1

Temat: Płaska Ziemia w XXI wieku? To zakład o 1 dolara!

Niedawno mocno się zdziwiłem, że w XXI wieku, ludzie teoretycznie wykształceni zaczęli głosić, że Ziemia jest płaska, otoczona lodem, a Słońce krąży wokół niej jak Księżyc.

Byłem ciekaw, dlaczego teoria ta jest tak silnie propagowana w internecie i o co w tym wszystkim chodzi, więc pogrzebałem i okazuje się że to... zakład dwóch bogaczy.

Założyli się o 1 dolara, że mając odpowiednie środki, wpływy i specjalistów od manipulacji, są w stanie w ciągu 5 lat przekonać 5% społeczeństwa USA (albo 10% w ciągu 10 lat - nie wiem dokładnie), że Ziemia jest płaska.

Reszta państw, w tym Polska, nie są ważne dla zakładu, ale z powodu amerykanizacji świata obrywają rykoszetem.

Przy okazji bogacze pieczą nad ogniem drugą pieczeń - chcą ośmieszyć środowisko teoretyków spiskowych, które działa im na nerwy, bo szkodzi ich interesom. Chcą przypisać osobom głoszącym tezy o rządzie światowym i Nowym Porządku Świata łatkę wyznawców płaskiej Ziemi, żeby reszta społeczeństwa ich wyśmiewała.

Zakład jeszcze trwa. Efekty możecie obserwować w internecie. Nie podoba mi się ten zakład, bo jest nieetyczny, ale sam jestem ciekaw, ile osób ulegnie manipulacjom. W oczach kosmitów jest to niespodziewany test mądrości dla ludzkości.

2 Ostatnio edytowany przez Sceptyczny_Sceptyk (2017-02-20 21:07:15)

Odp: Płaska Ziemia w XXI wieku? To zakład o 1 dolara!

Hejalu, w dzisiejszym świecie nie można ufać praktycznie żadnej informacji. Taki sobie świat urządziliśmy. Wszystko trzeba negować i poddawać bezwarunkowej krytyce, już nawet informacje z tak zwanych "niezależnych źródeł" pozostawiają wiele do życzenia. Ludzie myślą, że jeżeli użyją nowych narzędzi do zdobywania informacji czytaj- Internet, to staną się mądrzejsi. Niestety nie rozumieją, że problem nie tkwi w "narzędziu", a w nieumiejętności posługiwania się nim. Trzeba umieć poddawać materiał analizie. Mamy coraz to gorzej wyedukowane społeczeństwo, które uczy się wrytych schematów i przez pryzmat owych schematów, patrzą oni na życie i dane sytuacje... w rezultacie nie potrafią sami uruchomić szarych komórek, tylko myślą schematami, które nawet nie są ich- tak tworzy się społeczeństwo i mass media, naprawdę niewielu ludzi potrafi dzisiaj myśleć i to nawet pozornie inteligentnych, to przerażające ale tak jest.

3

Odp: Płaska Ziemia w XXI wieku? To zakład o 1 dolara!

O jednego dolara, jakieś głupoty rozpowszechniają. Ja słyszałem "teorię", że jeżeli Ziemia byłaby okrągła, i się obracała, to samolot nie musiałby lecieć, tylko wisiałby w powietrzu. I to był "niezbity" dowód, na to że ziemia musi być płaska. 

A teoretycy, to teoretycy. Teoria nic nie znaczy bez dowodów. Jak ktoś jest w stanie udowodnić swoją teorię, to wtedy już coś jest. I to nie zawsze, a raczej rzadko, bo coś mi mówi, że gdyby odkrycia nie były niszczone, bo są niewygodne dla ludzi z wysokich sfer, to ludzie byliby inni.

4

Odp: Płaska Ziemia w XXI wieku? To zakład o 1 dolara!

A to kolejna historia z tej serii, autor tym razem udowadnia że żyjemy we wnętrzu kuli, a nie na jej zewnętrznej powierzchni:

[url]https://prawda2.info/viewtopic.php?t=7114[/url]

Dorobiona jest do tego cała teoria, łącznie z zakrzywionym biegiem promieni słonecznych i wyliczeniami. Rozmawiałam nawet z wyznawcą tej teorii na molo w Kołobrzegu, jak byłam na wczasach. Nie potrafił jednak wyjaśnić dlaczego jeszcze się nie podusiliśmy od CO2 i CO, jeśli żyjemy w zamkniętej bańce, ani innych zjawisk np. dlaczego na półkuli północnej wiry wodne tworzą się prawoskrętnie, a na półkuli południowej lewoskrętnie.

Pomijam fakt że nie dałoby się tego utrzymać w tajemnicy, bo ludzie jednak latają w kosmos i widzą jak wygląda Ziemie z kosmosu. Przerażające jest jednak co innego. Wyznawcami takich teorii są zwykle ludzie młodzi, którym można wciskać takie kity, bo edukacja jaką maja nie pozwala im zweryfikować samodzielnie takich teorii i przyjmują ją na wiarę, zwłaszcza jak się jeszcze dorobi do tego jakąś teorię spiskową. To dlatego amerykańskie społeczeństwo jest tak podatne na takie manipulacje, bo system edukacyjny jest taki a nie inny.

