1

Temat: Rok 2010

W ciągu ostatnich 20 lat zaszło sporo zmian na świecie. Jakie z nich byście wyróżnili?

2 Ostatnio edytowany przez Isogashii (2010-04-15 15:16:54)

Odp: Rok 2010

Cóż, trudno powiedzieć, ja nie zauważyłem wielu zmian, jedynie w przeciętnym człowieku takowe zaszły. Moim zdaniem ludzie w dzisiejszych czasach są bardziej agresywni oraz ostrożni. Bardzo łatwo niemi manipulować, chociaż zawsze było można bardzo łatwo tego dokonać.

Isogashii

3

Odp: Rok 2010

Antares, czy chodzi Ci o jakieś konkretne wydarzenia na świecie? Ja przede wszystkim widzę zmiany zachodzące we mnie, ale rzeczywiście mam wrażenie, że świadomość ludzi ulega szybkiej masowej zmianie, może to wpływ ogólnie dostępnych informacji (internet), do których wcześniej trzeba było się mocno dokopywać? Z drugiej strony taka rzeczywistość odpowiada pragnieniom ludzi w obecnych czasach, dążeniu do odkrywania prawdy o naszej boskiej naturze. Mieszkam na małej wsi, ale widzę, że nawet tutaj  ludzie rozumieją więcej niż 30 lat temu, poznałam nawet księdza, który nie kryje się z wiarą w reinkarnację, nie do pomyślenia  wink Generalnie ludzie wokół mnie zaczynają myśleć bardziej samodzielnie, a nie pod wpływem religii, autorytetów czy grupy, to jest chyba najbardziej dla mnie zauważalne. Według mnie wzrasta też empatia, współodczuwanie wśród ludzi, więcej jest doświadczeń z zakresu kontaktów energetycznych, OOBE itd u całkiem "prostych" ludzi, nie interesujących się tematyką, ale to może po prostu wynika ze świadomości czego doświadczają, i wiedzą jak to opisać? Czyli z ogólnie dostępnych informacji, jak napisałam wcześniej smile

4

Odp: Rok 2010

dla mnie zauważalna jest kolosalna różnica w zachowaniu dzieci, Nie jestem nauczycielką, ale znam wielu i kilku z nich zrezygnowało już z pracy, bo mówi, że nie rozumie tych dzieci. Ja nie oceniam czy to są dzieci grzeczne czy nie czy mądre czy nie one są po prostu inne zupełnie inne
Gabi - jesteś coraz ładniejsza smile

5

Odp: Rok 2010

Tak to fakt, dzieci mają w sobie coraz mniej pobłażliwości dla nienormalnego stylu życia swoich rodziców i zaznaczają to przy każdej okazji.

Po prostu czują w sobie nowy świat i nie dają się łatwo zbić z tropu, co się może przejawiać nawet agresją z ich strony, ale jest to agresja skierowana przeciw staremu. Schematy, które starają się wgrać im rodzice, szkoła czy społeczeństwo po prostu ich silnie odrzucają.

6

Odp: Rok 2010

O, to że szkoła odrzuca to powinno być naturalne smile o świata w tej formie to horror i niewola

7

Odp: Rok 2010

Marta, pod jakim względem są inne?

Ponieważ ostatnie 20 lat to dekady 2000' i 1990', miałem na myśli porównanie do lat 80' poprzedniego wieku i jeszcze wcześniej. Wg. mnie zmieniły się następujące rzeczy:
- ilość samochodów na ulicach - jest o wiele więcej, zwłaszcza w Polsce
- ilość ludzi na świecie - jest ich dużo więcej, co oznacza dużo więcej problemów
- ilość potrzebnej żywności dla wyżywienia rosnącej populacji na Ziemi
- ilość wycinanych co roku drzew, a także innych zużywanych zasobów
- Stany były zawsze uważane za kraj kosmopolitalny, ale inne kraje zachodnie także się do tego wizerunku upodabniają (np. rodowici Brytyjczycy od lat odnotowują spadek ilości narodzin w swoim narodzie, a także ciągły wzrost ilości rozwodów, a jeśli dodać do tego masowy napływ ludzi ze wschodu, np. Indii z rodzinami tradycyjnie po średnio z 8 dziećmi, to okaże się, że Europejczycy mogą stanowić mniejszość w Europie; w Londynie rodowici Brytyjczycy już są mniejszością)
- socjalizm jest uważany niemal wyłącznie za system niewłaściwy
- nie ma podziału na blok wschodni, blok zachodni
- nie ma żadnej realnej przeciw-siły dla NATO (jeśli jesteś przeciwko NATO, jesteś przeciwko całemu światu - przynajmniej temu, który ma władzę i środki do jej egzekwowania)
- technologia
- sposoby produkcji
- wzrosła potęga mediów
- ilość samolotów w powietrzu i częstotliwość przelotów
- ilość kanałów tv
- telefony komórkowe
- ilość fal w powietrzu (nawet nie chcę szacować o ile % więcej niż w latach 80')
- internet - i setki jego konsekwencji

Czyżby ludzie się tak szybko przyzwyczajali, że nie zauważyli tych kilkunastu (a właściwie o wiele więcej) "drobnych" niuansów?

