31

Odp: Nowy Porządek Świata

Ciekawa strona Tacjanna jednak nie jestem w stanie do końca zgodzić się ze zdaniem wypowiedzianym przez Marcusa Levebre na stronie głównej ,a mianowicie "Aby poznać korzenie zła należy dużo czytać", to tak jakby (choć pewnie się czepiam) chciał powiedzieć, że jedynie literatura jest nośnikiem prawdy o świecie a tym samym doświadczenia innych a nie własne. Rzecz jasna słowa te, można rozumieć dwojako, jednak samo czytanie nie wystarcza, a z przedstawionych suchych faktów mało kto potrafi wyciągnąć na tyle wartościowe wnioski by bez własnego doświadczania osiągnąć cel prawdy.Tak naprawdę zło jest dostrzegalne wszędzie tak samo jak dobro i ma równie wiele znaczeń.Myślę więc ,że samo sprecyzowanie terminu jest niemożliwe a co dopiero określanie gdzie można znaleźć źródło jego pochodzenia. Reasumując - jak dla mnie zbyt wiele zawiera się w tej myśli sprzeczności.

32

Odp: Nowy Porządek Świata

dokładnie  Silatan smile ja sie z Toba zgodzę w tym wypadku link zamiesciłam za prosba Maku smile

33

Odp: Nowy Porządek Świata

Myślę, że to bardzo ważna informacja. Pytanie co z tym możemy zrobić? Jaki mamy wpływ na to co robią za nas rządzący? Czy uda nam się utrzymać w miarę wolny internet? Potrzebujemy internetu- przynajmniej w tym momencie jako ważnego narzędzia, wymykającego się jeszcze spod oka cenzury. Będę śledzić informacje na bieżąco.
[url]http://wolnemedia.net/?p=18491[/url]
[url]http://wolnemedia.net/?p=18490[/url]
I wedlug mnie bardzo ważne- opinia prawnika odnośnie nowelizacji ustawy, tworzonej w takim pospiechu:
[url]http://olgierd.bblog.pl/wpis,a;wiec;bedzie;cenzura;internetu;w;polsce;,37261.html[/url]
Jeśli ktoś z Was ma jakieś ciekawe pomysły, co możemy zrobić- podzelcie się nimi.

34

Odp: Nowy Porządek Świata

zatrważające luki prawne wielkości stodoły. Mam nadzieję, że Ustawy w takim stanie nie dojdą nawet do pierwszego czytania bo to buble. A jeżeli dojdą, i przejdą, to znaczyć to będzie tylko tyle, ze obecny ustrój zwany jest błędnie demokracją, a powinien być prawidłowo określany mianem totalitaryzmu.
Na obecnym etapie powinno sie zasypać mailingami posłów i senatorów, podkomisje sejmowe, trąbić o tym w mediach niezależnych i pisać tyle, aby każdy użytkownik internetu zorientował się, że od takich ustaw zaczyna się, i zawsze w historii zaczynała cenzura, totalitarny porządek rzeczy, zniewolenie umysłu, ograniczanie wyborów na każdym polu.
Problemem niezależnych ruchów i organizacji prowolnościowych jest jednak brak finansów, bo pomysłów im nie brakuje. Wynajmuje się wtedy billboardy, kupuje czas antenowy, prowadzi akcje informacyjne. A tak to pozostaje tylko łatanie dziur własnym sumptem, no po przecież o pożyczkę do banku nikt nie wystąpi....

35

Odp: Nowy Porządek Świata

EnergyFlow napisał/a:

Problemem niezależnych ruchów i organizacji prowolnościowych jest jednak brak finansów, bo pomysłów im nie brakuje. Wynajmuje się wtedy billboardy, kupuje czas antenowy, prowadzi akcje informacyjne. A tak to pozostaje tylko łatanie dziur własnym sumptem, no po przecież o pożyczkę do banku nikt nie wystąpi....

