. Zbytnio "religijnie" zacząłe(a)ś interpretować to co zapoczątkowało to forum. Rzeczywistość to nie religia - [url]https://blog.libero.it/wp/bets10/[/url] stworzona przez ludzi i dla kontrolowania ludzi. Rozwój duchowy (ewolucja) nie polega na nauczaniu innych a przekazywaniu im wiedzy. Nie jest ważne czy tą wiedzę zaakceptują, każdy ma wolną wolę. Zrozum że nie istnieje jedna właściwa droga do "oświecenia". Pewne "rasy" czy istnienia przyjęły inną drogę i nie mamy prawa mówić że niewłaściwą. Życie jest pewnego rodzaju eksperymentem. W tym eksperymencie liczy się wynik (zdobyte doświadczenie). "Kroniki wszechświata" są bankiem (bazą danych) o tym co było, jest i będzie. Czas, który dla nas tutaj wydaje się linearny w zasadzie nie istnieje bo wszystko co miało się wydarzyć - już się wydarzyło. Pozdrawiam.

Zrozum że nie istnieje jedna właściwa droga do "oświecenia".

28

Odp: Agarta - dodatkowe informacje

Chętnie ponownie rozpocznę dyskusję związaną z Agartą. Hejal napisał że agartianie mieli problem z światłem (najpewniej chodzi o niedobory witaminy D) ale w jakiś sposób go rozwiązali. Ciekaw jestem waszych zdań w tej kwestii.

29

Odp: Agarta - dodatkowe informacje

Nie sadze ze chodzi o niedobor minralow, zycie pod ziemia najprawdopodobniej zmienilo ich organizmy i są jak ryby głębinowe czy zwierzeta nocne. A tak w ogole to powątpiewam w ich istnienie.Nie da sie zatuszowac istnienia cywilizacji podziemnej. Odczuwalibysmy nonstop rozne wstrzasy

30

Odp: Agarta - dodatkowe informacje

jedyne i główne rewelacje nt. Agarty zostały przekazane przez Meiera, który został skompromitowany i zdemaskowany jako oszust (zdjęcia spodków okazał się pokrywami na śmieci, a rzekomej kosmitki - stopklatką z programu telewizyjnego, jego żona po rozwodzie przyznała, że wszystko było mistyfikacją). Wiara w Agarthę czy bycie widzialnym gdy się tego chce - nie ma to sensu wobec, gdy główne źródło się sypie. Podobnie jak z ADHD, sam twórca na łożu śmierci stwierdził, że wymyślił tę chorobę, a do dzisiaj na nią leczy się i faszeruje dzieci lekami uspokającymi. Nie mamy nic, żadnych rewelacji wskazujących na to, że we wnętrzu żyje ktokolwiek, równie dobrze można powiedzieć, że kilometry pod nami tańczą w podziemnych norach różowe robaczki i wiarygodność tego jest taka sama. Skoro nie ma przesłanek o ich istnieniu, nie warto się tym zajmować. Jeśli coś jest na rzeczy, samo wylezie na powierzchnię, albo odkryjemy przypadkiem kiedyś.