1

Temat: Ciekawe książki

Wiem , że były już tematy co do poszczególnych książek ale proponuje założyć temat obejmujący całą literaturę. Mam tu głównie na myśli duchową, ezoteryczną itp .
Wpisujcie tytuły książek warte uwagi , może nie jeden dostanie inspiracji po przeczytaniu jakiejś przez was zgłoszonej pozycji.
A więc ja zacznę jako pierwszy  Proponuje wszystkim początkującym na początek przeczytać:
“Rozmowy z Bogiem” tom 1-3
“Ręce precz od tej książki” van Helsinga
czy wspominaną w innych postach “Anastazję” 1-9
Trochę “cięższa ” literatura:
“Spotkania z wybitnymi ludźmi”, “Fragmenty Nieznanego Nauczania” czy “Wprowadzenie do nauk Gurdżijewa” Wojciecha Kulczyka czy książki Osho.
Polecam również: podróże poza ciałem Monroe’a czy książki Barbary Marciniak.
Teraz Wasza kolej, może znacie inne tytuły godne uwagi

2

Odp: Ciekawe książki

Aras fajnie, że taki temat wpadł Ci do głowy. Może jeszcze warto by było napisać choć kilka słów, dlaczego te ksiązki są takie niezwykłe dla nas.

Do Twojej listy dodałabym jeszcze książki Bruce Moena, np. ”Podróż do Ojca Ciekawości”, zawiera mnóstwo informacji (np. o piekłach 

Ze swojej strony jak zwykle polecam ”Wędrówki Dusz” i ”Przeznaczenie Dusz” M.Newtona, to o życiu pomiędzy wcieleniami.
Te książki znakomicie uzupełniają Monroe’a, a są dokumentacją głębokich regresji hipnotycznych. Kompletny odjazd…
Wszystko jest tam opisane - czym się zajmujemy w świecie dusz, jak wybieramy przyszłe wcielenia, nasze grupy bratnich dusz, ile wcieleń możemy mieć w jednym czasie… ogromna skarbnica wiadomości. Szkoda tylko, że w Polsce nikt takich regresji nie prowadzi.

3

Odp: Ciekawe książki

Och Gabi “Wędrówki Dusz” i “Przeznaczenie Dusz” to moje ulubione
Sama mam ochotę spróbować regresji i jestem coraz bliższa tego.
Gorąco polecam pozycję, którą uważam za wyjątkową : “Potęga teraźniejszości” autorstwa Eckharta Tolle’a.
można przeczytać ją tu :
[url]http://www.sm.fki.pl/index.php?nr=Potega_terazniejszosci_1[/url]

4

Odp: Ciekawe książki

Ja ze swojej strony chciałbym polecić 3 książki autorstwa Max Freedom Long:

”Magia cudów”
”Dążenie ku światłu”
”Analiza psychometryczna”

Pierwsza książka przedstawia historię oraz wierzenia ludzi którzy zamieszkiwali Hawaje. Gdyby nie autor, który większość życia poświęcił na badaniu ich kultury, pewnie zostałaby zapomniana. Okazuje się, że to o czym dopiero dzisiaj dowiadują się psychologowie na temat świadomości, podświadomości i nadświadomości Oni wiedzieli już dawno!
W drugiej i trzeciej znajdziemy już konkretne ćwiczenia jak wykorzystać tą wiedzę.
Myślę, że książki są idealną inspiracją do zmiany na lepsze relacji między ludźmi które panują w naszym społeczeństwie.

5

Odp: Ciekawe książki

Elżbieta Nowalska (Prawda odkrywana na nowo)
książka powstala na przelomie 1993/94 roku.
Energia o przybranym dla nas imieniu JUREK jako pierwsza podjela próbe
opowiedzenia o życiu i śmierci, o problemach człowieka i tym, co dzieje sie
z niesmiertelną czastka każdego z nas, z Energia. Jeden z jej rozdzialów
odebralam w czasie wakacyjnego pobytu w Szwecji. Pozostale spisane byly w
Polsce.