A więc także doszedłeś do wniosku, że tzw. marketing nie dotyczy tylko i wyłącznie sprzedaży i może również mieć znaczenie w innych obszarach? wink
Myślę, że billboardy etc. to sposób dużych firm i korporacji. Jeśli sprawa dotyczy internetu, to lepszym (i tańszym) rozwiązaniem byłaby chyba akcja zakrojona w internecie.

A tak nawiasem, czy zauważyliście, że czym bliżej roku 2012, tym większa gorączkowość wśród tych z "góry", włączając w to polityków, filmowców, zarządzających korporacjami itd.? Tak, jakby się spieszyli, bojąc się, że nie zdążą przed czymś istotnym...

Prawdę mówiąc, to np. wspominana przez Tacjanę ustawa-atak na medycynę naturalną to jest też jeden wielki ekonomiczny bubel i samobój zarazem. Logicznie rzecz biorąc: w momencie, kiedy politycy trąbią o kryzysie, a jednocześnie szybko forsują ustawy zakazujące wolnego handlu w obszarach, które od tysiącleci niczemu nie przeszkadzały (tzn. zwiększały obrót pieniędzmi, a zatem wzmacniały gospodarkę), może tylko doprowadzić do pogłębienia skutków owego kryzysu, od zwiększenia bezrobocia poczynając. Ciekawi mnie, że nikt tego "nie wziął" pod uwagę. wink

Od dłuższego czasu mam na "celowniku" dużych filmowców jak Hollywood i Disney. Teoretycznie np. film "2012" miał być kolejnym kasowym hitem w okresie przedświątecznym, kiedy z żadnym innym filmem właściwie nie konkuruje. Ale z drugiej strony może być równie dobrze atakiem na internet, zalewając masą bezwartościowych informacji i dyskusji na temat roku 2012 tak, żeby ktoś, kto chciałby rzeczywiście się czegoś dowiedzieć, będzie miał teraz naprawdę utrudnione zadanie. Po za tym film kieruje uwagę widza na "koniec świata" i pomija inne sprawy, poruszając czułą strunę w większości ludzi nt. awersji do końców świata i prawdopodobnie wywołując nowy zalew dyskusji na ten temat.

(Zastanawiałem się również, czy te "teorie" o końcu świata w 2000 r. również nie były celowym podpuszczeniem ludzi tak, aby teraz odrzucali każdą inną nową teorię - bo obecnie to główny argument przeciw wszelkim wydarzeniom datowanym na jakiś określony rok. A właściwie, to "argument").

Generalnie spodziewam się coraz większej gorączkowości i chaosu w poczynaniach "góry"; będą szybko działać, narzucając coraz bardziej absurdalne "reguły", popełniając pewnie coraz więcej błędów. Dlatego nie sądzę, aby zwykłe reagowanie typu akcja-reakcja i walka wg. tego, jak zagrają, odniosłaby najlepszy skutek. Myślę, że uważne, bez emocji, przyjrzenie się temu, co robią, pomoże lepiej wychwycić ich błędy i zareagować strategiczniej i rozsądniej - trafiając w sedno, a nie na zasadzie walki z wiatrakami.

36

Odp: Nowy Porządek Świata

EnergyFlow napisał/a:

Mam nadzieję, że Ustawy w takim stanie nie dojdą nawet do pierwszego czytania bo to buble. A jeżeli dojdą, i przejdą, to znaczyć to będzie tylko tyle, ze obecny ustrój zwany jest błędnie demokracją, a powinien być prawidłowo określany mianem totalitaryzmu.

To już wiadomo i bez kolejnych śmiesznych ustaw smile

37

Odp: Nowy Porządek Świata

Wczoraj było o 2012 na czacie, przez różne osoby w dwóch dyskusjach i z zupełnie różnym nastawieniem. Mniejsza o nastawienie, jednak pisaliście również o Nubiru (planecie, o której nic nie wiadomo oficjalnie i która podobno nie istnieje).

