1

Temat: Wojna

Jak wam nie pasuje taki temat to nic się nie stanie ^^ a co sądzicie o ciągłych próbach nuklearnych Korei Pn ? testują rakiety ziemia powietrze ziemia ziemia, ostatnio testowali bombę o ile się nie mylę atomową pod ziemią… Na necie i w tv trąbią o tym… co najciekawsze na bieżąco słucham przepowiedni Jackowskiego i się odziwo spełniają… w połowie sierpnia ma być największe dno kryzysu po złudnym wzroście… jeżeli tak się stanie to może i będzie miał racje w sprawie wojny światowej;P która rzekomo zbliża się wielkimi krokami btw. jak to prawda to może Hejal coś tam kombinuje ^^

2

Odp: Wojna

Są ludzie, którzy zostają żołnierzami z wyboru.

Myślę, że pierwszych wojen nie toczyli dowódcy. Było plemię zielonych, którzy mieli pod dostatkiem jedzenia, i czerwonych, którzy byli głodni i mieli broń.

W ostatecznym rozrachunku można bardzo wiele zwalić na brak świadomości. Nie chodzi mi bynajmniej o to, że człowiek nie wie, że zabity wróg może odrodzić się jako syn — nie mieszając w to żadnego systemu moralnego czy zabawy w kij i marchewkę… Po prostu brak wrażliwości na uczucia osoby, którą się krzywdzi.

3

Odp: Wojna

a mnie zastanawiac pojecie wielorowymiarowosci w odniesieniu do tego, moze w innym wymiarze jest juz ta 3 wojna...

4

Odp: Wojna

... może coś się wydarz... i będzie ciekawiej....

szanuje życie ludzi i to bardzo, ale co innego może zmnienic świat szybciej niż wojna ?

5

Odp: Wojna

niech szarzaczki same się powybijają jak im dobrze w takim świecie i wszystko jest takie cacy.

6

Odp: Wojna

"...co innego może zmnienic świat szybciej niż wojna ?..."
Miłość!

7 Ostatnio edytowany przez Shinichi (2010-06-17 17:56:06)

Odp: Wojna

podaj przykład zmiany poprzez miłośc. Zmiany globalnej oczywiście ^^

8

Odp: Wojna

Skąd ja ten ton znam ;-)
Daj, podaj i najlepiej natychmiast!
A POSZUKAĆ to nie łaska?!
Ale mogę zrobić wyjątek na zachętę. Ghandi i odzyskanie niepodległosci przez Indie.

9

Odp: Wojna

w zyciu nie widzialem marniejszej prowokacji

10

Odp: Wojna

Było to zwykłe pytanie a nie prowokacja.
Przepraszam, ale czasem czuje się zbyt uciskany i zniesmaczony tym światem, dlatego nie zauważam i nie szukam działań wynikających z miłości. Może nie wierze że mogą zaistniec... lub ,że mogą się udac.

Neoman ma rację smile choc nie z tym "...podaj...natychmiast..." a z komentarzem Mixon'a poczułem się już źle.

11

Odp: Wojna

Shinichi ten komentarz Mixon'a był do mnie ;-)
Nie przepraszaj i nie przejmuj się tym co robisz ponieważ wszystko dzieje sie po coś i skoro coś się stało to ktoś ma z tego zdarzenia wynieść naukę ;-) To takie układanie puzzli, przecież nie można wszystkiego odrazu ułożyć a w miarę układania obraz się zmienia.

12

Odp: Wojna

Shinichi- w takim razie przepraszam ale wydawalo mi sie ze taki temat sie rozumie sam przez sie. Pozwol wiec ze powiem Ci jak ja to widze- faktycznie kad pamietamy nasza slaba ludzka pamiecia nie doswadczylismy jescze zadnej zmiany globalnej wlasnie przez wojny. Po niekad a nawet powiedzialbym ze sa one glownym powodem tego, ze ludzkosc tkwi ze tak sie wyraze w ..miejscu. Wojna to bussines. Moze odwracajac pytanie powiedz mi co ciekawego i jakie globalne zmiany oprocz korzysci (patrz bussines) przyniosla wojna??
w bardzo niedlugim czasie nastapi zmiana.. , globalna.. , bardzo globalna, i polecam przyzwyczajac a raczej odzwyczajac od takich rzeczy jak tozsamosc - system legalny- srodki platnicze -czasu i innych podobnych wymyslow ludzkosci ktore razem wspolnie tworza jedna wielka machine zaleznosci, ktora nie ma guzika "off". Pozdrawiam