6

Odp: Ciekawe książki

Graham Phillips ”Dopust Boży” może książka nie tyle ezoteryczna,ile historyczna,opowiada o czasach świetności Egiptu, uwzględniając w tym Atlantydę, Phillips dochodzi wszystkich intrygujących tajemnic z niezwykłą determinacją, zaś język nie opływa w tych wszystkich pseudo ”mądrych” wyrażeniach charakterystycznych dla języka naukowców,ale kusi niedopowiedzeniami,często wymagając od czytelnika własnych przemyśleń.

7

Odp: Ciekawe książki

Z innej beczki,a z literatury kręgu science-fiction.Za Żuławskim nie przepadam,ale moim zdaniem był mistrzem w opisywaniu umysłu ludzkiego,a może nie tyle umysłu (bo tu fanfary należą się raczej Lemowi) jako jednostki, co scentralizowanej mikro grupy społecznej, oraz zasad nią kierujących.I tu polecam trylogię ,jego autorstwa, a więc ”Na srebrnym globie”, ”Zwycięzca” oraz ”Stara Ziemia”.

8

Odp: Ciekawe książki

Od dawna jestem zainteresowana Kalendarzem Tzolkin i majańską koncepcją czasu. Kalendarz wprowadza harmonię w zycie człowieka. Jest też miejsce na tzw. pauzę- czyli dzień poza czasem. To ważny dzień. Moment łączności między wymiarami. Danielu proszę podeślij mi tę książkę. smile

9

Odp: Ciekawe książki

Daniel ta książka jest naprawdę ciekawa. Od kilku lat jestem świadoma swojego sobowtóra- tzn zdaję sobie sprawę z wielowymiarowości i tego, że każdy z nas to istota wielowymiarowa. Od kilku lat przypominam sobie, że jestem połączona z każdym spośród wielowymiarowych ja. To tak jakbym odkopywała zasypane kiedyś ścieżki. Dla Jose jest to Wujek Joe. Ja bardzo silnie czuję sobowtóra ale nie mam z nim kontaktu w świecie fizycznym.
Zawsze marzyłam o tym co Jose opisuje w książce- o podróżach wielowymiarowych. Majowie zaś to mistrzowie podróży i bajarze. Potrafią dotrzeć tam gdzie chcą poprzez "wejście" w odpowiednią wibrację. Każde miejsce i nurt czasu ma własną.
Dzięki Daniel za tę książkę.

10

Odp: Ciekawe książki

FAKTOR MAJÓW

Autor  -Jose Arguelles

"...Czas nie mija – on jest. Tylko zegar wybija godziny. To właśnie jest złudzenie upływu czasu. To jest kluczem tajemnicy poznania. Ten kto to zrozumie, pojmie, że wieczne Teraz jest naszym prawdziwym czasem. Ten, kto szuka sensu życia, nigdy go nie znajdzie, bo sens życia to cel, który sam sobie wybrał. Gdy przypomnisz sobie tę prawdę, czas wróci na właściwe miejsce...."

[url]http://www.sm.fki.pl/index.php?nr=Faktor_Majow[/url]

11

Odp: Ciekawe książki

Ale Ty szybko lecisz z tymi Majami, Istnienie, skoro zabierasz się już za "Faktor Majów". Daj znać co o niej sądzisz i czy wyciągnęłaś z niej coś konkretnego (to nie jest książka dla wszystkich, jak wielu już mówiło).

12

Odp: Ciekawe książki

Książki Ghala:

"Ty dokonasz przemiany świata" - to zarówno przewodnik na drodze osobistego rozwoju, jak również opowieść o własnej ewolucji, a także przejrzysta analiza "systemu", w którym żyjemy. Systemu rywalizacji, strachu, konsumpcji, monopoli i prowadzonej przez nie manipulacji. Autor na nowo definiuje tutaj pojęcia miłości, wiary i moralności, podważa sens współcześnie istniejących instytucji państwa, małżeństwa, oraz systemu edukacyjnego. Wszystko to jest opowiedziane z punktu widzenia istoty ludzkiej świadomej swojego duchowego pochodzenia, która wskazuje jak ten system zmienić. Jest to zdecydowanie mocna literatura faktu, pełna jednak duchowych odniesień, które są przekazem na nowe czasy. Bez wątpienia to pierwsza taka książka w Polsce.