5

Odp: Płaska Ziemia w XXI wieku? To zakład o 1 dolara!

Albo to: [url]https://www.youtube.com/watch?v=IdGFJ6k7Aqc[/url]  smile

6

Odp: Płaska Ziemia w XXI wieku? To zakład o 1 dolara!

Hej no, tutaj nie ma śmiechu, bo zauważyłem że ta teoria o płaskiej ziemi, łączy teorie spiskowe, że NASA kłamie, że loty w kosmos to takie fiu fiu fajerwerki, za kilkaset tysięcy, a resztę pieniędzy biorą do kieszeni, że na biegunie południowym  są źli ludzie, którzy pilnują krańca ziemi, i "prawdy" o płaskiej ziemi. Jedni się śmieją z tego, drudzy wierzą, i bronią jak złota tej teorii. Na YT, jest masa teoretyków, którzy to rozpowszechniają. Można powiedzieć, że ten rykoszet, to dość skuteczny jest, jeżeli chodzi o Polskę. Zawdzięczamy to globalizacji, więc no cóż.

Hejal, czy to etyczne, czy też nie, gdyby ludzie naiwni nie byli, to by w głupoty nie wierzyli. Naiwni jesteśmy, i to jak. A to przecież prosta sprawa jest, i nikomu się specjalnie krzywda nie dzieje. A co jeżeli dojdzie do wyborów, które będą miałby na nas decydujący wpływ? Np. Jak "złe" rasy, nas zniewolą, bo w burzliwych czasach, będziemy zdesperowani, i znając ludzkość, przyjęliby pomoc od nich, żeby przetrwać? Bez namysłu o konsekwencjach. Przecież wielu ludzi nie zna innych alternatyw. Nawet jeżeli teraz tak dużo się mówi o zmianach, wibracjach, i tym podobnych, wielu ludzi to ignoruje, śmieje się. W zasadzie, to z nami można robić to co się chce. Bez jakiegoś większego wysiłku.

7

Odp: Płaska Ziemia w XXI wieku? To zakład o 1 dolara!

Sci-fun na swoim kanale obala hiperargunenty plaskoziemcow o sile rażenia dwudziestu bomb atomowych. Polecam. Fajna rozrywka :-P

8

Odp: Płaska Ziemia w XXI wieku? To zakład o 1 dolara!

Krykur napisał/a:

Sci-fun na swoim kanale obala hiperargunenty plaskoziemcow o sile rażenia dwudziestu bomb atomowych. Polecam. Fajna rozrywka :-P

On jest czystym racjonalistą. Ale fakt, gromi teorię płaskiej ziemi, jak leci, bez jakieś wysiłku. Problem w tym, że on też skłania ludzi na skrajność. Wystarczy poczytać komentarze.

Skrajności nie są dobre, bo zawsze zamykają na jakąś alternatywę.

9

Odp: Płaska Ziemia w XXI wieku? To zakład o 1 dolara!

waclawm napisał/a:

By nieco zbić entuzjazm że hybryd nie ma, inne rasy nie miewają własnych przedstawicieli aby w pewnym momencie "nie pozostać w tyle" rozwoju oraz że nawet nie tyle myślenie albo zastanawianie się nad różnorodnością Innych bywa zastanawiające poczytajcie tylko o tym jak długo odpoczywają inne Formy oŻywione oraz jak może wpływać to na " podświadomość " Własnego ucieLeśnienia.
Oczywiście odradzam "ściąganie" danych a w szególności wynalazków innej sPołeczności a tylko " pomiędzy energetyczną " przestrzeń wzajemnej akceptacji, szacunku albo zafascynowania rÓżnorodnością. Uważałbym również przed mieszaniem różnych oddziaływań. smile

załącznik odnośny pLanetarny / [url]https://www.youtube.com/watch?v=q1NHXSR3R7I[/url]

ps. porywanie mogło mieć miejsce w ubiegłym wieku przez rządy oraz podległe OWYM służby nawet w ramach podpisywanych umów BEZ uwrażliwienia IŻ każda nie destrukcyjna Istota ma minimum PRAWO wyboru. Jeżeli pojebańcy z rządów chcieliby kontynuować takowy ZJEBANY proceder mogą wysyłać TYLKO WŁASNE dzieci - ciekawe czy w kolejnych wcieleniach sami MOGLIBY być zainteresowani taką PERYSPEKTYWĄ **

Ja to dałem dla jaj. Ale ok, dzięki za odpowiedź. smile

10

Odp: Płaska Ziemia w XXI wieku? To zakład o 1 dolara!

[url]https://www.youtube.com/watch?v=oPJpixzlVd8[/url]

No tutaj agent NASA mówi, że ziemia jest płaska.

Nie wierzę, normalnie. big_smile

11

Odp: Płaska Ziemia w XXI wieku? To zakład o 1 dolara!

https://www.sott.net/image/s23/462716/large/Solar_System_Flat_Earth_Societ.jpg