PS Nemoman- nie schlebiaj sobie smile))

13

Odp: Wojna

Walki o wolnośc  w których ludzie walczący o wolnośc wygrali.
Niestety to smutne bo zabili swoich wrogów, którzy zabierali im wolnośc i życie.

Każdy konflikt kończy się czyjąś wygraną która jest pozytywna oczywiście dla wygranych. Niestety giną w niej ludzie.

Jest dla mnie śmieszne np. że jak nasze państwo wejdzie z kimś w konflikt to będe zmuszany chwytac za broń i na pewno tego nie zrobię.
Brzydze się zabijaniem czegokolwiek a w szczególności ludźmi. NAwet kiedy są moimi wrogami. Ja nikomu nie grożę, niech wezmą wszystko co mam. I tak prędzej ucieknę. xD JA i mi najbliżsi.

To co mi potrzebne mam w sobie
,moim państwem jest Ziemia
,a rodakami wszyscy ludzie.

Tylko czemu oni w większości tacy są...

14

Odp: Wojna

to znaczy niby wiem dlaczego... ale czy na prawdę trzeba uzyskac ewolucyjnie wyższą wrażliwośc by zacząc myślec i dojaśc do prostego wniosku, że nie należy się zbroic, ponieważ samemu się nie jest bezpiecznym.

Zbrojenie się dla bezpieczeństwa jest paradoksem.
Najgorsze, że im więcej "zabezpieczamy" się przed sobą globalnie tym większe stanowimy dla siebie zagrożenie"

15 Ostatnio edytowany przez Shinichi (2010-06-25 21:52:15)

Odp: Wojna

...byc może jest to trudne... tak samo jak trudne dal mnie było zauważenie miłości ^^

16

Odp: Wojna

witaj Shinichi i inni forumowicze

Mnie tez to długo gnębiło,dlaczego ludzie nie rozumieją tak prostych,wydawałoby się rzeczy,że szkodząc,krzywdząc innym tak naprawdę krzywdzimy siebie,że za chwilę to ,co wyrządziliśmy innym wróci do nas. myślę,że do zrozumienia pewnych prawd życiowych,uniwersalnych, potrzeba dużej wewnętrznej wrażliwości i świadomości.Tak to już jest,że są ludzie,którzy zrozumieją szybko,są tacy,którym zajmie to więcej czasu,którym potrzeba bardzo silnych doświadczeń,mocno w nich uderzających,wstrząsających nimi doświadczeń,aby się obudzili,a są tacy(dużo ich niestety),którzy się nigdy nie obudzą i nie zrozumieją.Dla mnie jedyną drogą jest podnoszenie własnej świadomości, z tego wynika działanie i życie w coraz większej harmonii,swoją postawą możemy wpływać na innych,ale nie poprzez gadanie i nawracanie,ale pokazanie ,zaświadczanie swoim byciem,przykładem  życiem,że można żyć  inaczej.I zgadzam się z nemomanem miłość uzdrawia i dodałabym jeszcze świadomość

17

Odp: Wojna

czyli olać ego, ot co...

18

Odp: Wojna

nemoman napisał/a:

"...co innego może zmnienic świat szybciej niż wojna ?..."
Miłość!

Wojna potafi siać zniszczenie bardzo, bardzo szybko i nie wymaga zmian w świadomości. Jeśli istnieje taka miłość, która potrafi zadziałać szybciej niż wojna na rzecz zmiany świata i przemieni ona świadomości ludzi w błyskawicznym tempie, to ludzkość jeszcze takiej miłości z pewnością nie widziała. Co nie znaczy, że takowej nie ma.