"Noel" - Poruszająca, symboliczna opowieść o osobistej wolności, miłości ku ludziom, o wędrówce ku sobie, a także zdolności przemiany i sztuce odchodzenia. Wszystko zaledwie dotknięte słowem pozostawia nam prawo do interpretacji prawdziwego znaczenia tego przekazu, abyśmy mogli lepiej zrozumieć, kim jesteśmy.

"Zapiski" - Pełna wersja bardzo osobistych, emocjonalnych zapisków Ghal?a, zamieszczanych kiedyś częściowo na nieistniejącej już stronie autora. Sam o nich pisze, że to ?...rodzaj listu do świata, akt zaufania ... i mała manifestacja otwartości, by ludzie zaczęli rozumieć, że nie muszą prowadzić jednego życia na użytek innych i drugiego prawdziwego jedynie sami dla siebie.? Uprzedzamy, ze znajdziecie tu niejedno mocne slowo:-)

"Niepokorny" - Zbiór przypowieści, opowiadań i tekstów wraz ze zdjęciami opisujących w krótki, zdecydowany i esencjonalny sposób naszą rzeczywistość. Jak napisała jedna z recenzentek : "Teksty te to głos kogoś, kto widzi ludzi w perspektywie wypaczonego świata, jaki tworzą i w którym sami cierpią". I faktycznie, trudno pozostać obojętnym wobec ich wymowy, choć odbiór może być zgoła różny : "Napisane tu słowa sprawiają, że odnajduję horyzont ... i z powrotem ziemia, niebo i powietrze są mi posłuszne" napisał inny czytelnik.

"Pielgrzymi Światła" - Książka głównie poświęcona dzieciom nowej ery i ich wychowaniu w nowym społeczeństwie. Bardzo cenna pozycja dla tych, którzy chcą lepiej zrozumieć własną wrażliwość, lub pragną stać się świadomymi wychowawcami, opiekunami czy rodzicami.

"Idea Nowej Ziemi" - Społeczeństwo oparte na całkowitej wolności nie jest utopią. Nie jest też ideą skomplikowaną czy przeznaczoną wyłącznie dla filozofów. Książka ta, w zaskakująco prosty sposób przedstawia nową wizję świata, opisując dzisiejszą Ziemię z punktu widzenia przybysza, który przekazuje nam konkretne wskazówki. Jeśli masz ochotę wyjść na chwilę poza system społeczny, w którym funkcjonujesz i zobaczyć własne życie oczami kogoś innego, to książka ta jest doskonałą okazją do tego rodzaju eksperymentu. ?Idea Nowej Ziemi? nie jest jakąś nierealną wizją lecz przekazem pełnym inspirujących spostrzeżeń o tym, kim jesteśmy i kim możemy się stać, przy odrobinie zaangażowania we własną transformację.

13

Odp: Ciekawe książki

bardzo polecam książkę .N. S. Łazariew – Diagnostyka karmy
Dzisiaj ludzkość daleko odeszła od duchowych źródeł, dlatego podobna jest do statku, na którym pokłóciła się załoga, nie ma kapitana, są przedziurawienia i niesprawny jest silnik. Niektórzy z członków ekipy zaczęli już to rozumieć, pojawiły się nawoływania do pojednania się i naprawy statku. Lecz głównym nieszczęściem jest to, - a o tym nikt nie wie, - że statek płynie na rafy, i nawet remont silnika, bez zmiany kursu, nie może uratować statku i jego załogi.Ludzkość stoi przed niebezpieczeństwem o wiele bardziej poważnym niż jądrowe, tym niebezpieczeństwem jest - rozpad ducha. Najbardziej przerażające straty - to te, których my nie zauważamy, nie czujemy, gdyż śmierć początkowo występuje na poziomie pola, a później na poziomie ciała. Obecnie proces ten zbliża się do krytycznego dlatego, że to, co dzisiaj stanowi naszego ducha, jutro i pojutrze będzie ciałami naszych dzieci i wnuków. A więc, czym bardziej zubożony jest nasz duch dzisiaj, tym bardziej będzie uszczerbione zdrowie - duchowe i fizyczne - naszych potomków.