Nie chcę wywoływać paniki, ale z nieoficjalnych źródeł wyciekają różne informacje na temat tego, jak wiele się dzieje na świecie, ale nikt tego nie podaje publicznie do informacji; podobno ilość katastrof naturalnych jest znacznie większa niż się to pokazuje we wiadomościach, w tym zanotowano (czytałem to rok czy 2 lata temu w kilku nieoficjalnych miejscach w internecie) m.in. w obu Amerykach deszcz "ognistych kul" z kosmosu. Jak pisałem, są to informacje nieoficjalne i trudne do zweryfikowania przez przeciętnego mieszkańca tej planety.

Niemniej jednak jeśli istnieje jakiekolwiek zagrożenie fizyczne z zewnątrz, a na planecie istnieje nadmiarowa populacja, to rządy mogą celowo ukrywać te fakty, bo ich podanie jest przeciwne ich interesom. Powodem może być choćby eliminacja większości ludzi na Ziemi, by samemu schronić się - w końcu mają obecnie pieniądze i władzę (nad innymi ludźmi) by tak postąpić, a ludzi, którzy zrobią wszystko (łącznie z zamknięciem gęby), jeśli tylko się im za to zapłaci, jest miażdżąca większość.

Z drugiej strony - można powiedzieć, że jesteśmy w uprzywilejowanej sytuacji, bo nie kupujemy wszystkiego, co nam się mówi.

38

Odp: Nowy Porządek Świata

No tak. Tylko co daje taki przywilej bez konkretnej wiedzy na temat? Można jedynie rozważać wszelkie możliwości.

39

Odp: Nowy Porządek Świata

Niekoniecznie. smile

Jest wiele korzyści:
- orientujesz się, gdzie szukać
- orientujesz się, gdzie nie szukać
- wiesz, że nie wszystko, co "powinieneś wiedzieć" (tzn. co inni chcą, abyś "wiedział"), rzeczywiście powinieneś wiedzieć
- wiesz, że życie fizyczne a nawet astralne jest jedynie chwilowe
- wiesz, że nic nie wiesz (w przeciwieństwie do tych co nie wiedzą, że nic nie wiedzą, więc zachowują się tak, jakby wiedzieli wszystko) smile
I wiele innych.
Ostatecznie, jeśli zauważysz jakieś znaczące zmiany w jakimkolwiek obszarze (polityka, gospodarka, ekologia itd.), nie będziesz w takim szoku, jak większość ludzi, a co więcej dopuścisz do siebie intuicję, która może wskazać Ci najlepsze wyjście; no i nie będziesz szukał pomocy u tych, którzy w krytycznym momencie jeszcze Ci podadzą celowo błędną informację.
Krótko mówiąc, dzięki takiemu podejściu jesteśmy otwarci na nowe, niekoniecznie zgodne z ogólnym społecznym prądem, informacje.

40

Odp: Nowy Porządek Świata

To ciekawe, że zaraz po przyjściu tutaj myślimy że wiemy już wszystko, by kilka lat później skonstatować z zaskoczeniem, że nie wiemy niczego, a pod koniec życia dojść do konkluzji, że właściwie to dopiero teraz zaczynamy się czegokolwiek uczyć.

Ale wtedy już przychodzi moment zmiany formy fizycznej i zaczynamy cykl od nowa, bogatsi o garść nowych doświadczeń i wrażeń, konstelację przyjaciół bądź wrogów, pewne niezatarte ślady w pamięci i mentalności tak powolnie kształtowanej...

41

Odp: Nowy Porządek Świata

Hm ciekawe Energy.

