1

Temat: Zlote mysli

to już od ciebie zależy czy skasujesz to czy nie.
dodam swoją ”złotą myśl” czy nie piękniejszy byłby świat który się kończy z chwilą śmierci mały incydent nieznaczny na skalę wszechświata. Troszkę samolubnie tu ludzie myślą bo stawiają człowieka na pierwszym miejscu, czemu nie równamy się z komarem czemu wybierając między człowiekiem a komarem zabijemy komara? powinniśmy zauważyć że to wszechświat się liczy jako całość a nie jako my, nie bądźmy samolubni nie dotrze to do nikogo bo to trzeba na żywo. 2 lata z tą myślą się kłóciłem i znalazłem w niej piękno…

2

Odp: Zlote mysli

No więc wybaczcie ale niech tu będą złote myśli.Moderator będzie uważnie czytał wpisy Mixonek ale nie na wszystko ma wpływ.Tak jak obiecałam postaram się wyjaśnić zajście.Tacjanna nie gadaj głupot to nie twoja wina wink
Jak już tu jestem to powtórzę swoją myśl która również zniknęła.
Wszyscy wyszliśmy z jednego punktu i tam też spotkamy się ponownie.

3

Odp: Zlote mysli

To nie Twoja wina, Tacjanno, lecz moja. Chciałem skasować wpis, którym cię uraziłem, bo zmieniłem zdanie, i niechcący skasowało się wszystko.

4

Odp: Zlote mysli

juz ok:)) nie mam do nikogo zalu zebys mnie bardziej zrozumial to powiem tak bardziej czuje niz jestem.. smile wszyscy sie przekonalismy ze slowa rania gorzej niz miecz:)) ja to zaluje wpisu WAMPIRA to bylo naprawde swietne:))

5

Odp: Zlote mysli

A właśnie patrze że mi wpisów tu brakuje. Wstydziłbyś się wink

6

Odp: Zlote mysli

Spoko Tacjanna, mogę ten cytat umięscić ponownie(+moja 2 ”dodatki” pod spodem wink ):

”Słowo ?idiota? jest piękne. Idiota to ktoś, kto żyje w niezależny sposób, robi swoje i nie obchodzi go to, co powie o nim świat. Idiotą jest ten, kto nie naśladuje. I nie ma to nic wspólnego z głupotą. Jeśli spróbujesz iść przez życie własną, niezależną drogą, wtedy będziesz nazywany idiotą. Tłum nie będzie cię szanował, gdyż tłum nie szanuje autentycznych ludzi. Tłum szanuje maski i fałszywe osobowości. Jeśli naprawdę chcesz być mądry, bądź idiotą. A jeśli chcesz być idiotą, gromadź wiedzę. Nie z książek, ale z serca, wtedy będziesz uczonym. Bądź uczonym, a będziesz idiotą.”

Już wiem, dlaczego nazywałam się wariatem, idiotka, ”ale jestem głupia” itp. Każdy jest głupi, lecz nie wszyscy o tym nie wiedzą. Jestem głupia, jestem idiotką, ponieważ jestem geniuszem. I to jest w tym piękne.

”Każdy jest idiotą, wystarczy to zrozumieć.”

7

Odp: Zlote mysli

Coś tu się pusto robi, więc ja może ddam swoją II złotą myśl”
-Kim jesteś?
-Nie ”kim jestem”, a ”czego chcę”.

Nie wiem, może zrozumiecie, bo moi znajomi tego nie łapią…. smile

8

Odp: Zlote mysli

”Ironia - największy żart Boga”

Trochę się tego znajdzie jeszcze u mnie… Może kiedyś zamieszczę…

9

Odp: Zlote mysli

@Wampir: ”Nie wiem, może zrozumiecie, bo moi znajomi tego nie łapią?”

Ja zrozumiałem, ale nie umiem wytłumaczyć.

10

Odp: Zlote mysli

@Wampir
Jeżeli dwie osoby nawiązują kontakt to nigdy nie jest to bezinteresowne. Nieprawda? Prawda i to w bardzo pozytywnym znaczeniu. Interesem może być załatwienie czegoś, lub po prostu potrzeba rozmowy. Obustronny interes jest dobry.

Stara wschodnia mądrość mówi: “Nikt nigdy nic nie robi, nie zaspokajając przy tym przede wszystkim swoich, a nie waszych potrzeb.”. Osoby piszące na forum, w tym i ja przede wszystkim realizują swoją potrzebę podzielenia się własnymi przemyśleniami, potrzebę bycia pomocnym itp itd.

Wampir, czy trafiłem z interpretacją ?:)

11

Odp: Zlote mysli

No to ja to chyba inaczej zrozumiałem, chociaż może pozornie. Coś na kształt, że nie ma znaczenia nasz statyczny status (niezależnie od wymiaru egzystencji), ale zadanie do wykonania w wybranym wymiarze. To, kim jesteśmy ulega nieustannej ewolucji pod wpływem tego, co robimy i co chcemy osiągnąć. Poza tym jest pewnie znacząca różnica między tym, kim jesteśmy tutaj, a kim jesteśmy naprawdę (tutaj to raczej tymczasowo w unikalnej jednorazowej formie, która odejdzie wraz z wszelkimi cechami charakteru i umysłu).