14

Odp: Ciekawe książki

"Źródło wiecznej młodości" - Peter Kelder (wyd.1994r "kleks").
można pobrać z tej str
[url]http://rytualytybetanskie.prv.pl/[/url]

15

Odp: Ciekawe książki

"Miłość medycyna i cuda"
autor : Bernie S Siegel

W tej wyjątkowej książce, od lat światowym bestsellerze, amerykański chirurg, dr Bernie Siegel udowadnia, że pacjenci w pozornie beznadziejnym stanie mogą sami odwrócić nieuchronny bieg wydarzeń. Sekret, zdaniem Siegla, tkwi w uzdrawiającej wszechpotędze miłości, pozwalającej ponownie włączyć zablokowany w nas biologiczny mechanizm "życia". Nikt z nas nie wie, kiedy dosięgnie go poważna choroba. Gdy się to stanie, nie pogrążajmy się w rozpaczy. Jest wyjście z tej sytuacji. Miłość, medycyna i cuda wskazuje je.

16

Odp: Ciekawe książki

Joseph Dunn Jak sobie radzic z uciązliwymi ludzmi
tyuł oryginału:
PAINFUL PEOPLE AND HOW TO DEAL WITH THEM
pozwole sobie zacytować dłuższy  urywek  epilogu ksiązki

i rzypuszczam, że poznałeś już wystarczająco wielu uciążli-
wych ludzi! Dlaczego miałbyś jeszcze o nich czytać? Napi-
sałem tę książkę, aby wyjaśnić, dlaczego ludzie, których
znasz, są czasami tacy nieznośni.

Tematyką patologii osobowości (lub tym, co sprawia, że
ludzie stają się przykrymi) interesuję się od czasu moich
studiów medycznych. To lata tak odległe, że sama myśl
0  nich przyprawia mnie o dreszcze. Wykłady z dziedziny
psychiatrii prowadził wysoki, chudy naukowiec, człowiek
zupełnie pozbawiony poczucia humoru, zawsze w czarnym
garniturze. Uważaliśmy, że równie dobrze mógłby być pra-
cownikiem zakładu pogrzebowego.
Na początku swojego wykładu o „Zaburzeniach osobo-
wości" przypomniał nam, że nie powinniśmy doszukiwać się
patologii umysłowych u członków naszych rodzin i kolegów
z grupy. Oczywiście, miał rację. Przez następną godzinę
rozglądaliśmy się po sali wykładowej, patrząc na siebie
kiwając znacząco głowami.
Po wielu latach sam straciłem poczucie humoru, zacząłem
nosić ciemne garnitury i zostałem psychiatrą. Ludzie często
pytają mnie o sytuację panującą na rynku usług pogrzebo-
wych. Dzisiaj, kiedy przyjmuję nowego pacjenta, zastana-
wiam się nad jego osobowością. Odpowiedź na to pytanie
stanowi klucz do poznania przyczyny, dla której jest uciążli-
wym człowiekiem albo człowiekiem cierpiącym.
Czynię to przed przystąpieniem do analizy jego stanu
emocjonalnego i stanu jego organizmu oraz przed udziele-
niem odpowiedzi na pytanie, dlaczego nienawidzi swojej
matki. Osobowość człowieka może być przyczyną wielu
kłopotów, z którymi się boryka. Może utrudnić mu kontakty
z innymi ludźmi i sprawić, że nie panuje nad sytuacją lub
przestał sobie radzić w życiu - z dojrzewaniem, małżeń-
stwem, spłacaniem hipoteki, życiem rodzinnym, umieraniem,
itd. Nasza osobowość może nam również pomóc wyjść
z trudnej sytuacji pod warunkiem, że będziemy wystarczają-
co skuteczni.
Podczas seminarium poświeconego sposobom, by nie
oszaleć w zwariowanym świecie biznesu, które niedawno
prowadziłem, zauważyłem, że zagadnienie klasyfikacji oso-
bowości wzbudziło wielkie zainteresowanie wśród uczestni-
ków. Przed podjęciem tego tematu odnosiłem wrażenie, że
moi słuchacze są przekonani, iż mówię o jakichś obrzędach
pogrzebowych lub czymś w tym rodzaju. Słysząc o różnych
typach osobowości, zaczęli się znacząco rozglądać po sali...
Zrozumiałem, że wiedza na temat rodzajów osobowości nie
jest zarezerwowana wyłącznie dla psychiatrów.