Po przyjściu tutaj, kiedy zdolna byłam rozróżniać swoją odrębność i wyrażać ją głośno, z przerażeniem stwierdziłam, że nic nie wiem o rzeczywistości w której się znalazłam. Wraz z wiekiem bogatsza w doświadczenia, wiedzę szkolną, bogatsza w całe życie, nadal twierdzę ,że wiem równie mało co na samym początku, a co gorsza nie nauczyłam się rozumieć. Mam wrażenie, że choć idę we właściwym kierunku to jednak zamknięta w szklanej kuli nie potrafię dotrzeć do innych. W jakiś sposób odgrodziłam się od świata ponieważ był głównym powodem mojego bólu i krzyku rozpaczy. I w jakiś sposób wielu z nas ma taką swoją kulę, która staje się barierą w kontaktach z innymi. W pewnej chwili zauważymy jednak, że jedynymi oprawcami jesteśmy my sami tworząc owe bariery.I to może być jedną z przyczyn naszego upadku.

42

Odp: Nowy Porządek Świata

Świńska grypa nie wypaliła, więc nakowcy "zabrali się" za Wirusa Zachodniego Nilu.

[url]http://wolnemedia.net/?p=18582[/url]

Dobre, prawda?  wink

43 Ostatnio edytowany przez Mixon (2009-11-30 09:28:53)

Odp: Nowy Porządek Świata

Istnienie- raczki mi opadly. Jestem ze tak powiem w szoniu. To przeciesz jest bardziej bezczelne niz narobic komus na wycierazke ,zapulkac i poprosic o papier.
Teraz jescze martwie sie o pania Kopacz. kobicina nic nie zdziala ale dzielna jest .
pelen poklon w jej kierunku. Oni potrzebuja tej kasy teraz juz najpuzniej do lata.
mogli by zrobic przysluge ludzkosci i juz w koncu umrzec czy cos? ..bo az sie zbulwersowalem..

44 Ostatnio edytowany przez Antares (2009-11-30 10:38:07)

Odp: Nowy Porządek Świata

Przypuśćmy, że to nie ludzie stworzyli te wirusy. Jeśli tak, bardzo jestem zainteresowany tym, czemu tak nagle zaczęły się znikąd pojawiać kolejne wirusy rok w rok, tym szybciej i więcej, im bliżej roku 2012 wink Wirusy najwyraźniej bardzo ostro pracują, by się mnożyć, tworzyć "nieznane" "choroby" i błyskawicznie rozprzestrzeniać na cały świat - już niewiele im czasu zostało w końcu wink

45

Odp: Nowy Porządek Świata

Dlaczego wszyscy jesteśmy tacy zdziwieni?  Mechanizm manipulacji STRACHEM jest stary jak świat. Dawniej pokazywano kij by przywalić maczugą, później straszono konsekwencjami by Cezarom wbić nóż pod żebro; wywoływano wojnę lub palono - dzisiaj: pokazują jeden wirus by po cichu rozprzestrzenić inny, lub HAARP, lub chemtrails, lub NWO, 2012 etc etc etc. Wykazuje się pewien typ zagrożeń by podporządkować sobie społeczność w inny sposób, jakby od zaplecza. Schemat stary jak świat. Myślę że po tylu latach odgrywania starej płyty wszyscy doskonale znają melodię i są w stanie zauważać te przejawy prymitywnej kontroli społeczeństwa, umysłów i uczuć.
Ten fragment rzeczywistości jest dość uciążliwy w codziennym życiu na tej planecie, ale na szczęście jest tylko niewielkim wycinkiem naszej percepcji. Istotnym ale tak małym.

46

Odp: Nowy Porządek Świata

A jednak odnoszę wrażenie, że nie wszyscy, a nawet nie więcej niż garstka "dziwaków", którzy wszędzie tylko "doszukują się spisków, ufo czy życia pozagrobowego", których to nikt nigdy dobitnie jeszcze nie udowodnił wink a wszystkie wcześniejsze ludy na Ziemi były zbyt prymitywne i zabobonne, by dostrzec, że jedyną prawdę i zbawienie przyniesie ludzkości Nauka, która sugeruje, że świat jest wyłącznie materialny, a człowiek najbardziej zaawansowanym organizmem we wszechświecie (bo to niemożliwe, żeby gdzieś jeszcze powstało życie, a nawet jeśli, to nie ma szans o tym nas powiadomić), czego dowód codziennie znajdujemy w kolorowych magazynach czy TV. smile