8

Odp: Rok 2010

czy tego roku ma byc jakaś wojna we wrześniu ? hmm

9 Ostatnio edytowany przez Rino (2010-05-20 23:33:08)

Odp: Rok 2010

Wojny raczej nie, ale zmienia się pogoda. Podobno na dwa lata przed rokiem 2012 wszystko ma się właśnie rozpocząć zmieniać...

10 Ostatnio edytowany przez Gabi (2010-06-01 18:37:14)

Odp: Rok 2010

Odnośnie roku 2012 i ogólnie tego co doświadczamy - chyba ten film będzie tu pasować:

Bashar - Nieskończona ilość równoległych Ziem do wyboru
[url]http://www.youtube.com/watch?v=t8nXjHcSkxo[/url]

Ciekawe spojrzenie na zagadnienie światów równoległych - zmieniając siebie możemy doświadczyć "innego świata", czyli zmieniając wibracje nie zmieniamy nic dookoła ale przechodzimy w inny świat równoległy, który opowiada naszym wibracjom:

"Istnieje już nieskończona ilość równoległych Ziem (światów) każda o innej wibracji reprezentującej inną rzeczywistość i wibracja, na którą ty się zmieniasz ustala, którą Ziemie doświadczysz... w końcu rozpoznasz, ze to co zrobiłeś poprzez zmianę siebie to po prostu ukierunkowałeś świadomość na równoległą rzeczywistość, gdzie te wibracje nie mogą już istnieć. Wszystkie te równoległe rzeczywistości już istnieją, zmienianie swojego świata nie jest tak naprawdę zmienianiem swojego świata, to opuszczanie jednego świata dla innego. Dlatego się mówi, ze jeżeli chcesz zmienić coś w swoim świecie wystarczy że tylko zmienisz siebie. Zabierzesz siebie do świata, gdzie ta zmiana może być odzwierciedlona, ponieważ ta zmiana już istnieje naturalnie w tamtym świecie. I dlatego myśl i nadawanie swojemu doświadczeniu pozytywnego znaczenia pozwoli ci wydobyć pozytywny efekt i pozytywne doświadczenie dla siebie."  - pytanie jakie się samo nasuwa, w jakiej rzeczywistości będą przebywać osoby wierzące w kataklizm w 2012, oczywiście to tylko teoria, ale całkiem mi się podoba wink

11

Odp: Rok 2010

Tak, Gabi, tak! No właśnie tak smile Nie sprawdzałam jeszcze dokładnie (nadal mam teściów smile), ale coś podobnego mi wychodzi z obserwacji big_smile
bardzo serdecznie pozdrawiam

12

Odp: Rok 2010

Zdarzenia i alternatywna ścieżka przyszłości wyprzedziła obecnie pragnienie zmian zaplanowane przez wielu na rok 2012. To wszystko dzieje się teraz, w tej chwili.

Dlatego nie wierzę w żadne 2012 ale w tu i teraz, bo przyszłość dzieje się obecnie.

13

Odp: Rok 2010

big_smile
DOBRZE!

Pozdrawiam serdecznie smile

14 Ostatnio edytowany przez g_a_kowalski (2010-07-25 17:00:47)

Odp: Rok 2010

Antares napisał/a:

W ciągu ostatnich 20 lat zaszło sporo zmian na świecie. Jakie z nich byście wyróżnili?

Jak dla mnie to największą zmianą jest niewyobrażalny kiedykolwiek wzrost komunikacji. Jako ludzkość zbudowaliśmy nigdy wcześniej nie wymarzoną nawet namiastkę telepatii i/lub staliśmy się wielkim supermózgiem - za pomocą upowszechnienia się Internetu, telefonów komórkowych, za pomocą Google i YouTube. Także fizyczne podróżowanie po świecie poszło do przodu - samoloty, samochody, wszystko. Efekty są niebagatelne, wszystko nagle dostało niewiarygodnego przyspieszenia! Informacja w roku 1990 płynęła niczym strumyczek w porównaniu do rwącej rzeki roku 2010, w której w zasadzie każdy się jakoś dokłada, informacji nie da się sprawnie cenzurować, nie da się budować tam, wszystko wręcz pęka w szwach! Obrazy, tekst, wymiana myśli, całe biblioteki nagle stały się dostępne w PDF, nagrania wideo na żądanie - dla osoby sprzed 20 lat to wszystko byłoby prawie że niemożliwe! Wtedy ludzie mieli inne marzenia. Myśleli, że polecą na Marsa, że będziemy latać w kosmosie. A tymczasem my doznaliśmy rewolucji informacyjnej na niespotykaną skalę. Nagle wszyscy ludzie okazali się być dla nas dostępni. Już nikt i nic nie jest daleko.

15

Odp: Rok 2010

zapomnials jeszcze ze medycyna poszla tak w góre jeszcze wiecej niz wymienione rzeczy, praktycznie w kanadzie maja wszystkie maszyny potrzebne do wyleczenia chorob jak i lekarstwa  wink

zreszta patrzcie na samochody, kto by pomyslal o silniku elektrycznym, ladowanym na baterie, samochod bez paliwa, japonia i roboty ameryka i bla bla bla