Książka ta składa się z trzech części.

<• W pierwszej części zajmuję się paradygmatami. Rzeczą
najważniejszą jest tutaj zrozumienie, że złożoność czło-
wieka uniemożliwia zastosowanie jednego prostego spo-
sobu, w który można go opisać. Za pomocą przykładów
wskazuję przynajmniej dziesięć różnych aspektów, które
powinniśmy przeanalizować, zanim umieścimy daną oso-
bowość w konkretnej szufladzie. Czujesz się zagubiony?
Nie martw się. Kiedy przeczytasz, zrozumiesz.

17

Odp: Ciekawe książki

Norbert Lechleitner
Witaminy dla duszy
100 zaskakujących historyjek mądrościowych,
które rozsłoneczniają choć trochę każdy dzień
Przekład Teresa Semczuk
Wydawnictwo WAM Kraków 2005


Słowo wstępne

Prawdziwe piękno pochodzi z naszego wnętrza. Jest to odwieczna prawda. Może
więc zamiast reklamowym sloganom zachwalającym środki upiększające ciało
warto by zaufać tej starej prawdzie i uczynić coś dla swojej wewnętrznej
piękności? Może zamiast tylko troszczyć się o ciało, zacząć pielęgnować
także duszę?
Zebrane w tej książce historyjki z pewnością nam w tym pomogą. Są one
witaminami, które orzeźwiają, podnoszą na duchu, duchowo wzmacniają i
wyzwalają. Ich działanie jest wypróbowane i niezawodne od wieków.
Historie z morałem mają swoje korzenie w przedbuddyjskich Indiach, w
starożytnych Chinach, w Japonii, w krajach islamskich i judaizmie.
Przewijały się przez wszystkie stare kultury, nieobce były także naszemu
średniowieczu. Opowiadano je wciąż w nowych wersjach w formie przypowieści,
dykteryjek i bajek, japońskich koanów do medytacji zen, pojawiały się w
pismach chrześcijańskich Ojców Pustyni, a nawet w dowcipach i anegdotach.
Zmieniał się ich "skład", lecz ważna dla życia witamina pozostawała.
Pozytywnie pobudzając, działają dobroczynnie na ducha oraz duszę i budzą w
sercu radość, która jest niezbędna dla zdrowia całego człowieka, nie tylko
jego ciała.
W tej książce opowiedziałem sto historii, dobierając je do naszych czasów i
uwspółcześniając ich formę. Każda historyjka niesie jakieś przesłanie i ma
swoje szczególne działanie. Jedne pobudzają do refleksji, inne przemawiają
do uczuć, kilka prowokuje do śmiechu (i może maskuje przy tym jakiś
metafizyczny problem), wiele z nich dodaje otuchy, zaś wszystkie są
plasterkiem dla duszy.
Zaaplikujmy jej zatem przez te historyjki odrobinę orzeźwienia, a nasz
dzień stanie się zaraz o wiele bardziej słoneczny.
przykładowa historyjka

Punkt widzenia

Pewien uczony miał się stawić przed dostojnym naukowym gremium, ponieważ
zarzucano mu, że broniąc wysuwanych przez siebie tez, używa nielogicznych
argumentów. W oczekiwaniu na swoją kolej uczony wziął do ręki książkę i na
opak dosiadł osła. W taki sposób, czytając, jeździł do chwili wywołania
jego sprawy w tę i z powrotem przed wielkimi oknami sali posiedzeń.
Po odczytaniu oraz uzasadnieniu podnoszonych przeciwko niemu zarzutów i
udzieleniu mu głosu, uczony spytał przewodniczącego:
- Kiedy jeździłem dzisiaj w tę i z powrotem przed tymi oknami, to w jakim
kierunku siedziałem na ośle?
- W niewłaściwym.
- Twoja odpowiedź bardzo dobrze obrazuje to, o co mi chodzi - powiedział
uczony. - Bowiem z mojego punktu widzenia, siedziałem we właściwym
kierunku. To osioł wykręcił się w złą stronę.