Dlatego obecnie dumny człowiek zachodu nie potrzebuje przykazań, a wyłącznie naukowych, racjonalnych aksjomatów, nie potrzebuje wskazówek jak żyć, bo to wskaże mu inny homo sapiens dzięki fantastycznemu wynalazkowi - mediom, a nawet nie potrzebuje myśleć, tym zajmą się za niego w przyszłości studenci politechnik, które to szkoły są wyłącznie dla "mózgowców". Wystarczy zaakceptować coraz szybciej zmieniające się zasady, które ustalają dla nas rządzący. (Bo nawet jeśli zasady są "złe", to i tak nikt nie jest w stanie wymyślić ani tym bardziej zmienić najlepszego systemu, jaki kiedykolwiek powstał na tej planecie, czyli kapitalistycznej demokracji, gdzie to naród wybiera polityków a oszustwo jest absolutnie wykluczone w wysoko rozwiniętych krajach).

Nawet, jeśli jest wprowadzanych ostatnio coraz więcej coraz szybszych zmian, których niemal nikt nie dostrzega, bo świat pogrążył się w kryzysie, który co jakiś czas musi nadchodzić w takim ustroju, jaki mamy. Dlaczego mielibyśmy się poczuwać do odpowiedzialności za zanieczyszczanie środowiska, skoro naukowcy i tak coś tam wymyślą w końcu? I nawet, jeśli "krucjaty" (których już tak naprawdę dawno nie ma, a jeśli, to co najwyżej w takich niecywilizowanych krajach jak Irak) w mediach nie uciszą wszystkich heretyków, zrobi to za nie społeczna izolacja.

A poważnie, słyszałem takie powiedzenie: każdy ma rządzących dostosowanych do swojego własnego poziomu. Dlatego, jak słusznie wskazuje Energy, dopóki motywacją jest strach, zawsze myśli będą krążyły wokół równie starych jak świat pojęć zagrożenia i nieprzychylnego środowiska.

47

Odp: Nowy Porządek Świata

Ci, którzy teraz kierują Polską też od czegoś zaczynali. Wybijali się coraz wyżej i wyżej. Na początku ludzie ci zasiadali w samorządach powiatowych, gminnych, wojewódzkich, zajmowali kierownicze stanowiska w dużych firmach itp. Nigdy by tam się nie znaleźli, gdyby społeczeństwo ich kandydatur w taki czy inny sposób nie popierało. Z czasem dotarli najwyżej, do Sejmu czy Senatu.

W mądrym narodzie nie ma takiej możliwości aby "oszołom" poprzez manipulację słowem, połączoną z wybujałym poczuciem własnej wartości i mydleniem oczu swoich oraz wyborców, piął się coraz wyżej i wyżej po szczeblach kariery politycznej.

Dojrzały naród szybko zidentyfikuje niemądrego polityka, ośmieszy go lub straci nim zainteresowanie z racji tego, że w jego słowach wyczuje oderwanie do rzeczywistości, fantazję lub puste gadanie. W mądrym narodzie niemądry polityk bardzo szybko wypada z gry.

Dlatego zgadzam się Antares, z tym co napisałeś "Każdy ma rządzących dostosowanych do swojego własnego poziomu."

48

Odp: Nowy Porządek Świata

bart napisał/a:

"Każdy ma rządzących dostosowanych do swojego własnego poziomu."

A gdzie Wy widzicie takich rządzących? Bo jak na razie u nas rządzą kaczki

49

Odp: Nowy Porządek Świata

Wampir napisał/a:
bart napisał/a:

"Każdy ma rządzących dostosowanych do swojego własnego poziomu."