To, że nie istnieje bezinteresowność, to jest dość oczywiste. Wolontariusze mają silną wewnętrzną potrzebę czucia, że robią coś dla kogoś i nie otrzymują nic materialnego w zamian. Sami sobie dają zapłatę. A zapłata pieniężna też nie prowadzi do niczego innego, poza satysfakcją, czyli wewnętrzną zapłatą, w postaci radości z korzystania z dóbr materialnych albo osiągnięcia jakiegoś celu materialnego, który zaspokoi wewnętrzne pragnienia. Jesteśmy dla kogoś mili i dobrzy, bo sami chcemy, aby inni byli dla nas tacy.

12

Odp: Zlote mysli

Tylko Raptor jest blisko - chodzi o to, że nie ważne, kim jesteś, a ważne jest, co robisz i czego chcesz. Proste.

13

Odp: Zlote mysli

uwielbiam tę sentencje…..:)
“Świat zobaczyć w Ziarenku Piasku
Niebo w Dzikiej Roślinie
Nieskończoność uchwycić w ręku
A Wieczność w godzinie…..
William Blake

14

Odp: Zlote mysli

Też lubię ten cytat. Mam tu jeszcze dwa:
”Nie wolno się bać, strach zabija duszę.
Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie.
Stawię mu czoło.
Niech przejdzie po mnie i przeze mnie.
A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę.
Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic.
Jestem tylko ja.”
Frank Herbert

”Więc kimże w końcu jesteś?
Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc,
wiecznie czyni dobro.”
Noctua Summe Farmosa Parvula - to moje 2 ulubione :>

15

Odp: Zlote mysli

”Bądź uroczy dla swoich wrogów - to najbardziej ich denerwuje” - autor nieznany

16

Odp: Zlote mysli

”To, co jest piękne
Jest zawsze w naszej duszy,
Więc nie mów, że pustkę nosisz w sobie.
Zerknij w głąb siebie,
A dostrzeżesz tam
Piękno całego świata….!”

17

Odp: Zlote mysli

Wampir, piękny cytat Franka Herberta. Ośmielił mnie, aby podzielić się jednym z moich bardzo lubianych cytatów pochodzących z jego twórczości.

“człowiek potrzebuje nowych doświadczeń.
To one zmieniają jego wnętrze, pozwalają mu wzrastać.
Jeśli nie ma zmiany,
coś w nas usypia…
i trudno to potem rozbudzić.”

18

Odp: Zlote mysli

Nie pamiętam autora

”Trudno jest znaleźć ludzi, którzy chcą porzucić swe codzienne plany, obowiązki, pracę i społeczne układy, aby doświadczyć magii życia…”

19

Odp: Zlote mysli

To może teraz cytat z piosenki zespołu MALEO REGGAE ROCKERS:
“Serce Człowieka
Jest jak otwarta Księga.
Serce Człowieka do samego Nieba sięga!
Możesz powiedzieć TAK,
Możesz powiedzieć NIE,
Ale zawsze zbierzesz,
To co zasiejesz.”

“A Ty płyń, płyń,
Płyń pod prąd.
Tam, gdzie źródła,
Tam, gdzie czyste wody są.
A Ty płyń, płyń,
Jal najdalej stąd.
Zostaw za sobą cały Babilon!”

20

Odp: Zlote mysli

Znam ten kawałek smile

21

Odp: Zlote mysli

A coś miałam przed sekundą przeczucie, że się odezwiesz smile

22

Odp: Zlote mysli

”Wiedz, że nigdy nie byłeś bez przyczyny tu,
Więc dziękuj za to i śwętuj każdy za stu.
Nawet jeśli budzisz się bez proroczego snu,
Świętuj dzień po dniu, świętuj dzień po dniu.”

Z piosenki ”Wstaję rano” - autora jej nie znam

23

Odp: Zlote mysli

To ma niezły tekst i klimat.

Buzu Squat: ?Nasze Przebudzenie?
[url]http://wolnemedia.net/?p=3589[/url]

24

Odp: Zlote mysli

”Po co chodzić, skoro można latać?” - autor nieznany

25

Odp: Zlote mysli

“Samotność w świecie, który jest wyposażony we wszystko, ale nic ponadto”- zakłopotany człowiek

“POZOSTAWIAM TOBIE ZNALEZIENIE SENSU TEGO WSZYSTKIEGO-POWIEDZIAŁ BÓG. I ODSZEDŁ.”- KURT VONNEGUT

26

Odp: Zlote mysli

“Przypuśćmy, że Rzeczywistość jest Świadomością, wiec czym teraz jest Nadświadomość? Bogiem, czy czymś więcej? A czym jest Podświadomość…?” - autor : JA

27

Odp: Zlote mysli

Heh, czasami tak polemizuję, to jakbym wszystko tu mogła spisać, to ten wątek miałby co najlmniej kilkadziesiąt stron.

28

Odp: Zlote mysli

Są różne poziomy rzeczywistości.

29

Odp: Zlote mysli

”Kiedy byłem jeszcze małym dzieckiem,powiedziano m,że pod każdą tęczą pogrzebany jest cenny skarb.Uwierzyłem w to.Wierzyłem w to tak bardzo,że bezskutecznie ścigałem tęczę przez większą część mojego życia.Dziwię,dlaczego nikt mi nigdy nie powiedział,że zarówno tęcza,jak i skarb kryją się głęboko we mnie.”

Gerald G. Jampolsky

30

Odp: Zlote mysli

”Jeśli będziesz kogoś traktował tak,jak na to zasługuje,pozostanie taki jaki jest.Jeżeli będziesz go traktował tak,jakby był tym, kim może i powinien być,stanie się takim ,jakim być może i powinien”

Goethe