Obcy

Zmiataj stąd! Wynoś się! Już cię tu nie ma! Czego tu szukasz? Nikt cię tu
nie zna! Cała paczka zwróciła się przeciw obcemu.
- To nic, że nikt mnie tu nie zna. Ważne, że sam siebie znam - powiedział z
całym spokojem obcy. - Byłoby źle w przypadku odwrotnym: gdyby wszyscy mnie
znali, a ja nic bym o sobie nie wiedział.

18

Odp: Ciekawe książki

Niebiański dialog.

Mała dusza rozmawia z Bogiem o naszym świecie - Isabella Monti
Tłumacz: Hanna Kotwicka

Książka adresowana do każdej grupy wiekowej czytelników.
Mała, niedoświadczona dusza spotyka Boga przechadzającego się po niebie. Między nimi rozwija się "niebiański" dialog.Mała dusza pyta Boga o miłość, strach, winę, cierpienie, chorobę, śmierć, wychowanie, żądze, zazdrość, religie, sens bytu na Ziemi...
"Niebiański dialog", niezwiązany z kosmologią Majów, dedykuję przede wszystkim młodzieży oraz wszystkim rodzicom, opiekunom, nauczycielom, pedagogom.
Pomysł wydania tej książki zrodził się spontanicznie, zupełnie nieoczekiwanie.

19

Odp: Ciekawe książki

Balsam dla duszy Do czytania z dzieckiem

Naucz swoje dziecko podejmować mądre decyzje, dokonywać właściwych wyborów i szanować uczucia innych
Nasze dzieci żyją w świecie pełnym przygód i wyzwań, dostarczających im nieustannej stymulacji intelektualnej. Wartości, które wpoimy im teraz, gdy mają po pięć-osiem lat, ukształtują je na całe życie.
Oto zbiór ciepłych, prawdziwych historii o rodzinnych więziach, przyjaźni i pomocy bliźnim.
Balsam dla duszy do czytania z dzieckiem ma być pomocą w kształtowaniu relacji dzieci z ich rówieśnikami i bliskimi w czasie, gdy tworzy się ich własny system wartości. Usiądź razem ze swoim dzieckiem i poczytaj mu o tym, jak inne dzieci poradziły sobie w codziennych sytuacjach. Wspólna lektura Balsamu może się stać punktem wyjścia do rozmowy na tematy poruszone w opowiadaniach, co sprzyja budowaniu coraz lepszego kontaktu z dzieckiem w domu i w szkole w tym ekscytującym okresie jego życia.
Jack Canfield i Mark Victor Hansen są twórcami bestsellerowego cyklu Balsamów dla duszy. Patty Hansen jest założycielką internetowego portalu dla dzieci w wieku 9-12 lat [url=http://www.preteenplanet.com]www.preteenplanet.com[/url]. Razem z Irene Dunlap wydały siedem książek z serii Balsam dla duszy adresowanych do młodszych i starszych dzieci, w tym nagradzany Balsam dla duszy dziecka