A gdzie Wy widzicie takich rządzących? Bo jak na razie u nas rządzą kaczki

Najwyraźniej "kaczki" są dostosowane do Polaków, którzy ich wybrali. wink

50

Odp: Nowy Porządek Świata

No nie sądzę. Kurde zawsze piszecie do mnie wteyd, gdy zajęta jestem hmm

51

Odp: Nowy Porządek Świata

Mamy następną grypę - tym razem kozią. [url]http://fitness.wp.pl/zdrowie/aktualnosci/art370,kozia-grypa-nadchodzi.html[/url]
Chyba stosowniejsze niż ten dział - NWO byłoby umieszczenie tego w dziale czarny humor. Ciekawe czy na Salenji znają katar - nie pamiętam. Zdaje się że mówił coś o praktyczności dwóch dziurek w nosie w odróżnieniu od jednej jak mają na Salenji smile Mam nadzieję że Hejal czegoś nie przywlókł:P UFO grypy jeszcze nie było. Wszystko przed nami smile

52

Odp: Nowy Porządek Świata

Haha, znając ''ich'' to za rok zapewne będzie i 'UFO grypa' : P

53

Odp: Nowy Porządek Świata

A wcześniej pewnie jeszcze "psia grypa" i kto wie czy nie "żabia". A ja się tam obawiam "głupiej grypy" choć pewnie mi juz nie zaszkodzi  ha ha  big_smile

54

Odp: Nowy Porządek Świata

Dobry news kirstenow smile Jak popatrzeć na statystyki, to ptasia grypa była chyba najmniej szkodliwym wirusem grypy w dziejach ludzkości. Ciekawe czy kozia ją przebije ;-)

A może grypa ludzi pracujących i w celach wyleczenia trzeba jechać na miesiąc na urlop do ciepłych krajów, hotel 4 gwiazdkowy z widokiem na morze. To by była jedyna szczepionka, oczywiście 100% refundowana przez rząd. Co na to rządzący? ;-)

55 Ostatnio edytowany przez Mixon (2009-12-11 19:34:37)

Odp: Nowy Porządek Świata

a tam.. trzeba jesc czosnek...



                                             Podpisano


                         Narodowy Front Wyzwolenia Czosnku               
                        .................

56

Odp: Nowy Porządek Świata

Przed nami grypa selerowa i pietruszkowa wink

57

Odp: Nowy Porządek Świata

Michael Badnarik - Od wolności krok po kroku - [url]http://www.youtube.com/watch?v=R_ytVkzj2ds[/url]

58

Odp: Nowy Porządek Świata

[url]http://wolnemedia.net/?tag=cenzura[/url]

Internet to ciekawa technologia, bo w przeciwieństwie do radia i TV nie można w łatwy sposób narzucić użytkownikowi treści, którą ten powinien oglądać. Wszelkie blokady działają stymulująco, dzięki czemu pojawiają się sposoby na ich ominięcie.

W mojej opinii informacje rozpowszechniane przez Internet można w pewnym stopniu kontrolować. Całkowite wyeliminowanie "niepożądanych treści" wymagałaby jednak odcięcia uzytkownika od sieci. Jestem bardzo ciekawy jak to się będzie rozwijało, zwłaszcza w Polsce, gdzie wiele "inicjatyw" umiera z powodu bałaganu, problemów w dogadaniu się i trudności wprowadzenia czegokolwiek na szerszą skalę. Zasiadam w fotelu i obserwuję :-)

59 Ostatnio edytowany przez tacjanna (2009-12-24 10:48:36)

Odp: Nowy Porządek Świata

[url]http://wiadomosci.onet.pl/2101151,11,nowe_dowody_osobiste_jak_z_orwella_-_nic_nie_przesadzamy,item.html[/url]
Jak pogodzić rozwój technologii z pokusą stworzenia rządowego oka Wielkiego Brata? Ile biometrii w nowych dowodach osobistych? Ile danych o obywatelach w przyszłym rejestrze dowodów? - zastanawia się "Gazeta Wyborcza".

60

Odp: Nowy Porządek Świata

[url]http://www.nowyczlowiek.pl/2009/11/prout-teoria-postepowego-uzytkowania.html[/url]