20

Odp: Ciekawe książki

[url]http://www.edenhurt.pl/Kompilacja.pdf[/url]
Kroniki Uraš
David Icke
Anton Parks napisał książkę pt. The Dark Secret of the Stars (w wolnym tłumaczeniu – Mroczny sekret gwiazd), pierwszą częśd zaskakującej trylogii, którą trudno zaszufladkowad. Epicka, mitologiczna saga łącząca science fiction i fantasy, czy może historyczna książka ujawniająca nam wiele tajemnic, które miały miejsce na Ziemi przed pojawieniem się ludzkości? Co poprzedzało i poprowadziło do nastania cywilizacji ludzkiej? O czym mówią w zasadzie prawie całkiem niezrozumiałe i czasem sprzeczne historie w Biblii oraz innych tekstach, jak Biblia Słowiaoska, Zwoje znad Morza Martwego czy Ewangelie z Nag Hammadi? Autorzy tacy jak René Boulay (Latające węże i smoki, wydane przez The Book Tree) czy Zecharia Sitchin (Dwunasta Planeta, wydane przez Louise Courteau Editrice) zdołali rozszyfrowad niewielką częśd niezliczonych tekstów klinowych znalezionych w starożytnych ruinach akadyjskich, sumeryjskich i asyryjskich; zaczęli korzystad z powszechnie dostępnych kluczy, często niewiarygodnych, aby zrozumied i wyobrazid sobie tą odległą przeszłośd. Wydaje się jasne, iż „bogowie”, którzy położyli fundamenty pod ziemską cywilizację, w większości byli istotami gadoidalnymi. Boulay omawia w swojej książce wszystkie teksty, kroniki historyczne i mity mówiące, iż pierwszymi istotami, które położyły fundamenty pod inteligentne życie i cywilizację, były smoki. Nie rodzaj dinozaurów czy innych jaszczurów, lecz humanoidalne stworzenia pokryte łuskami, posiadające parę rąk, nóg i czasem skrzydeł. Ich opisy znajdujemy w kronikach chioskich, sumeryjskich, indyjskich (Mahabharata) i egipskich, a także na płaskorzeźbach w Ameryce Środkowej i Południowej. Często te istoty opisywane są, jako zbawienne (szczególnie w Chinach). W starożytnym Sumerze są „bogowie” i dobroczynni kolonizatorzy postrzegani jako obroocy ludzkości (jak Enki), lub jako okrutni despoci (jak Enlíl).

21

Odp: Ciekawe książki

[url]http://www.ksiegozbiory.cba.pl/ksiegi.html[/url]

       Annie Besant - "Karma" 
       Annie Besant "Myślokształty"
       H.Bławacka - "Dotkryna tajemna" tom I i II
       H.Bławacka - "Dotkryna tajemna" tom III
       H.Bławacka - "Klucz do Teozofii" tom I i II
       Rudolf Steiner - "Chrześcijaństwo jako rzeczywistość
       mistyczna a mistyka dawnych czasów" 
       Rudolf Steiner - "Droga do wtajemniczenia"
       Rudolf Steiner - "Myśleć sercem" 
       Rudolf Steiner - "Prawda i nauka" 
       Rudolf Steiner - "Praktyczne kształcenie
       myślenia" 
       Rudolf Steiner - "Sedno kwestii społecznej" 
       Rudolf Steiner - "Teozofia Różokrzyżowców" 
       Rudolf Steiner - "U bram Teozofii" 

i wiele innych godnych uwagi pozycji

22

Odp: Ciekawe książki

Richard L. Thompson - Zakazana archeologia
Inne spojrzenie na temat archeologii niż głosi oficjalny nurt.

23 Ostatnio edytowany przez ska68950 (2017-11-04 17:18:14)

Odp: Ciekawe książki

Tutaj macie dobrą listę książek: [url]https://thecasswiki.net/index.php?title=Recommended_books[/url].

https://cassiopaea.org/wp-content/themes/casstheme/images/FOTCM_logo_sm.jpg

24

Odp: Ciekawe książki

[url]https://cassiopaea.org/forum/index.php/topic,44650.0.html[/url]

<- Temat o tych książkach:

1. Idea of History - Collingwood
2. Speculum Mentis - Collingwood
3. Anatomy of Violence - Raine
4. Gurdjieff & Hypnosis - Tamdgidi
5. Psychopathy - Glenn & Raine
6. Inside the Criminal Mind - Samenow

25

Odp: Ciekawe książki

"Wielka księga medycyny chińskiej", ewidentnie pod wpływem taoisycznym. Choć już dosyć stara, ciągle dostępna w internacie gdzieś na aukcjach. Polecam, sporo porad m.in. nt. długowieczności, aczkolwiek jak zawsze warto zachować czujność i dystans. smile

Przykładowe rozdziały obejmują zalecenia ruchowe, dietetyczne, dot. stylu życia oraz balansu życiowego, i wielu innych istotnych kwestii. Niektóre rzeczy mogą być dla osób od dawna interesujących się medycyną i zdrowym stylem życia nawet oczywiste, ale warto zapoznać się z pogłębionym, chińskim (choć ewidentnie mocno autorskim) punktem widzenia na te sprawy.

26

Odp: Ciekawe książki

Czerwony kapturek. Opowiada o tym, jak dziewczynka w czerwonym kapturku szła do babci, przez las, z koszykiem, gdzie było jedzenie, i spotkała złego wilka... Dalej nie będę spoilerował. smile

Kubuś Puchatek- cała seria. Ciekawa literatura, o misiu, który jest uzależniony od miodu. Ma on różne, ciekawe przygody, czasami ma stan delirium, z powodu braku miodu.

Pozdrawiam. smile

27

Odp: Ciekawe książki

Jest też "Tao Kubusia Puchatka".

Polecam "Egipskie hieroglify - mowa bogów", oraz "Maat - sprawiedliwość i nieśmiertelność w Starożytnym Egipcie".
Niełatwe dla osoby niezorientowanej w symbolice książki, trzeba traktować wszystko jako pewne abstrakcyjne unaocznienie konceptów.

Maat symbolizuje najwyższe osiągnięcie (stąd "nieśmiertelność"w tytule książki).

28 Ostatnio edytowany przez Antares (2019-10-11 13:32:17)

Odp: Ciekawe książki

"Faktor majów" Arguelles. Wszystko bierze się z rezonansu - relacji wzajemnej do wszystkiego innego. Rezonans naszej aury i myśli z dowolną koncepcją, np. nieśmiertelności, jeśli oddziaływuje na wielu poziomach (międzywymiarowo), powoduje rzeczy "niemożliwe".

Istnienie napisał/a:

FAKTOR MAJÓW

Autor  -Jose Arguelles

"...Czas nie mija – on jest. Tylko zegar wybija godziny. To właśnie jest złudzenie upływu czasu. To jest kluczem tajemnicy poznania. Ten kto to zrozumie, pojmie, że wieczne Teraz jest naszym prawdziwym czasem. Ten, kto szuka sensu życia, nigdy go nie znajdzie, bo sens życia to cel, który sam sobie wybrał. Gdy przypomnisz sobie tę prawdę, czas wróci na właściwe miejsce...."

29 Ostatnio edytowany przez Antares (2019-10-13 10:17:46)

Odp: Ciekawe książki

"Na tropie tajemnicy wiecznej młodości" dla lubiących bardziej naukowe spojrzenie na kwestie powiązania ludzkiego fizycznego organizmu z energetyką i praktyką. wink

Czy musimy się starzeć?
(...)
biolog i bakteriolog Ilja Miecznikow, utrzymywał, że starzenie jest procesem nienaturalnym.
(...)
Królowie (...) w Mezopotamii, osiągali wręcz astronomiczny wiek: dziesięciu z nich łącznie rządziło ni mnie, nie więcej tylko 465000 lat.
(...)
Sensacyjnego odkrycia dokonał niedawno Carroll Williams (...) Udało mu się wyizolować hormon znajdujący się w mózgu larw (...) Hormon ten, naniesiony na skórę, wykazał bardzo silne działanie odmładzające.
(...)
Dopiero niedawno naukowcy wpadli na to, że podwzgórze dyryguje przysadką mózgową i ma wpływ na proces starzenia się.

Sam natomiast stoję przy wniosku, że nauka (i naukowcy) nie jest/są potrzebni, by osiągać osobiste cele. O początkach i pochodzeniu wiedzy starożytnego Egiptu wiemy bardzo niewiele - są one mistyczne i giną w mrokach niewiedzy, a obecna wiedza jest bardzo krucha, niepewna i oparta na mało wiarygodnych, materialnych pozostałościach, które historycy starają się dopasować do posiadanej wiedzy oraz... założeń.
Pojęcie Maat było uważane właśnie za zasadę wieczności - doskonałej równowagi.

http://3.bp.blogspot.com/-cV83bvyAChk/UpvjIhKQYyI/AAAAAAAADdQ/SuC0s5XT9Ps/s1600/EgyptianGoddessMaatPapyrusArtS+(1).jpg

30

Odp: Ciekawe książki

Polecam David Deida "Drogą pełniejszego mężczyzny".
Bardzo ciekawa książka o tematyce duchowej, psychologicznej i poruszająca relacje damsko-męskie.